درخواست راهنمايي براي کتاب هاي زبان اصلي

hossein1320

عضو جدید
سلام دوستان

من دنبال چندتا کتاب خوب براي مکانيک مي گردم . منظورم از کتاب خوب اينه که مطالب رو به صورت جالب . عمقي و با کاربرد و توضيحات بيشتر گفته باشه . از اين کتابها کم پيدا ميشه ! مثلا به نظر من مريام کتاب زياد خوبي نيست! چون فقط درس رو گفته و رفته !

کتاب هاي خوب به نظر من هاليدي فيزيک . ساديکوي مدار . توماس رياضي . Lardner براي مقاومت ( مال ام آي تي ) و تا حدودي مانسون سيالات
لطفا اگه همچين کتاب هايي براي درس هاي ديگه ( ديناميک . ترمو سيالات ........) ميشناسين معرفي کنيد.

سوال دومم اينه که اين کتاب هاي زبان اصلي رو ديدم که ناشران ايراني با کيفيت پايين تر و قيمت پايين تر وارد بازار کردن مي خواستم بدونماز کجا ميشه تهيشون کرد؟

سهراب مموتی

عضو جدید
کتابهای لاتین که الان در دانشگاه های خارجی تدریس میشه و معمولا همونهایی هستند که اینجا ترجمه می شن معمولا همه از کیفیت آموزشی خوبی برخوردارند. ایراد کار فقط اینه که وقتی ترجمه می شن کیفیتشون میاد پایین. بهتره که با همون زبان اصلی مطالعه بشن. اون کتابهایی هم که شما میگی قیمتشون پایین تره به خاطر اینه که اوریجینال نیستند. اینها اکثرا آفست هستند. برای تهیه شون هم بهترین جا جلوی دانشگاه تهران باید باشه

بالا