درخواست :دفتر طراحی برای مهندسی معماری ؟

aof41

عضو جدید
من به طراحي و ترسيم بعلاوه فن و تكنيك علاقه دارم . انچه كه متوجه شدم
در رشته معماري شغلي كه ميشه اين موارد را درش پياده كرد
دفتر طراحي است . ميخواستم اطلاعاتي درمورد دفتر طراحي يه معماري بهم بديد:

1- يه مهندس معماري در دفتر طراحي اش چكار مي كنه؟ يه روز كاريش تقريبا چطوريه؟
2- از چه ابزار يا وسايلي استفاده مي كنه؟(بيشتر نرم افزارهاي معماري است؟)
3- محيط كاريش چطوريه ؟
4- چند درصد احتمال داره كه بعد از گرفتن مدرك و داشتن تخصص و كار با نرم
افزارها بتوني از ميان مشاغلي متنوعي كه يه مهندس معمارداره
در دفتر طراحي مشغول به كارشي ايا دامنه استفاده بالا دارد؟
5- ايا امكان اين است كه فرد با تسلط بر اتوكد و تري دي مكس و ديگر نرم
افزارها بدون خواند مهندسي معماري در دفترطراحي يا مشاغلي كه مربوط به
مهندس معماري است مشغول به كارشود؟

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
من به طراحي و ترسيم بعلاوه فن و تكنيك علاقه دارم . انچه كه متوجه شدم
در رشته معماري شغلي كه ميشه اين موارد را درش پياده كرد
دفتر طراحي است . ميخواستم اطلاعاتي درمورد دفتر طراحي يه معماري بهم بديد:

1- يه مهندس معماري در دفتر طراحي اش چكار مي كنه؟ يه روز كاريش تقريبا چطوريه؟
2- از چه ابزار يا وسايلي استفاده مي كنه؟(بيشتر نرم افزارهاي معماري است؟)
3- محيط كاريش چطوريه ؟
4- چند درصد احتمال داره كه بعد از گرفتن مدرك و داشتن تخصص و كار با نرم
افزارها بتوني از ميان مشاغلي متنوعي كه يه مهندس معمارداره
در دفتر طراحي مشغول به كارشي ايا دامنه استفاده بالا دارد؟
5- ايا امكان اين است كه فرد با تسلط بر اتوكد و تري دي مكس و ديگر نرم
افزارها بدون خواند مهندسي معماري در دفترطراحي يا مشاغلي كه مربوط به
مهندس معماري است مشغول به كارشود؟

سلام اول از همه یک چیزی که باید در نظر بگیری توی بازار دست روی دست زیاد هست و همه ماشاله استاد کارن از معمار و عمران گرفته تا کامپیوتر و مکانیک و برق و پرستاری و................................... همه یک پا معمار هستن منظورم اینه که همه دارن کار میکنن برای کار کردن درسته شما به نرم افزار کدو مکس و اینها احتیاج دارید ولی یک چیز دیگه هم که هست اینه که برای اینکه طراح باشی باید اجرا بلد باشی بچه های معماری مسلما اطلاعاتتشون از شما بیشتر درسته که دانشگاه با بازار کار فرق داره ولی باز هم ما یک چیزایی اشتباه توی دانشگاه یاد می گیریم
من خودم الان یک یک ماهی هست دارم توی یک دفتری کار میکنم اتفاقا ندرهامون هم یک مهندس کامپیوتر میگیره ، خود من درسته طراحی دستم میدن که طراحی کنم ولی خب به چه قیمتی خود من اجرا بلد نیستم یعنی تجربه اجرا نداشتم ولی با یان وجود طرح قبلی که ازم خواستن تا این مرحله از لحاظ اجراش مشکلی نداشته و تایید شده توی این مراحل اولیه ولی خب درسته من یک سری ایتم ها را رعایت می کنم به طور اتوماتیک ولی تجربه اجرا که نداشته باشی یک جوریه خودم من با وجودی که دخترم الان با یک اجرا کار صحبت کردم که باهاش برم سر ساختمون و یاد بگیرم ابته من مرحله مرحله میرم جلو چون اصلش به اسم طراحی داخلی دارم شروع میکنم نیت دارم اول سقف کاذب و کناف و چند چیز یاد بگیرم اجراش بعد برق کارریش را و همین طور قرار ام دی اف هم یاد بگیرم اصول اجرا از یاد گیری اجرا هم فقط یک هدف دارم اینکه مث یک اجرا کار بلد باشم تا طرحی که می خوام به درستی بزنم و رد نشه مشکل اجرا نداشته باشه وگرنه علاقه ای به اجرا کار شدن و کناف زدن ندارم چون برام مناسب نیست ولی خب برای حرفه ای شدن توی کار به بیش از نرم افزار نیاز هست

aof41

عضو جدید
من میخوام بدونم چون تیپ هنری دارم و به طراحی و ترسیم علاقه دارم ایا رشته معماری برای من مناسب است یا نه . درسته که باید یه سری اصول معماری را بدانی تا به هرحال از نر افزارهام استفاده کنی یا نقشه بکشی ولی من از رفتن به سرساختمان و سروکله زدن با کسایی که ساختمان را می سازند و گچ وسنگ خوشم نمی اد (شاید چون تجربه اش را نکردم) . بخاطر همین نمی دانم سراغ معماری برم یا نرم و اگر نرم با این علایق و استعداد و تیپ غیر از معماری و رشته گرافیک سراغ چه رشته یا شغلی برم که بتونم ذوق طراحی و ترسیم را درش اجرا کنم . توی تستهایی استعدادیابی که دادم بهم گفتن که هوش فضایی ات از همه بیشتره یعنی من با فضا و سه بعدی و ترسیم و طراحی راحترم

aof41

عضو جدید
من به تيپ كاري طراحي و ترسيم و كار در دفتر علاقه دارم بعلاوه علم و تكنولو‍ژي . ايا فقط در مهندسي معماري با اين توضيحات شغل طراحي در دفتر طراحي است ؟ چند درصد احتمال داره بعداز گرفتن ليسانس و داشتن مهارتهاي لازم بتوني همچين شغلي را داشته باشي ؟ چطور مي تونم درشهرم اطلاعاتي درمورد دفتر طراحي مربوط به مهندسي معماري جمع كنم و ببينم ايا انجمن يا جاي دارند ؟

بالا