حکم جک لهجه دار

babi charlton

عضو جدید
کاربر ممتاز

q . asan

عضو جدید
خیلی قشنگ بود.
ما ایرانی هاباید خودمون رو اصلاح کنیم و برای اینکار باید ابتدا از خودمون شروع کنیم . ماها عادت کردیم به شعار دادن ، شعار میدیم اما هیچوقت عمل نمیکنیم اگه باورتون نمیشه برید سراق گوشیهاتون ببینید چندتا از این جکها دارین وچندتا فرستادیم.

از ماست که بر ماست...........

Alaleh

عضو جدید
بعلههه....
گفتنی ها رو که دوستان گفتن.
خدا ایشالا هممونو به راه راست کج کنه...

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
منظور از اتحاد ، توافق درباره ارزش های اجتماعی بنیادین توسط اعضای جامعه می باشد که اساس ثبات اجتماعی تلقی می باشد ، یعنی اکثریت جمعیت یک جامعه نظام ارزشی مشترک داشته باشند تا وفاق ملی حاصل می شود.
لذا اتحاد ملی ناظر به روابط مردم یک کشور می باشد .

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
منظور از اتحاد و اتحاد ملی ،
پیوستگی و یکدلی تمام اقوام ایرانی وتوافق و پایبندی آنها در مورد اصول اساسی و مولفه های مشترک بین آنها می باشد.

پس این اتحاد ، وحدتی عام در عین توجه به وجوه فردی و گروهی جامعه است .

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
وحدت ازمقولات اساسی وحیاتی است که از ابتدای پیروزی انقلاب ، مورد توجه جدی رهبران و نخبگان جامعه بوده است ، گره خوردن این مقوله با کیان نظام جمهوری اسلامی و امنیت ملی و نیز چالش های فراوان آن سبب شده است تا

همواره حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری ، طی دوران سی ساله انقلاب ، همه گروهها و افراد ملت را به وحدت وهمدلی و سازش با یکدیگر دعوت کرده ،

پیوسته از وحدت به عنوان یکی از نیازهای ضروی جامعه یاد کنند.

نام گذاری سال 1386 با عنوان اتحاد ملی وانسجام اسلامی ازسوی رهبر آگاه وعظیم الشان انقلاب اسلامی تاییدی بر این مدعاست.

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
تاریخ روابط بین الملل نشان می دهد که قدرت های بزرگ جهانی به هیج وجه کشورهای مستقل و دارای ماهیت ایدئولوژی متفاوت را تحمل نمی کنند و برای تغییر رفتار حتی سرنگونی چنین کشورهایی از انواع حیله ها وشگردها استفاده می کنند. دراین میان تاریخ ایران مملو از دخالت کشورها در سرنوشت این ملت است .یکی از شگردهای قدرتهای جهانی که علیه انقلاب اسلامی ایران بکار گرفته شده ،

« سیاست تفرقه بینداز وحکومت کن » می باشد که پس از پیروزی انقلاب در دستور کار گرفت امّا خوشبختانه با هوشیاری مسئولین نظام ورهبری انقلاب تمامی این فتنه ها عقیم مانده و دستگاه تفرقه افکنی دشمن نتوانسته است هیچ سودی ازتفرقه افکنی های خود ببرد.

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
از آنجائی که دخالت های مکرر بیگانگان در امور داخلی و سرنوشت ساز ملت جمهوری اسلامی همواره نقش بر آب شده و به نتیجه ای نرسیده است ، این شكست دشمنان را باید درنتیجه اتحاد آگاهانه مردمان ایران زمین دانست.

اتحاد ملی برپایه ایمان به خدا جوهره اقتدار ایران اسلامی

و بزرگترین و مقاوم ترین سدها در برابر توطئه هاي امپریالیسم جهان است و البته دشمن این نکته را به خوبی درک کرده است لذا از هر فرصتی استفاده می کند تا با تشدید اختلافات میان اقوام ایرانی که از مهمترین عناصر اتحاد ملی می باشند این اصل مهم اسلامی را از بین ببرد و البته دراین راه از هیچ اقدامی فروگذار نبوده و نیست که نمونه بارز آن در حوادث درجریان اقدام تروریستی زاهدان که منجر به شهادت سرداران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی وتعدادی از سران قبایل استان سیستان وبلوچستان شد شاهد بودیم و چنین اقداماتی طبق قاعده « عدو شودسبب خير اگر خدا خواهد » نه تنها باعث تزلزلی در اتحاد مردم نگرديد بلكه
اتحاد ویکپارچگی آنان را در محکوم کردن این حوادث و ادامه راه شهدای راه وحدت و امنيت مستحکم تر ساخت .

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
تمام مردمانی که دراین سرزمین زندگی می کنند ، سرنوشت مشترک و تاریخ واحدی دارند که در طول چندین هزار سال تکوین یافته است و وجوه مشترک (علیرغم تنوع گرایش و زبانهای محلی وقومی ) غم و شادی ها ، شکست ها و پیروزی ها و...، آنها را به یک دیگر پیوند می دهند .ازجمله عواملی که باعث ایجاد وحدت درجامعه ایران شده است داشتن هدف مشترک (اعتلای ایران اسلامی ) ، اصول مبانی مشترک (تکیه برتوحید و اسلام ناب محمدی (ص) و عمل به قرآن کریم ) سیاست ها و خط مشی مشترک (جلوگيری از دخالت بیگانگان درامور مسلمین وحفظ وحدت ویکپارچگی داخلی می باشند.

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
از مهم ترين عواملي كه در ايجاد نظم و ثبات در جامعه چند قومي ايران نقش اساسي داشته و محور اتحاد اقوام شده اند مي توان به نمونه هاي زير اشاره كرد:
الف) عامل مذهب ودین وبه عنوان نیرومندترین علم همبستگی و وحدت ملی

دین اسلام ، بنیادی ترین ، مقدم ترین رکن هویت ملی وهمان عروه الوثقی برای ایرانیان است که شیرازه ی اتحاد ملی را تشکیل می دهد .منظور ازاین مولفه ، باورهای دینی مشترک می باشند که عنصر فلسفی وايدئولوژیک اتحاد ملی تشکیل می دهند . اسلام باعث شده است که نوعی وحدت ملی ایدئولوژیک و نیز همدلی پایدار در بین اقوام مختلف ایران حاصل شود که مهمترین عامل درجلوگیری از پاشیدگی انسجام ملی به شمار می رود چرا که بزرگترین خطری که ایران اسلامی تهدید می کند مناقشات داخلی است و اسلام این مسئله را به خوبی حل کرده است لازم به ذکر است که اقوام همیشه در انتخاب بین برتری قومی خود یا اولویت اسلام را فرا گرفته وبا این بینش بر اصل وحدت تاکید داشته اند.

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
ج) آداب ورسوم مشترک

دربحث از اتحاد اقوام نباید بی تفاوت از کنار عوامل فرهنگی و آداب و رسوم تاریخی مشترک و مسائلی چون ازدواج ، عید نوروز ، عید فطر ... گذشت . پذیرش خرده فرهنگها و برقراری توازن و نظم طبیعی میان آنها فرهنگ ملی ، یکی از ویژگی های اصلی فرهنگ اسلامی است که توانسته با استفاده از تمام فرصت های فرهنگی وحدتی فراگیر را در بین اقوام مختلف ایرانی بوجود آورد.

د)دشمن مشترک

در طول تاریخ سی ساله نطام جمهوری اسلامی به طور مکرر شاهد تهاجم فرهنگی دشمن برعلیه ایران بوده ایم.

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
هدف دشمن اختلاف افکنی ميان آحاد مردم می باشد ودشمن البته هیچ قوم وطایفه وگروهی را بر دیگری ترجیح نداده ، بلکه سعی کرده است از تمام آنها در جهت رسیدن به اهداف سوء خود استفاده کنند که ما نمونه بارز و تاریخی آن را در ایجاد حزب دموکرات آذربایجان وحزب دموکرات کردستان در 1324 توسط شوروی سابق شاهد بودیم لذا

تمامی اقوام دریافته اند دشمنی مشترک دارند که مخالف پیشرفت ملت وکشور ایران است ،
البته همه آگاهند که تمجید دشمن از ما بخاطر رسیدن به منافع استعماری خودش می باشد و در
تمامی بحرانهای قومی و نژادی به شکل برنامه ریزی شده ای دخالت می کند و هم اکنون نیز به
تصویر سازی منفی درمیان افکار عمومی جهانیان برعليه آحاد مردم ایران بویزه اقوام مختلف ایرانی ، سران مملکتی و اندیشمندان این مرز بوم مشغول است تبلیغات سوء برعلیه جمهوری اسلامی ایران در مورد تلاش برای دستیابی برای سلاح هسته ای و سعی نسبت دادن اتهامات متفاوت تروریستی به جمهوری اسلامی نمونه های متداول ومکرر از سوی دشمنان کشور ملت ایران میباشد

در حالیکه ایران بارها اعلام كرده است که هم از نظر اخلاقی و هم از نظر شرعی و قانونی مجاز نيست كه براي دست یابی به سلاح هسته ای اقدام نماید و در مورد تروریسم هم بارها شاهدبوده ایم كه عمال رژِیمهای زورگو و امپریالیستی دست به اقدامات تروریستی در ایران زده اند و ایران یکی از قربانیان تروریسم است.

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
هـ ) منافع ملی

در جامعه ای چند قومی ایران منافع ملی از قبیل بحث های هسته ای ، حفظ تمامیت ارضی ، دفاع از جنبش های اسلامی و تلاش همگاني در جهت حفظ و دستيابي به آنها از محورهاي اساسي اتحاد ملی است . منافع ملی امروز ایران ایجاب می کند که تمام اقوام گروهای جامعه ، با یکدیگر اتحاد کامل داشته و در هماهنگی کامل به حیات خود ادامه دهند . منفعت ملی و حفظ آن باید استراتژی اصلی تمام گروه ها و احزاب و اقوام باشد .

ب)ملیت و حس ایرانی بودن

یکی از مهمترین مبانی ومولفه ها در بحث از اتحاد ملی عامل ملیت می باشدکه براساس آن تمامی ایرانیان این احساس مشترک را درک کرده اند که ایرانی هستند وهمگی به یک تمدن دیرينه تعلق دارند .

هویت قومی زیر مجموعه ای ازهویت ملی است و امکان تبدیل به هویت های فرا قومی چون دولت - ملت و واحد های بزرگ دینی را دارد. جامعه ایران ازحیث قومیت ها ، جامعه بسیار متنوع می باشد که همه در هویت ایرانی بودن شریک می باشند تمام اقوم ایرانی از هرنوعی که باشند ،

ایرانی بودن را به عنوان هویت عالی خود می دانند

لذا همین جاست که بحث از وحدت پیش می آید و ما از آن به عنوان مولفه درجهت اتحاد ملی اقوام ایرانی یاد می کنیم .

البته باید خاطرنشان ساخت اتحاد ملی حاصل توازن و تعامل طبیعی میان اقوام وخرده فرهنگهای ایرانی است لذا

ایران عزیز متعلق به همه ایرانیان از هر قوم نژاد و گویش است.

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
چو شمع سوز و بهر جمع، نور بخشی کن

چو غنچه خون به دل و داغ دار و خندان باش
اگر چه جمع شُدَت خاطر از پریشانی
به فکر مردم صاحب دل و پریشان باش

اگر که میل بلندی توراست پستی کن
چو آفتاب به ویرانه تاب و تابان باش(1)

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
سعدی :
بنی آدم اعضای یک دیگرند

که در آفرینش زیک گوهرند

چو عضوی به درد آورد روزگار
دگر عضوها را نماند قرار
تو کز محنت دیگران بی غمی
نشاید که نامت نهند آدمی
.
.
.
.

اقبال لاهوری :
ای غنچه خوابیده چو نرگس نگران خیز
کاشانه ما رفت به تاراج غمان، خیز
از ناله مرغ سحر از بانگ اذان خیز
از گرمی هنگامه آتش نفسان خیز
از خواب گران، خواب گران، خواب گران خیز، از خواب گران خیز
این نکته گشاینده اسرار نهان است
ملک است تن خاکی و دین روح و روان است
جان زنده و تن زنده زبسطِ تن و جان است
با خرقه و سجاده و شمشیر و سنان خیز

ناموس ازل را تو امینی تو امینی

دارای جهان را تو یساری تو یمینی
ای بنده خاکی تو زمانی تو زمینی

صهبای یقین در کِش و از دیر گمان خیز

فریاد ز افرنگ و دل آویزی افرنگ
فریاد زشیرینی و پرویزی افرنگ
عالَم همه ویرانه زچنگیزی افرنگ
معمار حرم باز به تعمیر جهان خیز

آخرین ویرایش:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
هـ ) منافع ملی

در جامعه ای چند قومی ایران منافع ملی از قبیل بحث های هسته ای ، حفظ تمامیت ارضی ، دفاع از جنبش های اسلامی و تلاش همگاني در جهت حفظ و دستيابي به آنها از محورهاي اساسي اتحاد ملی است . منافع ملی امروز ایران ایجاب می کند که تمام اقوام گروهای جامعه ، با یکدیگر اتحاد کامل داشته و در هماهنگی کامل به حیات خود ادامه دهند . منفعت ملی و حفظ آن باید استراتژی اصلی تمام گروه ها و احزاب و اقوام باشد .

ب)ملیت و حس ایرانی بودن

یکی از مهمترین مبانی ومولفه ها در بحث از اتحاد ملی عامل ملیت می باشدکه براساس آن تمامی ایرانیان این احساس مشترک را درک کرده اند که ایرانی هستند وهمگی به یک تمدن دیرينه تعلق دارند .

هویت قومی زیر مجموعه ای ازهویت ملی است و امکان تبدیل به هویت های فرا قومی چون دولت - ملت و واحد های بزرگ دینی را دارد. جامعه ایران ازحیث قومیت ها ، جامعه بسیار متنوع می باشد که همه در هویت ایرانی بودن شریک می باشند تمام اقوم ایرانی از هرنوعی که باشند ،

ایرانی بودن را به عنوان هویت عالی خود می دانند

لذا همین جاست که بحث از وحدت پیش می آید و ما از آن به عنوان مولفه درجهت اتحاد ملی اقوام ایرانی یاد می کنیم .

البته باید خاطرنشان ساخت اتحاد ملی حاصل توازن و تعامل طبیعی میان اقوام وخرده فرهنگهای ایرانی است لذا

ایران عزیز متعلق به همه ایرانیان از هر قوم نژاد و گویش است.

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
و البته تاثیرش اونقدی هست که بشه به بیشتر از مرزهای جامعه هم تعمیمش داد :smile:
بدبین نگاه می کنی... من خودم هم شهرستانی ام و رفتار توهین آمیز تا دلت بخواد دیدم... اما ببین این رفتارها تو همین مقوله می گنجن که تو این تاپیک مطرح شده.... جوک و فلان و بهمان... نه اینکه مثلا من بگم تلویزیون به زبان محلیم می خوام دیگران بگن نه حقشو نداری... نمی گن..... اونی که نه می گه دولته نه مردم و قومیتهای دیگه.... اما در مورد این دست توهینهایی که بحث تاپیکه، قطعا وجود داره و بسیار هم روی جنس روابط قومیتها تاثیرگذار هست... شکی در این نیست! حرف من سر مسائلی از قبیل تلویزیون و ازینجور مسائل بود که قدرت از بالادسته که مانعش می شه نه بدخواهی قومیتی دیگه... حالا اگه مثالی هست که حرف منو نقض کنه من می شنوم... البته بطن جامعه رو می گم نه یه عده مواجب بگیر

mec1386

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی برام خنده داره که دوستان از جنبه حرف میزنند!!!
من ندیدم تا به حال با غیرت...شخصیت...و عقلانیت کسی شوخی بشه و ناراحت نشه(اصلا اگه ناراحت نشه فرد مشکل داره)
ویژگی هایی مثل خساست و حریص بودن و....خیلی متفاوته با این مسائل
یک نمونه عینیش اینه
دیدید دیگه افراد زیاد از خودشون انتقاد میکنن(والبته به نظر م بزگترین انتقادات خود شخص به خودش وارد میکنه در حالی که اگه فرد دیگه ای همون حرف بزنه بشدت ناراحت میشه)
من که سوادی ندارم..من که پولی ندارم...من که دست ودلباز نیستم اما ایا تا بحال دیدید فردی بگه من که عقلی ندارم من که غیرتی ندارم
.

fatima25

عضو جدید
خیلی برام خنده داره که دوستان از جنبه حرف میزنند!!!
من ندیدم تا به حال با غیرت...شخصیت...و عقلانیت کسی شوخی بشه و ناراحت نشه(اصلا اگه ناراحت نشه فرد مشکل داره)
ویژگی هایی مثل خساست و حریص بودن و....خیلی متفاوته با این مسائل
یک نمونه عینیش اینه
دیدید دیگه افراد زیاد از خودشون انتقاد میکنن(والبته به نظر م بزگترین انتقادات خود شخص به خودش وارد میکنه در حالی که اگه فرد دیگه ای همون حرف بزنه بشدت ناراحت میشه)
من که سوادی ندارم..من که پولی ندارم...من که دست ودلباز نیستم اما ایا تا بحال دیدید فردی بگه من که عقلی ندارم من که غیرتی ندارم
.

عقل و غیرت مربوط میشه به شخصیت فرد ولی پول وسواد یه خصلت اکتسابی که نداشتن دستمایه توهین به فرد نمیشه ولی عقل و غیرت شخصیت فرد میسازه حتی شوخیشم توهین بزرگی به حساب میاد!

Sarp

مدیر بازنشسته
بدبین نگاه می کنی... من خودم هم شهرستانی ام و رفتار توهین آمیز تا دلت بخواد دیدم... اما ببین این رفتارها تو همین مقوله می گنجن که تو این تاپیک مطرح شده.... جوک و فلان و بهمان... نه اینکه مثلا من بگم تلویزیون به زبان محلیم می خوام دیگران بگن نه حقشو نداری... نمی گن..... اونی که نه می گه دولته نه مردم و قومیتهای دیگه.... اما در مورد این دست توهینهایی که بحث تاپیکه، قطعا وجود داره و بسیار هم روی جنس روابط قومیتها تاثیرگذار هست... شکی در این نیست! حرف من سر مسائلی از قبیل تلویزیون و ازینجور مسائل بود که قدرت از بالادسته که مانعش می شه نه بدخواهی قومیتی دیگه... حالا اگه مثالی هست که حرف منو نقض کنه من می شنوم... البته بطن جامعه رو می گم نه یه عده مواجب بگیر
فکر کنم همین موضوع رو قبلا بحث کردیم باهم

یه نمونه عینی ، این تاپیک

برخورد مردم رو با مسئله به این کوچکی ببین و تعمیمش بده به کل جامعه

sarah89

عضو جدید
مرسی مهندس
بعضا لازمه یادمون بیاریم همه از 1 جایگاهیم....اونم جایگاهی بس والا به نام آدمیت!
برتریت تو این جایگاه هم به نزاد و زبان و رنگ نیست....به تقواس ست و بس!

بالا