حل مشکلات علمی و درخواست اطلاعات دانشجویان رشته ی مواد و متالورژی

فرهنگ

مدیر بازنشسته
از حق نگذریم که این شکلک ها انرژی مضاعفی به آدم می ده.

:w42::w36::w33::w35:
:w34::w32::w35::w33:

اینو ببنی چی میگی؟؟من این شکلکا رو خیلی دوست دارم:

شما هم هستی ؟؟

thixotrop

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینو ببنی چی میگی؟؟من این شکلکا رو خیلی دوست دارم:

شما هم هستی ؟؟

سلام ببخشید که این چند روزه نیومدم به بار علمی این اتاق بیافزایم، اینترنتم قطعه تو این دو روز ولی الان جبران می کنم،
می بینم که بچه ها جشن متکا راه انداختن

:w32::w32::w32::w32::w32:

REZAB

عضو جدید
کاربر ممتاز
وقتی میام اینجا میبینم شلوغو پر سر وصداست ، کلی انرژی میگیرم...
ای ول به همه بچه های باحال متالی... ممنون از همه....
ایشالا روز به روز شلوغتر ;)و فعالتر:)...

فرهنگ

مدیر بازنشسته
اعلام اسامی اتیش پاره های متال:
1. من :w35:2. thixotrop :w35:
3.REZAB :w35:
4.REZA-1364:w35:

5.HAMIDEH VF:w35:

به افتخار اتیش پاره بعدی:دست دست دست دست:biggrin:

6.masoude65:w35:

منتظر دوستان دیگر هستیم.:gol:

فرهنگ

مدیر بازنشسته
سلام ببخشید که این چند روزه نیومدم به بار علمی این اتاق بیافزایم، اینترنتم قطعه تو این دو روز ولی الان جبران می کنم،
می بینم که بچه ها جشن متکا راه انداختن

:w32::w32::w32::w32::w32:

سلام

یادتون نره که از این به بعد به بار علمی تالار بیفزاییا;)
البته پیش بیینی مییکنم که بعد از دانشجوی فوق شدنتون کمرنگ بشیید:cry:
امیدوارم پیش بیینیم غلط از آب در بیاد:razz:

REZAB

عضو جدید
کاربر ممتاز
reza1364 فوق می خونه واز همه فعالتره... من فکر نمی کنم اگه بچه ها فوق قبول بشن کمتر بیان... برعکس بیشتر میان و به بالارفتن بار علمی تالار هم کمک بیشتری می کنن...

کاش منم قبول بشم.....:redface:

iman mansourian

عضو جدید
در مورد اثر دما و زمان بر ضریب انبساط حرارتی بدنه های پرسلانی کسی می تونه به من کمک کنه
مطلب خوب از کجا میشه پیدا کرد
سلام
ضریب انبساط حرارتی در پرسلانها بیشتر به مقدار سیلیس و فاز مولایت در بدنه بستگی داره .
اگه بخام خلاصه توضیح بدم باید بگم با افزایش دما مقدار سیلیس آمرف در بدنه زیاد میشه که با توجه به آلفای پایین موجب افزایش شوک پذیری میشه از طرف دیگه هم لا گذشت زمان و کاهش مقدار سیلیس که آلفای بالای سیلیس موجب میشه در کل بدنه پرسلانی ما شوک پذیریش زیاد بشه
حالا ما هرچی زمان بیشتری به سیستم بدیم از مقدار سیلیس بلوری کم میشه و به سبلیس آمرف افزوده میشه که شوک پذیری رو بهبود میده

اگر دنبال اطلاعات بیشتری هستی میتونی به کتاب تئوری و تکنولوژی ساخت پرسلانها نوشته مهندس مهران غفاری و دکتر اسماعیل صلاحی مراجعه کنی

largboy10

عضو جدید
نیاز شدید به کمک دوستان

نیاز شدید به کمک دوستان

با سلام
دوستان عزیز، من به کتاب " خواص مکانیکی مواد " نوشته مالوین آیزنشتات ترجمه علی حائریان نیاز فوری و شدید دارم
تمام دزفول رو گشتم هیچ جا گیرم نیومد

دوستان رشته متالوژی اگر کسی این کتاب رو داره و یا اگر این کتاب رو نداشت از یه کتاب خواص مکانیکی مواد دیگه خواهش می کنم از چند صفحه مربوط به مبحث دیاگرام تنش - کرنش با موبایل عکس بگیره و برای من بذاره
واقعا وقتم تنگه و بهش نیاز دارم

reza_1364

مدیر بازنشسته
reza1364 فوق می خونه واز همه فعالتره... من فکر نمی کنم اگه بچه ها فوق قبول بشن کمتر بیان... برعکس بیشتر میان و به بالارفتن بار علمی تالار هم کمک بیشتری می کنن...

شرمنده کردی مهندس.حالا کاش اینقدر اینجا میام لااقل مفید باشم.

REZAB

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوبه بعد از مدت ها اين تالار يه خون تازه اي گرفت.

آره .... فقط باید همین جوری بمونه که بستگی به این 6 نفر آتیش پاره متالی ( :biggrin:) داره که باید همین جوری فعال بمونن که بقیه هم تشویق بشن...

REZAB

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستی بچه ها... برای اینکه حال وهوا یه جورایی عوض بشه ، پیشنهاد می کنم از حالا برای نوشته هاتون از رنگ های مختلف و با فونت درشت تر استفاده کنید... برای روحیه مون هم خوبه:w14::w27:

masoud*65

عضو جدید
راستی بچه ها... برای اینکه حال وهوا یه جورایی عوض بشه ، پیشنهاد می کنم از حالا برای نوشته هاتون از رنگ های مختلف و با فونت درشت تر استفاده کنید... برای روحیه مون هم خوبه:w14::w27:
من هم موافقم :w21::w21:

فرهنگ

مدیر بازنشسته

اخی
انشاالله که قبولی مهندس.

واقعا باید به REZA-1364 تبری گفت.ماشاالله انرزی.اسپند دود کنید.چشم نخورید.

فرهنگ

مدیر بازنشسته

اخی
انشاالله که قبولی مهندس.

واقعا باید به REZA-1364 تبریک گفت.ماشاالله انرزی.اسپند دود کنید.چشم نخورید.

Nimitzo

عضو جدید
کاربر ممتاز
به به . لذت بردم وقتي اين تاپيك رو با شور و هيجان ديدم . مدت ها بود اينجا داشت خاك ميخورد :w20: .

خوشبختانه دوستان عزيز فعال شدن . اگر اينجوري باشه من هم سعي ميكنم بيشتر بيام . البته اگر ما رو هم قبول كنيد و مثل بار اول كه اومدم توي ذوقم نزنيد :w18:

اميدوارم همه متالي ها موفق باشيد :w30:

m4material

مدیر تالار مهندسی مواد و متالورژی
مدیر تالار
مرحبا!

مرحبا!

سلام به همگي دوستان!
ميبينم كه يه سري از بچه ها امتحان ندادند و حسابي دارن به اين گروه بينوا يه حالي ميدن. بايد بگم از بينوايي در اومده و به سرزندگي رسيده.:thumbsup2:اميدوارم بچه ها هميشه شاد و سرحال باشن و اونقدر مرتبه علمي اين گروه بالا بره كه به جوايز نوبل برسه! اصلا يه جايزه جديد به افتخار اين بجه هاي سرزنده بزارن.
راستي چرا همه اش از متالها حرف ميزنيد!:mad: مگه ما سراميستها دل نداريم؟:cry: آقا من اصلا اعتراض دارم!:cool: چرا «مهندسي مواد و متالورژي»؟:wallbash: مگه مهندساي مواد فقط متالند؟ مثل اينكه براي به جواب رسيدن يه كم بايد شلوغ كنيم!

:w13::w13::w13: :w35::w35::w35:
:redcard::redcard::redcard::redcard::redcard::redcard:

reza_1364

مدیر بازنشسته
به به . لذت بردم وقتي اين تاپيك رو با شور و هيجان ديدم . مدت ها بود اينجا داشت خاك ميخورد :w20: .

خوشبختانه دوستان عزيز فعال شدن . اگر اينجوري باشه من هم سعي ميكنم بيشتر بيام . البته اگر ما رو هم قبول كنيد و مثل بار اول كه اومدم توي ذوقم نزنيد :w18:

اميدوارم همه متالي ها موفق باشيد :w30:
کی تو ذوقت زده؟؟؟؟

مگه چیکار کردی؟؟؟؟

Nimitzo

عضو جدید
کاربر ممتاز
کی تو ذوقت زده؟؟؟؟

مگه چیکار کردی؟؟؟؟

كار بدي كه نكردم :w20: . اين تاپيكي رو كه ملاحظه ميكنيد و الان شده يكي از شلوغ ترين و فعال ترين تاپيك هاي تالار مواد ،‌ من ايجاد كردم اما دوستان كمي ناملايمتي كردن :w20:

بگذريم . خوشحالم كه متالي ها دارين روز به روز بيشتر ميشن :w18:

فرهنگ

مدیر بازنشسته
کی تو ذوقت زده؟؟؟؟

مگه چیکار کردی؟؟؟؟

کار بدی نکرده.:smile:
nimotzo درست میگه.روزی که این تایپیک رو گذاشت یکس از یاران قدیمی بهش گفت که جو صمیمی اینجا وجود داره و ...
البته هیچ کدومشون قصد بدی نداشتنا:cool:

فرهنگ

مدیر بازنشسته
سلام به همگي دوستان!
ميبينم كه يه سري از بچه ها امتحان ندادند و حسابي دارن به اين گروه بينوا يه حالي ميدن. بايد بگم از بينوايي در اومده و به سرزندگي رسيده.:thumbsup2:اميدوارم بچه ها هميشه شاد و سرحال باشن و اونقدر مرتبه علمي اين گروه بالا بره كه به جوايز نوبل برسه! اصلا يه جايزه جديد به افتخار اين بجه هاي سرزنده بزارن.
راستي چرا همه اش از متالها حرف ميزنيد!:mad: مگه ما سراميستها دل نداريم؟:cry: آقا من اصلا اعتراض دارم!:cool: چرا «مهندسي مواد و متالورژي»؟:wallbash: مگه مهندساي مواد فقط متالند؟ مثل اينكه براي به جواب رسيدن يه كم بايد شلوغ كنيم!
:w13::w13::w13: :w35::w35::w35:
:redcard::redcard::redcard::redcard::redcard::redcard:

به به
چه پر انرژی و شارز
تا حالا که بر و ببچز سرامیک نبودن ولی چشم.
اعتراض شما وارده.
موفق باشید

بالا