درخواست های مرتبط با: سازه,دیتیل و جزئیات ساختمان

ali_60

عضو جدید
کرسی چینی دیواری است که با استفاده از اجر یا بلوک سیمانی به عرض حد اقل ده سانتیمتر بزرگتر از دیواری که روی کرسی قرار میگیردو به ارتفاع حداقل سی سانتیمتر بالا تر از کف تمام شده که بین پی ودیوار قرار میگیرد وروی انرا عایق بندی میکنند که از نفوذ رطوبت به داخل ساختمان ودیوارها جلوگیری میکند

CVA

عضو جدید
دتایل عایق حرارت

دتایل عایق حرارت

سلام
اگر میشه یه سری کامل و جدید از دتایل عایق حرارت رو بذارین ممنون میشم خیلی مهمه
ایشالله جبران میکنم.:smile:

sana 87

عضو جدید
قالب های تونل

قالب های تونل

سلام به همگی
دوستان من احتیاج به چند نمونه پلان و اطلاعاتی در مورد طراحی پلان ساختمان به روش استفاده از قالب های تونل دارم
ممنون میشم اگه بتونید کمکم کنید .

glosi

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
راهنمایی سوال

راهنمایی سوال

سلام دوستان چه کسی ج سوالمو میدونه

(درز انبساط در کاشیکاری نباید بیش از 4_5 متر بیشتر نباشه یعنی چی ):que::que::que::que::que:

somee

عضو جدید
نیاز شدید به یادگیری کشیدن نقشه ساختمان ( معماری)

نیاز شدید به یادگیری کشیدن نقشه ساختمان ( معماری)

سلام و خسته نباشید
من نیاز شدید به یادگیری کشیدن نقشه ساختمان ( معماری)دارم........ممنون میشم کتابی یا جزوه ای بهم معرفی کنم تا تو کوتاه مدت خوب یادبگیرم...مرسی

somee

عضو جدید
**** آموزش گام به گام از مبتدی تا حرفه ای نقشه کشی معماری ساختمان ****

**** آموزش گام به گام از مبتدی تا حرفه ای نقشه کشی معماری ساختمان ****

من نیاز شدید به یادگیری کشیدن نقشه ساختمان ( معماری)دارم........مم:cry:نون میشم کتابی یا جزوه ای بهم معرفی کنم تا تو کوتاه مدت خوب یادبگیرم...مرسی

ensan1

عضو جدید
من نیاز شدید به یادگیری کشیدن نقشه ساختمان ( معماری)دارم........مم:cry:نون میشم کتابی یا جزوه ای بهم معرفی کنم تا تو کوتاه مدت خوب یادبگیرم...مرسی

سلام

اگه هیچ ذهنیتی ندارید میتونید از کتب هنرستان که 2تا کتاب هست یکی سال دوم که کلی تره و یکی هم کتاب سوم نقشه های اجرایی رو بررسی کنه

میتونید از سایت سازمان چاپ کتب درسی هم این کتابها رو دانلود کنید

baran270

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
به نظر من با كتاب و جزوه ياد نميگيري بري كلاس بهتره اما البته جزيياتش بايد كتابو بخوني اما كشيدنو بايد بري كلاس يا خوت هرچي تو ذهنته طرح بزني

البته اين نظر من بود نظر ديگرانم مهمتره

memmar

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام و خسته نباشید
من نیاز شدید به یادگیری کشیدن نقشه ساختمان ( معماری)دارم........ممنون میشم کتابی یا جزوه ای بهم معرفی کنم تا تو کوتاه مدت خوب یادبگیرم...مرسی

سلام...........به نظرم کتاب نقشه کشی ساختمان مباحث فنی درجه2 برای یادگیریه مباحث ابتدایی عالیه..........................

stranger0

عضو جدید
درخواست راهنمایی - نقشه های فاز 2؟

درخواست راهنمایی - نقشه های فاز 2؟

دوستان می شه یه نفر اینجا توضیح بده نقشه های فاز 2 یعنی چی ؟
فاز 1 و قازهای دیگه هم داریم؟

من تا اونجا که می دونم یه نقشه اجرایی داریم . یه نقشه معماری . این فاز ها کدومشه ؟:que:

arch.mi

عضو جدید
کاربر ممتاز
نقشه های فاز صفر که همون مطالعات اولیه در مورد محدوده سایت و دسترسی ها و..است
نقشه های فاز1رو نقشه های معماریم میگن که طراح برای متقاعد کردن کارفرما و و نشون دادن طرحش به کارفرما ارائه میده که شامل پلان و نما و مقطع و ...است.
نقشه های فاز 2 هم نقشه هایی هستن که بعد از تایید کارفرما زده میشه که شامل نقشه تاسیسات و ..است توی این نقشه ها بیشتر جزییات نشون داه میشه مثل نازک کاری ها و جزییات نما و مقطعو..
به این نقشه ها اجرایی هم میگن.
یه سری نقشه های فاز 3 هم داریم که اونا دیگه اجرایی کامل هستن وبر اساس اونا بنا ساخته میشه.
از تراوشات ذهنی گفتم.ببخشیداگه عامیانه شد اگه تعریف کتابی میخوای یه سرچ کنی پیدا میکنی

stranger0

عضو جدید
خیلی ممنون .

نمونه ای دم دست دارین که برای دانلود بذارین؟

هر کدوم از این فازها مرحله بندی هم داره؟

alish.refinery

اخراجی موقت
معماری گسترده است و مباحث پیچیده زیادی دارد.

من توی پروژه های بزرگ فازی با نام طرح جامع دیده ام که به انگلیسی به ان Master Plan میگویند و تقریبا همون فاز صفر یا فاز مقدماتی یا یه همچینن چیزی هست.

توی شهرداریها واحد طرح جامع هست که همون مستر پلن میشه.

البته در پروژه های بزرگ قبل از طرح جامع فاز 1 پروژه طراحی میگردد.

نمیدونم برای یک ساختمان هم فاز طرح جامع داریم یا نه

somee

عضو جدید
سلام عزیز
من ذهنیت دارم رشته ام معماری ولی تو دانشگاه خوب یاد نگرفتم الان ترم 2 هستم که داریم نقشه کشی فنی درجه 2 می خونیم اما من خوب متوجه نمی شم...........

baran270

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوال معماري

سوال معماري

سلام مهندسان گرامي يه چندتا سوال ازتون داشتم البته استادمون چندتا سوال داده گفته از اينترنت يا از كتاب پيدا كنيد اگه ميشه شما هم كمكم كنيد تا به جوابهاي خوبي برسم ممنونتون ميشم:gol:

1- مواد و مصالح نوين در صنعت بتن كدامند؟ شرح دهيد؟

2- بتن چيست و انواع آن را تعريف ذكر كنيد؟

3- انواع مواد عايق هاي رطوبتي ساختمان را با تعريف آنها نام ببريد؟

4- معمولا مصالح ساختماني لازم است از چه ويژگي هايي برخوردار باشد؟

5- مصالح نوين ساختماني كدامند؟ انواع موجود در حال حاضر را با تعريف آنها ذكر كنيد؟

6- مزايا و معايب مصالح جديد را نسبت به مصالح سنتي بيان كنيد؟؟

arch.mi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام مهندسان گرامي يه چندتا سوال ازتون داشتم البته استادمون چندتا سوال داده گفته از اينترنت يا از كتاب پيدا كنيد اگه ميشه شما هم كمكم كنيد تا به جوابهاي خوبي برسم ممنونتون ميشم:gol:

1- مواد و مصالح نوين در صنعت بتن كدامند؟ شرح دهيد؟

2- بتن چيست و انواع آن را تعريف ذكر كنيد؟

3- انواع مواد عايق هاي رطوبتي ساختمان را با تعريف آنها نام ببريد؟

4- معمولا مصالح ساختماني لازم است از چه ويژگي هايي برخوردار باشد؟

5- مصالح نوين ساختماني كدامند؟ انواع موجود در حال حاضر را با تعريف آنها ذكر كنيد؟

6- مزايا و معايب مصالح جديد را نسبت به مصالح سنتي بيان كنيد؟؟

تو سایت مطالب خوبی هس اینجارو بگرد
http://www.www.www.iran-eng.ir/forumdisplay.php/415-مصالح-و-دیتیل-های-ساختمان

سعید 12

کاربر فعال
سلام ... میتونی کار میلواکی رو برسی کنی اگر بیشتر خواستی پیام بده یه پاور پوینت دارم بدم بهت .
هنر میلواکی (کالاتراوا)
موزه هنر میلواکی
مشخصات ساختمان MAM
معمار : سانتياگو کالاتراوا
مکان : ميلواکی ، ويسکانسن ، ايالات متحده
تاريخ ساخت : سال 1994 تا 2001 ميلادی
مساحت کل ساختمان : 13هزار متر مربع
طول بنا : 149 متر
بيشترين عرض بنا : 43 متر
حداکثر ارتفاع بنا : 3/11 متر
هزينه اجرای پروژه : بيش از 100 ميليون دلار
نوآوری معمارانه موزه هنر ميلواکی در ابتدای قرن بيست و يکم با نوآوری قصر بلورين اثر جوزف پاکستن در قرن نوزدهم قابل مقايسه است. اين بنا نيز همچون تنديسی زيبا و هنرمندانه در محيط اطراف خود می درخشد.

بدون شک ، موزه هنر ميلواکی از برجسته ترين آثار معماری سانتياگو کالاتراوا محسوب می شود که ترکيبی متنوع و پيچيده از معماری و سازه است. در اين بنا هم سقفهای مواج و متحرک موجود است ، هم پلی معلق و زيبا و هم نورپردازيهای خلاقانه. در مجموع ، اين شاهکار در زمره برترين آثار معماری جهان قرار می گيرد ، هرچند اين عنوان را نيز در سال 2001 از ديدگاه مجله TIME کسب نمود و همچنين در همان سال در نظرخواهی عمومی وب سايت جايزه معماری پرايتزکر ، بيشترين آرا را به خود اختصاص داد ، اما در پايان ، گلن مورکات استراليايي در پايان جايزه مذکور را از آن خود نمود.

هنگامی که ساخت ضميمه موزه هنر ميلواکی (MAM) به پايان رسيد ، ، در مراسم افتتاحيه آن که در 14 اکتبر سال 2001 انجام پذيرفت ، سی و دو هزار نفر به بازديد آن شتافتند ، به گونه ای که تمامی محوطه به اشغال جمعيت مشتاق درآمده بود. تا پايان سال 2001 (يعنی مدت زمانی کمتر از هشت ماه) ، 375 هزار نفر از موزه بازديد کردند. اين آمار در سال 2003 به حدود 434 هزار نفر رسيد ، درصورتيکه در سال 2000 ميلادی ، تنها 165 هزار نفر از آن ديدن کرده بودند. پس از گشايش ضميمه موزه ، روزانه افزون بر 5000 نفر از آن بازديد می کنند درحاليکه پيش از اين ، به طور متوسط هزار نفر از موزه ديدن می کردند.

طرح کالاتراوا ، نمايانگر قدرت معماری است ، به گونه ای که اين بنا امروزه تبديل به نماد شاخص شهر ميلواکی شده . به زودی ، جهانيان اين شهر را به لحاظ دارا بودن چنين اثر زيبا ، خلاقانه و اثر گذار تحسين می کنند و همواره آن را به ياد دارند.

رابرت گرين استريت ، رئيس دانشکده معماری و برنامه ريزی شهری دانشگاه ويسکانسن ، استاد کميسيون برنامه ريزی شهری و يکی از اعضای کميته بيست و يک نفری معماران برگزيده انتخاب کننده طراح ضميمه موزه در سال 1994 ، ضمن برگزيدن کالاتراوا از ميان معماران مطرح جهان همچون «آراتا ايسوزاکی» و «فوميهيکو ماکی» اظهار داشت: من کاملاً مطمئنم که شهروندان از خلق اين اثر فوق العاده ، هيجان زده شده اند و اين مهر تأييدی بر گزينش صحيح ما در انتخاب معمار بزرگ ، سانتياگو کالاتراوا است.

لازم به ذکر است که ضميمه موزه هنر ميلواکی که نخستين اثر معماری کالاتراوا در ايالات متحده است به ساختمانی که پيش از اين توسط «ارو سارينن» ، معمار خلاق فنلاندی – آمريکايي ، در سال 1957 تکميل شده بود ، الحاق گشت.

برای دیدن کارهای دیگر این معمار بزرگ می توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

http://www.arcspace.com/architects/calatrava/calatrava_features.htm

سعید 12

کاربر فعال
سلام من دارم یه کار کامل فردا یادم بنداز بهت میدم الان در دسترس نیست ...........

سعید 12

کاربر فعال
سلام مثلا باید در ورودی سرویس برای معلولین به سمت خارج باز بشه - ابعاد سرویس 1.7 در 1.7 و بهتره که از توالت فرنگی استفاده بشه .... ارتفاع شیر دستشویی باید به گونهای باشه که به راحتی از اون استفاده کنن ......... تا جایی که امکان داره از پله استفاده نکنی ....

کتاب نویفرت صفحه 298-299- 300

Gordia

عضو جدید
درخواست راهنمایی - شناخت انواع پلان

درخواست راهنمایی - شناخت انواع پلان

سلام دوستای خوووووب من میشه یه کمک و راهنمایی به من برسونین در مورد انواع پلان در معماری. مثلن پلان طبقات پلان مبلمان و کاربردهاشوون و ..... این جور چیزا!!!! هر چقدر تو کتابا رو نگاه میکنم فقط عکس دارن مطلبی ندارن :(تو نت هم سرچ میکنم همش چیزای تبلیغاتی میاره:confused:

Javid64

عضو جدید
کمک برای طراحی سقف سفالی (spanish tile)

کمک برای طراحی سقف سفالی (spanish tile)

سلام دوستان آرشیتکت عزیز
کسی هست بتونه سقف های سفالی طراحی کنه؟
یه نقشه دارم که در طراحی سقفش موندم 3d نقشه رو با رویت کشیدم و فقط سقفش مونده که کارفرما میخواد حتما تایل باشه.
خیلی روش فکر کردم ولی بخاطر شکلی که پلان داره نتونستم بهش یه مدل سقف زیبا بخورونم کسی اگر سقف سفالی کار کرده خبر بده پلان و سه بعدیشو ببرم پیشش هزینش هم تقبل میکنم.

نمونه سقف تایل:

baran270

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببخشيد دوستان ميشه يكي يكي به صورت متني بذاريد:cry:

SaDaF7

عضو جدید
کاربر ممتاز
درخواست مبلمان روستایی

درخواست مبلمان روستایی

درخواست مبلمان روستایی.............. برای درس روستا مبلمان روستایی میخوام..میشه اگه دارین بهم بدین؟

hosein_ghasemi

عضو جدید
پلان دایره ای شکل

پلان دایره ای شکل

سلام دوستان به 1سری پلان دایره ای نیاز دارم
ممنون میشم کمکم کنین

donya-70

عضو جدید
ترسیم نما ... ارتفاع

ترسیم نما ... ارتفاع

سلام
من دارم نمای یک نقشه ساختمان ویلایی رو میکشم ...
میخواستم بدونم ... وقتی پلان ساختمان رو در مقیاس 1/100 کشیدم ...
چقدر پایین بیام ... تا نمای ویلا رو بکشم ؟
ممنون

arch.mi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من دارم نمای یک نقشه ساختمان ویلایی رو میکشم ...
میخواستم بدونم ... وقتی پلان ساختمان رو در مقیاس 1/100 کشیدم ...
چقدر پایین بیام ... تا نمای ویلا رو بکشم ؟
ممنون

سلام دوست خوبم.میشه منظورتو واضح تر بگی..از پلان چقدر فاصله گرفتن برای کشیدن نما که فک نکنم اندازه مشخصی داشته باشه.اون قدری که با خط اندازه های پلانت برخورد نکنه.
من منظورتو اینجوری متوجه شدم.اگه غیر از اینه بگو..

بالا