درخواست های مرتبط با | عکس پدیده ها و فرایند های پتروشیمی و پالایشگاهی

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
عکس های درخواستی خود را در این تاپیک مطرح کنید. در صورت مشاهد هر گونه تاپی از کاربران ان تایپ حذف می شود.
با تشکر.

آخرین ویرایش:

sahand_nima

کاربر فعال
چند تا عکس با کیفیت خیلی بالا میخوام 300dpi و 2000pix به بالا
از پالایشگاه ها و پتروشیمی ها و...
فقط کافیه لینکشو بدین خودم دانلود میکنم. حتی اگه بالای 50MB هم بود اشکالی نداره!

john zink

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بویلر

بویلر

آخرین ویرایش توسط مدیر:

k_siroos

مدیر بازنشسته
با سلام به دوستان
من به تصاویر، نحوه کار، نقشه دستگاه سنجش ضریب هدایت حرارتی جامدات نیاز دارم. ممنون میشم راهنامائیم کنید.
thermal conductivity in solids

با سلام به شما دوست عزيز ... يك سري عكس مربوط به آزمايش تعيين ضرايب هدايت حرارتي در آزمايشگاه انتقال حرارت رو در زير براتون گذاشتم و خلاصه اي از نحوه كار ... اميد وارم به دردتون بخوره ...

شكل كلي دستگاه (قطعه مورد آزمايش در درون استوانه عايق سمت راست شكل قرار مي گيرد)

دما سنج هاي الكتريكي كه از بالا به پايين شماره گذاري مي شوند و دماي هر قطعه از فلز به كمك آنها قابل اندازه گيري است

نشانگر ديجيتالي و تنظيم كننده ي دماي هيتر ( با چرخاندن پيچ دماهاي مربوط به هر دماسنج بر روي صفحه ديجيتالي نمايان مي شود )

دستگاه تنظيم فلوي جريان ( اين فلومتر مدرج بوده و به كمك شناوري كه در درون آن قرار دارد فلوي جريان را مشخص مي كند )

[FONT=&quot]اندازه گیری هدایت الکتریکی[/FONT]

[FONT=&quot]دستگاه شامل :[/FONT]
[FONT=&quot]نمونه فلزی ([/FONT][FONT=&quot]x[/FONT][FONT=&quot]) : که دو قطعه فلزی یکی به ابعاد ([/FONT][FONT=&quot]40mm×4mm[/FONT][FONT=&quot] قطر) و دیگری ([/FONT][FONT=&quot]40mm×2mm[/FONT][FONT=&quot] قطر)[/FONT]
[FONT=&quot]دیسک استاندارد:[/FONT][FONT=&quot]مس یا آلیاژی از مس است که قطر آن [/FONT][FONT=&quot]40mm[/FONT][FONT=&quot] می باشد.[/FONT]
[FONT=&quot]توان هیتر الکتریکی [/FONT][FONT=&quot]1000w[/FONT][FONT=&quot]و دمای ماکزیمم آن [/FONT][FONT=&quot] 300 °C[/FONT][FONT=&quot] می باشد.[/FONT]
[FONT=&quot]ترمو متر (نشانگر دیجیتالی) : [/FONT][FONT=&quot]0-300 [/FONT][FONT=&quot] درجه سانتیگراد را نمایش میدهد.[/FONT]
[FONT=&quot]عایق از نوع پشم شیشه و ترمو کوپل از نوع [/FONT][FONT=&quot]crommel-alumel[/FONT][FONT=&quot] می باشدو منبع دمای پایین مان آب سرد است که دبی آن [/FONT][FONT=&quot]100 ليتر بر ساعت مي باشد [/FONT]
[FONT=&quot]تئوری:[/FONT]
[FONT=&quot]پس از انکه مطمئن شدیم درپوش مربوط به عایق بر روی استوانه استاندارد به طور صحیح بسته شده است طوری که اتلاف گرما به حداقل برسد آزمایش را شروع [/FONT][FONT=&quot]مي كنيم [/FONT]
[FONT=&quot]ابتدا جریان آب سرد را با فلوی ثابتی به راه انداخته (مطمئن [/FONT][FONT=&quot]مي شويم[/FONT][FONT=&quot] که فلوی جریان ثابت است ) بعداز آن گرمکن الکتریکی را روشن کرده و توسط ترانسفورمر نوع لغزنده ([/FONT][FONT=&quot]SLIDE-TYPE[/FONT][FONT=&quot]) توان الکتریکی را به تدریج بالا مي بريم. در حالی که افزایش دما را مشاهده می کنيم ، توان الکتریکی و حجم آب خنک را طوری تنظیم کرده که فلوی حرارتی با شدت یک نواختی انتقال یابد .[/FONT]
[FONT=&quot]آزمایش را در سه مرحله در دما های 90،180 و 270[/FONT][FONT=&quot] در[/FONT][FONT=&quot]ج[/FONT][FONT=&quot]ه سانتی گراد به کمک ترانسفورمر انجام مي دهيم .[/FONT][FONT=&quot]نکته قابل بیان این است که در هر دمایی برای ثابت گشتن فلوی حرارتی ابتدا درجه را روی [/FONT][FONT=&quot]T10[/FONT][FONT=&quot] گذاشته و پس از 20 تا 40 دقیقه که دمای [/FONT][FONT=&quot]T10[/FONT][FONT=&quot] ثابت شد از دمای [/FONT][FONT=&quot]T1[/FONT][FONT=&quot] تا [/FONT][FONT=&quot]T12[/FONT][FONT=&quot] را مي خوانيم . یعنی صبر مي كنيم تا سیستم به شرایط یک نواخت برسد و سپس تغییرات دما را در هر نقطه توسط نشانگر دمایی مي خوانيم ..[/FONT]
[FONT=&quot]دمای مربوط به آب سرد ورودی ([/FONT][FONT=&quot]T0[/FONT][FONT=&quot]) را به کمک دما سنج معمولی و دماهای مربوط به هر نقطه از استوانه استاندارد و قطعه ی مورد آزمایشمان را یعنی ([/FONT][FONT=&quot]T1-T12[/FONT][FONT=&quot]) را به کمک ترمو متر (نشان گر دیجیتالی) مي خوانيم [/FONT]

البته براي به دست آوردن ضريب هدايت حرارتي قطعات مورد آزمايش بايد از جدول خاصي استفاده كرد كه در آن دماهاي خوانده شده به كمك روشي گرافيكي (كه خيلي هم سخت نيست) به هم مربوط شده و سپس به كمك روابطي مقادير ضرايب هدايت حرارتي هر قطعه به دست مي آيد .

k_siroos

مدیر بازنشسته
با سلام به دوستان
من به تصاویر، نحوه کار، نقشه دستگاه سنجش ضریب هدایت حرارتی جامدات نیاز دارم. ممنون میشم راهنامائیم کنید.
thermal conductivity in solids

با سلام به شما دوست عزيز ... يك سري عكس مربوط به آزمايش تعيين ضرايب هدايت حرارتي در آزمايشگاه انتقال حرارت رو در زير براتون گذاشتم و خلاصه اي از نحوه كار ... اميد وارم به دردتون بخوره ...

شكل كلي دستگاه (قطعه مورد آزمايش در درون استوانه عايق سمت راست شكل قرار مي گيرد)

دما سنج هاي الكتريكي كه از بالا به پايين شماره گذاري مي شوند و دماي هر قطعه از فلز به كمك آنها قابل اندازه گيري است

نشانگر ديجيتالي و تنظيم كننده ي دماي هيتر ( با چرخاندن پيچ دماهاي مربوط به هر دماسنج بر روي صفحه ديجيتالي نمايان مي شود )

دستگاه تنظيم فلوي جريان ( اين فلومتر مدرج بوده و به كمك شناوري كه در درون آن قرار دارد فلوي جريان را مشخص مي كند )

[FONT=&quot]نمونه فلزی ([/FONT][FONT=&quot]x[/FONT][FONT=&quot]) : که دو قطعه فلزی یکی به ابعاد ([/FONT][FONT=&quot]40mm×4mm[/FONT][FONT=&quot] قطر) و دیگری ([/FONT][FONT=&quot]40mm×2mm[/FONT][FONT=&quot] قطر)[/FONT]
[FONT=&quot]دیسک استاندارد:[/FONT][FONT=&quot]مس یا آلیاژی از مس است که قطر آن [/FONT][FONT=&quot]40mm[/FONT][FONT=&quot] می باشد.[/FONT]
[FONT=&quot]توان هیتر الکتریکی [/FONT][FONT=&quot]1000w[/FONT][FONT=&quot]و دمای ماکزیمم آن [/FONT][FONT=&quot] 300 °C[/FONT][FONT=&quot] می باشد.[/FONT]
[FONT=&quot]ترمو متر (نشانگر دیجیتالی) : [/FONT][FONT=&quot]0-300 [/FONT][FONT=&quot] درجه سانتیگراد را نمایش میدهد.[/FONT]
[FONT=&quot]عایق از نوع پشم شیشه و ترمو کوپل از نوع [/FONT][FONT=&quot]crommel-alumel[/FONT][FONT=&quot] می باشدو منبع دمای پایین مان آب سرد است که دبی آن [/FONT][FONT=&quot]100 ليتر بر ساعت مي باشد [/FONT]
[FONT=&quot]پس از انکه مطمئن شدیم درپوش مربوط به عایق بر روی استوانه استاندارد به طور صحیح بسته شده است طوری که اتلاف گرما به حداقل برسد آزمایش را شروع [/FONT][FONT=&quot]مي كنيم [/FONT]
[FONT=&quot]ابتدا جریان آب سرد را با فلوی ثابتی به راه انداخته (مطمئن [/FONT][FONT=&quot]مي شويم[/FONT][FONT=&quot] که فلوی جریان ثابت است ) بعداز آن گرمکن الکتریکی را روشن کرده و توسط ترانسفورمر نوع لغزنده ([/FONT][FONT=&quot]SLIDE-TYPE[/FONT][FONT=&quot]) توان الکتریکی را به تدریج بالا مي بريم. در حالی که افزایش دما را مشاهده می کنيم ، توان الکتریکی و حجم آب خنک را طوری تنظیم کرده که فلوی حرارتی با شدت یک نواختی انتقال یابد .[/FONT]
[FONT=&quot]آزمایش را در سه مرحله در دما های 90،180 و 270[/FONT][FONT=&quot] در[/FONT][FONT=&quot]ج[/FONT][FONT=&quot]ه سانتی گراد به کمک ترانسفورمر انجام مي دهيم .[/FONT][FONT=&quot]نکته قابل بیان این است که در هر دمایی برای ثابت گشتن فلوی حرارتی ابتدا درجه را روی [/FONT][FONT=&quot]T10[/FONT][FONT=&quot] گذاشته و پس از 20 تا 40 دقیقه که دمای [/FONT][FONT=&quot]T10[/FONT][FONT=&quot] ثابت شد از دمای [/FONT][FONT=&quot]T1[/FONT][FONT=&quot] تا [/FONT][FONT=&quot]T12[/FONT][FONT=&quot] را مي خوانيم . یعنی صبر مي كنيم تا سیستم به شرایط یک نواخت برسد و سپس تغییرات دما را در هر نقطه توسط نشانگر دمایی مي خوانيم ..[/FONT]
[FONT=&quot]دمای مربوط به آب سرد ورودی ([/FONT][FONT=&quot]T0[/FONT][FONT=&quot]) را به کمک دما سنج معمولی و دماهای مربوط به هر نقطه از استوانه استاندارد و قطعه ی مورد آزمایشمان را یعنی ([/FONT][FONT=&quot]T1-T12[/FONT][FONT=&quot]) را به کمک ترمو متر (نشان گر دیجیتالی) مي خوانيم [/FONT]

البته براي به دست آوردن ضريب هدايت حرارتي قطعات مورد آزمايش بايد از جدول خاصي استفاده كرد كه در آن دماهاي خوانده شده به كمك روشي گرافيكي (كه خيلي هم سخت نيست) به هم مربوط شده و سپس به كمك روابطي مقادير ضرايب هدايت حرارتي هر قطعه به دست مي آيد .

rok

عضو جدید

[FONT=&quot]توان هیتر الکتریکی [/FONT][FONT=&quot]1000w[/FONT][FONT=&quot]و دمای ماکزیمم آن [/FONT][FONT=&quot]300 °C[/FONT][FONT=&quot] می باشد.[/FONT]

[FONT=&quot]ترمو متر (نشانگر دیجیتالی) : [/FONT][FONT=&quot]0-300 [/FONT][FONT=&quot]درجه سانتیگراد را نمایش میدهد.[/FONT]

البته براي به دست آوردن ضريب هدايت حرارتي قطعات مورد آزمايش بايد از جدول خاصي استفاده كرد كه در آن دماهاي خوانده شده به كمك روشي گرافيكي (كه خيلي هم سخت نيست) به هم مربوط شده و سپس به كمك روابطي مقادير ضرايب هدايت حرارتي هر قطعه به دست مي آيد .​

ممنون دوست عزیز
شما تو توضیحاتتون نوشتید اندازه گیری هدایت الکتریکی، اشتباه نکردید؟
راستی این دستگاه بر اساس کدوم استاندارد ASTM کار میکنه؟
ضخامت نمونه فلزی چند سانت یا میلیمتره؟
چرا دو تا نمونه باید در محفظه قرار داده بشه؟
آیا نمونه ها برای قرار دادن ترموکوپل باید سوراخ بشن؟
در این رابطه گزارش کامل تر و یا کتابی (فارسی) سراغ دارید؟ من بیشتر تمرکزم روی ساخت این دستگاهه!
راستی این دستگاه مارک و مدل چیه؟ قیمتش رو می دونید؟
ببخشید زیاد سوال کردم، در انتها از توجهتون سپاسگذارم.:gol:

k_siroos

مدیر بازنشسته
ممنون دوست عزیز
شما تو توضیحاتتون نوشتید اندازه گیری هدایت الکتریکی، اشتباه نکردید؟
راستی این دستگاه بر اساس کدوم استاندارد ASTM کار میکنه؟
ضخامت نمونه فلزی چند سانت یا میلیمتره؟
چرا دو تا نمونه باید در محفظه قرار داده بشه؟
آیا نمونه ها برای قرار دادن ترموکوپل باید سوراخ بشن؟
در این رابطه گزارش کامل تر و یا کتابی (فارسی) سراغ دارید؟ من بیشتر تمرکزم روی ساخت این دستگاهه!
راستی این دستگاه مارک و مدل چیه؟ قیمتش رو می دونید؟
ببخشید زیاد سوال کردم، در انتها از توجهتون سپاسگذارم.:gol:

سلام ؛ خواهش می کنم ، انجام وظیفه بود ...

حق با شماست ، به اشتباه هدایت الکتریکی نوشتم که در حقیقت اندازه گیری هدایت حرارتی درسته ...

ضخامت نمونه ها همانطور که در بالا آورده شده 2 میلیمتر و 4 میلیمتر هست . اگر اشتباه نکنم وجود دو نمونه به خاطر بالا رفتن دقت آزمایش می باشد.

باقی سوالاتتون یکم به بحث سخت افزاری سیستم مربوط میشه که من ازشون به عنوان یک دانشجو که یک واحد آزمایشگاه حرارت پاس کردم بی اطلاعم:) ، ولی اگه تونستم اطلاعات کاملتری یا عکس های دقیق تری از دستگاه گیر بیارم در همین تاپیک براتون قرار میدم ...

• Like
واکنش ها: rok

rok

عضو جدید
باقی سوالاتتون یکم به بحث سخت افزاری سیستم مربوط میشه که من ازشون به عنوان یک دانشجو که یک واحد آزمایشگاه حرارت پاس کردم بی اطلاعم:) ، ولی اگه تونستم اطلاعات کاملتری یا عکس های دقیق تری از دستگاه گیر بیارم در همین تاپیک براتون قرار میدم ...

باز هم ممنونم. اگر بتونید یه گزارش نسبتاً جامع در مورد این دستگاه و مشخصات اونو رو به همراه تصاویر تهیه کنید خیلی خوب میشه.
:redface::redface::redface:

راستی عکسهای قبلی مربوط به کدوم دانشگاهه؟

motaleby

عضو جدید
سلام
اگه کسی عکسی از درون LL or LLV Separator داره ممنون میشم آپلود کنه

sayna

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
شما عكسي از خوردگي تو پالايشگاه ها ندارين؟:(

مهری*

عضو جدید
مبدل

مبدل

سلام

اکه بتونید چند تا عکس از یه مبدل حرارتی با بافل های حلزونی برام بذارید ممنون میشم.
:gol::gol::gol:

maryam_22

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام میشه لطفا چند تا عکس ازانواع خشک کن های مختلف رو بذارین

ممنون

mohamadmohsen

عضو جدید
مریم خانوم برید کتاب خشک کن های صنعتی اقای r.mulinرو تهیه کنین هم عکس داره هم روش محاسبه و طراحی و هم همه قطعات خشک کن ها به تفصیل توش توضیح داده شده.واسه دانلود کتاب برو تو سایتwww.gigapedia.orgو خودتوsign up کن و کتابو searchکن و ....:)

Majid.na

عضو جدید
درخواست عکس و فیلم برج تقطیر

درخواست عکس و فیلم برج تقطیر

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان عکس یا فیلمی در رابطه با برج تقطیر می خواستم که شامل تعاریف- طرز ساخت- جزئیات food و product - سازندگان- تاریخچه و غیره در ضمن ممنون می شم اگه در رابطه با پالایشگاه آبادان باشه..... منتظرم

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان عکس یا فیلمی در رابطه با برج تقطیر می خواستم که شامل تعاریف- طرز ساخت- جزئیات food و product - سازندگان- تاریخچه و غیره در ضمن ممنون می شم اگه در رابطه با پالایشگاه آبادان باشه..... منتظرم

در همین تالار فیلم در رابطه با برج تقطیر موجود می باشد. جستجو به عهده خودتان.

hamidrezachemeng

کاربر فعال
با سپاس از تاپیک خوبتون. عکس که نمیشه گفت من درخواست تصویر نقشه جامع میادین نفت و گاز کشور رو دارم اگه امکانش هست قرار بدین. این نقشه رو به صورت بزرگ در شرکت نفت دیدم خیلی جالبه تمام حوزه های نفت و گاز رو روی نقشه نشون داده از اون کاملتر هم هست که تمام پالایشگاه ها و پتروشیمی ها رو هم داره و اونو تو یه شرکت خصوصی یه بار دیدم.

k_siroos

مدیر بازنشسته
سلام. عكسهايي از رآكتور شيميايي ميخواستم.

خدمت شما . البته فکر نکنید راکتورها حتما باید شکل خاصی داشته باشه ، می تونه یک vessel افقی یا عمودی باشه .

پیوست ها

• Reactor.rar
    771.7 کیلوبایت · بازدیدها: 11

stdfkh

عضو جدید
درخواست عکس سیکلون

درخواست عکس سیکلون

سلام
اگه عکس از سیکلون دارید بی زحمت برام بزارید.
ممنون

zeinab70

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
چند تا عکس از شکل های هیدروکربن های نفتی نیاز دارم.

k_siroos

مدیر بازنشسته
چند تا عکس از شکل های هیدروکربن های نفتی نیاز دارم.

تو سایت ویکی پدیا وقتی که یک ترکیب رو جستجو می کنید، عکس مدل گلوله و میله و همینطور مدل خطی اون رو نشون میده . مثل این عکس که برای متان هست.

http://www.www.www.iran-eng.ir/customprofilepics/profilepic14343_18.gif

H-Engineer

عضو جدید
چند تا عکس از داخل برج تقطیر میخوام.در حال عملیات. پیدا میشه؟

javad_arash2003

عضو جدید
کاربر ممتاز
چند تا عکس از داخل برج تقطیر میخوام.در حال عملیات. پیدا میشه؟

داخل برج تقطیر اون هم در حال عملیات؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
مگه فایل شبیه سازی با برنامه های شبیه سازی باشه

بالا