درخت گردکان با این بزرگی، درخت خربزه الله اکبر؟

nice_Alice

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
من تو اینجا به کسی ارادتی ندارم! خیلی هم ایشونو نمیشناسم فقط طوری نوشتین که من اونجور متوجه شدم و گفتم از استقرا استفاده نکرده
برای من حله ولی شیخ رو نمیدونم تو اینجاها میشه پیداش کرد:

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/337759-%D8%A2%D9%88%D8%B1%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D9%86%D8%AF-%DA%A9%D9%87/page11

میدونین چیه؟! مشکل اینه که تو این تاپیکا وبحثها سریع فقط میخوایم جواب طرف مقابلو بدیم واسه همین خووووب پستارو نمیخونیم! واین میشه که بحث بیخودی پیش میاد! در حد یک ساعت!:)

لینکتون هم باز لینک همین تاپیکه که!:surprised:

FAEZEH_EE

عضو جدید
خب بعد از 91 پست استارتر منظور اصلی خودش رو نگفت:smile: آقای اسی بفرمایید خودتون چطور فکر میکنید ؟

واقعا درخت خربزه ا... اکبر؟

*Essi*

اخراجی موقت
خب بعد از 91 پست استارتر منظور اصلی خودش رو نگفت:smile: آقای اسی بفرمایید خودتون چطور فکر میکنید ؟

واقعا درخت خربزه ا... اکبر؟

من تو تاپیک های خودم بیشتر نقش مجری برنامه رو دارم، مثل برنامه های آزاد اندیشی !!! دیروز، امروز فردا که یک عده میان نظر رو میگن، فقط باید نظارت کرد.

تا وقتی من خربزه را از نزدیک نبینم، بله درخت خربزه الله اکبر.

چون هیچ دلیلی قبل از دیدن خربزه نیست که بگه درخت گردو نباید با درخت خربزه !!! قیاس بشه.

کسانی خربزه رو میبینند که اهل گشت و گذار در دنیا باشن، اگر گردو فقط در ایران هست و خربزه فقط در هند، بروند هند برای دیدن خربزه.

hamecheedoon

عضو جدید
کاربر ممتاز
میدونین چیه؟! مشکل اینه که تو این تاپیکا وبحثها سریع فقط میخوایم جواب طرف مقابلو بدیم واسه همین خووووب پستارو نمیخونیم! واین میشه که بحث بیخودی پیش میاد! در حد یک ساعت!:)

لینکتون هم باز لینک همین تاپیکه که!:surprised:

در مورد من این صدق نمیکنه و همیشه چند بار پستا رو میخونم بعد جواب میدم

نمیدانم چرا اون آدرسو اونجوری می آورد شاید شیخ نمیطلبه ولی حالا درست شد

nice_Alice

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
در مورد من این صدق نمیکنه و همیشه چند بار پستا رو میخونم بعد جواب میدم

نمیدانم چرا اون آدرسو اونجوری می آورد شاید شیخ نمیطلبه ولی حالا درست شد
بازخوبه که چندبار میخونین واین میشه:eek:

عجب!ممنون بابت تاپیک شیخ:biggrin:

FAEZEH_EE

عضو جدید
من تو تاپیک های خودم بیشتر نقش مجری برنامه رو دارم، مثل برنامه های آزاد اندیشی !!! دیروز، امروز فردا که یک عده میان نظر رو میگن، فقط باید نظارت کرد.

تا وقتی من خربزه را از نزدیک نبینم، بله درخت خربزه الله اکبر.

چون هیچ دلیلی قبل از دیدن خربزه نیست که بگه درخت گردو نباید با درخت خربزه !!! قیاس بشه.

کسانی خربزه رو میبینند که اهل گشت و گذار در دنیا باشن، اگر گردو فقط در ایران هست و خربزه فقط در هند، بروند هند برای دیدن خربزه.

:biggrin:

خب اگه تاپیکتون مثل این کرسی های آزاد اندیشی نسل سومی هاست من حرفی برای گفتن ندارم!

*Essi*

اخراجی موقت
:biggrin:

خب اگه تاپیکتون مثل این کرسی های آزاد اندیشی نسل سومی هاست من حرفی برای گفتن ندارم!

البته این کرسی آزاد اندیشی بزرگترین فرقش با کرسی های آزاد اندیشی در سطح کشور اینست که مجریش از همه بیشتر در خطره !!!!

همه جا مجری هارو از پاچه خوار ترین آدما میذارن، حداقل پاچه خوار هیچ احدی در زندگی الان نیستم.

اگر مثالی در نظر داری که خودت با این ضرب المثل پذیرفتی، خوشحال میشم بگین.

FAEZEH_EE

عضو جدید
من فلسفم ضعیفه سوالای سخت نپرسین....:confused:

چیز خاصی به ذهنم نمیرسه ! ولی بیشتر وقایع روزمرمون رو شامل میشه.

مثلا:

یه دوستی دارم که حالش یه مدت خوب نبود رفت دکتر گفت ام اس داری بعد کلی تو شوک بود و تو شک بودم چون اصلا باور کردنی نبود!!!!! میدونید دیگه ممکنه به مرور زمان حالشون بدتر هم بشه ولی نشد

اون موقع فکر میکردیم این اوله بیماریشه اینه چند سال بعد چی میشه؟!! الان 3 سال گذشته و از قبلش خیلی بهتره از منم سالمتره;)
نتیجه گیری:همیشه هم درخت خربزه بزرگ نیست.چون به قول شما الان ما رفتیم هند دیدیم قضیه چیه!

مثال من ربطش به بی ربطیش بود:smile:

shahin.mehrzad

عضو جدید
من مى خورم و هر که چو من اهل بود
مى خوردن من به نزد او سهل بود
مى خوردن من حق ز ازل مي‏دانست
گر مى نخورم علم خدا جهل بود.
یه بابابی می گفت خیام با یه مغلطه می خواد حکم به جبر بده ، بعد خودش با یه مغلطه بزرگتر اومد خلاف اینو گفت

با استارتر موافقم در این ضمینه ، خیلی ها با همین مغاطلات حرفشونو به خورد دیگران میدن و به باور آنها تبدیل می شه!!
نمی دونم کسی که مغلطه می کنه خودش آگاه یا خودش باور داره!! البته بعضی ها با آگاهی و خیلی ماهرانه مغلطه می کنن:D

آخرین ویرایش:

jovhar

عضو جدید
کاربر ممتاز
هرچند پست اول موضوع متفاوتي داشا اما دوستي اومد يه پست داد و اقا اسي هم به سرعت با يك مغلطه بازي قشنگ موضوع رو چرخوند و به اينجا رسيد كه هستيم ( خودم تنها فكر كردم)

آقا اصلا فرض كنيم نميشه گفت :
" شما در شهر یک ساختمان چند طبقه میبنی که خیلی با نظم ساخته شده.
میگی حتما یک معمار با عظمت پشت این ساختمان بوده.

بعدا نگاهی به ستارگان میندازی، میگی پس معمار این زیبایی ها کیست؟
باز با خودت میگی این ساختمان برای بالا رفتن نیاز به مواد اولیه و پی داشته، مواد اولیه از معادن اومده.

حالا مواد اولیه کره زمین و ماه و سیارات و....از کجا اومده؟

اینجا هنگ میکنی و مجبور میشی به مغلطه گردو و خربزه........."

اما بالاخره خربزه كه هست اما بجاي درخت بوته داره
تنها تفاوتش اينه كه نميشه منكر وجود خربزه شد.

فرصتي بشه ادامه بديم.

FAEZEH_EE

عضو جدید
هرچند پست اول موضوع متفاوتي داشا اما دوستي اومد يه پست داد و اقا اسي هم به سرعت با يك مغلطه بازي قشنگ موضوع رو چرخوند و به اينجا رسيد كه هستيم ( خودم تنها فكر كردم)

آقا اصلا فرض كنيم نميشه گفت :
" شما در شهر یک ساختمان چند طبقه میبنی که خیلی با نظم ساخته شده.
میگی حتما یک معمار با عظمت پشت این ساختمان بوده.

بعدا نگاهی به ستارگان میندازی، میگی پس معمار این زیبایی ها کیست؟
باز با خودت میگی این ساختمان برای بالا رفتن نیاز به مواد اولیه و پی داشته، مواد اولیه از معادن اومده.

حالا مواد اولیه کره زمین و ماه و سیارات و....از کجا اومده؟

اینجا هنگ میکنی و مجبور میشی به مغلطه گردو و خربزه........."

فرصتي بشه ادامه بديم.

تکبیـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــر:biggrin:

*Essi*

اخراجی موقت

فرصتي بشه ادامه بديم.

اون مثالی که من آوردم مغلطه نبود دوست گرامی، دقیقا یک مصداق از همین مغلطه گردو و خربزه بود.

ولی خوب عرض کردم، وقتی پای باورها در میان باشه، مرز بین مغلطه و حقیقت خیلی ناپیداست برای همه ما.

ساختمان کوچک نمادی از گردو بود، جهان آفرینش نمادی از خربزه ، مهندس ساختمان نماد درخت گردو و ادعاهای مکاتب میشه گفت نماد درخت خربزه.

کسی هم منکر وجود خربزه (جهان آفرینش) نیست، چون هم گردو و هم خربزه یعنی دو چیز بدیهی قابل لمس.

حرف شما وقتی موضوعیت پیدا میکنه، که کسی چنین ضرب المثلی به کار ببره:

درخت گردکان با این بزرگی، درخت بینگا بینگا الله اکبر.

اونوقت بگیم تازه بینگا بینگا چیه، یکی ادعا کنه فقط من این میوه رو در فلان جزیره دیدم، خیلی فرق بین بینگا بینگا و خربزه هست، که موضوع این تاپیک نیست.

jovhar

عضو جدید
کاربر ممتاز
اون مثالی که من آوردم مغلطه نبود دوست گرامی، دقیقا یک مصداق از همین مغلطه گردو و خربزه بود.

ولی خوب عرض کردم، وقتی پای باورها در میان باشه، مرز بین مغلطه و حقیقت خیلی ناپیداست برای همه ما.

ساختمان کوچک نمادی از گردو بود، جهان آفرینش نمادی از خربزه ، مهندس ساختمان نماد درخت گردو و ادعاهای مکاتب میشه گفت نماد درخت خربزه.

کسی هم منکر وجود خربزه (جهان آفرینش) نیست، چون هم گردو و هم خربزه یعنی دو چیز بدیهی قابل لمس.

حرف شما وقتی موضوعیت پیدا میکنه، که کسی چنین ضرب المثلی به کار ببره:

درخت گردکان با این بزرگی، درخت بینگا بینگا الله اکبر.

اونوقت بگیم تازه بینگا بینگا چیه، یکی ادعا کنه فقط من این میوه رو در فلان جزیره دیدم، خیلی فرق بین بینگا بینگا و خربزه هست، که موضوع این تاپیک نیست.

تا آخر قضیه رو میای اما وقتی میرسی به آفریننده هستی درجا میزنی و از ریشه قطعش می کنی

باز وارد مغلطه در مغلطه میشی
و باز هم باید گفت بالاخره هم درخت گردو تنه داره و هم خربزه دارای ساقه هست و هیچ کدام بدون ریشه نیستند
خوب شما مهندسی فنی داری و ما مهندسی کشاورزی
خوبه بدونیم همین گردو تا 3 متر ریشه داره و خربزه با بوته کوچک 1 متر
به هر جهت نمیشه از این تفسیری بر عدم وجود سازندهای قبلی کرد.
و دلیل عظمت خدا تنها به وسعت جهانی که آفریده نیست.

.......

*Essi*

اخراجی موقت
تا آخر قضیه رو میای اما وقتی میرسی به آفریننده هستی درجا میزنی و از ریشه قطعش می کنی

باز وارد مغلطه در مغلطه میشی
و باز هم باید گفت بالاخره هم درخت گردو تنه داره و هم خربزه دارای ساقه هست و هیچ کدام بدون ریشه نیستند
خوب شما مهندسی فنی داری و ما مهندسی کشاورزی
خوبه بدونیم همین گردو تا 3 متر ریشه داره و خربزه با بوته کوچک 1 متر
به هر جهت نمیشه از این تفسیری بر عدم وجود سازندهای قبلی کرد.
و دلیل عظمت خدا تنها به وسعت جهانی که آفریده نیست.

.......

نمیدونم چه اصراری هست که بحث به این جامعی رو فقط به وجود آفریدگار محدودش میکنین !!!

یک مثال رو به کل تاپیک ربطش نمیدن، بله شما درست میگی، خربزه هم ریشه داره ولی دلیلی نیست ریشه اش از همون جنسی باشه که شما معتقدین، در باب اون مثال خاص میتونه یک قانون باشه یا یک انرژی.

این ضرب المثل همین جا مختومه است، با این مثال نه میشه یک آفریدگار رو اثبات کرد نه میشه رد کرد .

فقط یکی از ده ها مغلطه که خیلی ها استفاده میکنند عنوان شد، حالا شما معتقدی من به نفع خودم استفاده کردم، اشکال نداره، اندیشه ها آزادند.

من نظراتم رو میگم شما هم میگین، قضاوت رو به عهده خوانندگان بذاریم و فکر نکنیم دیگران رعیت هستند و ما بیشتر میفهمیم و باید نجاتشون بدیم.

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
فکر نکنیم دیگران رعیت هستند و ما بیشتر میفهمیم و باید نجاتشون بدیم

HI MR.ESSI

می دونم اینجا جاش نیست

اما چقدر به این جمله اعتقاد داری؟

همین جوری گفتی ؟ یا اینکه نه چن درصد بهش اعتقاد داری

اینکه یه عده بیشتر از دیگران متوجه نیستن؟

*Essi*

اخراجی موقت
HI MR.ESSI

می دونم اینجا جاش نیست

اما چقدر به این جمله اعتقاد داری؟

همین جوری گفتی ؟ یا اینکه نه چن درصد بهش اعتقاد داری

اینکه یه عده بیشتر از دیگران متوجه نیستن؟

به سبک نازی ها که به هیتلر سلام میدادن، سلامت رو خوندم !!!

من خیلی به این جمله معتقدم، تنها دلیلی هم که بحث میکنم اینست که معتقدم انسان ها رعیت نیستند، فقط یک عده اونارو به قول شریعتی استحمار میکنند !!!

اینجا نظرات عنوان میشه، نمیرم یقه اش رو بگیرم بگم من درست میگم، تهدیدش هم نیمکنم بگم یکجایی ازت انتقام گرفته میشه اگه راه من رو نیایی.

همه آزادند تا برداشت خودشون رو داشته باشند.

برداشت ما از زندگی کمتر و بیشتر نیست، بلکه جذاب و غیر جذاب هست که سبب جذب یا دفع آدم ها میشه.

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به سبک نازی ها که به هیتلر سلام میدادن، سلامت رو خوندم !!!

من خیلی به این جمله معتقدم، تنها دلیلی هم که بحث میکنم اینست که معتقدم انسان ها رعیت نیستند، فقط یک عده اونارو به قول شریعتی استحمار میکنند !!!

اینجا نظرات عنوان میشه، نمیرم یقه اش رو بگیرم بگم من درست میگم، تهدیدش هم نیمکنم بگم یکجایی ازت انتقام گرفته میشه اگه راه من رو نیایی.

همه آزادند تا برداشت خودشون رو داشته باشند.

برداشت ما از زندگی کمتر و بیشتر نیست، بلکه جذاب و غیر جذاب هست که سبب جذب یا دفع آدم ها میشه.

نه کیبورد رو انگلیسی بود اینجور برداشت کردی (تو نامه ها هم تیترو انگلیسی می رم دیگه چکار کنم بچه شیرازم!)

درست میگی اسی خان

ولی خوب چرا اصلا میگی؟ اگر متوجه اند که متوجه اند نیازی نیست به دوستان بگیم جای تاپیک نفر بعدی زنگ تفریح هست نه وسط گفتگوی آزاد

اینو به حساب چی میزاری؟

*Essi*

اخراجی موقت
ولی خوب چرا اصلا میگی؟

اگر متوجه اند که متوجه اند نیازی نیست به دوستان بگیم جای تاپیک نفر بعدی زنگ تفریح هست نه وسط گفتگوی آزاد

اینو به حساب چی میزاری؟

خودت داری میگی، بهش میگی، یعنی تبادل نظر میکنی، مجبورش نمیکنی یا تهدید که !!!

تهدید برای کسی به کار میره که قصد برهم زدن نظم عمومی رو داشته باشه، نه اینکه سکوت مطلق در همه جا، تبادل نظر اسمش بیشتر فهمیدن نیست.

اونم میتونه بگه گفتگوی آزاد از نظر من آزادی در حتی دختربازی هست !!!!

jovhar

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمیدونم چه اصراری هست که بحث به این جامعی رو فقط به وجود آفریدگار محدودش میکنین !!!

یک مثال رو به کل تاپیک ربطش نمیدن، بله شما درست میگی، خربزه هم ریشه داره ولی دلیلی نیست ریشه اش از همون جنسی باشه که شما معتقدین، در باب اون مثال خاص میتونه یک قانون باشه یا یک انرژی.

این ضرب المثل همین جا مختومه است، با این مثال نه میشه یک آفریدگار رو اثبات کرد نه میشه رد کرد .

فقط یکی از ده ها مغلطه که خیلی ها استفاده میکنند عنوان شد، حالا شما معتقدی من به نفع خودم استفاده کردم، اشکال نداره، اندیشه ها آزادند.

من نظراتم رو میگم شما هم میگین، قضاوت رو به عهده خوانندگان بذاریم و فکر نکنیم دیگران رعیت هستند و ما بیشتر میفهمیم و باید نجاتشون بدیم.

قبول بحث تمومه به شرط اينكه خودتون دوباره شروع نكنيد ( دوست عزيز خود شما مثالي آوردي پارادوكس كه سر و تهش رو بالاخره بعد 100 پست مي خواي جمع كني) و البته به قول دوستي:
"فکر نکنیم دیگران رعیت هستند و ما بیشتر میفهمیم و باید نجاتشون بدیم"

*Essi*

اخراجی موقت
قبول بحث تمومه به شرط اينكه خودتون دوباره شروع نكنيد ( دوست عزيز خود شما مثالي آوردي پارادوكس كه سر و تهش رو بالاخره بعد 100 پست مي خواي جمع كني) و البته به قول دوستي:
"فکر نکنیم دیگران رعیت هستند و ما بیشتر میفهمیم و باید نجاتشون بدیم"

بحث این مغلطه رو نمیخوام جمعش کنم، اون یک مثال بود، از نظر من مغلطه از نظر شما عین حقیقت.

وقتی میگم خاتمه یافت، یعنی سر این قضیه با هم بحثی نداریم، چون دو نفر که هردو معتقدند طرف مقابلشون مغلطه میکنه نباید با هم بحث کنند فقط نظر میدن تا دیگران قضاوت کنند.

موفق و موید باشی.

jovhar

عضو جدید
کاربر ممتاز
بحث این مغلطه رو نمیخوام جمعش کنم، اون یک مثال بود، از نظر من مغلطه از نظر شما عین حقیقت.

وقتی میگم خاتمه یافت، یعنی سر این قضیه با هم بحثی نداریم، چون دو نفر که هردو معتقدند طرف مقابلشون مغلطه میکنه نباید با هم بحث کنند فقط نظر میدن تا دیگران قضاوت کنند.

موفق و موید باشی.

من كه گفتم قبول اما بيا اين موضوع خدا رو در همين چند صفحه گذشته جمع و جورش كنيم بعد از ما بخير از شما به سلامت.
آخه ميدوني همش همون مثال كه زدي نبوده كلي مطالب ديگه لابلاي اونا هست كه از همين مغلطه شروع و خودش يك بحث عقلي جدي داره.
مثلا. . . .

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ﺧﻮﺩﺕ ﺩﺍﺭﯼ ﻣﯿﮕﯽ، ﺑﻬﺶ ﻣﯿﮕﯽ، ﯾﻌﻨﯽ ﺗﺒﺎﺩﻝ ﻧﻈﺮ ﻣﯿﮑﻨﯽ، ﻣﺠﺒﻮﺭﺵ ﻧﻤﯿﮑﻨﯽ ﯾﺎ ﺗﻬﺪﯾﺪ ﮐﻪ !!!ﺗﻬﺪﯾﺪ ﺑﺮﺍﯼ ﮐﺴﯽ ﺑﻪ ﮐﺎﺭ ﻣﯿﺮﻩ ﮐﻪ ﻗﺼﺪ ﺑﺮﻫﻢ ﺯﺩﻥ ﻧﻈﻢ ﻋﻤﻮﻣﯽ ﺭﻭ ﺩﺍﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﻪ، ﻧﻪ ﺍﯾﻨﮑﻪ ﺳﮑﻮﺕ ﻣﻄﻠﻖ ﺩﺭ ﻫﻤﻪ ﺟﺎ، ﺗﺒﺎﺩﻝ ﻧﻈﺮ ﺍﺳﻤﺶ ﺑﯿﺸﺘﺮ ﻓﻬﻤﯿﺪﻥ ﻧﯿﺴﺖ.ﺍﻭﻧﻢ ﻣﯿﺘﻮﻧﻪ ﺑﮕﻪ ﮔﻔﺘﮕﻮﯼ ﺁﺯﺍﺩ ﺍﺯ ﻧﻈﺮ ﻣﻦ ﺁﺯﺍﺩﯼ ﺩﺭ ﺣﺘﯽ ﺩﺧﺘﺮﺑﺎﺯﯼ ﻫﺴﺖ !!!!
ﺧﻮﺏ ﺍﺳﯽ ﭼﺮﺍ ﺗﺒﺎﺩﻝ ﻧﻈﺮ؟ﻣﮕﻪ ﺧﻮﺩﺵ ﻣﺘﻮﺟﻪ ﻧﯿﺴﺖ ~ﺱ ﭼﻪ ﻧﯿﺎﺯﯼ ﺑﻪ ﺗﺒﺎﺩﻝ ﻧﻈﺮ ﻫﺴﺖ؟ﺍﯾﻦ ~ﺳﺘﻮ ﺭﻭ ﻫﻢ ﻧﺘﻮﻧﺴﺘﻢ ﺩﺭﮐﺶ ﮐﻨﻢ!

*Essi*

اخراجی موقت
ﺧﻮﺏ ﺍﺳﯽ ﭼﺮﺍ ﺗﺒﺎﺩﻝ ﻧﻈﺮ؟ﻣﮕﻪ ﺧﻮﺩﺵ ﻣﺘﻮﺟﻪ ﻧﯿﺴﺖ ~ﺱ ﭼﻪ ﻧﯿﺎﺯﯼ ﺑﻪ ﺗﺒﺎﺩﻝ ﻧﻈﺮ ﻫﺴﺖ؟ﺍﯾﻦ ~ﺳﺘﻮ ﺭﻭ ﻫﻢ ﻧﺘﻮﻧﺴﺘﻢ ﺩﺭﮐﺶ ﮐﻨﻢ!

چه ربطی به متوجه بودن یا نبودن داره؟؟!!!!! به اشتراک گذاشتن تفکر یعنی هر فردی در یک بخشی تمرکز بیشتر یا کمتری داره.

به هر حال این بحث ارتباطی با این تاپیک نداره، ترجیح میدم ادامه ندم.

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چه ربطی به متوجه بودن یا نبودن داره؟؟!!!!! به اشتراک گذاشتن تفکر یعنی هر فردی در یک بخشی تمرکز بیشتر یا کمتری داره.

واقعا برام سوال شده اگر اجازه میدی ادامه بدیم !(این تاپیکم یه جورایی بنظرم تموم شده)
خوب 2 جور میشه فهمید که درخت خربزه چطوری هست ! یکی مثل من که هنوز درخت خربزه رو ندیدم برم مدرسه و تو کتاب علوم بخونم خربزه درخت نداره بلکه بوته! (واقعا یعنی درخت نداره؟!)

یکی هم برم خربزه بخرم و بعد بخورم و بعد هسته هاشو بکارم تو باغچه ببینم با چه صوتی باید بگم الله اکبر!
===============

الان داریم رو همون کتاب علومه بحث می کنیم دیگه اسی خان اینکه سواد و تمرکز کتاب علوم از من بیشتر هست چون وقت گذاشنه و...

تازه اون میوهه چی بود گنه گنه بود چی بود پیج قبلی گفتی اونو که نه من می بینم نه نسلهای بعدم! شاید تو کتاب علوم آیندگان چاپ بشه بوته !
===========
خوب بریم سر بحث اصلی

خوب دیگه ! ارباب در کنترل و راه بری افراد تمرکز بیشتری داره و بیشتر برای این کار وقت گذاشته!
پس یه عده رعیت هستن(افرادی که تمرکز کمتری گذاشتن)

در حالی که رعیت قطعا با کیفیت خیلی بالاتری می تونه رعیتی کنه!

(میشه ارباب و رعیتی که مد نظرت هست رو برام تعریف کنی؟)

مثلا همین پروسه ی ساختمان سازی ! یک ارباب به عنوان مهندس (شایدم بی سواد(آکادمیک) باشه ! نمونش معمار بیسواد همسایه ی ما!)

من به اسم مهندس (حس برتری!) باید زیر دستش باشم و طبق دستور اون آجرها رو بچینم که خونه خوب و محکمی ساخته بشه

فقط چون اون تمرکز داره در این امر و من ندارم!

قبول داری؟

*Essi*

اخراجی موقت
واقعا برام سوال شده اگر اجازه میدی ادامه بدیم !(این تاپیکم یه جورایی بنظرم تموم شده)

خوب 2 جور میشه فهمید که درخت خربزه چطوری هست ! یکی مثل من که هنوز درخت خربزه رو ندیدم برم مدرسه و تو کتاب علوم بخونم خربزه درخت نداره بلکه بوته! (واقعا یعنی درخت نداره؟!)

یکی هم برم خربزه بخرم و بعد بخورم و بعد هسته هاشو بکارم تو باغچه ببینم با چه صوتی باید بگم الله اکبر!

سئوال جالبی پرسیدی، اینکه اصلا از کجا باید بفهمیم درخت خربزه، درخت نیست بوته هست.

در مورد مسائل جهان بینی که دسترسی به درخت خربزه نیست، حرف چه کسی رو در مورد این درخت باور کنیم بهتره؟

کسیکه مدعی هست خربزه را از نزدیک دیده؟

طبق این تئوری بالاخره یک جایی به بن بست میرسیم و چاره ای جز اعتماد مطلق نداریم، درسته؟

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز
طبق این تئوری بالاخره یک جایی به بن بست میرسیم و چاره ای جز اعتماد مطلق نداریم، درسته؟

هه هه ماخ!
این همه صفحه اومدین که ببینید چطوری باید ببینید که خربزه بوته داره یا درخت؟!

سوال من اینه که مگر پاسخ،تاثیری هم داره؟! مثلا چه فرقی میکنه که خربزه از درخته یا بوته؟
اونی که براش مهمه، میره تحقیق میکنه و کارایی هم که لازمه رو انجام میده..... اونی هم که براش مهم نیست، که براش مهم نیست و زندگیش با قبل تفاوتی ایجاد نمیکنه!
ولی از اونجایی که هیچوقت احتمالا تاثیر دونستن این مسئله رو زندگیمون نمی بینیم، شخصا ترجیه میدم که بهش حتی فکر هم نکنم....

*Essi*

اخراجی موقت
ولی از اونجایی که هیچوقت احتمالا تاثیر دونستن این مسئله رو زندگیمون نمی بینیم، شخصا ترجیه میدم که بهش حتی فکر هم نکنم....

پس در واقع چنین نگرشی به دنیا داری:

پائلو کوئلیو:

کافی ست بدانیم در زندگی هرگز برای سوال های بنیادی مان پاسخی نخواهیم یافت و با این وجود می توانیم پیش برویم.....

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز
تقریبا.... فک کنم بهتره متخصصین بحث و بررسی کنن و هر سوالی برام ایجاد شد رو جواب بدن... اونوقت حرفشون قبوله و همچنان بی تاثیر در زندگیم ادامه میدم....

البته من دارم راجع به بوته بودن یا نبودن خربزه حرف میزنم نه چیز دیگه!!:D

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
درخت خربزه در نظر اقا اسی خدا هست که تعدادی میگن ما از طرف خدا امدیم (پیامبران) ایا به اینان اعتماد کنیم یا نه ؟

قطعا تاثیر گذار هست چون زندگی ما اعتقادات ما هست
=======
شاید نظر شما رو هم خودم بخوام در نظر بگیرم بگم

آیا وقتی خودرویی دارای تایر هست و داره حرکت می کنه ! آیا لازم هست رینگ و لاستیکشو عوص کنیم یا نه ؟

قطعا مسافران از وقفه و.... ناراحت میشن

ولی اگر داستان زنجیر چرخ باشه در جاده ی برفی امری صروری هست

=========
(من فقط نقش کمپایلر رو داشتم تو این پست همین)

بالا