خدایی وجدی بدون این وری اون وری رو هم بذاریکنار فقط نظربدین

عیدی امین

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یکی از اشکالات ما ایرانیا اینه که فکر میکنیم همه کارامون درسته ، این فرهنگ هر چی من میگم درسته ،باید عوض شه . یاد بگیریم حرف بقیه رو گوش بدیم .
یه نمونه اش کار گروهی نمیتونیم انجام بدیم چون میگیم من فقط درست انجام میدم پس تکی بهتره .
اینم شد دومین راهکار : تحمل آراء مختلف :gol:

A&S

عضو جدید
کاربر ممتاز
یکی از اشکالات ما ایرانیا اینه که فکر میکنیم همه کارامون درسته ، این فرهنگ هر چی من میگم درسته ،باید عوض شه . یاد بگیریم حرف بقیه رو گوش بدیم .
یه نمونه اش کار گروهی نمیتونیم انجام بدیم چون میگیم من فقط درست انجام میدم پس تکی بهتره .
دقیقا
ولی این هم باز برمیگرده به نظام آموزشیمون
به کار گروهی عادت نکردیم
مشکل همین جاست

تک ستاره*

عضو جدید
کاربر ممتاز
:gol:سلام :gol:
:gol:جدای هر مرام ومسلک حزب وگروه . برای پیشرفت آینده ایران چه پیشنهادی دارین ؟ به حکومت هم کاری نداشته باشین پیشنهاد بدین تا نتیجه گیری کنیم .
ممنمون ..:gol::gol::gol:
بهتره به اصول و اعتقادات گذشتمون بر گردیم.فکر میکنم نصفه مشکلاتمون حل بشه.

عیدی امین

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
............

............

دقیقا
به کار گروهی عادت نکردیم
مشکل همین جاست
اگر ما یک نظام آموزشی مدون براساس آخرین استانداردهای مقبو ل جهانی داشته باشیم خیلی ازمشکلات خودبه خودحل میشن:gol:

mjvm

کاربر فعال گروه کیفیت مهندسی صنایع
به نام خدای دوست داشتنی
سلام
عید همگی مبارک:gol:
ببینید به نظرم مشکل ما از جایی شروع شد که دین رو بدون ملاحظات در تمام زوایای حکومت داری وارد کردیم!البته این یکی از دلایله
می دونید چرا؟
به نظرم این امر برای زمانی است که یک معصوم حکومت رو اداره کنه
مثل زمان مولا علی(ع) . اما حالا که اینطور نیست اصلا نمیشه اینکار رو انجام داد.
جایی به نقل از دکتر شریعتی از کتاب مذهب علیه مذهب خوندم که گفته بود حکومت مذهبی یعنی حکومت کشیشان در قرون وسطی! البته به شخصه نتونستم این مطلب رو پیدا کنم در کتاب دکتر.

در کشور ما با کوچکترین انتقاد ها و مسایل با چشم مخالفت با دین برخورد میشه و مخالفان هم انسان های ناپاک!
خوب این درست نیست.
اینکه ما بدون توجه به جوانان مملکتمون بخواهیم قوانین و مقرراتی وضع کنیم و اجرا کنیم که فقط به سود خودمان است.
خیلی از مسایل باید اصلاح شود .
من با اصطلاحات موافقم!
به نظرم مسایلی باید اصلاح شود.
یکی از این مسایل رابطه با آمریکاست.
ببینید درسته شاید اون زمان آقای خمینی از آمریکا خوششون نمیومد به دلایلی
اما حالا شما فکر می کنید اگر تمام این امتیازاتی که داریم به روسیه میدیم به آمریکا بدیم همین کارها رو برامون نمیکنه؟
فکر نمی کنید تعصبی برخورد می کنیم؟
فرهنگ ما واقعا باید اصلاح بشه یکی از راه هاش اینه که دست از اینکه وانمود کنیم عرب هستیم برداریم.
بچرا کره جمونگ میسازه و به گذشته افتخار می کنه و ما مسافر زمان میسازیم و تاریخمون رو به گند می کشیم؟
اونوقت هیچیک از آقایون حتی اخم هم نمی کنند اما خدایی نکرده اگر گوشه ی عکسی از بعضی ها پاره شود همه رو از زیر تیغ رد می کنند؟

من با دوستمون موافقم باید فرهنگ اصلاح بشه اما تا ما به فرهنگ خودمون برنگگردیم ایا ممکن است؟
1.باید سمینارها و جلسات و سریال ها و فیلم هایی در مورد گذشته ی پادشاهی برگذار و ساخته بشه تا جوونا بدونند کی بودند.

2.روز تولد کوروش کبیر رو میشه جشن گرفت.

3.بیاییم تمام خدمات پادشاهان گذشته رو به صورت کتاب دربیاریم اون هم بدون تعصب.

4.قابلیت انتقاد پذیری خودمون رو بالا ببربم.

5.شاد زندگی کنیم چون اگر نکنیم اونموقع نمی تونیم خوب فکر کنیم و میتونند هر بلایی به سرمون در بیارند.
6.
دین به نظرم باید آرام آرام از سیاست به این صورتی که امروز هست فاصله بگیره و روحانیون به داخل مساجد برگردند (البته میدونم این حرفم مخالف های زیادی داره)

باید از خودمان شروع کنیم.
نظر من اینه
در پناه خدای دوست داشتنی:gol::gol::gol:

masoumeh_f

عضو جدید
کاربر ممتاز
دقیقا
به کار گروهی عادت نکردیم
مشکل همین جاست

اول خانواده اس . ما تو خانواده خود رای بودن رو یاد میگیریم به نظر من .
کار گروهی یه مثال بود از عدم تحمل نظر بقیه . تو هیچی تحمل نداریم ، این همه با بحث میکنیم کدومشون به نتیجه میرسه ؟ بدون توهین تموم میشه ؟ اصلا بدون توهین به طرف میگیم ببین اشتباه فکر میکنی.

عیدی امین

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بهتره به اصول و اعتقادات گذشتمون بر گردیم.فکر میکنم نصفه مشکلاتمون حل بشه.
کدام اصول وعقاید ؟ اگر مربوط به چند هزارسال پیش منظورته فرنگ یک پروسه ساری وجاریه واگر درزمانی خاص باقی بمونه اسمش میشه تحجر. ممنون:gol:

A&S

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نام خدای دوست داشتنی
سلام
ببینید به نظرم مشکل ما از جایی شروع شد که دین رو بدون ملاحظات در تمام زوایای حکومت داری وارد کردیم!البته این یکی از دلایله
می دونید چرا؟
جایی به نقل از دکتر شریعتی از کتاب مذهب علیه مذهب خوندم که گفته بود حکومت مذهبی یعنی حکومت کشیشان در قرون وسطی! البته به شخصه نتونستم این مطلب رو پیدا کنم در کتاب دکتر.

در کشور ما با کوچکترین انتقاد ها و مسایل با چشم مخالفت با دین برخورد میشه و مخالفان هم انسان های ناپاک!
خوب این درست نیست.
اینکه ما بدون توجه به جوانان مملکتمون بخواهیم قوانین و مقرراتی وضع کنیم و اجرا کنیم که فقط به سود خودمان است.
من با اصطلاحات موافقم!
اما حالا شما فکر می کنید اگر تمام این امتیازاتی که داریم به روسیه میدیم به آمریکا بدیم همین کارها رو برامون نمیکنه؟
فرهنگ ما واقعا باید اصلاح بشه یکی از راه هاش اینه که دست از اینکه وانمود کنیم عرب هستیم برداریم.
بچرا کره جمونگ میسازه و به گذشته افتخار می کنه و ما مسافر زمان میسازیم و تاریخمون رو به گند می کشیم؟
اونوقت هیچیک از آقایون حتی اخم هم نمی کنند اما خدایی نکرده اگر گوشه ی عکسی از بعضی ها پاره شود همه رو از زیر تیغ رد می کنند؟

من با دوستمون موافقم باید فرهنگ اصلاح بشه اما تا ما به فرهنگ خودمون برنگگردیم ایا ممکن است؟
1.باید سمینارها و جلسات و سریال ها و فیلم هایی در مورد گذشته ی پادشاهی برگذار و ساخته بشه تا جوونا بدونند کی بودند.

5.شاد زندگی کنیم چون اگر نکنیم اونموقع نمی تونیم خوب فکر کنیم و میتونند هر بلایی به سرمون در بیارند.
6.
دین به نظرم باید آرام آرام از سیاست به این صورتی که امروز هست فاصله بگیره و روحانیون به داخل مساجد برگردند (البته میدونم این حرفم مخالف های زیادی داره)

نظر من اینه
درسته
من هم به جدایی دین از سیاست اعتقاد دارم
البته کامل نمیشه کنار گذاشت ولی تو خیلی از موارد چرا
چون تو کشور ما در این مورد خیلی افراط میشه
در مورد کوروش کبیر هم باز این دولت اجازه نمیده و بقایاشو هم داره نابود میکنه
در مورد سمینارها هم باید بگم باز نمیزارن چون اینا همه رو بد میدونن جز خودشون
شاد زندگی کردن هم باز بستگی به شرایط و رضایت افراد از زندگی داره
کسانی هستن که نون خالی هم واسه خوردن ندارن ، اونوقت شاد باشن
به نظر من راهکار دیگه ارتباط خوب با کشورهای دیگه هست که نرخ تورم بیاد پایین و ثروت عادلانه تقسیم بشه

masoumeh_f

عضو جدید
کاربر ممتاز
کدام اصول وعقاید ؟ اگر مربوط به چند هزارسال پیش منظورته فرنگ یک پروسه ساری وجاریه واگر درزمانی خاص باقی بمونه اسمش میشه تحجر. ممنون:gol:
موافقم .
نگاه به اون گذشته خوبه ولی نمیتوانیم برگردیم مثلا به 1000 سال پیش و بگیم فلانی این بود ما باید همون بشیم .

A&S

عضو جدید
کاربر ممتاز
اول خانواده اس . ما تو خانواده خود رای بودن رو یاد میگیریم به نظر من .
کار گروهی یه مثال بود از عدم تحمل نظر بقیه . تو هیچی تحمل نداریم ، این همه با بحث میکنیم کدومشون به نتیجه میرسه ؟ بدون توهین تموم میشه ؟ اصلا بدون توهین به طرف میگیم ببین اشتباه فکر میکنی.
خوب درسته ولی پدر و مادرهای ما اینجوری بزرگ شدن اونا از کجا یاد گرفتن که اینطوری باشن؟؟؟
نظام آموزشی از یه جهت دیگه میتونه این مشکل پدر و مادرها رو حل کنه

?Ardalan

عضو جدید
خیلی سعی کردم هیچی نگم ولی نشد!

در پاسخ به همه ی پستهایی که تا الان تو این تاپیک خوندم: میشه بگین چه فایده ای داره بحث در مورد این راهکارا زمانی که نظراتمون(ملت) هیچ اهمیتی ندارن و کسی ( کسایی که باید) هیچ توجهی بهش نمیکنن. آخرش یاس و ناامیدیه. معلول جسمی ای رو تصور کنین که هی میشینه فک میکنه و برنامه میریزه که تمرین دومیدانی کنه و فوتبال بازی کنه و ... چند بار برنامه میریزه واسه اینکارا ولی چه فایده؟ آخرش که میفهمه هیچ کاری از دستش بر نمیاد دیگه چیزی جز نا امیدی واسش نمیمونه.

به نظر من طرح و بحث پیرامون این مسائل فقط در جوامع آزاد(منظور فضای باز سیاسی و فکری) امکان پذیره

عیدی امین

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به نام خدای دوست داشتنی
سلام
می دونید چرا؟

خوب این درست نیست.
من با اصطلاحات موافقم!

6.

نظر من اینه
با اینکه بابعضی نظراتت مخالفم ولی :راهکارسوم: تعامل با جهان بیرون براساس منافع ملی واعتماد متقابل به دوراز تهدید و ارعاب :gol:ممنون

A&S

عضو جدید
کاربر ممتاز
موافقم .
نگاه به اون گذشته خوبه ولی نمیتوانیم برگردیم مثلا به 1000 سال پیش و بگیم فلانی این بود ما باید همون بشیم .
یکی دیگه هم تقلید کورکورانه از عقاید و آیین های گذشته هست
بدون اینکه در مورد رفتارهاشون فکر کنیم راهشون رو ادامه میدیم قافل از اینکه اون رفتارها شاید واسه زمان حال مناسب نباشن
باید از گذشته عبرت گرفت عقایدشون رو مورد تحلیل قرار داد و مناسبهاشون رو به کار برد و به اجرا گذاشت

تک ستاره*

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزیزم یادت رفته اگر ما هرچی هم که داریم مال همون 1000 سال پیشه؟
مشکل ما اینه که روی هر چیزی که میخوایم ردش کنیم اسم تحجر میزاریم.
نه جانم اعتقادات ما تحجر نیست.

A&S

عضو جدید
کاربر ممتاز

در پاسخ به همه ی پستهایی که تا الان تو این تاپیک خوندم: میشه بگین چه فایده ای داره بحث در مورد این راهکارا زمانی که نظراتمون(ملت) هیچ اهمیتی ندارن و کسی ( کسایی که باید) هیچ توجهی بهش نمیکنن. آخرش یاس و ناامیدیه. معلول جسمی ای رو تصور کنین که هی میشینه فک میکنه و برنامه میریزه که تمرین دومیدانی کنه و فوتبال بازی کنه و ... چند بار برنامه میریزه واسه اینکارا ولی چه فایده؟ آخرش که میفهمه هیچ کاری از دستش بر نمیاد دیگه چیزی جز نا امیدی واسش نمیمونه.

به نظر من طرح و بحث پیرامون این مسائل فقط در جوامع آزاد(منظور فضای باز سیاسی و فکری) امکان پذیره
همین بحثها باعث میشه که افکارمون منتقل بشه
با دست رو دست گذاشتن هم نمیشه کاری کرد
مهم اینکه هر کاری بتونیم بکنیم
تو این جمع افراد مختلفی از لحاظ شغلی موقعیت و کاری داریم
لااقل من خودم میتونم از نظرات دوستان استفاده کنم و اینو به کارمندهای خودم انتقال بدم
بحث نباید فقط به این تاپیک محدود بشه باید تا جایی که میتونیم حتی یه سیستم کوچیک رو انتخاب بدیم و منتقل کنیم و اونهارو هم قانع کنیم که کار مارو بکنن
یه روزه که نمیشه چیزی رو درست کرد

IMDB

عضو جدید
کاربر ممتاز

نه .. یه فایده داره.. اونم اینه که واسه خیلیا مثه من معلوم میشه که علت این همه بی فرهنگی چیه؟ چیکار میشه کرد که این بی فرهنگی و عقب موندگی جبران شه؟ و اگه راهکارش مشخصه پس چرا عملی نمیشه؟
بعد از جواب دادن به همه اینه لااقل عذاب وجدانی نداریم که میتونستیم کاری بکنیم ولی نکردیم

عیدی امین

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

خب این هم نظرشماست وقابل احترام . ولی اگر اون معلول هم یک جا بمونه وحرکتی نکنه از زخم بشترو هزارتا بیماری ناشی ازعدم تحرک میمیره . پس بهتره لااقل دراندازه توانش حرکتی کنه .ماهم داریم سعی میکنیم یه چیزایی که به ذهنمون میاد بگیم .البته توجه داشته باش آمار میهمانان این سایت معمولا" از اعضا بیشتره یعنی دیده میشیم.

masoumeh_f

عضو جدید
کاربر ممتاز
یکی دیگه هم تقلید کورکورانه از عقاید و آیین های گذشته هست
بدون اینکه در مورد رفتارهاشون فکر کنیم راهشون رو ادامه میدیم قافل از اینکه اون رفتارها شاید واسه زمان حال مناسب نباشن
باید از گذشته عبرت گرفت عقایدشون رو مورد تحلیل قرار داد و مناسبهاشون رو به کار برد و به اجرا گذاشت

دقیقا
ما دو گروه داریم که یکیشوم میگه ایران قبل اسلام یکیشون میگه ایران بعد اسلام . یکی میگه اونا بد بودن . یکی میگه نه اونا اسطوره بودن و این وسط هیچ کس عیب و ایرادای واقعی رو نمیفهمه .
این رو با نظام اموزشی که گفتی میشه حل کرد . یک نظام عادل که بی طرفانه بچه رو با هر دو اشنا کنه که بعدا در اینده دچار افراط و تفریط نشه و از تاریخ درس بگیره

تک ستاره*

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه .. یه فایده داره.. اونم اینه که واسه خیلیا مثه من معلوم میشه که علت این همه بی فرهنگی چیه؟ چیکار میشه کرد که این بی فرهنگی و عقب موندگی جبران شه؟ و اگه راهکارش مشخصه پس چرا عملی نمیشه؟
بعد از جواب دادن به همه اینه لااقل عذاب وجدانی نداریم که میتونستیم کاری بکنیم ولی نکردیم
بردیا میشه منظورتو از بی فرهنگی بیشتر توضیح بدی؟

?Ardalan

عضو جدید
همین بحثها باعث میشه که افکارمون منتقل بشه
با دست رو دست گذاشتن هم نمیشه کاری کرد
مهم اینکه هر کاری بتونیم بکنیم
تو این جمع افراد مختلفی از لحاظ شغلی موقعیت و کاری داریم
لااقل من خودم میتونم از نظرات دوستان استفاده کنم و اینو به کارمندهای خودم انتقال بدم
بحث نباید فقط به این تاپیک محدود بشه باید تا جایی که میتونیم حتی یه سیستم کوچیک رو انتخاب بدیم و منتقل کنیم و اونهارو هم قانع کنیم که کار مارو بکنن
یه روزه که نمیشه چیزی رو درست کرد

خب این هم نظرشماست وقابل احترام . ولی اگر اون معلول هم یک جا بمونه وحرکتی نکنه از زخم بشترو هزارتا بیماری ناشی ازعدم تحرک میمیره . پس بهتره لااقل دراندازه توانش حرکتی کنه .ماهم داریم سعی میکنیم یه چیزایی که به ذهنمون میاد بگیم .البته توجه داشته باش آمار میهمانان این سایت معمولا" از اعضا بیشتره یعنی دیده میشیم.

با نظر هر سه دوست عزیز موافقم جالبه که هر یک از این سه دلیل کاملا بجا و قانع کننده بودن. من شخصا در این مورد قانع شدم :gol:

عیدی امین

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دقیقا
ما دو گروه داریم که یکیشوم میگه ایران قبل اسلام یکیشون میگه ایران بعد اسلام . یکی میگه اونا بد بودن . یکی میگه نه اونا اسطوره بودن و این وسط هیچ کس عیب و ایرادای واقعی رو نمیفهمه .
این رو با نظام اموزشی که گفتی میشه حل کرد . یک نظام عادل که بی طرفانه بچه رو با هر دو اشنا کنه که بعدا در اینده دچار افراط و تفریط نشه و از تاریخ درس بگیره
ایران امروز عزیزم ایران امروز . گذشته شاید باعث افتخار باشه ولی برای ایرانی که امروزو فردا مایه مباهات باشه چه باید کرد ؟ راهکار بدین .ممنون:gol:

عیدی امین

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
.........................

.........................

تا حالا سه راه کار اساسی ارئه شده :
1-تحول درنظام آموزشی
2- تحمل نظرات مختلف حتی مخالف
3-تعامل باجهان خارج براساس منافع ملی واعتماد متقابل به دوراز تهدید وارعاب:gol:

متال85

عضو جدید
من فقط یه حرف از موسی صدر میگم که به صادق قطب زاده گفته بود
ما باید برگردیم و شروع به اصلاح کردن بکنیم اما نباید اشتباه سید جمال الدین اسدابادی رو تکرار کنیم اصلاحات باید از عامه جامعه شروع بشه نه از سران
این اشتباه سید جمال بود که از سران شروع به اصلاح کرد
مردم درست بشن حکومت هم درس میشه:gol:

mamad kh

عضو جدید
دوست داشتم خیلی حرف ها بزنم ولی اینجا جاش نیست
ولی واسه اولین قدم دوستمون درست گفت اول درست کردنه خودمونه پله به پله .
و بعضی چیزارو هیچ وقت نمیشه عوض کرد منظورمو درک کنید
فقط دعا میکنم که هر چه زود تر امام زمان ظهور کنه
ولی بعضی از بچه ها میگن تو ایران نمیشه از کسی انتقاد کرد منم یکم به این حرف حق میدم ولی اینو بدونیم ما درست انتقاد نمی کنیم :gol: موفق باشید

IMDB

عضو جدید
کاربر ممتاز
بردیا میشه منظورتو از بی فرهنگی بیشتر توضیح بدی؟
بی فرهنگی یعنی هنجار شکنی
یعنی کشته شدن چندین نفر در هر ساعت در اثر حوادث رانندگی
یعنی حقی نا حق شدن
یعنی بند پ در اولویت
یعنی اسیب رساندن به اموال عمومی در یه بازی فوتبال
یعنی بری تفریح و زباله هاتو تو طبیعت رها کنی
یعنی با دیدن یه لاخه مویه یه دختر قند تو دلم اب شه

فعلا ما در یه دوره گذار قرار داریم که باید تموم شه (مشابه قرون وسطی و زورگویی ها، خودکامگی ها، ملوک الطوایفی ها، هرج و مرج ها، سلطه خرافات و وحشیگریهایی که اروپاییا طی کردن)

mamad kh

عضو جدید
تا حالا سه راه کار اساسی ارئه شده :
1-تحول درنظام آموزشی
2- تحمل نظرات مختلف حتی مخالف
3-تعامل باجهان خارج براساس منافع ملی واعتماد متقابل به دوراز تهدید وارعاب:gol:

- تحمل نظرات مختلف حتی مخالف
عزیز این حرف درست ولی اینو بگو چطور نظر بدیم این خیلی مهم ها جدی میگم

IMDB

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست داشتم خیلی حرف ها بزنم ولی اینجا جاش نیست
ولی واسه اولین قدم دوستمون درست گفت اول درست کردنه خودمونه پله به پله .
و بعضی چیزارو هیچ وقت نمیشه عوض کرد منظورمو درک کنید
فقط دعا میکنم که هر چه زود تر امام زمان ظهور کنه
ولی بعضی از بچه ها میگن تو ایران نمیشه از کسی انتقاد کرد منم یکم به این حرف حق میدم ولی اینو بدونیم ما درست انتقاد نمی کنیم :gol: موفق باشید

نشد...

?Ardalan

عضو جدید
خب من فکر میکنم مطالعه ی تاریخ ملل مختلف و بررسی عوامل سقوط و یا سعودشون میتونه ما رو از یه فاکتور مهم بهرهمند کنه. تجربه. تجربه ای چند هزار ساله و گوناگون که براحتی میتونه سرعت پیشرفت یک ملت رو زیاد کنه.

• Like
واکنش ها: IMDB