****حجاب فاطمی****

rahino

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز

rahino

کاربر ممتاز
معنی اینو دقیقا نمیفهمم ...یعنی اگه یه چادری عکسشو تو شبکه های اجتماعی بذاره کار اشتباهی کرده یا ...؟؟..
اینکه عکس با چادر گذاشته که اشتباه نیست اینکه با نگاهش ولو با چارم باشه جلب توجه نامحرم کنه اشتباهه
که ما خانوما اینو خوب میفهممیم فکر میکنم شما هم منظورمو گرفتی

shakiba.h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اینکه عکس با چادر گذاشته که اشتباه نیست اینکه با نگاهش ولو با چارم باشه جلب توجه نامحرم کنه اشتباهه
که ما خانوما اینو خوب میفهممیم فکر میکنم شما هم منظورمو گرفتی

راستش این روزا خیلی گیج شدم نمیدونم کدوم کارمون درسته کدوم اشتباه ...باید خیلی تحقیق کنم ....

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار
در خصوص مورد اول خود مفید بودن باید تعریف بشه و از اون مهمتر کیه ک تشخیصش میده
من و بسیجی درونم هم مثل خیلی های دیگه ن دنبال نام و نشان بودیم و هستیم، ی رسالت داریم تا اخرشم پاشیم
در خصوص ایه های کریمه ای ک بجا از خدای متعال نقل کردید این با اون پست بشدت متفاوت است ن شما و ن هیچ جنبنده دیگه حق اینو نداره ک کلام خودشو با کلام خدای متعال هم سطح بدونه ک بعد بگوید ک این خواست خدای متعال است ک این موارد ک اون بالا ایشون گفتن اجرا بشه
خود خدای متعال هم بیان کردن برای زنان مومن ن برای همه زنان ن حتی مسلمین جرا ک بین مومن و مسلمان بسی تفاوت اشکار است، ن حتی همه زنان
برداشت من و خیلی از کسا دیگه از این ایه مثل این می مونه ک ب کسی ک می خواهد توی ی امتحان موفق بشه ممتحن بگه این موارد رو می تونی اجرا کنی کمک می کنه!!
خدای متعال توی هیچ ایه ای از قران خطاب ب زنان بصورت عام چیزی در خصوص سحتگیری و اجبار نفرمودن حداقل من چند بازی ک خوندم ندیدیم شما اگه ایه ای مثال زدید ک خدای متعال خطابه ای ب زنان و ن مومنان و ن مسلمانان داره بگید تا ما هم یاد بگیریم
اما در خصوص گنهکاری
من طبق ایه شریفی ک بیان کردم گفتم خدای متعال میدونه ک همه ما گنهکاریم و طبق این ایه هم من و هم خود شما گناهکاریم حالا چی میشه ک ی ادم گنهکار میشه بلندگوی خدای متعال ان هم ب غلط
حرف من هم همین حرف شما بود حال من سعی کردم مودبانه بگم شما صریح گفتید و صحیح
هدایت بندگان کار خدای متعال
من هیچ وقت کسی رو ب دین تشویق نکردم اما گاهی باید جلوی تندرو یهای تندروهایی ک تعریف غلط و متفاوت از کلام خدا مبدن رو گرفت با همون کلام خدا البته

سلام
تشخیص مفید بودن با مدیریت تالار هست

امیدوارم در رسالتتون موفق باشید

حواستون رو کمی به تاپیک بدید
اسم تاپیک:حجاب فاطمی
تالار:اسلام وقرآن
موردی که شما بهش اشاره کردید :از آیات کلام الله مجید

هیچکدووم از ارسالها برای زنان غیر مسلمان نیست
اگر همپین برداشتی القاءشده من عذرخواهی میکنم
شما به دین تشویق نمیکنید کاملا به خودتون برمیگرده ولی هستند افرادی که از دغدغه های مهم زندگیشون اجرای امر به معروف ونهی ازمنکر هست ،موضوعی که اگر تک تک مسلمانان خودشون رو ملزم به اجراش میدونستند وضعیت مسلمانان این نبود
شما جلوی تندروی ها رو بگیرید مشکلی نیست ولی تندروی تعریفش چی هست؟
حجاب حق الله وحق الناس هست
کلام خدا در این زمینه هم کاملا مشخصه
شما بدون ترجمه وتفسیر هم میتونید متوجه آیاتی بشید که در این مورد وجود داره

موید باشید

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
تشخیص مفید بودن با مدیریت تالار هست

امیدوارم در رسالتتون موفق باشید

حواستون رو کمی به تاپیک بدید
اسم تاپیک:حجاب فاطمی
تالار:اسلام وقرآن
موردی که شما بهش اشاره کردید :از آیات کلام الله مجید

هیچکدووم از ارسالها برای زنان غیر مسلمان نیست
اگر همپین برداشتی القاءشده من عذرخواهی میکنم
شما به دین تشویق نمیکنید کاملا به خودتون برمیگرده ولی هستند افرادی که از دغدغه های مهم زندگیشون اجرای امر به معروف ونهی ازمنکر هست ،موضوعی که اگر تک تک مسلمانان خودشون رو ملزم به اجراش میدونستند وضعیت مسلمانان این نبود
شما جلوی تندروی ها رو بگیرید مشکلی نیست ولی تندروی تعریفش چی هست؟
حجاب حق الله وحق الناس هست
کلام خدا در این زمینه هم کاملا مشخصه
شما بدون ترجمه وتفسیر هم میتونید متوجه آیاتی بشید که در این مورد وجود داره

موید باشید

سلام
من متوجه نشدم، شما مخاطب انتقاد من نبودید ک نیاز ب عذر خواهی باشه
من ن کمتر از شما چ بسا بیشتر از شما دغدغه دارم، ن از این بابت ک بخواهم مثل شما توی ی کشور اسلامی برای اسلام خدا تبلیغ کنم بلکه از این بابت گ بخواهم جایی ک هستم از ب چیزی ک بهش اعتقاد دارم دربرابر اون چینی کمونیس یا فلسطینی سنی یا آلمانی کاتولیگ یا روس ارتودوکس یا یهودی و اون بی خداییان، از مسلمان بودنم و بعد از شیعه بودنم دفاع کنم. من دغدغه خودم رو دارم ک هر باری ک از خواب بیدار میشم بدون شک شب رو هم بدون شک بخوابم و تا الان همینطور بوده.
ایراد شما این ک فکر می کنید چیزی ک اینجا می گذارید و نوشته میشه فقط تو مرز خودتونه
راحت بگم خیلی راحت سیگنال اشتباه می فرستید و هیزم می ریزید تو اتیش دشمن

اما کاری ک این تاپیک می کنه
این تاپیک برای زنان ایرانی داره ی الگو حجاب بر گرفته از بانوی اسلام فاطمه تعربف و تبلیغ می کنه، بدون در نظر گرفتن اینگه بانو فاطمه ی فرد مومن و بشدت مذهبی بدون و ایشون همونطوری لباس می پوشیدن ک قبل از مسلمان شدن می پوشیدن، اصولا این جز سنت مردم عربستان بوده و هنوز هم زنانشون همونطور و مردانشون هم همونظور لباس می پوشن.
اشتباه شما اینه ک رفتی توی گیلان ب گیلانی ها میگی لباس پاک ترین زن کرد 2000 سال پیش رو بپوشید!!!
معلومه مقاومت می کنن.
ن تنها مقاومت می کنن چون از این الگو ظاهری هم خوششون نمیاد از خود الگو هم فرار می کنن و کسی نمیره دنبال این بگرده ک بانو فاطمه چرا شد بانوی اول!!!
معبومه وقتی از ظاهر کسی بترسی هیچ وقت دنبال باطنش نمی ری
همین میشه ک اکثر کار بر های خانم باشگاه عکس های زنانی با جلوه های زیبا رو برای اواتارشون انتخاب می کنند و این مقصرش شما و همه کسانی هستید ک بجای صحبت و ترویج شخصیت والای ایشون ی پارچه سیاه رو تبلیغ می کنید.
روایت هست ک حضرت علی از جمعی ک جوانان رشیدی اونجا بودن میگذشته، بهشون پیشنهاد مسابقه پرتاب سنگی بزرگ رو میده، اونها هم استقبال می کنن، حضرت برنده میشه و همین باعث میشه جوانان جذبش بشن و بعد تازه نصیحتشون می کنه.
خدای متعال همه ما رو ب راه نیکوکاران هدایت کنن بخصوص انانی ک خود رو ب غلط در زمره نیکوکاران می پنداران و ب غلط دیگران را از مسیر هدایت ب مسیر گمراهی می کشند.
بهتر ادم نیاد و این چیزارو نبینه
شما ها ک همه جا رو گرفتید، اینجاهم ارزونیتون
موفق باشید

آخرین ویرایش:

rahino

کاربر ممتاز
به نام خدای مهربون
یا ضامن آهو میشود ضمانت ما را هم نزد خدای متعال بکنی و آقای ما را برسانی آخر اینجا تا می ایی حرف بزنی میگویند برو درونت را ببین و خوب باش دیگران هم خوب میشوند اما من اینگونه نمی اندیشم ومیگویم درست است هر کدام از ما کاستی هایی داریم اما باید مکمل یکدیگر باشیم و به هم کمک کنیم تا دنیا پر از خوبی شود و آقایمان بیاید یعنی ما لیاقت دیدارشان را داشته باشیم چون پیامبر را خدا میفرستد و هرچقدر هم که سختی ببیند نباید مردم را رها کند اما امام را باید ناز کشید و نباید نامه ی کوفی برایش نوشت عیب از ماست که هر صبح نمیبینمش چشم بیمار شده تار شدن هم دارد
ما باید همدیگر را خوب کنیم و شما دوستان مرا ومن گنهکار هم به نوبه ی خودم کسی دیگر را ( البته به دوستان عرض کنم لطفا بیشتر روی من وقت صرف کنید چون خوب کردن من کمی سخت است) کار من توی این تاپیک دفاع از حجابی است که مدام بهش حمله میشه لطفا کمکم کنید دست تنهایی نمیشه آری ما باید به خوب شدن همدیگر کمک کنیم
ممنون از لطف همه ی دوستان
یا علی

غفلت از یار گرفتار شدن هم دارد
از شما دور شدن زار شدن هم دارد

هرکه از چشم بیفتاد محلش ندهند
عبد آلوده شدن خار شدن هم دارد

عیب از ماست که هر صبح نمیبینش
چشم بیمار شده تار شدن هم دارد

آنقدر حرف در این سینه ی ما جمع شده
اینهمه عقده تلمبار شدن هم دارد

از کریمان فقرا جود کرم میخواهند
لطف بسیار طلبکار شدن هم دارد

نکند منتظر مردن مایی آقا
این بدی مانع دیدار شدن هم دارد

دلم جز هوایت هوایی ندارد
لبم غیر نامت نوایی ندارد

وضو با اذان و نماز وقنوتم بدون ولایت صفایی ندارد
دلی که نشد خانه یاس نرگس خراب است و ویران بهایی ندارد

بیا تا جوانم بده رخ نشانم
که این زندگانی وفایی ندارد

آخرین ویرایش:

rahino

کاربر ممتاز
اینها را می بینی؟ نه مانکن اند نه عروسک این ها مثل من و تو قلــب دارند
قلبی که پشت این شیشه ها دیگر نمی تپد
روح دارند روحی که به جای پرواز ، پشت این شیشه ها حبس می شود
اینجا فقط یک چیــز کم دارد آن هم یک جـــارچی که بگوید
حراج است حـــــــــــــرآج!

سهراب1991

عضو جدید
شما خودت برداشتت چیه
فکر می کنی اگه روزی اجبار از بین بره مادر من و خواهر شما اینطوری ک گفتن میان بیرون
واقعا شعور و نجابت ی زن ایرانی رو شما چطور فرض کردی ک گمان کردی حاضر ب پوشیدن اینطور فجاعت باری م توصیف کردی، میشه
ی بار برگردی ب هزاران سال پیش و پوشش ایرانیان رو مطالعه کنی متوجه میشی ک خیلی قبتر از اسلام پوشش زنان ایرانی همیشه مناسب با نجابتشون بوده
این عکسو ک دیگه کمتر کسی هس ک ندیده باشه، الان این لباس نازک داره، اسلامم نمیدونه چیه
مشاهده پیوست 230398

مشاهده پیوست 230399

مادر و خواهر من حق رو شنیدن میدونن چی براشون خوبه چی بد به همین خاطر حتی اجبارم نباشه باز همینطور میان ببین دوست عزیز اسلام اومده تا راه سعادت رو به ما نشان بده
یا حق داریم یا باطل حتی اگر بین این دو هم قرار بگیریم بازم خوب نیست چون کمی از باطل رو داریم
فقط حق میتونه ما رو به سعادت برسونه
اسلام و قرآن و نهج ابلاغه و صحیفه سجادیه و احادیث اهل بیت و منابع معتبر دیگر ما، این رو به صراحت میگن که پوششتون رو رعایت کنید
خدا که خالق و سازنده انسان هست دیگه بهتر از من و شما میدونه که چی برای ما خوبه چی بده
ببینید ما اعتقاداتمون و دینمون رو با نرخ اسلام قبول کردیم به نرخ روز قبول نکردیم که بخواهیم با تغییر شکل اشتباهی جامعه ما هم تغییر کنیم
کلا عرض کردم

rahino

کاربر ممتاز
امام صادق - عليه السّلام - فرمود:

(روز قيامت) زن زيبا را كه به خاطر زيبايي اش در فتنه افتاده است، و فريب زيبائي اش را خورده (و به بي حجابي و بي عفتي و گناه آلوده شده)، براي حساب مي آورند.
پس به خدا مي گويد، خدايا، تو خود مرا زيبا خلق كردي و به سبب آن در فتنه افتادم.
پس حضرت مريم - سلام الله عليها - را حاضر مي كنند و ندا داده مي شود:
آيا تو زيباتري يا مريم؟ ما او را در نهايت زيبائي آفريديم، امّا او گناه نكرد ...

«بحارالانوار، ج 12، ص 241»

Vahidrezaii

کاربر ممتاز
ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.»

گفتیم که «چادر بهتر از حجابهای دیگر است.» ولی زنان ما میخواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملی ماست. چادر، پیش از آن‌که یک حجاب اسلامی باشد، یک حجاب ایرانی است. مال مردم ما و لباس ملی ماست.

مقام معظم رهبری

بالا