درخواست های مرتبط با:انواع فضاهای تجاری

m_f6528

عضو جدید
درخواست" طراحی فضاهای تجاری"

درخواست" طراحی فضاهای تجاری"

سلام مطاللعات درباره ی طراحی فضاهای تجاری میخواستم.

بوکانی

کاربر فعال
سلام مطاللعات درباره ی طراحی فضاهای تجاری میخواستم.

عنوان تحقیق : مطالعه و بررسی فضاهای تجاری

با توجه به شکل ظاهری، نحوه طراحی ونوع خدمات دهی واحدهای تجاری منطقه مورد مطالعه ، دیده می شود که تک تک واحدهای پراکنده تجاری در مجاورت سایت با اندک تغییری از فرم مسکونی به فرم تجاری تبدیل شده اند و بدون طراحی خاص فضای تجاری نتوانسته اند ، پاسخگوی نیازهای مخاطبین امروز خود باشند.
با توجه به مکان قرار گیری پروژه مورد نظر ( سایت) فقدان مجموعه هایی با عملکرد های مختلف نظیر مجتمعهای تجاری که موجب تعریف هر چه بهتر جنبه کارکردی سایت می گردد، به شدت احساس می شود. لذا طراحی مجتمع تجاری در سایت ضمن پاسخگوی به نیاز مردم منطقه، سبب ارتقاء کارکرد محدوده نیز می گردد .

گستردگی مشکل

نیاز به مراکزی که عرضه کالا را بصورتی منسجم وتعریف شده از لحاظ نوع و کیفیت در اختیار مردم قرار دهند ودر واقع یک نیاز عمومی و فراگیر جهت همه مردم اعم از زن ومرد، پیرو جوان وکودک با گرایش های مختلف شغلی، فکری، تحصیلی وفرهنگی می باشد. با توجه به تیپولوژی واحدهای تجاری منطقه از لحاظ معماری ، نوع خدمات دهی، قدمت، تکنولوژی ساخت و . . . در بافت قدیمی مورد مطالعه، کلیه ساکنین این بخش از کمبود فضاهای تجاری همگام با پیشرفت و توسعه تکنولوژی های مختلف عصر ارتباطات و خرید، متناسب با نیازهای امروز اظهار ناراضی می نمایند.

میزان آگاهی و یا خدمات ما در ارتباط مشکل چقدر است؟

میزان مراجعه مردم از سطح شهر به اندک مجتمعهای تجاری موجود جهت تهیه نیازهای خود وخانواده خود،مبین آگاهی مردم از عدم توانایی و پاسخگوئی واحدهای خرید محله در مقایسه با چنین مجتمعهای سازمان یافته ای می باشد.
در این طرح مجتمع تجاری اداری متناسب با نیاز مردم منطقه و حتی شهر در نظر گرفته شده است که این خود ضمن برآورد نیاز ساکنین منطقه ، سایر نقاط شهر، سبب بهبود وارتقاء کیفیت بافت نیز می گردد.
در زمینه تصویر تحقیق به موارد ذیل اشاره می کنیم:

گروه هدف: با توجه به مجتمعهای تجاری در نظر گرفته شده در سایت و بافت اطراف ، خوشبختانه کمبود مذکور در این مناطق خواهد شد. مجتمعهای مورد نظر نیز پاسخ مناسبی جهت ساکنین آن منطقه می باشد.

نتیجه یا نتایج تحقیق چگونه می تواند مفید باشد؟

· شناخت فضاهای تجاری در بافتهای تاریخی ایران ( بازار) و درک رموز، اصول سازماندهی فضایی موجب گردد تا آندسته از امکانات و خدماتی که در قدیم در بازارهای خود داشتیم ولی امروزه از دست داده ایم با توجه به زندگی امروز ونیازهای مخاطبین امروز همچنان در کنار واحدهای تجاری خود داشته باشیم و با خدمات دهی بالا، زندگی راحت تر و مطلوب تری را برای شهر نشینان به ارمغان آوردیم.
· آشنایی با جدیدترین اصول و روشهای سازماندهی مراکز خرید جهت طراحی مجتمعهای تجاری - اداری مورد نظر.
· برخورداری از خدمات روز ومدرن مراکز تجاری جهت ساکنین منطقه و درپی آن، افزایش آسایش و امنیت منطقه.
· کسب تواناییهای لازم بمنظور ایجاد جذابیتهای لازم در طراحی پروژه .
· مطالعه و بررسی نمونه های تطبیقی مشابه و استفاده از دستاوردهای لازم.
بیان اهداف

هدف کلی، طراحی مجتمع تجاری- اداری در پیوند با فضای شهری می باشد و اهداف اختصاصی مورد نظر از دیدگاه خرد به شرح ذیل می باشد:
جبران کمبود خرید در منطقه با ارائه خدمات و سرویس دهی ویژه که کالا را بصورتی منسجم و تعریف شده عرضه نمایند.
تبدیل واحدهای تجاری فرسوده وپراکنده قسمتی از سایت به فضاهای تجاری کلان.

مبانی نظری طراحی مجتمعهای تجاری- اداری از منظر جایگاه معماری

با توجه به عدم وجود یک مجتمع تجاری مناسب در محدوده سایت و وضعیت موجود فضاهای تجاری منطقه، در نظر است تا این مجتمعهای تجاری پاسخگوی نیازهای مردم منطقه در سطحی که در خور یک مجتمع تجاری به روز می باشد درآید.
· فضایی با تنوع کارکردی ، جذابیتهای فضایی و چند وجهی که اجازه همه رفتارهایی که یک فضای جمعی را برای افراد دلپذیر می کند، می دهد.
· فضایی با عوامل بصری بیرونی کاملا جذاب شامل حجم، نمای خارجی و ورودیها و همگام با تکنولوژی روز دنیا.
· فضایی با عوامل بصری درونی جذاب، چرا که نمای خارجی آغزگر اقدام مشتری برای خرید و نمای داخلی تداوم دهنده این حرکت است.
· فضایی با عوامل غیر بصری جذاب مانند ارائه مناسب خدمات به مشتری، تسهیلاتی نظیر تفکیک انواع ترافیکها وعوامل محیطی جذاب مانند موسیقی وتهویه مطبوع.
· فضایی پویا و سرزنده و محیطی جهت پاسخگویی به نیازهای همه سنین.
· فضایی با ویژگیهای معمارانه و استفاده از المانهای مختلف در تعریف فضاها.
· فضایی با کالبد منعطف ، بنحوی که از تعلیق فضاهای باز و بسته شکل گرفته باشد.

archyart

عضو جدید
سلام.من دنبال یه مجتمع تجاری بزرگ اختصاصی لوازم برقی خانگی برای نمونه موردی مطالعاتم می خوام.لطفا کمک کنید.خیلی گیرم

sepideh2727

عضو جدید
درخواست اطلاعات - طراحی پاساژ

درخواست اطلاعات - طراحی پاساژ

سلام دوستان
من براي طراحي يك پاساژ در حدود 29 *22 احتياج به راهنمايي داريم
كسي هست تا به حال پاساژ طراحي كرده باشه يا يك نمونه اي ازش داشته باشه؟ممنون ميشم از راهنماييتون

در مورد ضوابط شهرداري چجوري بايد اطلاع پيدا كنم

ممنون از راهنماييتون

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
ضوابط طراحی پارکینگ

ضوابط طراحی پارکینگ

سلاممممم
ما برای طرح 3 داریم یه مجموعه تجاری فرهنگی طراحی میکنیم که 3 طبقه پارکینگ داره با ظرفیت حدود 700 خودرو
الان هم برای مطالعات باید استانداردها و همینطور ضوابط شهرداری پارکینگ های طبقاتی رو دربیاریم
میشه راهنمایی کنید از کجا این اطلاعات رو بدست بیارم (غیر از نویفرت)

elyas_21

عضو جدید
مجتمع تجاری و اداری

مجتمع تجاری و اداری

با عرض سلام خدمت تمامی مهندسین عزیز.من به مطالعات اولیه و ریز فضاهای مجتمع تجاری و اداری نیازمندم.اگه کسی در این باره کمکم کنه ممنون میشم.با تشکر

صدیی

عضو جدید
اداری

اداری

[FONT=&quot]طراحی فضاهای اداری[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]كلياتي براي معماری فضاهای اداری [/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]ساخت ساختمان اداری جدید به موقعیت محلی آن بستگی دارد. ساختمان باید تا حد امکان در محلی ساخته شود که از روشنایی مفید روز بهره برده و از تابش شدید نور و گرمای خورشید دور باشد...[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]● ساختمان های اداری:[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot] ساختمان یک اداره بزرگ شامل مکانهای مختلف و متعددی است:[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot] ۱) بخش های اداری دفاتر مجزا برای یک تا سه نفر به همراه کارگاههایی برای کار آموزان و دفاتر گروهی برای حداکثر ۲۰ نفر، بعضی ادارات کارگاههای مجزا را با بخش های گروهی یکی می کنند. در اداره ای با پلان باز به جز یک بخش منشی گری مجزا، بقیه مکانها برای کار فردی و گروهی چند منظوره اختصاص می یابد.[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot] ۲) قسمت های انبار اسناد برای نگهداری پرونده ها، طرح ها، میکروفیلم و وسایل الکترونیکی، لوازم بایگانی و ثبت ، ثبت اسناد باز سازی و خرد کردن.[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot] ۳) بخش های خدمات اصلی اداری، دارای تجهیزات نوشتاری، تکثیر ، چاپ، فتوکپی و کامپیوترهای شخصی[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot] ۴) قسمت پست خانه، نامه ها و محموله های پستی، کنترل ورود و خروج اجناس[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot] ۵) بخش نمایش گروهی شامل اتاقهای گردهمایی با دیوارهای متحرک و بخش های نمایشگاه، تالار های کنفرانس و گردهمایی [/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot] ۶) امکانات اجتماعی شامل رختکن، آشپزخانه، توالت برای هر طبقه یا بخش، بخش استراحت کارکنان، محل خوردن و آشامیدن، امکانات ورزشی، سالن غذا خوری با آشپزخانه.[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot] ۷) مکانهای اضافی و ضمیمه، احتمالاً برای تعلیم در زمینه استفاده از وسایل سمعی و بصری[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot] ۸) امکان نیاز به وجود یک قسمت برای ورود اتومبیل ، جای پارک (به صورت زیر زمین) و بخش های تحویل.[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot] ۹) فضاهای گروهی شامل راهروها – پلکان – آسانسورها – ورودی های خروجی و اضطراری به صورت داخلی و خارجی.[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot] ۱۰) خدمات اصلی شامل وجود مسائل خدمات فنی ، تهویه مطبوع، دستگاه تهویه، سیستم حرارتی ، برق، سیستم آرمانی ، پردازش اطلاعات، مرکز کامپیوتری، مخابرات و نظافت و مراقبت[/FONT][FONT=&quot][/FONT]

n.foster

عضو جدید
درخواست های مرتبط با: مجتمع تجاری مسکونی

درخواست های مرتبط با: مجتمع تجاری مسکونی

سلام دوستان من احتیاج به پلان اتوکد یه مجتمع تجاری مسکونی دارم در ابعاد کوچیک. متاسفانه هرچی سرچ کردم نتونستم چیزی پیدا کنم:( لطفا اگه میتونید کمک کنید

JEN.Arc

کاربر بیش فعال
این تاپیک از رضا جون هست که تقدیم شما میکنم و دانلود کنین

دانلود بیش از 350 پلان : مسکونی، بیمارستان، استادیوم ، خوابگاه دانشجویی و ...

این فایل شامل نقشه های :

بانک، بازارهای بین المللی ، بیمارستان ، اداری ، دانشگاه ، هتل ، مدرسه ، مخزن آب ، مسجد ، پارک ، پارکینگ ، پل ، یک مجتمع 430 واحدی ، شهرک تفریحی توریستی ، ویلا و سوله می باشد .
تعداد کل نقشه ها 350 شیت می باشد.

حجم فایل: 110 مگابایت بصورت zip ........دانلود

پسورد : www.civilbook.ir

n.foster

عضو جدید
ممنون ولی انگار بد نوشتم, منظورم مجتمع تجاری-مسکونی بود (ساختمون هم تجاری باشه هم مسکونی) .این آدرسها رو قبلا رفتم ولی چیزی که به درد کارم بخوره نداشتن.

reza2011

عضو جدید
ممنون ولی انگار بد نوشتم, منظورم مجتمع تجاری-مسکونی بود (ساختمون هم تجاری باشه هم مسکونی) .این آدرسها رو قبلا رفتم ولی چیزی که به درد کارم بخوره نداشتن.

دوست عزيز من نميدونم چرا همه منتظر لقمه اماده هستن ؟؟؟ عزيز من شما همون پلان مجتمع مسكوني رو نميتوني طبقه اولش رو بكني تجاري ؟ اين كه ديگه كاري نداره ؟ من كه مهندس عمران هستم ميتونم اين كار رو بكنم اونوقت شما كه كه معماري هستي نميتوني ؟؟ يك كمي هم سعي و تلاش بد نيست به خدااا ..
. :D

شما پس فردا مهندس ميشي هر لحظه ممكنه بهت بگن نقشه ها رو تغيير بده اونوقت بايد اين توانايي رو داشته باشي كه از پسش بر بياي . از الان تمرين كن . كار سختي نيست . موفق باشي .

reza2011

عضو جدید

دانلود پلان مسکونی تجاری

فعلا لينك دانلودش رو نميزارم تا يك كم سعي و تلاش كني . فقط خواستم بگم دوست من هدف اذيت كردن شما نيست هدف تلاش بيشتر شماست . موفق باشي . :gol:

n.foster

عضو جدید
آقا رضا مرسی از لطفت!!!!!
درست میگی تبدیل طبقه اول این آپارتمانا به تجاری کاری نداره ولی از طبقه اول اینا یه پاساژ (با حداقل 20 واحد تجاری)ساختن یه کم غیرمنطقیه.یه نمونه میخواستم که ضوابط و روابط توی اینجور ساختمونا دستم بیاد .در هر حال ممنون

reza2011

عضو جدید
آقا رضا مرسی از لطفت!!!!!
درست میگی تبدیل طبقه اول این آپارتمانا به تجاری کاری نداره ولی از طبقه اول اینا یه پاساژ (با حداقل 20 واحد تجاری)ساختن یه کم غیرمنطقیه.یه نمونه میخواستم که ضوابط و روابط توی اینجور ساختمونا دستم بیاد .در هر حال ممنون

چرا غير منطقيه ؟ :eek:

n.foster

عضو جدید
چون احتیاج به زیربنای زیادی داره. چندتا ساختمونی که دیدم خیلی کوچیکتر از این حرفا بود. اگه اینقدر وقت داشتم که اونا رو طراحی کنم که رو طرح خودم کار میکردم:D

reza2011

عضو جدید
چون احتیاج به زیربنای زیادی داره. چندتا ساختمونی که دیدم خیلی کوچیکتر از این حرفا بود. اگه اینقدر وقت داشتم که اونا رو طراحی کنم که رو طرح خودم کار میکردم:D

اوكي پس مشكل كمبود وقته ... :) فكر كنم ديگه بهتره بيش از اين اذيتت نكنم :D هر چند هدفم اذيت نكردن نبود خدايي ناكرده ... انشالله كه مفيد واقع بشه .:)

دانلود پلان مسکونی تجاری

پسورد : www.archi-arch.com

Aniz

عضو
سلام فک کنم طرح یک شما دیگه تموم شده باشه لطفا به ما هم کمک کنید
به ما هم بازار میوه گفتن،اصلا موضوع جالبی نیست واسم
:surprised:هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستیم

nintendo

عضو جدید
سلام . خوبین ؟ میشه ریز فضاهای مجتمع تجاری I.T ( موبایل یا تلویزیون یا کامپیوتر ) در اختیارم بذارین ؟؟

pegahz

عضو جدید
[h=2]پایان نامه(کمک می خوام)[/h]
سلام دوستان.موضوع پایان نامه من تجاری اداری است.لطفا هر چیزی راجع به این موضوع میدونید بهم بگید.

لطفا کمکم کنید.......​

mpb

مدیر تالار مهندسی معماری
مدیر تالار
پایان نامه(کمک می خوام)

سلام دوستان.موضوع پایان نامه من تجاری اداری است.لطفا هر چیزی راجع به این موضوع میدونید بهم بگید.

لطفا کمکم کنید.......​

http://www.farsicad.com/category/maghalat/tarahi/%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d9%85%d8%ac%d8%aa%d9%85%d8%b9-%d8%aa%d8%ac%d8%a7%d8%b1%db%8c-%d9%88-%d9%85%d8%b1%d8%a7%da%a9%d8%b2-%d8%ae%d8%b1%db%8c%d8%af/

mpb

مدیر تالار مهندسی معماری
مدیر تالار

sednasahar

عضو جدید
سلام دوستان...کسی اطلاعاتی درمورد ضوابط وپلان و... طراحی عطرفروشی یا کانترهای پذیرش داره؟؟

یارادان

عضو جدید
با سلام خسته نباشین والا من نتونستم تاپیکی راجب سوالم پیدا کنم تقریبا به این موضوع هم ربط داره.
من مطالعات راجب اقامتگاه بین راهی یا میشه که جنبه تفریحی توریستی داره. یک آب گرمی هست میخوایم برا اون هتل استخر فضای تفریحی کافی شاپ ... طراحی کنیم. لطفا اگه مطالعاتی در این باره دارین منو بی نصیب نذارین ممنون.