درخواست راهنمائی در خصوص سنسور فشار

علی مهربانی

عضو جدید
سلام
من یه سنسور فشار با نام SPD030G تهیه کردم که فشار 0-2 بار رو برام اندازه میگیره
دیتا شیتش رو نگاه کردم متاسفانه قادر به تشخیص پایه های اوون نشدم
میخوام این سنسور رو توی یه پروژه با ای سی atmega 32 استفاده کنم لطفا یه نگاهی به دیتا شیت این سنسور بندازید و راهنمائی در خصوص استفاده و نحوه بکار گیری این سنسور به من بدیده ممنونم

ac2547@yahoo.com

پیوست ها

• datasheet.pdf
    55.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • 0551201.jpg
    0551201.jpg
    17.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

meva1990

عضو جدید
سلام
من یه سنسور فشار با نام SPD030G تهیه کردم که فشار 0-2 بار رو برام اندازه میگیره
دیتا شیتش رو نگاه کردم متاسفانه قادر به تشخیص پایه های اوون نشدم
میخوام این سنسور رو توی یه پروژه با ای سی atmega 32 استفاده کنم لطفا یه نگاهی به دیتا شیت این سنسور بندازید و راهنمائی در خصوص استفاده و نحوه بکار گیری این سنسور به من بدیده ممنونم

ac2547@yahoo.com

با سلام
اونطوری که من متوجه شدم پایه 4 مثبت خروجی و پایه 1 منفی خروجی هستش و پایه های 5 و 2 تغذیه هستش که منفی مثبت بودنش مشخص نشده . اما در مورد پل هم توضیحی نداده که پل اندازه گیری داخل سنسور هستش یا باید توسط استفاده کننده ساخته بشه . البته برای یک قطعه دیتا شیت های مختلفی می شه پیدا کرد شما هم سعی کنید یک دیتا شیت از یک شرکت دیگه رو پیدا کنین.

علی مهربانی

عضو جدید
ممنون دوست عزیز از توجه شما
سوال اینجاست که اگه پایه های 2 و 5 تغذیه هستند جرا مثبت و منفی بودنشون توی دیتا شیت مشخص نشده؟

علی مهربانی

عضو جدید
دیتا شیت جدید

دیتا شیت جدید

با سلام
اونطوری که من متوجه شدم پایه 4 مثبت خروجی و پایه 1 منفی خروجی هستش و پایه های 5 و 2 تغذیه هستش که منفی مثبت بودنش مشخص نشده . اما در مورد پل هم توضیحی نداده که پل اندازه گیری داخل سنسور هستش یا باید توسط استفاده کننده ساخته بشه . البته برای یک قطعه دیتا شیت های مختلفی می شه پیدا کرد شما هم سعی کنید یک دیتا شیت از یک شرکت دیگه رو پیدا کنین.

دوست عزیز یه دیتا شیت دیگه هم پیدا کردم لطفا این رو هم یه نگاهی بندازید
در ضمن بعد از کلی جستجو در مورد این سنسور فشار (spd030g) به این نکته برخوردم که خروجی این سنسور بصورت پل مقاومتی است و برا ی استفاده از ان نیاز به مدار انالوگ یا استفاده از uti03 دارد و کلا استفاده از این سنسور مقرون به سرفه نیست.
ولی نفهمیدم یعنی چی!!!!

مهندسان گرامی لطفا کمکم کنید

پیوست ها

• spd0xxG.pdf
    124.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

meva1990

عضو جدید
دوست عزیز یه دیتا شیت دیگه هم پیدا کردم لطفا این رو هم یه نگاهی بندازید
در ضمن بعد از کلی جستجو در مورد این سنسور فشار (spd030g) به این نکته برخوردم که خروجی این سنسور بصورت پل مقاومتی است و برا ی استفاده از ان نیاز به مدار انالوگ یا استفاده از uti03 دارد و کلا استفاده از این سنسور مقرون به سرفه نیست.
ولی نفهمیدم یعنی چی!!!!

مهندسان گرامی لطفا کمکم کنید

باسلام
یه نگاه کلی به دیتا شیتش کردم تقریبا همون قبلی است شما اگه امکان دارو کلا سنسورتونو عوض کنین:D

علی مهربانی

عضو جدید
درخواست کمک در خصوص سنسور فشار

درخواست کمک در خصوص سنسور فشار

باسلام
یه نگاه کلی به دیتا شیتش کردم تقریبا همون قبلی است شما اگه امکان داره کلا سنسورتونو عوض کنین:D

دوست عزیز من ساکن مشهدم اینجا فروشگاه های فروش قطعات توی سعدی هستند . (10 -12 تا فروشگاه) با کمال تاسف باید بگم که این تنها سنسوره فشاری بود که من تونستم انتخاب کنم یعنی حق انتخابی نداشتم :D معروفترین فروشگاه فروش قطعات توی سعدی تنها همین یک سنسور با قیمت 19.500 به من تقدیم کرد.
پس لطف کنید راه نمائی کنید
در ضمن من انتظار چنین پاسخی را از یک مهندس ندارم. لطفا دوستان مهندس کمک بیشتری کنند:smile:

meva1990

عضو جدید
دوست عزیز من ساکن مشهدم اینجا فروشگاه های فروش قطعات توی سعدی هستند . (10 -12 تا فروشگاه) با کمال تاسف باید بگم که این تنها سنسوره فشاری بود که من تونستم انتخاب کنم یعنی حق انتخابی نداشتم :D معروفترین فروشگاه فروش قطعات توی سعدی تنها همین یک سنسور با قیمت 19.500 به من تقدیم کرد.
پس لطف کنید راه نمائی کنید
در ضمن من انتظار چنین پاسخی را از یک مهندس ندارم. لطفا دوستان مهندس کمک بیشتری کنند:smile:

با سلام
خوب دیتاشیتش اصلا توضیح کافی نداده نمی دونم شما براتون خیلی واجب هستش فشارتون رو بصورت آنالوگ(پیوسته) اندازه بگیرین؟ خوب اگه پیوسته بودن اندازه گیری فشار مهم نبود می تونستین از سوییچ های فشار استفاده کنین .

علی مهربانی

عضو جدید
با سلام
خوب دیتاشیتش اصلا توضیح کافی نداده نمی دونم شما براتون خیلی واجب هستش فشارتون رو بصورت آنالوگ(پیوسته) اندازه بگیرین؟ خوب اگه پیوسته بودن اندازه گیری فشار مهم نبود می تونستین از سوییچ های فشار استفاده کنین .

سلام
ممنون از اینکه پاسخ میدی
مشکل پایه های سنسورم حل شد طبق این عکسی که پایین میزارم .
پل مقاومتی هم که داخل خود سنسور تعبیه شده و لازم نیست توسط استفاده کننده تعبیه بشه

الانم یه خروجی ولتاژ از سنسور گرفتم و دارم روش کار میکنم:D

پیوست ها

• 0551202.jpg
    0551202.jpg
    81.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش: