حل مشکلات علمی و درخواست اطلاعات دانشجویان رشته ی مواد و متالورژی

avocado

کاربر فعال
این جوری ترجمه زیاد جالب نیست لطف کنید یک بند رو کامل تایپ کنید!
.
ترجمه فعلی این (زیاد جالب نیست) : طبق استاندارد ASTM مناسب خواص گسیختگی ناشی از تنش تک محوری در دمای بالا با استفاده از میله های استوانه ای تعیین شده بود!
.
:cry:
من اینطور ترجمه کردم:
خواص تنش گسیختگی تک محوره در دمای بالا (stress rupture کلش یه کلمه ست که معمولا برای خزش اینا به کار میره و مثل استحکام شکست یه خاصیت ماده ست) با استفاده از میله های استوانه ای بر مبنای استانداردهای ASTM مناسب محاسبه شد

آخرین ویرایش:

Melted_Boy

کاربر فعال مهندسی مواد و متالورژی ,
کاربر ممتاز
با سلام. ترجمه دقیق متن زیر رو کسی میدونه؟
high temperature uniaxial stress rupture properties were determined using cylindrical bars in according with appropriate ASTM standards.

خواص مرتبط به گسیختگی تنشی در دماهای بالا که بصورت تک محوری بر روی میلگرد اعمال می شود را می توان با استفاده از استاندارد های رایج در سیستم ASTM تعیین نمود....!!!!

Cylindrical Bar یعنی میلگرد در این قسمت... ولی منظور قطعاتی با مقطع دایره ای و استوانه ای هست.... نه اینکه فکرت بره به میلگرد های آج دار ها...!!! مقطع فقط اینجا منظورش اینه که دایره ای هست...!!!!!

perlitic

عضو جدید
سلام

وقت همگی بخیر

کسی میتونه من رو راهنمایی کنه که برای قبولی دکترا چطور رزومه خودم رو تقویت کنم.

میدونم میگید چقدر ............ ، تو که نمیتونه چهار تا کار علمی کنی و فکری به حال خودت دکترا به چه کارت میاد!!!!!!!

خداییش خودمم موندم توش، نمیدونم چیکار کنم با هرکی صحبت میکنم که بابا آویزونت شم یه کار با هم انجام بدیم قبول نمیکنه، نخبه هم نیستیم ایده ای به ذهنمون برسه بشیم مخترع!!!!!!

والا موندم اندر خم کوچه دکترا.....!!!

کارشناسی و ارشد رو بی وقفه رفتم ولی برا دکترا چون رزومه ندارم و امیدی ندارم موندم چیکار کنم......!!!!!!!!
یه راهنمایی بفرمایید لطفا!!!

zamani_azi

عضو جدید
سلام

وقت همگی بخیر

میدونم میگید چقدر ............ ، تو که نمیتونه چهار تا کار علمی کنی و فکری به حال خودت دکترا به چه کارت میاد!!!!!!!

خداییش خودمم موندم توش، نمیدونم چیکار کنم با هرکی صحبت میکنم که بابا آویزونت شم یه کار با هم انجام بدیم قبول نمیکنه، نخبه هم نیستیم ایده ای به ذهنمون برسه بشیم مخترع!!!!!!

کارشناسی و ارشد رو بی وقفه رفتم ولی برا دکترا چون رزومه ندارم و امیدی ندارم موندم چیکار کنم......!!!!!!!!

پروژه ارشدتون چی بوده؟ مقاله داخلی یا خارجی از پروژه دادین؟

perlitic

عضو جدید
اصلا مقاله از توش در نیومد

یعنی یه چند نمونه نوشتم واسه چند تا ژورنال فرستادم ولی همه رد کردند. گفتند قابل چاپ نیست!!!

پروژه ارشد رو که بیخیال شدم اگه میشه یه چیز جدید پیشنهاد بدین بهم...!!!!!

مرسی

zamani_azi

عضو جدید
اصلا مقاله از توش در نیومد

یعنی یه چند نمونه نوشتم واسه چند تا ژورنال فرستادم ولی همه رد کردند. گفتند قابل چاپ نیست!!!

پروژه ارشد رو که بیخیال شدم اگه میشه یه چیز جدید پیشنهاد بدین بهم...!!!!!

مرسی

آخه اینطوری که نمیشه. شاید توی تنظیم مقاله ضعیف عمل کردین. میشه لطفاً موضوع پایان نامه ارشدتون رو بگید؟
در مورد کار پژوهشی ، یعنی اساتید ارشدتون هم با شما همکاری نمی کنن؟ کدوم دانشگاه و تو چه گرایشی ارشد خوندین؟

د ا ن ش گ ا ه

عضو جدید
کاربر ممتاز
این جوری ترجمه زیاد جالب نیست لطف کنید یک بند رو کامل تایپ کنید!
.
ترجمه فعلی این (زیاد جالب نیست) : طبق استاندارد ASTM مناسب خواص گسیختگی ناشی از تنش تک محوری در دمای بالا با استفاده از میله های استوانه ای تعیین شده بود!
.
:cry:
با تشکر بابت ترجمه
بندش اینه
[FONT=&quot]The specimens were coated with powder cementation method through a new single stage low activity high temperature process, Hige temperature uniaxial stress rupture properties were determined using cylindrical bars in according with appropriate ASTM standards.[/FONT]

د ا ن ش گ ا ه

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

وقت همگی بخیر

بدون رزومه تو ایران نمیشه/ برو مالزی

احسان آراس

عضو جدید
سلام به همه ی علما.
من دانشجو در حال ورود به ترم5 معدن گرایش استخراج هستم و خیلی دوست دارم مقطع ارشد مواد ادامه تحصیل بدم.به نطرتون با توجه به سرفصل های درسی امکانش هست؟

zamani_azi

عضو جدید
سلام به همه ی علما.
من دانشجو در حال ورود به ترم5 معدن گرایش استخراج هستم و خیلی دوست دارم مقطع ارشد مواد ادامه تحصیل بدم.به نطرتون با توجه به سرفصل های درسی امکانش هست؟

درود بر شما.
البته من تو دسته علما نیستم. اما چون خودم این کار رو تجربه کردم و از یه رشته دیگه واسه ارشد متالورژی اومدم، بهتون اطمینان میدم که اگه واقعاً علاقه داشته باشید موفق میشید. اصلاً نگران نباشید.

ahmad amiri

عضو جدید
سلام ببخشيد كسي درباره ي فولادهاي آستنيتي 321 مطلب داره؟ممنون ميشم كمكم كنيد

د ا ن ش گ ا ه

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه ی علما.

خوب استخراج هم مواد هستش دیگه
سر فصل های زیادی رو پاس نکردین شما ولی مطمین باشید اگه دوست داشته باشید کار شاقی نیست

kamyab-90

عضو جدید
سلام به دوستان
از داخل مراجع یک مقاله sciencedirect ، مقاله دیگه ای می خواستم ولی نمی تونم تو sciencedirect پیداش کنم .میشه یکی بگه چه طوری می تونم پیداش کنم.

Ho$$ein

کاربر ممتاز
سلام به دوستان
از داخل مراجع یک مقاله sciencedirect ، مقاله دیگه ای می خواستم ولی نمی تونم تو sciencedirect پیداش کنم .میشه یکی بگه چه طوری می تونم پیداش کنم.

:surprised:

عنوان مقاله تون رو کامل بذارید اینجا ببینیم چی هست

iust2699

عضو جدید
سلام
سوالی دارم جوابش رو پیدا نکردم
شما میدانید جنس سیم ظرفشویی از چیست وچگونه ساخته میشود؟

Melted_Boy

کاربر ممتاز
سلام

سیم ظرف شویی از فولاده دیگه...!!!
اتفاقاً یکی از دوستام برای پروژش سیم های فولادی خیلی نازک نیاز داشت، از سیم ظرفشویی استفاده کرد...!!!
ولی میدونم که فولاده.

Ho$$ein

کاربر ممتاز
سلام

فولاده ، جالبه که خیلی هاشون هم ضد زنگ نیست ، بعد از مدتی زنگ میزنن ،
روش ساختش هم بوسیله ماشینکاری ، شمش با ابعاد کوچک رو به سیم های ریز تبدیل میکنند سپس فشرده سازی و آماده عرضه .
مستند How Its Made ? رو ببینید اینطور چیزا داخلش زیاده .

zamani_azi

عضو جدید
فولاده ، جالبه که خیلی هاشون هم ضد زنگ نیست ، بعد از مدتی زنگ میزنن ،
روش ساختش هم بوسیله ماشینکاری ، شمش با ابعاد کوچک رو به سیم های ریز تبدیل میکنند سپس فشرده سازی و آماده عرضه .
مستند How Its Made ? رو ببینید اینطور چیزا داخلش زیاده .
جالب ترش هم اینه که همونایی که زنگ میزنه روش نوشته 100% استیل (ضد زنگ) :smile:

Ho$$ein

کاربر ممتاز
سلام عزیز ... فولاد زنگ نزن درسته نه ضد زنگ همیشه استاد خوردگی مون می گفت :)

دقیقاً استاد حمید
"ضد زنگ " اشتباس ، و صحیحش "زنگ نزن"
با این حال
استنلس استیل ، همیشه زنگ نزن نیست ، گاهی اوقات از فولاد معمولی هم حساس تری به خوردگی هست ، زمانیکه عوامل خارجی مثه : رطوبت و حرارت کرم موجود در استنلس استیل جذب محیط بشه ، فولاد از حالت زنگ نزن خارج میشه
به عنوان مثال در جوشکاری فولاد های زنگ نزن ، در اثر حرارت شدیدی که توسط قوس در ناجیه جوش ایجاد میشه ، تو منطقه "متاثر از حرارت" کرم از حالت حلالیت با آهن خارج میشه و با کربن تشکیل ترکیبات فازی میده ، اینطوری میشه که این فولاد بخاطر نسبت اجور آند به کاتد شدیداً مستعد به خوردگی میشه که از فولاد ساده کربنی هم مقاومت به خوردگیش کمتره .

metal.eng

عضو جدید
با سلام خدمت دوستانی که ارشد میخونن یا دارن برای ارشد درس میخونن

یه سوالی داشتم و اون هم این هست که در سوالات کنکور ارشد تا جایی که من دارم تست میزنم به سوالایی برخورد میکنم که عددهاش خیلی بزرگ و اعشارین ، بالطبع چون در جلسه کنکور نمیشه ماشین حساب برد و تقریبا برا هر سوال 1 دقیقه وقت هست دوستان میتونن راهنمایی کنن که چطور میشه این اعداد رو سریع تر ضرب و تقسیم کرد؟ یعنی کسی تکنیک خاصی برا اینجور سوالا داره ممنون میشم راهنماییم کنه چون در حالت عادی یه حداقل 5 دقیقه ای وقت میبره ضرب و تقسیم اعداد بزرگ .
هرکی تجربه ای داره ممنون میشم کمکم کنه .

zamani_azi

عضو جدید
سلام عزیز ... فولاد زنگ نزن درسته نه ضد زنگ همیشه استاد خوردگی مون می گفت :)

درود بر شما.
استاد خوردگی شما بسیار صحیح فرمودن. ضمن اینکه استیل بودن دلیلی بر ضد زنگ (زنگ نزن)بودن نیست. من فقط نوشته روی بسته بندی سیم ظرفشویی رو آوردم دوست عزیز. این "ضد زنگ" هم روی بسته بندی نوشته شده و توضیح من نبود :smile:

آخرین ویرایش:

Hamid_MadNess

متخصص سرامیک
کاربر ممتاز
دقیقاً استاد حمید
"ضد زنگ " اشتباس ، و صحیحش "زنگ نزن"
با این حال
استنلس استیل ، همیشه زنگ نزن نیست ، گاهی اوقات از فولاد معمولی هم حساس تری به خوردگی هست ، زمانیکه عوامل خارجی مثه : رطوبت و حرارت کرم موجود در استنلس استیل جذب محیط بشه ، فولاد از حالت زنگ نزن خارج میشه
به عنوان مثال در جوشکاری فولاد های زنگ نزن ، در اثر حرارت شدیدی که توسط قوس در ناجیه جوش ایجاد میشه ، تو منطقه "متاثر از حرارت" کرم از حالت حلالیت با آهن خارج میشه و با کربن تشکیل ترکیبات فازی میده ، اینطوری میشه که این فولاد بخاطر نسبت اجور آند به کاتد شدیداً مستعد به خوردگی میشه که از فولاد ساده کربنی هم مقاومت به خوردگیش کمتره .

استاد؟ :)
آره این تو خوردگی فولاد زنگ نزن خوندیم:) حتی جوشکاری سری 3XX آستنیتی خوب نیست چون دچار خوردگی مرزدانه ای می شه یعنی با تشکیل رسوب کاربید کروم در مرزدانه ها و تهی شدن دانه ها از کروم مقاومت به خوردگی فولاد زنگ نزن به شدت کاهش می یابد که گاهی اوقات مثلا 321 دچار شیار چاقو و 304فکر کنم دقیق یاد نیست دچار فساد جوش می شه!!!! :)
.
جالب اینه که سرامیک ها هم خورده می شن تو کتاب فونتانا راجع به سرامیک ها چیزی ننوشته! پلیمرها هستند اما سرامیک ها اشاره ای نشده! سرامیک ها یا دیرگدازها در اثر سرباره های فلزخورنده و نفوذ داخل آن دچار حفره دار شدن و فرسایش شیمیایی و کاهش استحکام مکانیکی و فقدان خواص فیزیکی می شه!

mut

عضو جدید
با سلام خدمت دوستانی که ارشد میخونن یا دارن برای ارشد درس میخونن

یه سوالی داشتم و اون هم این هست که در سوالات کنکور ارشد تا جایی که من دارم تست میزنم به سوالایی برخورد میکنم که عددهاش خیلی بزرگ و اعشارین ، بالطبع چون در جلسه کنکور نمیشه ماشین حساب برد و تقریبا برا هر سوال 1 دقیقه وقت هست دوستان میتونن راهنمایی کنن که چطور میشه این اعداد رو سریع تر ضرب و تقسیم کرد؟ یعنی کسی تکنیک خاصی برا اینجور سوالا داره ممنون میشم راهنماییم کنه چون در حالت عادی یه حداقل 5 دقیقه ای وقت میبره ضرب و تقسیم اعداد بزرگ .
هرکی تجربه ای داره ممنون میشم کمکم کنه .

سلام
الآن چند ساله كه ماشين حساب ممنوع شده (فكر كنم از سال 85) و قبل از اون مجاز بود ...
اگه سوال ها قديميه كه هيچ، اگه نه هم سعي كن تا مرحله ي آخر ضربي انجام ندي و از ساده سازي استفاده كني، هرچند بعيد ميدونم از اين جور سوالا بدن...

zamani_azi

عضو جدید
با سلام،
کسی میدونه با SEM کدوم دانشگاه میشه آنالیز EBSD گرفت ؟

درود بر شما.
یکی از اساتید من برای پروژه دکترا از این دستگاه استفاده کردن.اما در استرالیا و ژاپن. از ایشون پرسیدم گفتن دانشگاه اصفهان قرار بوده بیاره این دستگاه رو. اگه نیاز دارید از این طریق پی گیری کنید.

Melted_Boy

کاربر ممتاز
درود بر شما.
یکی از اساتید من برای پروژه دکترا از این دستگاه استفاده کردن.اما در استرالیا و ژاپن. از ایشون پرسیدم گفتن دانشگاه اصفهان قرار بوده بیاره این دستگاه رو. اگه نیاز دارید از این طریق پی گیری کنید.

واقعاً اگه باشه که حرف نداره...!!!
عجب تکنولوژی.....

Ho$$ein

کاربر ممتاز
بچه ها یکی از نزدیکان من تو ثبت نام کنکور کد رهگیری و شماره پرونده ش رو گم کرده ، حالا می خواد انتخاب رشته کنه نمی تونه وارد بشه
می دونید چطوری باید مشکلش رو حل کرد ؟!؟؟!؟
خیلی ضروریه ! بنده خدا خیلی زحمت کشیده و اگه نتونه انتخاب رشته کنه زحمتش هدر میشه :cry:

zamani_azi

عضو جدید
بچه ها یکی از نزدیکان من تو ثبت نام کنکور کد رهگیری و شماره پرونده ش رو گم کرده ، حالا می خواد انتخاب رشته کنه نمی تونه وارد بشه
خیلی ضروریه ! بنده خدا خیلی زحمت کشیده و اگه نتونه انتخاب رشته کنه زحمتش هدر میشه :cry:

این شماره مربوط به سازمان سنجش میشه: 02188923595 الی 9
با این شماره ها تماس بگیرن، مشخصات شناسنامه ای شون رو بدن، شماره پرونده و کد رهگیری رو دریافت می کنن. فقط یکم خط شلوغه.

د ا ن ش گ ا ه

عضو جدید
کاربر ممتاز

یه بار دیگه برو تو سایت سنجش قسمت نتایج کنکورش. کارنامش رو پرینت بگیر. تو پرینتش کد رهگیری داره

بالا