خدایا یعنی واقعا میشه ؟!

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان و خوانندگان عزیز به این مطلب دقت کنید گفته میشه چهل سال آینده این اتفاقات میفته که واقعا شگرف و بعضیاش غیر باوره .:eek::smile:
نمیدونم من چهل سال دیگه هستم یا نه ولی ای کاش باشم و این اتفاقات بزرگ رو با چشم خودم ببینم خدایا یعنی میشه ؟
کارشناس علم، پزشکی و فناوری 40 سال آینده علمی‌و فناوری دنیا را پیش بینی کردند ( امیدوارم پیش بینیاشون مثل پل هشت پا باشه :smile:) دیدار انسانهای زمینی با موجودات فرا زمینی، استخراج نفت از مریخ، کشف درمان قطعی سرطان و … بخشی از این پیش بینی ها است.
نسخه انگلیسی مجله “وایرد” با کمک گروهی از دانشمندان عرصه‌های مختلف علمی، فناوری و پزشکی به پیش بینی دنیای دانش در 40 سال آینده و تا سال 2049 پرداخت.
دیدار انسانهای زمینی با موجودات فرازمینی
این پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد که تا سال 2049 انسانهای زمینی با موجودات فرا زمینی دیدار می‌کنند.
همچنین تا این سال انسان می‌تواند به رویای نامیرایی از طریق خواب طولانی فکر کند. اما با وجود این تا 40 سال آینده هنوز علم به حدی پیشرفت نخواهد کرد که بتواند در خصوص بیداری دوباره انسان‌های به خواب رفته اطمینان دهد.

انسان وارد مریخ می‌شود و نفت استخراج می‌کند
بر اساس پیش بینی مجله وایرد، انسان تا سال 2040 قدم بر خاک مریخ می‌گذارد و با احداث پایگاههایی در صدد حفاری و کشف نفت در زیر سطح سیاره سرخ بر می‌آید.

کشف درمان قطعی سرطان ( خدایا ای کاش این حتما اتفاق بیفته )
همچنین تا 40 سال آینده درمان قطعی سرطان کشف شده و واکسنی برای مقابله با بیماری ایدز ساخته می‌شود. علاوه بر این تا این سال انسان موفق به اختراع ماشینهای مجهز به هوش مصنوعی می‌شود. البته باید مراقب باشد که این ماشینهای هوشمند را تحت کنترل و سلطه خود نگه دارد.
این مجله در این پیش‌بینی‌ها از مشاوره مختصصانی چون یان پیرسون، فیت پاپکورن و نورمن فاستر بهره جسته است. به اعتقاد این کارشناسان تا سال 2020 ماموریت فضایی انسان به مریخ انجام خواهد شد. این سفر فضایی بین 500 تا 900 روز طول خواهد کشید به طوریکه می‌تواند فضانوردان را در معرض تششعات شدید کیهانی قرار دهد و موجب بروز مشکلاتی در دستگاه استخوانی شود. همچنین می‌تواند دشواری‌هایی را در زمینه حمل مواد غذایی، آب و اکسیژن برای آنها ایجاد کند اما در صورتی که این دانشمندان موفق شوند قدم بر خاک مریخ بگذارند بر اساس عقیده بسیاری از سیاره شناسان امروز می‌توانند تا سال 2040 در زیر سطح سیاره سرخ نفت کشف کنند.

امکان تسلط روبات‌های انسان نما بر انسان ( امیدوارم اتفاق نیفته ولی با این زندگی ماشینی ... )
همچنین تا سال 2020 انسانها رایانه، روبات و ماشین‌هایی مجهز به هوش مصنوعی در اختیار خواهند داشت که توانایی صحبت کردن با انسان را دارند. این ماشینها به حدی طبیعی به نظر می‌رسند که امکان تشخیص آنها از انسانها بسیار مشکل خواهد بود بنابراین اگر این روبات‌های انسان نما تحت کنترل دائمی‌انسان نباشند می‌توانند بر انسان مسلط شوند.

از سویی دیگر در عرصه توسعه‌های پزشکی، امکان ساخت واکسن ایدز در سال 2024 ( امیدوارم اتفاقات بدی بعد از اون در پیش نباشه :( چون بعضی به نا حق به اون دچار میشن)، چشم‌های مصنوعی در سال 2030 و درمان قطعی سرطان در سال 2032 میسر می‌شود.

تولید خودروهایی که خود رانندگی می‌کنند
مجله وایرد پیش بینی کرده است، در سال 2035 خودروهایی وارد بازار می‌شوند که به تنهایی رانندگی می‌کنند و در واقع راننده خودکار دارند.
همچنین افرادی که در رویای نامیرایی به سر می‌برند، می‌توانند در سال 2037 به خواب مصنوعی طولانی فرو روند اما در آن زمان هنوز قطعیتی درخصوص بیدار شدن دوباره این افراد وجود ندارد.( یعنی ممکنه اناالله وانا الیه راجعون گردند )

اما ملاقات انسان با موجودات فرا زمینی در سال 2038 اتفاق خواهد افتاد. آنها تنها میکروبهای فضایی خواهند بود که متاسفانه یا خوشبختانه بیگانگان هوشمند نیستند.
مجله وایرد در سال 1996 در نسخه آمریکایی خود نظرسنجی آنالوگی را در میان دانشمندان و پژوهشگران عرصه های مختلف علمی‌انجام داد. در آن زمان بسیاری از این دانشمندان موفق به پیش بینی بسیاری از فناوری‌های که امروز در دسترس ساکنان روی زمین است برای مثال ابزاری مثل “آی- پاد” و به خصوص قدرت جادویی اینترنت نشدند.

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
سرطان و ماشین رو هستم !

ولی بقیه همشون بوی سیاست میدن !!
آره درست میگین :(.مخصوصا که در کره خاکیم چند کشور داریم که در این زمینه زورگیرهای قهاری هستند و خدا نکنه پاشون به مریخ به این منظور برسه .چون معلوم نیست چه بلایی سر ای سیاره بیارن :mad:

*** s.mahdi ***

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
تشکر محمد عزیز ...
بله از بشر امروزی با سرعت پیشرفت و امکانات و تجهیزات علمی بعید نیست ...
باید بود و دید ، در آینده شاهد تغییرات شگرف خواهیم شد ...

گلابتون

مدیر بازنشسته
ممنون محمد آقا عالي بود.... :w16: با اين زندگيهاي ماشيني هيچي بعيد نيست...يه وقت ممكنه خودمون هم به حدي غرق در افكار و ابعاد جديد زندگي بشيم كه هيچكدوم اينا برامون ديگه نه عجيب باشه نه غير قابل باور ....روز به روز تكنولوژي در حال پيشرفته ...

ولي خداييش هر اتفاقي بيفته واسه ژاپنيها خيلي زودتر از ماها پيش مياد مگه نه؟

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون محمد آقا عالي بود.... :w16: با اين زندگيهاي ماشيني هيچي بعيد نيست...يه وقت ممكنه خودمون هم به حدي غرق در افكار و ابعاد جديد زندگي بشيم كه هيچكدوم اينا برامون ديگه نه عجيب باشه نه غير قابل باور ....روز به روز تكنولوژي در حال پيشرفته ...

ولي خداييش هر اتفاقي بيفته واسه ژاپنيها خيلي زودتر از ماها پيش مياد مگه نه؟
نظر لطفتونه و کاملا با صحبتاتون موافقم:smile::gol::gol::gol:
چی ؟ آره نمیشه که حقیقت رو انکار کرد ژاپن کجاست و ما کجاییم ولی خداییش نسبت به گذشته خیلی بهتر شدیم مثلا قبلا یه چیز الکترونیکی بیست سال طول میکشید به ایران باید ولی حالا به نظرم کمتر از سه چهارسال در اختیارمون قرار میگیره .
به امید اینکه خودمون سازندش بشیم انشاالله :smile:

terajedi21

عضو جدید
ظهور امام زمان؟با وجود برخی انسان های پر مدعا محال ممکنه!
ولی خداییش نسبت به گذشته خیلی بهتر شدیم مثلا قبلا یه چیز الکترونیکی بیست سال طول میکشید به ایران باید ولی حالا به نظرم کمتر از سه چهارسال در اختیارمون قرار میگیره .
این یعنی یک جوان پس مانده!:surprised:یعنی چه؟اون موقع ها یا مرزا رو جلوی کالاهای خارجی میبستند یا گمرک میشد چپاول خانه!یا میشد حماقت های دولت وقت که باعث تحریم بشه و تجهیزات به وسیله واسطه ها و از خاک افغانستان از طریق خر سواران به ایران منتقل میشد:razz:چی رو بسازیم!فعلا تو مونتاژش موندیم.

مهندس خوش فکر

عضو جدید
کاربر ممتاز
محمد جان قدیمی بود ولی خوب بود............
سرعت پیشرفت علم فوق العاده زیاده و من فکر میکن که تمام این پیش بینی ها خیلی زودتر از تصور ما واقعیت پیدا کنند..............
مطلبی میخواندم از تافلر در مورد موج سوم....
تفلر کشورها را شامل تقسیم بندیهای زیر کرده بود:
نوع اول کشورهای که تولید کنندی علمند و از قدرت های برتر اقتصادی دنیا
نوع دوم کشورهایی که مونتاژ گرند و بعنوانی پیشرفت رو در مصرف گرایی میدانند
نوع سوم کشورهایی که تک بعدین ، یعنی پیشرفت انان در گرو یک عامل خاص میباشد مثل نفت وگاز
نوع چهارم کشورهایی که در گیر تامین غذا و امنیت برای مردمان خویشند که وضعیتشان کاملا مشخص می باشد
حال ما کدام نوعیم ؟؟؟
او سه موج را تعریف کرده که به ترتیب شامل ، کشاورزی ، صنعت والکترونیک می باشد........
برخی کشورها هنوز نتوانستند موج غالب را شناسایی کنند ونسبت به ان برنامه ریزی نمایند و به همین علت دچار عقب ماندگی می شوند..........:gol::gol::gol:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
ظهور امام زمان؟با وجود برخی انسان های پر مدعا محال ممکنه!

این یعنی یک جوان پس مانده!:surprised:یعنی چه؟اون موقع ها یا مرزا رو جلوی کالاهای خارجی میبستند یا گمرک میشد چپاول خانه!یا میشد حماقت های دولت وقت که باعث تحریم بشه و تجهیزات به وسیله واسطه ها و از خاک افغانستان از طریق خر سواران به ایران منتقل میشد:razz:چی رو بسازیم!فعلا تو مونتاژش موندیم.
ظهور حضرت مهدی دست خداست و اگر او بخواهد خواهد شد
اما در مورد سایر حرفاتون من غیر حقیقت چیزی نگفتم اگه برید سراغ افراد سالخورده و بپرسید متوجه میشید بحث سر دولت نیست خیلی عوامل دیگه تاثیر گذار بوده مثل اینترنت . الآن شما از طریق اینترنت میتونی به هر کجای جهان یه سفارش بدی یا بگیری ولی در گذشته چطور بوده و حرف دیگر اینکه خودباوری در کشور نسبت به گذشته خیلی بیشتر شده و اگه میگم گذشته منظورم نسبت به زمان شاهنشاهیست که ما یک کشور کاملا وابسته بودیم ولی خدا رو شکر خیلی پیشرفت کردیم با همت جوانان کشورمون و البته کمکهای دولتها و خودکفاییهای خوبی رو بدس آوردیم که باید تلاش کنیم اونا رو حفظ کنیم و اما در زمینه پیشرفتهای الکترونیک این حرف من نیست حرف ژاپنیها و البته کره ای هاست که پیشرفت کشورمونو در زمینه غیر قابل توصیف دونستن و چیزی که تخمین زده شده تا 5 سال یا نهایتا 10 سال دیگه ایران میتونه صادرکننده تلویزیون و سایر وسایل برقی باشه و این به قول شما حرف دولت نیست بلکه حرف ژاپنیها و کره ایهاییست که بعضا ما کار مونتاژشونو در کشور انجام میدیم و اگه زودتر محقق بشه چی که نمیشه . چه شما بخواید قبول کنید یا نه کشور در این زمینه پیشرفت کرده البته مثلا با اینکه در بحث نانو هم وارد شدیم ولی میگن بیست سال از بقیه عقب تریم و این به قول شما عقبمانندگیها رفع و رجوع نمیشه مگر با همکاری و همیاری ما جوانان کشور و البته دولتها که انصافا در این دولت در زمینه رسیدگی به اختراعات خیلی بهتر شده و اینو من به عینه شاهدم .
خواهشا سیاسیش نکن چون این یه تایپیک کاملا علمیه و چون شما اینطور گفتی بنده مجبور شدم پاسخگو باشم و گرنه با توجه به اینکه خودم زننده تایپیکم از سیاسی کردن موضوع ناخرسندم و حقیقتا چنین قصدی نداشتم . ممنون که توجه میکنید .

آخرین ویرایش:

E.lahe

عضو جدید
کاربر ممتاز
نظر لطفتونه و کاملا با صحبتاتون موافقم:smile::gol::gol::gol:
چی ؟ آره نمیشه که حقیقت رو انکار کرد ژاپن کجاست و ما کجاییم ولی خداییش نسبت به گذشته خیلی بهتر شدیم مثلا قبلا یه چیز الکترونیکی بیست سال طول میکشید به ایران باید ولی حالا به نظرم کمتر از سه چهارسال در اختیارمون قرار میگیره .
:w06:
من اصلا با همچین مقایسه موافق نیستم !

یعنی چی که چن ده سال پیش پیشرفتمون کند بود و الان . . . . .؟؟!!!!

اصلا علم اون موقع با الان قابل قیاس نیست
نه حمل و نقل اون اون موقع با الان قابل قیاس هست نه راههای ارتباطی و نه سرعت پیشرفت علم و نه . . . . !!

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
:w06:
من اصلا با همچین مقایسه موافق نیستم !

یعنی چی که چن ده سال پیش پیشرفتمون کند بود و الان . . . . .؟؟!!!!

اصلا علم اون موقع با الان قابل قیاس نیست
نه حمل و نقل اون اون موقع با الان قابل قیاس هست نه راههای ارتباطی و نه سرعت پیشرفت علم و نه . . . . !!

بله منم اینو انکار نکردم و در این باره به یکی از دوستان پاسخ دادم . ولی باور کنید که اون موقع وابستگی وحشتناکی داشتیم و خدا رو شکر نسبت به گذشته بهتریم نه نسبت به امروز کشورهای صنعتی .و اینکه اون موقع خانمها چقد به دانشگاه میرفتن ولی امروز هم چقدر کنکور میدن و هم چقدرشون در دانشگاهها هستن و نمیشه اینو گفت که قابل قیاس نیس چون حتما در جریان هستید در زمان شاه در ایران چه تعداد خانم مشغول بودن و در سایر کشورها اون زمان چقدر . من اینا رو میگم و اینکه واقعا خودباوری بالاتر از گذشته است و انکار ناپذیر .

E.lahe

عضو جدید
کاربر ممتاز
نععععععععععع
باز هم نمیشه
حتـــــــــــــــی . . . . .
حتی نسبت به اون موقع بقسه از ما جلوتر هم رفته اند .
یعنی نسبت به اون موقع فاصله مون بیشتر هم شده
اگه اون موقع کشورهای صنعتی هواپیما داشتند و ما نداشتیم ، الان اونها فضاپیما دارند و ما قطعات معیوب توپولوف جوش میزنیم !
از نظر وابستگی ، بله ایران وابسته بود !
ولی بحث سر پیشرفت هست !

بحث حضور خانومها هم باز هم فرقی نکرده !
فقط رنگ مسئله کمی فرق کرده و مسئله هنوز پابرجاست !
فکر میکنی الان اینجا چند نفر منو به عنوان یه برنامه نویس یا متخصص امنیت قبول داشته باشند ! به نظر خودم یک درصد (که اونا هم اکثرا خانوم هستند و از رو تعصب . . . )
و
و
و
و
و
و
و

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
نععععععععععع
باز هم نمیشه
حتـــــــــــــــی . . . . .
حتی نسبت به اون موقع بقسه از ما جلوتر هم رفته اند .
یعنی نسبت به اون موقع فاصله مون بیشتر هم شده
اگه اون موقع کشورهای صنعتی هواپیما داشتند و ما نداشتیم ، الان اونها فضاپیما دارند و ما قطعات معیوب توپولوف جوش میزنیم !
از نظر وابستگی ، بله ایران وابسته بود !
ولی بحث سر پیشرفت هست !

بحث حضور خانومها هم باز هم فرقی نکرده !
فقط رنگ مسئله کمی فرق کرده و مسئله هنوز پابرجاست !
فکر میکنی الان اینجا چند نفر منو به عنوان یه برنامه نویس یا متخصص امنیت قبول داشته باشند ! به نظر خودم یک درصد (که اونا هم اکثرا خانوم هستند و از رو تعصب . . . )
و
و
و
و
و
و
و
بازم ممنون ولی خب اگه به قول شما ما نمیدونم قطعات توپولف جوش میزنیم اینو انکار نکنید که ماهواره امیدی فرستادیم فضا که جهانیان تصورشو نمیکردن به طوریکه الآن ما رو در بین ده کشور سازنده اون قرار داده اینو فقط ایران نمیگه سایتهای جهانی و البته خود سایت ناسا بهش اذعان کرده و البته جتهایی که برای دفاع از کشورمون ساختیم من میگم تو اینا عقبیم قبول دارم ولی تو صنعت الکترونیک قابل قیاس نیستیم با گذشته و اینو خود کشورهای پیشرفته هم بهش اذعان دارن البته ژاپن و چین و .. میگم نه کشورهایی مثل آمریکا
اما در مورد خانما تعجب میکنم اینو میگید یه نگاه به جامعه بندازید چقدر از خانمها وارد بازار کار شدن و البته دلایلی هم داره یکیش اینه که حقوق کمتری میگیرن و البته شاید نسبت به کارشون تا ما مردها با جون و دل بیشتری کار میکنن .
هر وقت فکر کردید داره سیاسی میشه خواهشا ادامه ندید چون این تایپیک حیفشه و اگه قصد ادامشو داشته باشم نمیتونم وارد شم . ممنون .

nomber_van

عضو جدید
حالا دلیل علمی این پیش بینی هارو هم مینوشتی ؟
اون مجله ها از کجا فهمیدن که دقیقن سال فلان این ماشین یا ملاقات با موجودات اتفاق می افته ؟

من که اینارو چند مطلب فان بیشتر نمیبینم.

E.lahe

عضو جدید
کاربر ممتاز
بازم ممنون ولی خب اگه به قول شما ما نمیدونم قطعات توپولف جوش میزنیم اینو انکار نکنید که ماهواره امیدی فرستادیم فضا که جهانیان تصورشو نمیکردن به طوریکه الآن ما رو در بین ده کشور سازنده اون قرار داده اینو فقط ایران نمیگه سایتهای جهانی و البته خود سایت ناسا بهش اذعان کرده و البته جتهایی که برای دفاع از کشورمون ساختیم من میگم تو اینا عقبیم قبول دارم ولی تو صنعت الکترونیک قابل قیاس نیستیم با گذشته و اینو خود کشورهای پیشرفته هم بهش اذعان دارن البته ژاپن و چین و .. میگم نه کشورهایی مثل آمریکا
اما در مورد خانما تعجب میکنم اینو میگید یه نگاه به جامعه بندازید چقدر از خانمها وارد بازار کار شدن و البته دلایلی هم داره یکیش اینه که حقوق کمتری میگیرن و البته شاید نسبت به کارشون تا ما مردها با جون و دل بیشتری کار میکنن .
هر وقت فکر کردید داره سیاسی میشه خواهشا ادامه ندید چون این تایپیک حیفشه و اگه قصد ادامشو داشته باشم نمیتونم وارد شم . ممنون .
این بحثها بدون وارد شدن به سیاست غیرممکنه !
پس اینو هم بگم و اگه صلاح دونستید ادامه نمیدیم !

من نه مخالف ایرانم ، نه یه تجزیه طلبم ، نه مخالف رهبری ایرانم (بالاخره به عنوان شخص اول مملکت قبول دارمش) !!
هیچ کدوم اینا باعث نمیشه چشمم رو رو عقب ماندگیها ببندم ! حالا ممکنه فکر کنید بلندپروازم !
شما با یه غیر ایرانی صحبت نمیکنید که ماهواره امید و جتها رو مثال میزنید که نشون بدین ایران پیشرفت کرده !
در جمع خودمون باید رو نداشته هامون بحث شه نه واسه داشته هامون !
امید فرستادیم فضا جای خود ! ولی هیچ وقت جای یه هواپیمای مسافربری رو نمیگیره !
انگیزه شما رو هم از مقایسه الان با گذشته اصلا متوجه نمیشم !!!!!

خانوم و بازار کار ؟
کار که نه ! بیگاری بگیم حالا یه چیزی !
بدبختی خانمهای ایرانی اینه که مردها واسشون تصمیم میگیرن !:w06:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
حالا دلیل علمی این پیش بینی هارو هم مینوشتی ؟
اون مجله ها از کجا فهمیدن که دقیقن سال فلان این ماشین یا ملاقات با موجودات اتفاق می افته ؟

من که اینارو چند مطلب فان بیشتر نمیبینم.

والا حقیقتش من پیش بینی نکردم و منبعشم دادم چشم اگه اطلاعی در این زمینه باشه قرار خواهم داد انشاالله و مثل اینکه پیش بینیش در مورد جنتا از وسایلی که الآن داریم درست در اومده . منم که گفتم اگه از پل هشتپای پیشگو الهام گرفته باشه بعید نیست . !

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
این بحثها بدون وارد شدن به سیاست غیرممکنه !
پس اینو هم بگم و اگه صلاح دونستید ادامه نمیدیم !

من نه مخالف ایرانم ، نه یه تجزیه طلبم ، نه مخالف رهبری ایرانم (بالاخره به عنوان شخص اول مملکت قبول دارمش) !!
هیچ کدوم اینا باعث نمیشه چشمم رو رو عقب ماندگیها ببندم ! حالا ممکنه فکر کنید بلندپروازم !
شما با یه غیر ایرانی صحبت نمیکنید که ماهواره امید و جتها رو مثال میزنید که نشون بدین ایران پیشرفت کرده !
در جمع خودمون باید رو نداشته هامون بحث شه نه واسه داشته هامون !
امید فرستادیم فضا جای خود ! ولی هیچ وقت جای یه هواپیمای مسافربری رو نمیگیره !
انگیزه شما رو هم از مقایسه الان با گذشته اصلا متوجه نمیشم !!!!!

خانوم و بازار کار ؟
کار که نه ! بیگاری بگیم حالا یه چیزی !
بدبختی خانمهای ایرانی اینه که مردها واسشون تصمیم میگیرن !:w06:

نه خواهشن اگه هم میخواید ادامه بدید اسم از کسی نیارین . منم که نمیگم عقب ماندگی نیس کی میتونه اینو انکار کنه . اینو هم خداییش راس میگین انشاالله همونطور که تونستیم ناوگان جماران رو بسازیم بتونیم کشتی و هواپیماهای مسافربری هم بسازیم . خب در زمینه هوافضا خیلی خوب شدیم و البته داشتن دانشگاه مشترک بین کشورمون و روسیه در این زمینه کمک شایانی کرده که اگه برای خودشون منافعی داشته برای ما هم منافع خوبی داشته .انگیزه نه والا یهو گفتم و منظور ماینه که کشورم جای پیشرفت بسیاری داره .اینو نمیدونم ولی تو خانواده ما اینگونه نیس که کسی از اقواممون جلوی تحصیل خانمی رو بگیره یا اینکه نذاره بره کار . خوشحالم که در خانواده ما مرد سالاری به تنهایی نیست . و حرفی که در مورد حقوق زدم چنتا از اقوامم اینو گفتن که در کارخانجات مشغولن .

مهندس خوش فکر

عضو جدید
کاربر ممتاز
ظهور حضرت مهدی دست خداست و اگر او بخواهد خواهد شد
اما در مورد سایر حرفاتون من غیر حقیقت چیزی نگفتم اگه برید سراغ افراد سالخورده و بپرسید متوجه میشید بحث سر دولت نیست خیلی عوامل دیگه تاثیر گذار بوده مثل اینترنت . الآن شما از طریق اینترنت میتونی به هر کجای جهان یه سفارش بدی یا بگیری ولی در گذشته چطور بوده و حرف دیگر اینکه خودباوری در کشور نسبت به گذشته خیلی بیشتر شده و اگه میگم گذشته منظورم نسبت به زمان شاهنشاهیست که ما یک کشور کاملا وابسته بودیم ولی خدا رو شکر خیلی پیشرفت کردیم با همت جوانان کشورمون و البته کمکهای دولتها و خودکفاییهای خوبی رو بدس آوردیم که باید تلاش کنیم اونا رو حفظ کنیم و اما در زمینه پیشرفتهای الکترونیک این حرف من نیست حرف ژاپنیها و البته کره ای هاست که پیشرفت کشورمونو در زمینه غیر قابل توصیف دونستن و چیزی که تخمین زده شده تا 5 سال یا نهایتا 10 سال دیگه ایران میتونه صادرکننده تلویزیون و سایر وسایل برقی باشه و این به قول شما حرف دولت نیست بلکه حرف ژاپنیها و کره ایهاییست که بعضا ما کار مونتاژشونو در کشور انجام میدیم و اگه زودتر محقق بشه چی که نمیشه . چه شما بخواید قبول کنید یا نه کشور در این زمینه پیشرفت کرده البته مثلا با اینکه در بحث نانو هم وارد شدیم ولی میگن بیست سال از بقیه عقب تریم و این به قول شما عقبمانندگیها رفع و رجوع نمیشه مگر با همکاری و همیاری ما جوانان کشور و البته دولتها که انصافا در این دولت در زمینه رسیدگی به اختراعات خیلی بهتر شده و اینو من به عینه شاهدم .
خواهشا سیاسیش نکن چون این یه تایپیک کاملا علمیه و چون شما اینطور گفتی بنده مجبور شدم پاسخگو باشم و گرنه با توجه به اینکه خودم زننده تایپیکم از سیاسی کردن موضوع ناخرسندم و حقیقتا چنین قصدی نداشتم . ممنون که توجه میکنید .
محمد جان امیدوارم از حرف من ناراحت نشی..............:gol:
مقایسه کار ادم های جاهله................
هر دورای شرایط ابزار و انسانهای مربوط به همون زمان رو در خودش جای میدهد........
من گفته ام و باز میگویم در این دنیا سیاهیه مطلق و سپیدیه مطلق معنا نداره.
چه طور مدعی هستیم که خودکفایی بیشتر شده باور عمومی بیشتر شده در حالی که امارها نشان دهندی عقب بودن ما حتی از سی سال گذشته ی ما دارد...........
این درست نیست ما کشوری نیستیم که قدرت رقابت با کالا های کشورهای صنعتی را داشته باشیم.................
محمد جان خواهشا یکبار دیگر اون تقسیم بندیه رو که ذکر کردم مطالعه کن.................
کمی منصفانه تر باشیم ................:gol::gol::gol:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
محمد جان امیدوارم از حرف من ناراحت نشی..............:gol:
مقایسه کار ادم های جاهله................
هر دورای شرایط ابزار و انسانهای مربوط به همون زمان رو در خودش جای میدهد........
من گفته ام و باز میگویم در این دنیا سیاهیه مطلق و سپیدیه مطلق معنا نداره.
چه طور مدعی هستیم که خودکفایی بیشتر شده باور عمومی بیشتر شده در حالی که امارها نشان دهندی عقب بودن ما حتی از سی سال گذشته ی ما دارد...........
این درست نیست ما کشوری نیستیم که قدرت رقابت با کالا های کشورهای صنعتی را داشته باشیم.................
محمد جان خواهشا یکبار دیگر اون تقسیم بندیه رو که ذکر کردم مطالعه کن.................
کمی منصفانه تر باشیم ................:gol::gol::gol:
نه خواهش میکنم ......... مهندس !!!!!:(............ اینو که من رد نمیکنم و گفتم که وجود اینترنت در این زمینه کمک شایانی کرده . من منظورم این بود که اگه در دانشگاههای ما اون موقع کمتر خانمها بودن ولی در کشورهای صنعتی بود این خودش نشون میده که اون حکومت در این زمینه موفق نبوده و خانواده ها اصلا به تحصیل بچه هاشون اهمیت نمیدادن ولی با شروع این حکومت این زمینه خیلی بهتر شد و امروز دروغه که بگیم خانواده ها براشون مهم نباشه که بچه هاشون چه دختر چه پسر تحصیل کرده باشن من اینا رو میگم ........... کی گفته جایی سپیدی مطلق هست من که تا حال ندیدم ........ اما در مورد خودکفایی اصلا از شما انتظار نداشتم میدونستید ما در تولید مداد و حتی بند پوتین وامونده بودیم ولی حالا چنتا از این کارخانه ها داریم و این همه دارو که در زمینه پزشکی تولید کردیم و حتی بعضیاشو صادر میکنیم نمیگم به کشورهای صنعتی ولی صادر کننده ایم خواهشا در این موارد بیشتر تحقیق کن :smile:. هر چه خود کفایی بیشتر بشه خودباوری بالاتر میره به نظرم این طبیعیه
....... اما در مورد قدرت رقابت این حرف من یا حکومت در اون زمینه خاص نبود بلکه حرف شرکتهای ژاپنی و کره ایست که امروز باهاشون قرارداد داریم . بعدشم من هرگز فکر نکنم که گفتم ما در همه زمینه ها الآن میتونیم رقابت کنیم نه ولی خب الکترونیک ما نسبت به گذشته خیلی بهتر شده و هی من نمیخوام اسم بیارم مجبور میشم در این دولت همکاریها در این زمینه خیلی بیشتر بوده مثلا تو دانشگاه خود ما در انجمن رباتیک بالغ 7 میلیون به ما پول دادن ولی در گذشته چی بازم به قول شما خب اون موقع تو کشور الکترونیک جا نیفتاده بود ولی بی انصافیه که نگیم در این دولت در این زمینه جهش داشتیم .هیچ وقت انقدر کمک نمیکردن نهایتش چهار میلیون ......... تقسیم بندی رو مطالعه کردم و اینطور که به نظر میاد هنوز ما تو منتاژیم ولی به حرف خودت برمیگردم هیچ جا مطلق نیست یعنی اون حرفا کلیه و به دید طرف بستگی داره ممکنه استثنایی هم وجود داشته باشه ممکن نیست اونم از مردم ایران که در انجام کارهای شگرف بی نظیرند . داستانهای پیشرفت چین رو خوندی کجا بود و به کجا رسیده در این زمنه تو اینترنت سرچ کن جالبه .
امیدوارم که این چنین باشیم و به قول یکی از دوستان بلند پرواز نباشیم .
حالا من یه خواهشی میتونم بکنم تا الآنش خوب بود بحثمون ولی اصلا سیاسی نشه .
منم معذرت میخوام که مجبور شدم یه اسمکی بیارم:smile:

مهندس خوش فکر

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه خواهش میکنم ......... مهندس !!!!!:(............ اینو که من رد نمیکنم و گفتم که وجود اینترنت در این زمینه کمک شایانی کرده . من منظورم این بود که اگه در دانشگاههای ما اون موقع کمتر خانمها بودن ولی در کشورهای صنعتی بود این خودش نشون میده که اون حکومت در این زمینه موفق نبوده و خانواده ها اصلا به تحصیل بچه هاشون اهمیت نمیدادن ولی با شروع این حکومت این زمینه خیلی بهتر شد و امروز دروغه که بگیم خانواده ها براشون مهم نباشه که بچه هاشون چه دختر چه پسر تحصیل کرده باشن من اینا رو میگم ........... کی گفته جایی سپیدی مطلق هست من که تا حال ندیدم ........ اما در مورد خودکفایی اصلا از شما انتظار نداشتم میدونستید ما در تولید مداد و حتی بند پوتین وامونده بودیم ولی حالا چنتا از این کارخانه ها داریم و این همه دارو که در زمینه پزشکی تولید کردیم و حتی بعضیاشو صادر میکنیم نمیگم به کشورهای صنعتی ولی صادر کننده ایم خواهشا در این موارد بیشتر تحقیق کن :smile:. هر چه خود کفایی بیشتر بشه خودباوری بالاتر میره به نظرم این طبیعیه
....... اما در مورد قدرت رقابت این حرف من یا حکومت در اون زمینه خاص نبود بلکه حرف شرکتهای ژاپنی و کره ایست که امروز باهاشون قرارداد داریم . بعدشم من هرگز فکر نکنم که گفتم ما در همه زمینه ها الآن میتونیم رقابت کنیم نه ولی خب الکترونیک ما نسبت به گذشته خیلی بهتر شده و هی من نمیخوام اسم بیارم مجبور میشم در این دولت همکاریها در این زمینه خیلی بیشتر بوده مثلا تو دانشگاه خود ما در انجمن رباتیک بالغ 7 میلیون به ما پول دادن ولی در گذشته چی بازم به قول شما خب اون موقع تو کشور الکترونیک جا نیفتاده بود ولی بی انصافیه که نگیم در این دولت در این زمینه جهش داشتیم .هیچ وقت انقدر کمک نمیکردن نهایتش چهار میلیون ......... تقسیم بندی رو مطالعه کردم و اینطور که به نظر میاد هنوز ما تو منتاژیم ولی به حرف خودت برمیگردم هیچ جا مطلق نیست یعنی اون حرفا کلیه و به دید طرف بستگی داره ممکنه استثنایی هم وجود داشته باشه ممکن نیست اونم از مردم ایران که در انجام کارهای شگرف بی نظیرند . داستانهای پیشرفت چین رو خوندی کجا بود و به کجا رسیده در این زمنه تو اینترنت سرچ کن جالبه .
امیدوارم که این چنین باشیم و به قول یکی از دوستان بلند پرواز نباشیم .
حالا من یه خواهشی میتونم بکنم تا الآنش خوب بود بحثمون ولی اصلا سیاسی نشه .
منم معذرت میخوام که مجبور شدم یه اسمکی بیارم:smile:
سلام محمد جان.................:gol:
متاسفانه دید شما نسبت به خودکفایی و پیشرفت کشورمان محدود و ناقصه.............
در ان زمان در همین ایران خودرو کرایها و چینیها مشغول به کار بودند و برای کار از بسیاری از کشورها که امروزه به طرز شگفت اوری پیشرفت کرداند به ایران میامدند.
ایران بعد از ایتالیا دومین تامین کنندی کفش جهان بود کارخانه های بزرگی چون ایران دو چرخ که امروزه ورشکست شداند محصول ان موقع اند........
نمی خوام بحث رو منحرف کنم ،اما بی انصافیه ، پیشرفت امروز مدیون سیتم نوین اداری و زیرساخت هاییست که در ان زمان ایجاد شده.......
با سیاست کاری ندارم ، اقتصاد و صنعت ما خیلی رنجوره و با وضعی که امروز دیده میشه امیدی نیست.
فقط هفتاد دو دو کارخانه در قزوین تعطیل شده.
واقع بین باش محمد...........:gol::gol:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام محمد جان.................:gol:
متاسفانه دید شما نسبت به خودکفایی و پیشرفت کشورمان محدود و ناقصه.............
در ان زمان در همین ایران خودرو کرایها و چینیها مشغول به کار بودند و برای کار از بسیاری از کشورها که امروزه به طرز شگفت اوری پیشرفت کرداند به ایران میامدند.
ایران بعد از ایتالیا دومین تامین کنندی کفش جهان بود کارخانه های بزرگی چون ایران دو چرخ که امروزه ورشکست شداند محصول ان موقع اند........
نمی خوام بحث رو منحرف کنم ،اما بی انصافیه ، پیشرفت امروز مدیون سیتم نوین اداری و زیرساخت هاییست که در ان زمان ایجاد شده.......
با سیاست کاری ندارم ، اقتصاد و صنعت ما خیلی رنجوره و با وضعی که امروز دیده میشه امیدی نیست.
فقط هفتاد دو دو کارخانه در قزوین تعطیل شده.
واقع بین باش محمد...........:gol::gol:
سلام مهندس جان ....... خب دید من محدود شما وسیعش کن ....... دوست من من اینا رو انکار نمیکنم ولی ببخشیدا شما خود کفایی رو بد معنی میکنید این یه حقیقتیه که کشور ایران اون موقع مستعمره بوده یعنی چی یعنی به خود ملت اجازه کارنمیدادن از کشورهای مختلف میمدن و همه چیز ما رو در دسترس میگرفتن . خودکفایی و باور ملی یعنی خود ما ایرانیا چیزی بسازیم با مدیریت خودمون اگه چنتا ایتالیایی و آمریکایی بیان تو کشور ما کارخونه بزنن با مهندسین از کشور خودشون و فقط کارگرا ایرانی باشن که نمیگن خود کفایی . اینا کشور ما رو برای خودشون میخواستن پس اگه اینطوریه شما حتما میدونید که ارتش ما محافظ اسرایئل بود و درست یادم نیس مرکز قدرت نظامی آمریکا در خاورمیانه بودیم یعنی باید به این افتخار کنیم ولی که چی یه دونه از این وسایل و تجهیزات جنگی دانش ساختشو نداشتیم چه برسه که اصلا بسازیم ! من نمیدونم چرا شما این حرفها رو زدید و اصلا ازتون توقع نداشتم . یعنی کشور هند گذشته رو پیشرفته تر از امروز میدونید . هند هم اون موقع میدونید چی بود ؟ با اینکه الآن اون قدرت قبلی رو نداره ولی به خودکفاییهای بزرگی رسیده . اما حرف بعدیتون منم نمیگم کارنامه حکومت قبلی همه ساه بود ولی سیاهیش خیلی بیشتر بوده . مثلا ریلهای راه آهن رو این آقایون ساختن ، کار ندارم که میگم جنبه نظامی داشته ولی ساختن و نمیشه انکار کرد .
منم نگفتم صنعتمون عالیه بله اینم حقیقتیست تحریم هایی که کشورهایی که به دروغ میان به ملت ایران تبریک میگن بی تاثیر در این زمینه نبوده و همچنین سنگ اندازیهای بسیاری که از داخل از طرف آقایون شده والبته گاهیم اشتباهات زشت از خودشون .
هفتاد و دو کارخونه رو نمیدونم ولی این اتفاقات هست و چه خوب بود به جای احداث کارخانه های جدید کارخانه های قدیمی رو سر و سامون میدادن .
مطمئن باش واقع بینم و البته دوست دارم که همیشه به آینده امیدوار باشم چون انسان به امید زنده است . ممنون .:gol::gol::gol:

مهندس خوش فکر

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام مهندس جان ....... خب دید من محدود شما وسیعش کن ....... دوست من من اینا رو انکار نمیکنم ولی ببخشیدا شما خود کفایی رو بد معنی میکنید این یه حقیقتیه که کشور ایران اون موقع مستعمره بوده یعنی چی یعنی به خود ملت اجازه کارنمیدادن از کشورهای مختلف میمدن و همه چیز ما رو در دسترس میگرفتن . خودکفایی و باور ملی یعنی خود ما ایرانیا چیزی بسازیم با مدیریت خودمون اگه چنتا ایتالیایی و آمریکایی بیان تو کشور ما کارخونه بزنن با مهندسین از کشور خودشون و فقط کارگرا ایرانی باشن که نمیگن خود کفایی . اینا کشور ما رو برای خودشون میخواستن پس اگه اینطوریه شما حتما میدونید که ارتش ما محافظ اسرایئل بود و درست یادم نیس مرکز قدرت نظامی آمریکا در خاورمیانه بودیم یعنی باید به این افتخار کنیم ولی که چی یه دونه از این وسایل و تجهیزات جنگی دانش ساختشو نداشتیم چه برسه که اصلا بسازیم ! من نمیدونم چرا شما این حرفها رو زدید و اصلا ازتون توقع نداشتم . یعنی کشور هند گذشته رو پیشرفته تر از امروز میدونید . هند هم اون موقع میدونید چی بود ؟ با اینکه الآن اون قدرت قبلی رو نداره ولی به خودکفاییهای بزرگی رسیده . اما حرف بعدیتون منم نمیگم کارنامه حکومت قبلی همه ساه بود ولی سیاهیش خیلی بیشتر بوده . مثلا ریلهای راه آهن رو این آقایون ساختن ، کار ندارم که میگم جنبه نظامی داشته ولی ساختن و نمیشه انکار کرد .
منم نگفتم صنعتمون عالیه بله اینم حقیقتیست تحریم هایی که کشورهایی که به دروغ میان به ملت ایران تبریک میگن بی تاثیر در این زمینه نبوده و همچنین سنگ اندازیهای بسیاری که از داخل از طرف آقایون شده والبته گاهیم اشتباهات زشت از خودشون .
هفتاد و دو کارخونه رو نمیدونم ولی این اتفاقات هست و چه خوب بود به جای احداث کارخانه های جدید کارخانه های قدیمی رو سر و سامون میدادن .
مطمئن باش واقع بینم و البته دوست دارم که همیشه به آینده امیدوار باشم چون انسان به امید زنده است . ممنون .:gol::gol::gol:
سلام.................
محمد نمیخوام این بحث رو ادامه بدم و میدونم که در این زمینه نه شما حرف من رو متوجه میشید نه من حرف شما رو .........................
چون موضوع تاپیک به حرف من وشما ربطی نداره سکوت میکنم و در یک تاپیک دیگر که مرتبط با مطلب ما بود سعی میکنم این دید شما رو نسبت به گذشته غبار رویی کنم..............
من گفتم اهل حزب و سیاسی بازی نیستم ، شما هم من رو میشناسید بحث میکنم برای یافتن حقیقت نه پوشاندن ان.........
خیلی ممنونم از تاپیک عالیی که ایجاد کردی و امیدوارم ما دربرابر ایندگان رو سفید باشیم..........