[ درخواست نرم افزار های عمرانی ] ►را اینجا مطرح کنید

rasool.civil

مدیر بازنشسته
کسی میتونه در مورد نرم افزار پریم آورا یه خورده توضیح بده؟صرفا جهت آشنایی.
سلام
این نرم افزار مخصوص مدیریت و کنترل پروژه و زمانبندی پروژه هست
نرم افزار ms project هم همینطور
ولی پریماورا یه کم حرفه ای تر هست

kalmishi

عضو جدید
سپاس.شما با پریم آورا کار کردید؟
من قبلا نرم افزار رو در بخش کنترل پروژه یه شرکت دیدم نظرتون در مورد این که اول ms project رو یاد بگیرم یا با پریماورا شروع کنم چیه؟سپاسگذارتون میشم راهنمایی کنید .
اکه امکان داره فایل یا لینکی در مورد آموزش ms poject و پریماورا بذارید.بازم سپاسگذارم.

آخرین ویرایش:

rasool.civil

مدیر بازنشسته
سپاس.شما با پریم آورا کار کردید؟
من قبلا نرم افزار رو در بخش کنترل پروژه یه شرکت دیدم نظرتون در مورد این که اول ms project رو یاد بگیرم یا با پریماورا شروع کنم چیه؟سپاسگذارتون میشم راهنمایی کنید .
اکه امکان داره فایل یا لینکی در مورد آموزش ms poject و پریماورا بذارید.بازم سپاسگذارم.
به نظر من با ms project شروع کنید
بعد برید سراغ پریماورا
من خودم با پریماورا کار نکردم
ولی ماکروسافت پروژه چرا
اینم تاپیک آموزشیش که البته به دلیل کمبود وقت فعلا فعال نیست

yunes.omidi

عضو جدید
نرم افزار تحلیل بار ثقلی یک دهم دهانه

نرم افزار تحلیل بار ثقلی یک دهم دهانه

سلام بر همه دوستان گلم:gol:
نرم افزار تحلیل بار ثقلی یک دهم دهانه میخواستم اگر داریدلطف کنید فایلش در اختیارم بذارید اما نه به صورت لینک سایت های دیگه،چون هر چی تلاش کردم دانلود تشد یا مشکل داشتن:(

hami afshar

عضو جدید
نرم افزار

نرم افزار

نرم افزار های کاربردی برای پلسازی کسی آمار داره؟

jarrahi

عضو جدید
جهت آنالیز سازه بیل بور به شکل بادبزن دستی از چه نرم افزاری استفاده کنم؟

جهت آنالیز سازه بیل بور به شکل بادبزن دستی از چه نرم افزاری استفاده کنم؟

جهت آنالیز و طراحی یک بیلبورد با ازتفاع ستون 13 متر و یک تابلو 2 تنی که یک طرفش نصب شده و شکل بادبزن را داره در یک محیط 3 بعدی از چه نرم افزاری میتوان استفاده کرد؟:cry:

nabavi_mail

عضو جدید
میتونین از نرم افزار sap یا etabs یا staadpro استفاده کنید ولی من هم sap رو پیشنهاد می کنم.

mm_ce1990

عضو جدید
نرم افزار

نرم افزار

سلام
کسی اطلاعاتی در باره ی نرم افزار های loopو fluent داره؟

mst_ab

عضو جدید
سلام
کسی اطلاعاتی در باره ی نرم افزار های loopو fluent داره؟

در مورد فلوئنت خیلی اطلاعات ندارم، ولی لوپ یه نرم افزار کنسول هست (تحت داس) که برای آنالیز و طراحی شبکه های توزیع آب استفاده میشه،هیچ رابط کاربری درست و حسابی نداره و توی این نرم افزار با عدد ها کار می کنید. این نرم افزار الان خیلی کم استفاده میشه و جای خودش رو به WaterGEMS داده، هر چند هنوز هم که ما داریم کار می کنیم به ما طراحی ها رو در قالب لوپ میدن. الان آب و فاضلاب روستایی مشهد هم کارشون با لوپ هست. و کمتر با واتر جمز کار می کنن.
این نرم افزار یه سری ورودی ازتون میگیره مثل قطر های لوله های توزیع و ارتفاع گره ها و بعد شبکه رو براتون آنالیز میکنه، یکی از مشکلاتی که داره اینکه باید توی شبکه حداقل یه حلقه داشته باشید. و معمولاً زمانی که می خوان شبکه های درختی (که حلقه ندارن) رو با این نرم افزار تحلیل کنن یه حلقه ی مجازی درست می کنن (یعنی انتهای دو تا لوله رو به هم وصل می کنن.)
از مزایاش سادگی اون هست و اینکه افراد تازه کار سریعاً یاد می گیرن و می تونن باهاش شروع به کار کنن.

موفق باشید.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

m.zohreh

عضو جدید
primavera

primavera

سلام دوستان من براي نصب نرم افزار پريماورا6 مشكل پيدا كردم مراحل نصب رو كامل انجام دادم و سيستم restartشد ولي وقتي برنامه رو اجرا ميكنم بعد از اينكه پسورد كهadminهست رو وارد ميكنم به جاي اينكه وارد محيط نرم افزار بشم پيغام زير رو مشاهده ميكنم:unable cooect the database.would you like to coufigure the data base connection? اگه نه رو انتخاب كنم پنجره بسته ميشه و اگه يس رو بزنم باز وارد يه صفحه ميشه كه يه سري سوال ميپرسه كه هر جوابي ميدم خطا ميده:cry::cry:.خواهش ميكنم اگه كسي ميتونه كمكم كنه دريغ نكنه.من منتظر جوابم:gol::gol::gol:

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
راهنمايي در مورد مدل كردن مهاربندهاي برون محور

راهنمايي در مورد مدل كردن مهاربندهاي برون محور

سلام دوستان
كسي ميتونه منو در مورد مدل كردن مهاربندهاي برون محور در نرم افزار ايتبس راهنمايي كنه ؟؟
من يه ساختمان فلزي را در ايتبس مدل كرده ام كه در محور X داراي مهاربند برون محور EBF و در محور Y داراي مهاربند هم محور ميباشد . از نظر ايين نامه اي اشكالي نداره اين دونوع مهاربند در يك ساختمان و در دو جهت متفاوت اجرا بشه ، ولي اشكال من در نرم افزار هست ، زماني كه نرم افزار تحليل را انجام ميدهد ، تحليل كامل صورت نمي گيريد و خطا ميدهد !!
نميدانم اشكال از كجاست !!
طول دهنه 3 متر مي باشد و سيستم باربري ثقلي ، سقف تيرچه بلوك ميباشد !!

amin majidi

عضو جدید
میشه بگید چه خطایی میده؟
اگه تحلیل کامل انجام نمیشه فکر میکنم ربطی به مهار نداره و شما اشتباه مدل کردید
چون این اشکالات تو طراحی خودشو نشون میده
اما اگه مهاربندای ebf جواب نمیده دلیلش اینه که این مهارها ضعیف هستن
اگه ازشون استفاده کنید باید تعداد دهنه های بیشتری رو مهار بزارید
اگه هم دهنه ای بزرگتر از 3 متر هست سعی کنید تا جایی که امکان داره مهار هاتونو اونجا بزارید(دهنه ی مناسب واسه گذاشتن مهار 4.5 تا 6.5 متره)
اگه هم تو دهنه ی 3 متری جواب بده uplift پی سخت جواب میده

rasool.civil

مدیر بازنشسته
سلام دوستان
كسي ميتونه منو در مورد مدل كردن مهاربندهاي برون محور در نرم افزار ايتبس راهنمايي كنه ؟؟
من يه ساختمان فلزي را در ايتبس مدل كرده ام كه در محور X داراي مهاربند برون محور EBF و در محور Y داراي مهاربند هم محور ميباشد . از نظر ايين نامه اي اشكالي نداره اين دونوع مهاربند در يك ساختمان و در دو جهت متفاوت اجرا بشه ، ولي اشكال من در نرم افزار هست ، زماني كه نرم افزار تحليل را انجام ميدهد ، تحليل كامل صورت نمي گيريد و خطا ميدهد !!
نميدانم اشكال از كجاست !!
طول دهنه 3 متر مي باشد و سيستم باربري ثقلي ، سقف تيرچه بلوك ميباشد !!

سلام
اگه تحلیل به صورت کامل انجام نمیشه مشکل از مهاربند نیست
و در مدل اشکال دیگه ای وجود داره
فایل رو بذارید شاید بهتر بشه کمک کرد

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
لينك دريافت نقشه!!

سلام
دوستان لطفا نظرتون رو در مورد طراحي اين سازه بگيد .خطايي كه قبلا گفته بودم ، رفع شد ولي نياز به راهنمايي دوستان دارم !!
ممنون ميشم

درضمن ، نرم افزار ايتبس9.5 هست و ستون گذاري ، به نابه دلايل معماري ، تا حد ممكن نميشه تغيير بديم!!

rasool.civil

مدیر بازنشسته
لينك دريافت نقشه!!

سلام
دوستان لطفا نظرتون رو در مورد طراحي اين سازه بگيد .خطايي كه قبلا گفته بودم ، رفع شد ولي نياز به راهنمايي دوستان دارم !!
ممنون ميشم

درضمن ، نرم افزار ايتبس9.5 هست و ستون گذاري ، به نابه دلايل معماري ، تا حد ممكن نميشه تغيير بديم!!

سلام
چندتا اشکال اساسی داره که اول باید رفع بشن
اول اینکه موقع گیردار کردن پای ستونها all story انتخاب شده که اشتباه هست
برای رفعش مجدد تمام گره ها رو انتخاب کنید و None کنید و دوباره روی one story بذارید و در base گیردار کنید

دوم اینکه در خرپشته نباید مهاربند رو ادامه بدید
سوم مشخصات فولاد st37 تنش جاری شدن 2400 و تنش تسلیم 3700 کیلوگرم بر سانتی متر مربع است

چهارم در تعریف سقف تیرچه بلوک باید مقدار unit waight در قسمت metal deck صفر شود

پنجم اعمال بار wall به صورت خطی روی تیرهای پیرامونی بام به چه دلیلی است؟
ششم تاثیر p دلتا چرا بار زنده 1.7 اعمال شده و wall 1.4 در ضمن ماکسیمم تعداد آنالیز باید حداقل 5 باشد

هفتم آیا دلیل خاصی برای استفاده از بادبند در دو جهت دارید؟

هشتم بهتر است جهت تیرچه موازی با طول بلند باشد و تیرچه گذاری به صورت شطرنجی نباشد
نهم در منوی define >special seismic مقدار DL multiplier برابر صفر و ضریب امگا 0.4 R اعمال شود

دهم در تعریف بار زلزله top story باید بام انتخاب شود نه خرپشته یعنی story 4

ali_60

عضو جدید
سلام .منم مشکل شما رو داشتم تمام راهها رو رفتم مشکلم حل نشد .فکر کنم ایراد از نرم افزار .شما windows server 2003 ,sql2005 .نصب کردین ؟

زيگورات

عضو جدید
دوست عزيز
تصور اين حقير اين است كه شما اصلا با اصول برنامه ريزي و كنترل پروژه هم آشنا نيستي
نرم افزارهار مذكور ، جزء نرم افزارهاي تخصصي رشته صنايع است لذا پيشنهاد مي‌گردد از تالار مربوطه پيگيري نمائيد.

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
سلام
چندتا اشکال اساسی داره که اول باید رفع بشن
اول اینکه موقع گیردار کردن پای ستونها all story انتخاب شده که اشتباه هست
برای رفعش مجدد تمام گره ها رو انتخاب کنید و None کنید و دوباره روی one story بذارید و در base گیردار کنید

دوم اینکه در خرپشته نباید مهاربند رو ادامه بدید
سوم مشخصات فولاد st37 تنش جاری شدن 2400 و تنش تسلیم 3700 کیلوگرم بر سانتی متر مربع است

چهارم در تعریف سقف تیرچه بلوک باید مقدار unit waight در قسمت metal deck صفر شود

پنجم اعمال بار wall به صورت خطی روی تیرهای پیرامونی بام به چه دلیلی است؟
ششم تاثیر p دلتا چرا بار زنده 1.7 اعمال شده و wall 1.4 در ضمن ماکسیمم تعداد آنالیز باید حداقل 5 باشد

هفتم آیا دلیل خاصی برای استفاده از بادبند در دو جهت دارید؟

هشتم بهتر است جهت تیرچه موازی با طول بلند باشد و تیرچه گذاری به صورت شطرنجی نباشد
نهم در منوی define >special seismic مقدار DL multiplier برابر صفر و ضریب امگا 0.4 R اعمال شود

دهم در تعریف بار زلزله top story باید بام انتخاب شود نه خرپشته یعنی story 4

ممنون از راهنماييتون
اشكالاتي رو كه گفتين ، اصلاح كردم ، و همچنين بادبند ها هم درست شدند ، يك بار ديگر مجددا مدل كردم ، اشكالات اصلاح شد .
ممنون از راهنمايي خوبتون

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
با سلام
زيگورات عزيز ، نرم افزار Primavira ، همون طور كه خودتون فرمودين ، نرم افزار كنترل پروژه و علاوه بر رشته ي صنايع ، الان جزئي از نرم افزارهاي عمران و رشته ي مديريت پروژه نيز حساب ميشود .از اين نرم افزار در شركت هاي مشاوره و شركت هايي كه نياز به برنامه زمان بندي كامل و دقيق دارند ، استفاده ميشود و مهندس عمراني كه با اين نرم افزار اشنا هست ، ميتونه در يك شركت مشاوره يا نظاير ان مشغول بكار بشه ، چون مديريت كردن زماني پروژه ، زمان بسيار كمي هست كه در كشور ما به ان بها داده مي شود .
در ضمن ميشه اينطور تعريف كرد كه :
از جمله نرم افزارهاي كامل و قدرتمند در زمينه مديريت پروژه مي باشد كه با استفاده از آن ميتوان پروژه هاي بسيار بزرگ را به صورت بهينه مديريت كرد .

يك فايل PDF در اين زمينه هست كه اموزش راحت primavira رو داره ، اميدوارم مفيد باشه .

در مورد خود نرم افزار و اشكالي كه داره ، فكر كنم اگر يكبار كلا نرم افزار رو از سيستم پاك كنند و مجدد نصب كنن ، حل بشه!!و البته اميدوارم!!

پیوست ها

• jozve+Primavera.pdf
    446.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0

ENGINERRING GEO

عضو جدید
زندگی زیباست.
بنده جزوه راهنما را دانلود نمودم آیا شما دانشگاه تبریز درس خوانده اید
بهترین دانشگاه ایران است

زيگورات

عضو جدید
دوست عزيز و ارجمند سر كار خانم زيبا
با سلام
ضمن تشكر از راهنمايي شما باز معتقدم مباحث برنامه ريزي و كنترل پروژه در حيطه مهندسين صنايع مي‌باشد . براي كليه دوستان عمراني كه ميخواهند وارد مقوله برنامه ريزي شوند ، ابتدا مي‌بايست به مباحث برنامه ريزي تسلط پيدا نموده سپس وارد نرم افزار شوند. اكثر دوستان بدون آشنايي به مباحث برنامه ريزي به دنبال نرم افزار هستند كه جواب درستي نمي‌توانند بگيرند.در مثالي مشابه ميتوان به كسي اشاره نمود كه در رشته عمران نيوده ولي براي محاسبات به دنبال نرم افزارهاي محاسبات باشد .
لازم به ذكر است كه در شركت ها كمتر از نرم افزار Primavira (p3 استفاده ميشود بلكه ازنرم افزار
Primavera Enterprise استفاده مي‌شود. علي ايحال توصيه استاندارد مديريت پروژه امريكاPMBOK استفاده از نرم افزار MSP مي‌باشد چون هم راحت تر است و هم امكانات آن قابل قبول است
دوستان عمراني كه در دورههاي msp شركت مي‌نمايند مباحث اوليه را در مديريت پروژه فرا مي‌گيرند و از اصول به دور مي‌باشند .
انشاءالله در صورت كاهش مشغله كاري، در صدد هستم تاپيك هايي در خصوص اصول برنامه‌ريزي متناسب با رشته عمران ارائه نمايم.

آخرین ویرایش:

mst_ab

عضو جدید
تنش جاری شدن همون تنش تسلیم هست، احتمالاً منظورتون تنش نهایی بود! اشتباه لپّی کردید! ;)

بالا