[درخواست سوال و راهنمایی] مشاوره، سوال و درخواست مطالب علوم دام

blue bee

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
کسی اینجا نیست جواب منو بده؟یعنی کسی تاحالا اینجا وام نگرفته؟
:((

سلام...
نمی دونم بگم متاسفانه یا خوشبختانه! تا حالا وام نگرفتم. خب چرا مستقیم نمیری به بانک مربوطه یا سازمانی که معرفیت می کنه، حالا جهاد باشه یا هر جای دیگه ای؟( جای دیگه ای هم هست؟!!)

zamani26

عضو جدید
پرورش گوسفند به روش صنعتی و سنتی

پرورش گوسفند به روش صنعتی و سنتی

سلام.
دوستان سلام.برای احداث یک واحد صنعتی پرورش گوسفند نیاز به اطلاعاتی دارم.
در مورد نژاد و مشکلات و درد سر های این کار اگه کسی اطلاعاتی داره لطفا برام بفرسته
elyas_zamani2626@yahoo.com با تشکر از شما

iman.lotus

عضو جدید
خوب ممنونم همین که جوابمو دادین خوبه:)
رفتم از جهاد کشاورزی پرسیدم نقل وام گفتن مشکلی نداره فقط باید کارشناس بیاد زمین و ببینه تا مراحلش انجام بشه جهاد کشاورزی تایید کنه شما درخواست بدی و و و وتا شاید بشه!:(
ولی اینا نمیدونن من چه حوصله ای دارم!:))
کسی تاحالا واحد پرورش گوسفند راه انداخته یا پرواربندی بره و گوسفند میشه راهنماییم کنید در مورد مشکلات و سختی هایی که داره؟!
میزان سرمایه ی لازم برا راه انداختن و موقعیت زمین و این جور صحبتا ممنون میشم:)

blue bee

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب ممنونم همین که جوابمو دادین خوبه:)
رفتم از جهاد کشاورزی پرسیدم نقل وام گفتن مشکلی نداره فقط باید کارشناس بیاد زمین و ببینه تا مراحلش انجام بشه جهاد کشاورزی تایید کنه شما درخواست بدی و و و وتا شاید بشه!:(
ولی اینا نمیدونن من چه حوصله ای دارم!:))
کسی تاحالا واحد پرورش گوسفند راه انداخته یا پرواربندی بره و گوسفند میشه راهنماییم کنید در مورد مشکلات و سختی هایی که داره؟!
میزان سرمایه ی لازم برا راه انداختن و موقعیت زمین و این جور صحبتا ممنون میشم:)

آفرین!،همینجوری برو جلو و اونقدر پا پی ش بشو که اونا خسته بشن و کارت رو زود راه بندازن.
من که هنوز داشنجو ام و هنوز به شما نرسیدم. تو که جدی دنبال این کاری می تونی بری واحدهای دامپروری و ازشون سوال کنی. چه اشکالی داره؟
موفق باشی... . خودم میام اولین مشتریت میشم!

blue bee

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام... دوست عزیز.
متاسفانه هنوز اطلاعات زیادی در این زمینه ندارم اما مطالبی در تاپیک های زیر هست که امیدوارم به دردتون بخوره...:

پرواربندی گوسفند
پرورش گوسفند به روش پرواربندی

ضمنا دوستان لطفا اگر مطلبی می خوان در بخش مربوط به سوال و درخواست مطالب علوم دام قرار بدن. ممنون

iman.lotus

عضو جدید
سلام
ممنونم بابت لینکها عالی بودن...
یه طرح توجیهی داخل یکی از فایل ها بودکه حسابی نا امیدم کرد:(
با این حساب باید بیفتم دنبال یه وام نزدیک 100 تومن که اگه حتی جورم بشه ریسکش خیلی بالاست:(

sholeh_rezai

عضو جدید
احداث گاوداري

احداث گاوداري

سلام به همگي
من اطلاعاتي در مورد احداث گاوداري از نوع شيري ميخوام؟

blue bee

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همگي
من اطلاعاتي در مورد احداث گاوداري از نوع شيري ميخوام؟

اگه منظورتون کارهای اداریشه من اطلاع ندارم اما یه دوست خوبی به نام مهندس خلیل پور مطلب خوبی رو برای دانلود تو این لینک گذاشتن که فکر کنم مفید باشه براتون:
http://http://ghasem17.googlegroups.com/web/tasis%20gavdari.pdf?gda=g4kkfEcAAAAGA_de1BpHbzYq2ZVvLxGCNbq2Gp77pezUJENzHK2i91zGm54_Q_LD1IXQGrcmEXhhmrMR3uGvvPr01Poh-10xeV4duv6pDMGhhhZdjQlNAw

احداث گاوداری صنعتی و نیمه صنعتی

آخرین ویرایش:

iman.lotus

عضو جدید
سلام دوباره به دوستان
این روزا همش دنبال کارای واحد دامپروری هستم خسته شدم:( بس که همه نا امیدم کردن دیگه داره حالم به هم میخوره...
هنوز ازشون نپرسیدم میگن بیخیال شو:(
ولی من که برا حرف اینا یه پاپاسی هم ارزش قائل نیستم;)
مراحلشو دارم میگذرونم اگه موفق شدم یه تاپیک باز میکنم مرحله به مرحلشو توضیح میدم با تب و تاب:)
الآن به چنتا کتاب احتیاج دارم...
کسی کتاب خوب سراغ داره؟
در مورد راه اندازی یه واحد دامپروری پروار بندی بره...
ممنون میشم...

blue bee

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوباره به دوستان
این روزا همش دنبال کارای واحد دامپروری هستم خسته شدم:( بس که همه نا امیدم کردن دیگه داره حالم به هم میخوره...
هنوز ازشون نپرسیدم میگن بیخیال شو:(
ولی من که برا حرف اینا یه پاپاسی هم ارزش قائل نیستم;)
مراحلشو دارم میگذرونم اگه موفق شدم یه تاپیک باز میکنم مرحله به مرحلشو توضیح میدم با تب و تاب:)
الآن به چنتا کتاب احتیاج دارم...
کسی کتاب خوب سراغ داره؟
در مورد راه اندازی یه واحد دامپروری پروار بندی بره...
ممنون میشم...

عجبا... می دونستم اینجوریه همون ترم اول پرورش گوسفند و بز رو می گرفتم!
ناچارا باید بگم که یه خورده صبر کنین که به اساتید محترم برسم ببینم چی معرفی می کنن.

ممنون و خوشحال میشیم که این اطلاعات رو بذارین

sol4r

عضو جدید
سلام بچه ها، کسی می تونه فرمول محاسبه ماده خشک مصرفی در گله غیرشیری بعد از قطع شیر تا پای کل را بگه، تو کتاب ها مثل گاوشیری فرمول خاصی پیدا نکردم که بتونم در عمل هم همونو اجرا کنم، اگر می دونید ممنون میشم

Poultry

عضو جدید
( تغذیه طیور ) بهترین جیره پیشنهادی برای انواع سویه های گوشتی

( تغذیه طیور ) بهترین جیره پیشنهادی برای انواع سویه های گوشتی

با سلام
دوستانی که در زمینه جیره نویسی و تغذیه طیور تجربه و یا دانشی دارند لطفأ تجربیات خود را دراین تایپک مطرح کنند.
جیره ها عبارت انداز: پیش دان، میان دان، پس دان

Poultry

عضو جدید
سلام دوست من يك سر به تاپيك پي دي اف و پاور پنت هاي علومي دامي بزن جداول احتياجات آنها را مي بيني

تشکر از راهنمایی شما دوست عزیز
ولی من فکر کنم دوستان اگر از تجربیاتی که داشتند بگن خیلی بهتر هست مخصوصأ دوستانی که از نظر علمی هم اطلاعاتی دارند.

milad gholami

عضو جدید

milad gholami

عضو جدید
دوستان
گوسفند را در شرایط خواص پروار میکنند ولی بره وبزغاله پروار میشه.
لطف کنید بجای گوسفند پرواری بگین بره های پرواری

yakuza

عضو جدید
سلام دوستان علوم دام
من به آدرس اینترنتی یک مجله ی علمی ترویجی در حوزه ی علوم دامی و ترجیحا آبزیان برای ارسال مقاله احتیاج دارم کسی از دوستان اگر آدرسی یا اطلاعی داره ممنون میشم برای من بذاره
ممنون

zana_250

عضو جدید
سلام در مورد پرورش ارگانیک طیور اگر مطلبی دارید لطفا کمکم کنید!!!

zana_250

عضو جدید
پرورش ارگانیک؟

پرورش ارگانیک؟

دوستانی ک در مورد پرورش ارگانیک طیور اطلاعاتی دارند لطفا کمکم کنید:gol:

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
تو کشاورزی وقتی میگن تولید ارگانیک منظورشون اینه که از هیچ سم و کود شیمیایی تو دوره تولید استفاده نشه و محصول عاری از ترکیبات شیمیایی پیوست باشه. مثلا برای تقویت از کود دامی یا گیاهی استفاده میشه و برای کنترل آفات و بیماریها از روشهای مکانیکی، زراعی و بیولوژیک. حالا در مورد طیور تولید ارگانیک چجوریه نمیدونم!!

arsham_aria

عضو جدید
سوال درباره نژاد هاي گاوي

سوال درباره نژاد هاي گاوي

سلام اگر مي تونيد انواع نژاد هاي بومي و دورگه در ايران رو برام نام ببريد ؟
لطفا هر كي هرچي بلده بگه ...

با تشكر...

tititoti

عضو جدید
سلام در مورد پرورش ارگانیک طیور اگر مطلبی دارید لطفا کمکم کنید!!!
بیا عزیزم.
این یک فایل PDF که تمامی موارد از توضیح سیستم پرورش با جزئیات، راه های مقابله با بیماری ها و و و رو در مورد طیور گوشتی توضیح داده. فایل رو می تونید از لینک زیر دانلود کنید:
Organic Poultry Production for Meat

در این مقاله هم می تونی مسائل مربوط به رفاه حیوانات در سیستم ارگانیک، که امروزه در اروپا خیلی مطرح هست رو پیدا کنی:
Health and Welfare in Organic Poultry Production

و در این مقاله هم راه های جایگزین برای استفاده از آنتی بیوتیک ها (در سیستم ارگانیک) که مجدد محدود کردن استفاده از اونها در دنیا رو به افزایش هست رو می تونی پیدا کنی:
Alternative to Antibiotics in Organic Poultry Production

موفق باشی

پروانه سفید

عضو جدید
سلام دوستان
من به تحقیق و مطالبی درباره ی انواع گوشت طیور مصرفی0روش کشتار-روش بسته بندی0روش نگهداری0تشخیص بیماریها در ذبح-رعایت اصول ذبح و000 نیاز دارم.
لطفا کسی مطلبی گذاشت منو از طریق پیغام با خبر بکنه.ممنون
موفق باشین

arvin2030

کاربر فعال
دوستان در مورد بيماري قرقاول يه سوال دارم من تو حياط چند تا قرقاول دارم اما چند روزيه بيمارن يكيشون چند روزه لنگ ميزنه يكي هم خيلي

دوستان در مورد بيماري قرقاول يه سوال دارم من تو حياط چند تا قرقاول دارم اما چند روزيه بيمارن يكيشون چند روزه لنگ ميزنه يكي هم خيلي

بچه ها دوستان مهندسین عزیز تو رو خدا لطفا شما ها دیگه چرا
عزیزان واقعا زشته اگه یکی دیگه بود یه حرفی عزیزم برای درمان هر حیوانی به دامپزشک مراجعه کنید نه اینکه تاپیک بزنین شماها چرا جواب میدین عجیبه
:(

پروانه سفید

عضو جدید
سلام دوستان

کسی تحقیق کامل درباره آبزیان خوراکی-پرورش-نگهداری-بسته بندی-00000000000000000000000داره؟

راستی کسی سایتی بلده که توش دانلود کتاب کشتارگاه و گوشت طیور و00000000000 رو داشته باشه؟

لطفا در صورت گذاشتن مطلب منو از طریق پیغام باخبر کنین.ممنون