درخواست های مرتبط با: سازه,دیتیل و جزئیات ساختمان

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته منظورم تو خود آب های خلیج فارس نبودا.... اون طرفا... جنوب...اون ورا... بندر عباس هرمزگان

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
تا اونجا که یادمه زاویه ی تصویر اشعه خورشید رو با محور جنوب میسنجیدیمش!
فکر میکنم جنوب هم درست باشه، چون ما تو نیمکره ی شمالی هستیم و طبق تصویر حرکت خورشید ،که از شمال شرقی در تابستان شروع میشه تا جنوب و غرب و شمال غربی و اینکه از سمت شمال تابش نداریم، باید با محور جنوب هم سنجیده بشه قاعدتا! خیلی بد تو ضیح دادم ،نه؟!؟!:redface:

یادش به خیر یه زمانی شده بودم خوره ی تنظیم شرایط محیطی! اما الان دیگه هیچی از این محاسباتش یادم نیست! پیر شدیم دیگه:cry:

آخه به چه درد میخوره این فرمولا؟ استاد من فقط فرمول تعیین عمق سایبان گفت ولی ازش تو امتحان سئوال نداد!:cool:

zeiton

عضو جدید
سلام
من دتايل سقفهاي پوسته بتني را ميخوام كسي داره برام بزاره؟دتايل اتصال خرپا را هم ميخواهم.
ممنون

zeiton

عضو جدید
سلام
من دتايل سقفهاي پوسته بتني را ميخوام كسي داره برام بزاره؟دتايل اتصال خرپا را هم ميخواهم.:que::que:
ممنون

MAH NIK

عضو جدید
سلام
من دو تا در خواست دارم:
1:ممنونم میشم اگر کسی عکس یا هر چیزه دیگه ای از پرسپکتیو دید پرنده ی تئاتر شهر داره بده
و دیگه اینکه پلانش رو هم میخواستم. اصلا کسی هست که پروژه ی تئاتر شهرو انجام داده باشه؟:cool:
2:چه طور میشه با استفاده از گل یا گچ یه دست بسازم؟:confused:

marya_com

عضو جدید
سلام
دوستان من برای طراحی فنی احتیاج به یک طرح از میز اردو (بار )برای رستوران دارم . با مقطع / نما / متریال / (ترجیحا توی کد )تحویلم 5 روز دیگه است
لطفا راهنماییم کنید یا اگر دارید ممنون می شم برام ایمیل کنید
marya_com@yahoo.com

ahmad heidary

عضو جدید
پی و ستون

پی و ستون

با سلام
کسی هست که محاسبه پی و ستون را بداند
من در این رابطه مشکل دارم
اگر ممکن است فرمولهای محاسبه آنها را قرار دهید
برای طراحی فنی میخواهم

yalda33

کاربر فعال
سلام
منم به شدت به این فرمولها نیاز دارم
اگه کسی کمک کنه ممنون می شم

e.69a_h

عضو جدید
متریالهای ساختمانی

متریالهای ساختمانی

با سلام خدمت تمام مهندسین معمار
کسی در این تالار از متریالهای جدید ساختمانی چیزی میدونه؟
اگر کسی میدونه لطفا معرفی کنه یا اگر سایتی می دونید معرفی کنید تا همه از این اطلاعات بدونند

water lily20

عضو جدید
سلام. من فاز 2 و دتایلهای یک ساختمان مسکونی دو طبقه رو می خواهم . میشه کمکم کنید ممنون.

soorannet

عضو جدید
سلام . خسته نباشید همگی . من یک پلان ساده از مسجد می خواستم اگه ممکنه راهنمایی کنید منو . مرسی

ox_man_2007

عضو جدید
نقشه مراکز اموزشی

نقشه مراکز اموزشی

سلام
رفیقا اگر ممکنه برای من یک نقشه ای از دانشگاهی. هنرستانی. .. خلاصه ساختمون اموزشی باشه بزارین
خیلی ممنون میشم اگر بگزارید
من یکم عجله دارم
:redface::redface::redface::redface:
جبران میکنم

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست جون های من کسی راجع به اقلیم کرج مطلب کاملی داره؟با ذکر منبع لطفا اگه مطلبی گذاشتید یه تشکر بزنید که بیام ببینم!!!;)
خیلی ممنون میشم!!:redface:

ایمان1371

عضو جدید
سلام به دوستان عزیزم

سلام به دوستان عزیزم

میخواستم بدونم ابعاد فونداسیون برای یه ساختمان اسکلت فلزی چنده . ممنون :gol:

غزلک

عضو جدید
سلام دوستان
تو رو خدا به من کمک کنید
من یک سایت پلان ترمینال می خوام با تمام جزیات آن
خیلی بهش احتیاج دارم
کمکم کنید

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
میخواستم بدونم ابعاد فونداسیون برای یه ساختمان اسکلت فلزی چنده . ممنون :gol:
سلام
ابعادکه محاسبه می شن برحسب بارهای ساختمان و ماهیت و ظرفیت باربری خاک زیرین!!
اگه برای طراحی فنی می خوای که باید بشینی حساب کنی!!عمق فنداسیون بستگی به عمق ( ارتفاع) یخبندان داره ولی از 60 کمتر نمیشه!! و پهنای فنداسیون ( منفرد منظورته دیگه احتمالا) با فرمول:

پهنای حداقل= بارکل ساختمان در هر مترمربع / ظرفیت باربری خاک زیرین

راستی یه سری جدول هم هست که حداقل ابعاد فنداسیون را نوشته

ولی چون ما ( دانشجوها) ماهیت و ظرفیت خاک زیرین رو تو پروژه های دانشگاهی نمی دونیم واستادا هم لازم نمی دونند که به دست بیاریم معمولا یه سری توافقات تو کلاس در نظر می گیرند!! مثلا تو کلاس طراحی فنی ما ( دانشگاه آزاد قزوین) فرضیات اینطوری بود:

فنداسیون های مرکزی رو مربع در نظر بگیریم!

وزن یک متر مربع سقف= بار مرده + بارزنده فرضا= 1000 kg

مقاومت فشاری فولاد برای 1 سانتی متر مربع = فرضا 1000 کیلوگرم بر سانتی متر مربع

مقاومت فشاری بتن برای 1 سانتی متر مربع = فرضا 60 کیلوگرم بر سانتی متر مربع

مقاومت فشاری خاک = 2 کیلوگرم بر سانتی متر مربع

حالا واست توضیح می دم که ما چه کار میکردیم:
اولا سعی کن فنداسیون ها را تیپ کنی و بیشتر از 4 یا 5 تیپ نداشته باشی( مگه اینکه پروژت بزرگ باشه) در اسکلت فلزی معمولا مقطع ستون ها ( در طبقات مختلف) تغییر نمی کنه!!
وقتی ستون گذاری تموم شد باکس بندی می کنیم!! می دونی که باکس بندی چه جوریه؟ ( مثلا معمولا چهارتا ستون رو به هم وصل می کنند تا تشکیل یه چهار ضلعی بده!!این چهار ضلعی میشه یه باکس!!! این تو پروژه های سادستا...!)

هر باکس رو فرضا به چهار قسمت تقسیم می کنیم( مثه علامت + ( جمع در ریاضی) )!!! ( اسم هر قسمت رو فرض کن بذاریم : کوچولو) ساده تر : مساحت هر باکس را تقسیم به تعداد ستون ها ( تشکیل دهنده ی همون باکس) بکنیم سطح بارگیری هر کوچولو به دست میاد!!

با این کارها می خوایم s یعنی سطح بارگیری هر ستون رو حساب کنیم :

مساحت هر چندتا کوچولو که دور یک ستون ( از باکس های مختلف) ایجاد شده به دست میاریم و هر کدوم رو در 1000 ( وزن یک متر مربع سقف) ضرب می کنیم
حالا همه رو با هم جمع می کنیم!! میشه وزن وارد بر هر ستون در هر طبقه!!!

بعد همین کار رو برای همه ی طبقات میکنیم (زیر زمین ، هم کف، طبقه اول تا ...طبقه ی آخر) ، و در آخر همه رو با هم جمع می کنیم! میشه سطح بارگیری هر ستون در کل طبقات!!$

حالا این عدد( فرضا $ بهش بگیم) که داشته باشه کارها همه راه میوفته!!

$ رو تقسیم بر 2 ( مقاومت فشاری خاک که فرض کرده بودیم) که بکنیم مساحت فنداسیون مربع به دست میاد . رادیکال که بگیریم طول هر ضلع فنداسیون به دست میاد!

بچه ها هر جاش اشتباه بود بگید بهم!!! حتما !!!ممنون!

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش ها: raha

دید نو

عضو جدید
سلام

سلام

سلام به اساتید بزرگ
من نیازمند اطلاعاتی در مورد استانداردهای مورد نیاز بلوک های سبک در صنعتی سازی ساختمان می باشم...

ممنون میشم بتونید برای من ارسال کنید..

دید نو

عضو جدید
کمک فوری

کمک فوری

با سلام خدمت اساتید بزرگ!
من نیازمند اطلاعاتی در مورد قوانین و استانداردهای مورد نیاز استفاده از بلوکهای سبک در صنعتی سازی مورد تایید وزارت مسکن و شهرسازی هستم.

خواهشمندم اطلاعات خود را در اختیار من قراردهید.

با تشکر...

babak413

عضو جدید
چرا کسی کمک نمیکنه

چرا کسی کمک نمیکنه

سلام . از ناظر محترم عذرخواهی میکنم که تاپیک اضافه زدم . مجبور بودم . تو تاپیک مربوطه کسی کمک نکرد . من به پلان ایستگاه اتوبوس نیاز فوری دارم . لطفا کمک کنید .

gole yakh_archi

عضو جدید
سلام دوستان
من احتیاج شدید به نشریه 82 دارم،توی نت نتونستم دانلود کنم لطفا اگر کسی داره برام بفرسته یا اینکه راهنماییم کنید از کجا می تونم پیدا کنم

mmassi

عضو جدید
یه سوال

یه سوال

سلام یه سری اطلاعات در مورد کفپوشهای چوبی میخواستم.کسی پیدا میشه کمکم کنه؟

SANR

عضو جدید
درخواست پلان پارک

درخواست پلان پارک

سلام:
خیلی سرچ کردم ولی اون چیزی که می خواستم نتونستم پیدا کنم.

ببینید دوستان،یکی پلان پارک شهری یا منطقه ای می خوام که گرافیکی باشه و برای پرینت بر روی A3 خوب دربیاد.اگه امکان داره فرمت JPG یا PNG یا هر نوع فرمت تصویری باشه.

مرسی :gol:

raha

مدیر بازنشسته
پلان ایستگاه اتوبوس؟؟؟!!! یا ترمینال اتوبوس؟!

آخه ایستگاه اتوبوس که پلان خاصی نداره، خودتون هم میتونید سریع یه پلان از رو نمونه هایی که هست بکشید!!!:surprised:

FJ600

عضو جدید
salam .man ehtiage shadid va mobram be detailhaye estakhr daram age inha ro baram bezarid mamnoon misham.

• Like
واکنش ها: sh_h

sh_h

عضو جدید
اگه می شه واسه پروژه ام کمک کنید

اگه می شه واسه پروژه ام کمک کنید

سلام
می خواستم اگه کسی درباره نمای فریم لس اطلاعاتی داره لطفا اونو در اختیار من قرار بده. البته خودم یکسری اطلاعات دارم ولی خیلی کمه و موضوعاتی رو که در نظر دارم بیان نکرده مثلا اینکه پیشینه این نوع نما چقدره(البته می دونم این نما جدیده بیشتر منظورم اینه که حدودا از کی به کار گرفته شده) و اینکه نحوه ساخت و نحوه کاربردش چه جوریه؟ اگه عکس هم داشته باشه دیگه تکمیل می شه. البته خودم خیلی سرچ کردم ولی 99 درصد تبلیغات شرکت هاست. این رو هم بگم که من این اطلاعات رو برای پروژه درس مصالح ساختمانی لازم دارم.
اگه کسی این اطلاعات رو داره ممنون می شم به من کمک کنه

takta_77

عضو جدید
help me plz

help me plz

:que::(سلام به بروبچ مهندسا
عیدتون مبارک
خواهش می کنم که کمکم کنید.من اطلاعاتی رو راجع به اجزا معماری(سقف،کف،دیوار،پنجره،پله،فضای نیمه بازو...)می خوام اما هیچ چیزی راجع بهشون پیدا نمیکنم.

• Like

raha

مدیر بازنشسته
عیدتون مبارک
خواهش می کنم که کمکم کنید.من اطلاعاتی رو راجع به اجزا معماری(سقف،کف،دیوار،پنجره،پله،فضای نیمه بازو...)می خوام اما هیچ چیزی راجع بهشون پیدا نمیکنم.

فقط کافیه یه کتاب عناصر جزئیات داشته باشی!:surprised:

تو سایت هم راجب اجزاء معماری مطالب زیادی هست...
مثلا این تاپیکه راجع به سقف مطالب زیادی داره...
اگه یه سرچ کوچیک بکنی راحت مطلب گیرت میاد!

• Like

Eng Dorsa

عضو جدید
سلام به همه دوستان عزیز . سال نوی همگی مبارک . من احتیاج به یه سری اطلاعات یا منبع در مورد نورگیر ها در ساختمان دارم . همراه با دیتیل ها و عکس و ... . لطفاً اگر کسی میتونه لطف کنه و به من در این زمینه کمک کنه . ممنون .

• Like

salar salarzehi

عضو جدید
عیدتون مبارک

سلام به همه ی دوستای خوبم در انجمن:heart:
بهترین منبع اطلاعاتی در مورد این زمینه هایی که گفتی کتاب نویفرت neufert
هستش که میتونی نسخه ی فارسی اونو از ادرس زیر دانلود کنی
;)http://www.parsiancad.ir/2009/12/neufertfarsi.html

• Like
بالا