خطر ارتکاب به گناه در تالار مهندسین!!!

TαβαTαβαξξ

عضو جدید
سلام به همۀ شما دوستان مؤمن و گرامی

قبل از شروع، تأکید میکنم که روی صحبتم صرفا با دوستان مؤمن و معتقد این تالاره و هدفم فقط دادن تذکر به خود گناهکارم و شما دوستان با تقوا و با خداست که قرآن میفرماید: وَذَكِّرْ فَإِنَّ الذِّكْرَى تَنفَعُ الْمُؤْمِنِينَ (و به یاد بیاور که همانا ذکر، مؤمنان را سود می بخشد. آیۀ 55 سورۀ مبارکۀ ذاریات) یا ...فَذَكِّرْ بِالْقُرْآنِ مَن يَخَافُ وَعِيدِ (...پس به وسيله قرآن هركه را از تهديد من مى‏ترسد پند ده. آیۀ 45 سورۀ مبارکۀ ق)

خدا میدونه من آدم خشک و متعصبی نیستم، ولی بعضا دیده میشه که پسری مؤمن در این تالار خطاب به دختری ابراز محبت میکنه و از عباراتی نظیر "گلم"، "عزیزم"، "... جان"، "... جون" و یا سایر عباراتی که صمیمیت به همراه داره استفاده میکنه. ببخشید که رک حرف زدم ولی گناه، گناهه و شوخی هم نداره. البته همیشه راه توجیه بازه و شیطان بیکار نمیمونه ولی همین احساس هرچند خفیف و ناچیز که در ما نسبت به جنس مخالف پیدا میشه، مورد پسند خدای مهربان و "کبیرالمتعال" نیست. مایی که نحوۀ برخورد موسی کلیم الله رو با دختران شعیب در قرآن کریم خوندیم، شایسته است که کمی بیشتر مراقب باشیم. یادمون نره که قیامت چه صحنۀ هولناک و وحشت انگیزیه! یادمون نره که ما شیعۀ اون مولایی هستیم که برای حفظ قلب پاک و مبارکش به دختران جوان سلام نمیکرد! دوستان از دستم ناراحت نشن! به خدا، بیشتر دارم به خودم تذکر میدم. شیطان نمیتونه شما عزیزان رو وادار به گناهان بزرگ بکنه (هرچند که کوچک شمردن گناه خودش بزرگترین گناهه) و میاد از راههای پیچیده تر و تکنیک های حرفه ای با شما بزرگواران درگیر میشه.

از همگی عزیزان التماس دعا و طلب بخشش دارم و تأکید میکنم که منظورم هیچ شخص بخصوص یا گروه خاصی از شما گرامیان نبود و بیشتر تذکری برای خودم بود. انشاالله در آینده ای نه چندان دور، روایات زیبایی پیرامون موضوع "قلب" و حساسیت های اون رو خواهم آورد.

وقت شریفتون رو بیشتر از این نمیگیرم و با آیه ای از قرآن شما رو به خدا میسپارم.

سورۀ مبارکۀ فجر آیۀ 23:
وَجِيءَ يَوْمَئِذٍ بِجَهَنَّمَ يَوْمَئِذٍ يَتَذَكَّرُ الْإِنسَانُ وَأَنَّى لَهُ الذِّكْرَى
و در آن روز جهنم آورده شود، آن روز است كه انسان پند گيرد و او را چه جاى پندگرفتن باشد!!!

بیایید همگی با هم همّت کنیم و پیش از آورده شدن جهنم، تا میتونیم از کلام خدا و معصومین (علیهم السلام) پند بگیریم.

وَ السّلام علی مَن إتّبَعَ الهُدی

Shahram.OTF

عضو جدید
کاربر ممتاز
داداش ممنون
حرف حق جواب نداره و تشکر خالصانه از تذکری که بهم دادی
شیطان هر لحظه در کمین هست و همه ما نیازمند یک تلنگر و یاداوری از دوستان

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
یادمه مدرسه میرفتیم توی کتابهای دینی یه جمله ایی بود که من خیلی ازش خوشم میمد ... به شما هم میگم :

انسان فقط از دو طریق گناه میکنه :
1. توجیه گناه
2. عادت به گناه

حالا اگر این دوتا رو انجام نده (یعنی گناهشو توجیه نکنه و اونو تکرار نکنه) یقینا آدم خوبی میشه ..

چشم آقای طباطبایی .. حرف شما ما رو یاد دومین گزینه میندازه که تکرارهامون از گناه باعث شده که راحت گناه کنیم و هیچ خیالمون هم نیایید:(

ممنون بابت یادآوری :gol:

JavadMessi

مدیر بازنشسته
من هم دوستمون موافقم تا کنون کمتر از این نوع تاپیکا دیده بودم که اعضا اینقدر راحت باهاش کنار بیان و بپذیرنش ....ممنون
البته اگه تو تالار آزاد بود شاید بعضیا به این راحتیا کنار نمیومدند!!!

Major Geologist

کاربر فعال تالار موبایل ,
کاربر ممتاز
سلام به همۀ شما دوستان مؤمن و گرامی

قبل از شروع، تأکید میکنم که روی صحبتم صرفا با دوستان مؤمن و معتقد این تالاره و هدفم فقط دادن تذکر به خود گناهکارم و شما دوستان با تقوا و با خداست که قرآن میفرماید: وَذَكِّرْ فَإِنَّ الذِّكْرَى تَنفَعُ الْمُؤْمِنِينَ(و به یاد بیاور که همانا ذکر، مؤمنان را سود می بخشد. آیۀ 55 سورۀ مبارکۀ ذاریات) یا ...فَذَكِّرْ بِالْقُرْآنِ مَن يَخَافُ وَعِيدِ (...پس به وسيله قرآن هركه را از تهديد من مى‏ترسد پند ده. آیۀ 45 سورۀ مبارکۀ ق)

خدا میدونه من آدم خشک و متعصبی نیستم، ولی بعضا دیده میشه که پسری مؤمن در این تالار خطاب به دختری ابراز محبت میکنه و از عباراتی نظیر "گلم"، "عزیزم"، "... جان"، "... جون" و یا سایر عباراتی که صمیمیت به همراه داره استفاده میکنه. ببخشید که رک حرف زدم ولی گناه، گناهه و شوخی هم نداره. البته همیشه راه توجیه بازه و شیطان بیکار نمیمونه ولی همین احساس هرچند خفیف و ناچیز که در ما نسبت به جنس مخالف پیدا میشه، مورد پسند خدای مهربان و "کبیرالمتعال" نیست. مایی که نحوۀ برخورد موسی کلیم الله رو با دختران شعیب در قرآن کریم خوندیم، شایسته است که کمی بیشتر مراقب باشیم. یادمون نره که قیامت چه صحنۀ هولناک و وحشت انگیزیه! یادمون نره که ما شیعۀ اون مولایی هستیم که برای حفظ قلب پاک و مبارکش به دختران جوان سلام نمیکرد! دوستان از دستم ناراحت نشن! به خدا، بیشتر دارم به خودم تذکر میدم. شیطان نمیتونه شما عزیزان رو وادار به گناهان بزرگ بکنه (هرچند که کوچک شمردن گناه خودش بزرگترین گناهه) و میاد از راههای پیچیده تر و تکنیک های حرفه ای با شما بزرگواران درگیر میشه.

از همگی عزیزان التماس دعا و طلب بخشش دارم و تأکید میکنم که منظورم هیچ شخص بخصوص یا گروه خاصی از شما گرامیان نبود و بیشتر تذکری برای خودم بود. انشاالله در آینده ای نه چندان دور، روایات زیبایی پیرامون موضوع "قلب" و حساسیت های اون رو خواهم آورد.

وقت شریفتون رو بیشتر از این نمیگیرم و با آیه ای از قرآن شما رو به خدا میسپارم.

سورۀ مبارکۀ فجر آیۀ 23:
وَجِيءَ يَوْمَئِذٍ بِجَهَنَّمَ يَوْمَئِذٍ يَتَذَكَّرُ الْإِنسَانُ وَأَنَّى لَهُ الذِّكْرَى
و در آن روز جهنم آورده شود، آن روز است كه انسان پند گيرد و او را چه جاى پندگرفتن باشد!!!

بیایید همگی با هم همّت کنیم و پیش از آورده شدن جهنم، تا میتونیم از کلام خدا و معصومین (علیهم السلام) پند بگیریم.

وَ السّلام علی مَن إتّبَعَ الهُدی
شما هم دلت خوشه ها! دستمال بر داریم گریه کنیم خوبه؟!

Major Geologist

کاربر فعال تالار موبایل ,
کاربر ممتاز
وااای
من که خیلی کیف کردم!!;)
یعنی اصلا باورم نمیشه!!!!

خدا حفظتون کنه

خوشمان آمددد!:cool:
خدا خیرت بده. اصلا میدونید چیه! من جام تو این تاپیک نیست. حیف که اینجا نمیشه هر حرفیو زد. من رفتم.

نرگسیا

عضو جدید
ممنونم دوست عزیز

باشد که همگی رعایت کنیم

از بس همگی گفتن چه جالب همه موافقن یه مخالفم پیدا شد

البته عقاید همه محترم

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
با تشکر از تاپیک به موقع شما . کاشکی یکی هم درباره بعضی آواتارهای نامناسب دوستان تذکر می داد !
اگرهرکسی احساس مسئولیت کنه ونه درجمع بلکه درپی ام خیلی محترمانه ودوستانه درموردهررفتارنامناسبی تذکربده خیلی مسائل درست میشه

ro0zhin

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
با تشکر از تاپیک به موقع شما . کاشکی یکی هم درباره بعضی آواتارهای نامناسب دوستان تذکر می داد !
سلام...
آواتار هر کسی شخصیتش طرف رو نشون میده.
نمی شه شخصیت رو تغییر داد...مخصوصا که.....
آقای طباطبایی ممنون بابت پست زیبایی ک گذاشتید....تلنگر خوبی بود.....آدمی دیگه....
همیشه تو زندگی این چنین تلنگرهایی نیازه....
ممنون...

behzadk2019

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
اگرهرکسی احساس مسئولیت کنه ونه درجمع بلکه درپی ام خیلی محترمانه ودوستانه درموردهررفتارنامناسبی تذکربده خیلی مسائل درست میشه

ببینید بعض کسا هستن که نمیشه حتی باهاشون یک کلمه حرف زد ..چه برسه به تذکر دادن ..

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
یادمه مدرسه میرفتیم توی کتابهای دینی یه جمله ایی بود که من خیلی ازش خوشم میمد ... به شما هم میگم :

انسان فقط از دو طریق گناه میکنه :
1. توجیه گناه
2. عادت به گناه

حالا اگر این دوتا رو انجام نده (یعنی گناهشو توجیه نکنه و اونو تکرار نکنه) یقینا آدم خوبی میشه ..

چشم آقای طباطبایی .. حرف شما ما رو یاد دومین گزینه میندازه که تکرارهامون از گناه باعث شده که راحت گناه کنیم و هیچ خیالمون هم نیایید:(

ممنون بابت یادآوری :gol:
یک تشکرکافی نبود خواستم درپستی جداگانه بابت جمله قشنگتون تشکرکرده باشم:gol::gol: