[درخواست] طراحی زمین مسکونی(درس طراحی فنی)

bahariiiiii

عضو
Untitled.jpgUntitled.jpgسلام عزیزان.استادم واسه درس طراحی فنی این زمین رو با این مشخصات داده خواهش میکنم واسه طراحیش کمکم کنین.خیلی سخت گیره.نمیدونم از کجا شروع کنم. ممنون میشم اگه ایده ایی دارین راهنماییم کنین.واقعأ ممنونمممممم.مرسیییی.:gol::gol:

آخرین ویرایش:

reza2011

عضو جدید

بر حسب وظيفه عكسي كه بهار خانوم براي من ايميل كردن رو با وضوح بالا اينجا ميزارم . خودم هم دارم روش كار ميكنم بهار جان . بقيه دوستان و هم رشته اي هاي خودتم حتما نظر خواهند داد ...

reza2011

عضو جدید
خب من پلان پيشنهادي خودم رو براي طبقه اول به صورت زير ارائه ميدم :

چند نكته :

فضاي راه پله رو با رنگ سبز سايه زدم

فضاي آسانسور رو با رنگ نارنجي سايه زدم .

هر يك از واحد ها هم با يك رنگ مجزا سايه خورده ...

متراژ تقريبي هر واحد 60 متر شده .

ضمنا توجه داشته باش كه اعدادي كه براي ابعاد راه پله يا آسانسور زدم شايد خيلي دقيق نباشه كه شما خودت بهتر ميتوني ابعاد دقيق رو با توجه به هر فضا بدست بياري.

مسلما در طبقات بعدي چون متراژ واحد ها كم ميشه مشكل چيدمان فضاها راحتتر حل ميشه . روي بقيه طبقات هم كار ميكنم و جانمايي پيشنهادي خودمو واست توي همين تاپيك ميزارم ..

هر چند كه معتقدم خودت بقيه طبقات رو ميتوني انجام بدي ...

مشكل اوليه تعيين موقعيت راه پله و آساسنسور هست . حالا براي تمرين هم كه شده طبقه دوم و سوم رو خودت انجام بده . اگر مشكلي داشتي من بازم كمك ميكنم .

آخرین ویرایش:

reza2011

عضو جدید
اون قسمتی که پله گذاشتین تراس جلوش هست نمیشه پله باشه.

كاملا درسته ... خب پله اونجا نورگيرش خيلي عالي ميشه . حالا اگر نميتوني بالكن جلوي پله رو برداري تنها راه حلت اينه كه پله رو بياري مركز پلان . چون هيچ گوشه اي به دليل وجود بالكن نميتوني بزاري . پس ميمونه مركزيت پلان كه روشناييش بايد از طريق نورگير خرپشته تامين بشه . پس پله و آسانسور رو به مركز پلان منتقل كن عزيزم . موفق باشي .:gol:

بالا