حل مشکلات علمی و درخواست اطلاعات دانشجویان رشته ی مواد و متالورژی

ffzzaa

عضو جدید
سلام
من نیاز به یه سری منابع (کتاب- مقاله یا...) درباره میکروسکوپ نیروی مغناطیسی (mfm) دارم.
خیلی کارم فوریه
ممنمون میشم کمکم کنید

masoudfix1

عضو
سلام دوستان برای بررسی اندازه دانه های آلومینیوم 1100 از چه دستگاه تصویر برداری باید استفاده کرد؟ sem جواب نمی دهد .کسی در مورد TEM موجود تو ایران اطلاعی دارد ؟ یا استفاده از سایر روش ها؟

Morteza_mortezai

عضو جدید
سلام دوستان برای بررسی اندازه دانه های آلومینیوم 1100 از چه دستگاه تصویر برداری باید استفاده کرد؟ sem جواب نمی دهد .کسی در مورد TEM موجود تو ایران اطلاعی دارد ؟ یا استفاده از سایر روش ها؟

چرا SEM جواب نمیده ؟؟!!!
با میکروسکوپ نوری راحت میتونید اندازه بگیرید
TEM هزینه ش خ بالاست

masoudfix1

عضو
من از چند نفر پرسیدم گفتن نمیشه .مثلا پژوهشگاه رازی . شما جایی که این خدمات رو انجام بده میتونین بگید؟مرسی

Morteza_mortezai

عضو جدید
من از چند نفر پرسیدم گفتن نمیشه .مثلا پژوهشگاه رازی . شما جایی که این خدمات رو انجام بده میتونین بگید؟مرسی

چرا نمیشه ؟!! من تو صدتا مقاله ایرانی دیدم که با میکروسکوپ نوری عکس گذاشته بودن
بهتره خودتون اچ کنید بزارید زیر میکروسکوپ عکسشو بگیرید بعد با نرم افزار یا بصورت دستی اندازه دانه ها رو بدست بیارید ،پژوهشگاه رازی تو زمینه اچینگ مخصوصا آلومینیوم ضیفه !!

masoudfix1

عضو
بهتره خودتون اچ کنید بزارید زیر میکروسکوپ عکسشو بگیرید بعد با نرم افزار یا بصورت دستی اندازه دانه ها رو بدست بیارید ،پژوهشگاه رازی تو زمینه اچینگ مخصوصا آلومینیوم ضیفه !![/QUO

نوع محلول اچ آلومینیوم 1000 از کجا بدست بیارم ؟

Morteza_mortezai

عضو جدید
بهتره خودتون اچ کنید بزارید زیر میکروسکوپ عکسشو بگیرید بعد با نرم افزار یا بصورت دستی اندازه دانه ها رو بدست بیارید ،پژوهشگاه رازی تو زمینه اچینگ مخصوصا آلومینیوم ضیفه !![/QUO

نوع محلول اچ آلومینیوم 1000 از کجا بدست بیارم ؟
تو ASM هندبوک هست ، تو اینترنتم سرچ کنی انواع محلول میاد بهتره از محلول بارکر استفاده کنی الکترواچ باید بشه
بعدش با نور پولارایزه میتونی دانه بندی ببینی

masoudfix1

عضو
تو ASM هندبوک هست ، تو اینترنتم سرچ کنی انواع محلول میاد بهتره از محلول بارکر استفاده کنی الکترواچ باید بشه
بعدش با نور پولارایزه میتونی دانه بندی ببینی

مرسی از راهنماییت. یه سوال دیگه الکترو اچ رو کجا میشه انجام داد ؟

sogand104

عضو جدید
سلام دوستای عزیز،کسی میدونه مدل چگالی نابجایی ها و مدل اینکلوشن دقیقا چه مدل هایی هستن؟ اساس این مدل ها چیه؟ خیلی نیاز دارم فوری.رشتم مکانیکه اما پایان نامم مربوط به نانوست ،ممنون میشم راهنماییم کنید.اگه کتابی راجع به این مباحث نانوساختار،مدل چگالی نابجایی،اصل هم تنشی، اصل هم کرنشی،مدل اینکلوشن،... میشناسید بهم معرفی کنید. یک دنیااااااااااااااا ممنون.

mataa

کاربر فعال
سلام . خسته نباشيد
دوستان مي خواستم بدونم چه پارامترهايي از آب آبشيرينكن هاي RO ( اسمز معكوس ) روي خوردگي تاثير داره ؟
الان دو آب شيرينكن داريم كه آب اين دو
آبشيرينكن توي يه مخزن 2000 متر مكعبي جمع آوري ميشه و پمپ ميشه به مخزن ذخيره شهر . در طول اين مسير از لوله هاي فولادي استفاده شده . اما با مشكل خوردگي روبرو هستيم . الان ميخوام بدونم چه پارامتري تاثير داره در اين خوردگي . EC - PH - كدورت - يا فلزات سنگين يا مثلا بارهاي مثبت و منفي يا ...

...........
..........
اگه امكان داره يه مقاله در مورد خوردگي لوله هاي انتقال آب از جنس فولادي قرار بديد .

ممنون

mold_silver

متخصص متالورژی صنعتی
کاربر ممتاز
سلام . خسته نباشيد
دوستان مي خواستم بدونم چه پارامترهايي از آب آبشيرينكن هاي RO ( اسمز معكوس ) روي خوردگي تاثير داره ؟
الان دو آب شيرينكن داريم كه آب اين دو
آبشيرينكن توي يه مخزن 2000 متر مكعبي جمع آوري ميشه و پمپ ميشه به مخزن ذخيره شهر . در طول اين مسير از لوله هاي فولادي استفاده شده . اما با مشكل خوردگي روبرو هستيم . الان ميخوام بدونم چه پارامتري تاثير داره در اين خوردگي . EC - PH - كدورت - يا فلزات سنگين يا مثلا بارهاي مثبت و منفي يا ...

...........
..........
اگه امكان داره يه مقاله در مورد خوردگي لوله هاي انتقال آب از جنس فولادي قرار بديد .

ممنون

مشکلا میتونه شامل طراحی ، انتخاب مواد ، سرعت سیال و ... باشه
دقیق مشخصات آب و جنس فولاد و ذرات معلق آیا وجود داره و امثالهم رو بیان کنید تا بهتر بشه راهنماییتون کرد و اینکه در کجای مسیر خوردگی دارید و حدس میزنید چه نوع خوردگی باشه

موفق باشید

سمانه.

عضو جدید
سلام.کسی میتونه یه مقاله یا مطلبی درباره نفوذ در حالت ناپایا -همگن شدن ترکیب شیمیایی بذاره .ممنون میشم.

سمانه.

عضو جدید
یه سوال دیگه هم داشتم.انرژی سطحی صفحه ی[111]الیاژ اهن ومس والومینیوم چقدر است؟
ممنون میشم که راهنماییم کنید که چطور حل میشه

bojol

عضو جدید
سلام کسی میتونه درباره ی تغییرات سختی فولاد 6195 در اثر تغییرات زمان آستنیته کردن مطلب یا نموداری بذاره؟مرسی

reza.mech2012

عضو جدید
سلام.
درباره تغییر خواص آلیاژهای تیتانیوم در اثر شکل دهی انفجاری، کسی جایی مطلبی دیده؟

moslem2671

عضو جدید
مطلب و سمینار با موضوع H.I.C ترکهای هیدروژنی

مطلب و سمینار با موضوع H.I.C ترکهای هیدروژنی

با سلام خدمت دوستان و مهندسین محترم اگر کسی مطلبی درمورد H.I.C داره ممنون میشم برام ارسال کنه

aliamiri576

عضو جدید
دوستان کسی هست فایل سمینار کارشناسی ارشد رشته مواد گرایش شناسایی داشته باشه و در اختیار من قرار بده.نیاز فوری دارم و بخاط مساله شهریه باید سمینار بدم
ممنون میشم دوستان کمک کنند

m4material

مدیر تالار مهندسی مواد و متالورژی
مدیر تالار
دوستان کسی هست فایل سمینار کارشناسی ارشد رشته مواد گرایش شناسایی داشته باشه و در اختیار من قرار بده.نیاز فوری دارم و بخاط مساله شهریه باید سمینار بدم
ممنون میشم دوستان کمک کنند

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

neda1362

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
با سلام
کسی حل تمرین های آخر فصل کتاب متالورژی جوشکاری sindo kou رو نداره، یکسری حل تو نت هست ولی ناقص هستند.
ممنون
:gol::gol:

ali30589

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان عزیز
کسی می تونه در زمینه پوشش دهی کوره پخت کارگاه سفال به جای پوشش سنتی کاه گل پیشنهادی داشته باشد دمای کاری حداقل 1100 درجه سانتیگراد و مدت کارکرد بیشتر از 4 ماه بعنوان پوشش
با تشکر

ceramic.blog

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان عزیز
کسی می تونه در زمینه پوشش دهی کوره پخت کارگاه سفال به جای پوشش سنتی کاه گل پیشنهادی داشته باشد دمای کاری حداقل 1100 درجه سانتیگراد و مدت کارکرد بیشتر از 4 ماه بعنوان پوشش
با تشکر

پیشنهادهای مختلفی میشه داد !
تا چقد هزینه، به صرفه هست ؟

د ا ن ش گ ا ه

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
آیا مقاله ای با مشخصات زیر آی اس آی است؟
ممنون
Advanced Materials Research Vols. 457-458 (2012) pp 330-333
Online available since 2012/Jan/24 at www.scientific.net
© (2012) Trans Tech Publications, Switzerland
doi:10.4028/www.scientific.net/AMR.457-458.330

ceramic.blog

عضو جدید
سلام
ممنون

یه لیست ژورنال های ISI تو اکسل هست که بین اونها نبود.
تو سرچ http://ip-science.thomsonreuters.com/mjl/ هم چیزی براش نیومد !
بین Abbreviations هم چیزی ازش نبود !
و عجیب اینکه >>> http://www.researchgate.net/journal/1662-8958_Advanced_Materials_Researc

Hamid_MadNess

متخصص سرامیک
کاربر ممتاز
با سلام خدمت دوستان عزیز
با تشکر

سلام
اصلا فلسفه کوره سنتی چیه؟ هدف کمترین هزینه و دمای کاری مناسب!!! با اینکه پرت حرارت خیلی زیاده تو این کوره اما همچنان در صنایع سرامیک استفاده میشه!
من منظورتون از پوشش متوجه نشدم! سفال دیگه چیه بخواهیم پوشش هم بدیم؟ ولی اگه مایل به انجام هستید با من تماس بگیرید در زمینه نسوز و نسوزکاری میتونم بیام کار رو ببینم و اونجا نظر بدم نه تو دنیای مجازی!!!

neda1362

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
ممنون

این مقالات جز مقالات ای اس ای بدون ای اف طبقه بندی میشوند
اگه پسورد isi-index یا اسکوپوس رو دارین میتونین مقالتونو اونجا هم ببینین

لیست مجلات ای اس ای با ای اف در سایت تامسون رویترز موجود هست

masoud babaei

عضو جدید
نحوه چیدمان قطعات پرسلان داخل کوره

نحوه چیدمان قطعات پرسلان داخل کوره

سلام
در مورد نحوه چیدمان قطعات پرسلان ( چینی ) داخل کوره و خشک کن ها در کارخانه های چینی اگه کسی اطلاعات داره ممنون میشم...

د ا ن ش گ ا ه

عضو جدید
کاربر ممتاز
عرض سلام
نباز فوری به جزوه فرایندهای پیشرفته جوشکاری دکتر ایوب حلوایی دارم که در دانشگاه تهران تدریس میکنن
از نظر هزینه هم موردی نداره
ممنون میشم

بالا