حجاب، بخشی از راه بهشت...

hannah

عضو جدید
سلام
حرف شما درسته كه حجاب فقط رو روسري و چادر نيست!
اما
حجاب شامل اين هم ميشه!
مثلا من خودم ديروز يه دختر خانومي رو ديدم كه آنچنان چادري سرش كرده بود كه نگو.
ساق دست هم به دستش بود.
فقط گردي صورت و دستش تا مچ معلوم بود
اما متاسفانه آنچنان قيافه اي داشت كه من از تعجب شاخام زد بيرون!
وحشتناك!!!
انقدر آرايش كرده بود كه...

مي خوام بگم حجاب تعريف جامع تري داره
حجاب تعريفش اينه كه تو پوششت آنچنان مناسب باشه كه كمترين توجهي رو به خودت جلب نكني.
كمترين نگاه آلوده اي به سمتت جلب نشه تا آرامش بيشتري در اجتماع داشته باشي و به ديگران هم آرامش بدي.
و هم چنين مفيد باشي!
به معني واقعي!
نه يه ابزار!
چادر هم يك روش براي رسيدن به اين هدف هست به شرطي كه اصولش رعايت بشه.

شما يه بار امتحان كن.

اگه با حجاب بري دانشگاه در لحظه اول توجه خيلي ها به تو جلب ميشه
اما نه بخاطر سوء استفاده
بلكه بخاطر تغيير منش!

و اينكه!

اگر ما بنده واقعي باشيم به دستورات خدا عمل مي كنيم و ديگه نظر ديگران برامون مهم نخواهد بود.
من هیچ وقت نه آرایش کرده رفتم بیرون نه مانتو تنگ پوشیدم و نه شال و روسریم رو گذاشتم فرق سرم...همیشه ساده بودم هیچ وقتم نظر کسی رو جلب نکردم ولی هیچ وقت حاضر نیستم چادر رو امتحان کنم....چون واقعا الان چادر یه ابزار شده واسه خیلی ها و دید اولی که وارد یه جای عمومی میشی ناراحت کننده است متاسفانه :gol:

jonny depp

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب طی امتحانات همه رقمه ی خانوم اقیانوس
من سنم بالای 27 هست و یه مرد هستم
طبق گفته ی گاگاس هم نام کاربری دیگه ی اسی هستم
خانوم ها و آقایون مارپله لطف کنن بگن من بالاخره کی هستم ؟

reynolds_nike

عضو جدید
کاربر ممتاز

حجاب بخشی از راه بهشت
:gol::gol::gol:

جدا!!!!!!!!!!!!!!!!

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
پوشش مورد پسند بنده رو شما از کجا میدونید؟ میشناسید منو؟!!!
من از بابت پوشش دلخواهم اطمینان دارم که حتی افراطیش هم زننده و مستهجن نیست
تهمت و دروغ شما رو ندیده میگیرم
ضمناً
تمسخر اینه که من خودم نتونم تشخیص بدم چی باید بپوشم؛ دیگران اونو تعیین کنن
تمسخر اینه که تو خیابون مردمو دید بزنن که یه وقت مانتوی چند میلیمتر کوتاهتر از حد مجازشون، پایه های لرزون اسلامو لرزون تر نکنه
تمسخر اینه که من بخوام وارد یه جایی بشم، نگهبانش عربده بکشه که ورودی خانوما از اون طرفه، بعد برم تو، سر تا پامو ورانداز کنن، کلی قر و قمیش بیان، آخرشم یه چادر چرک کثیف از رو زمین وردارن بدن دستم که: سرت کن تا بتونی بری تو.... حالا فکر نکنی اینجایی که میخوام برم امامزاده ست ها... نه... بیمارستانه

بلاخره دو نوع پوشش بیشتر داریم در ایران؟
یا چادر است یا مانتو با تنوع های مختلف، همان مانتو هم اگر افراط بشود در آن، مستهجن می شود که تصاویرش رو دیدید خودتون، همانطور که آن پوشش چادری که گذاشتید از نوع افراطیش بود، مانتوی هم داریم از نوع افراطیش، نداریم؟

پس تهمت و دورغی نگفته ام:gol:

حجاب دستور صریح خداوند در قرآنه، حالا اگر میفرمایید خدا مسخرتون کرده، دیگه بنده صحبتی ندارم!
بنده قبلاً نظرم رو راجب طرح ای انتظایم حجاب داده ام و باهاش مخالفم، ضمن اینکه حالا این نظر شماست که پایه های اسلام لرزونه، نظرتون محترم، ولی خوب نظر دیگران این نیست;)

در مورد بیمارستان هم، خوب شاید قانون بوده، بنده اطلاعی ندارم کجا بوده و چی بوده و تا حالا اصلاً بیمارستانی ندیدم که ورودی و خروجی زن و مردش جدا باشه:surprised:
:smile::gol:

پورزکی کلویر

عضو جدید
تا حالا اصلاً بیمارستانی ندیدم که ورودی و خروجی زن و مردش جدا باشه:surprised:

چنین بیمارستانی وجود داره. و چنین رفتار هایی که گفتتن دقیقا وجود داره. :( اما به خدا اینا اسمشون مسلمون نیست تا کارشون مبنی بر حکم اسلام باشه. :(

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چنین بیمارستانی وجود داره. و چنین رفتار هایی که گفتتن دقیقا وجود داره. :( اما به خدا اینا اسمشون مسلمون نیست تا کارشون مبنی بر حکم اسلام باشه. :(
میگم، والا ندیدم تا حالا، ولی فکر کنم عموم بیمارستانها اینجوری نباشه، شاید اونجا استثنا بوده، i dont know:question:

gagas

عضو جدید
خوب طی امتحانات همه رقمه ی خانوم اقیانوس
من سنم بالای 27 هست و یه مرد هستم
طبق گفته ی گاگاس هم نام کاربری دیگه ی اسی هستم
خانوم ها و آقایون مارپله لطف کنن بگن من بالاخره کی هستم ؟
جناب آقا یا خانم جانی دپ:
اولا گاگاس نه گگس
دوما بنده فرمودم زیر بیرق اسی خان تشریف دارید .!!!:warn:

آخرین ویرایش:

jonny depp

عضو جدید
کاربر ممتاز
جناب آقا یا خانم جانی دپ:
اولا گاگاس نه گگس
دوما بنده فرمودم زیر بیرق اسی خان تشریف دارید .!!!:warn:
خانوم یا آقای گگس
متاسفانه اون تاپیک حذف شد و الان اولین پست شما که گفتید من نام کاربری دیگه اسی هستم نمی تونم نشونتون بدم
اینکه زیر بیرق اسی خان تشریف دارم در پست های بعدیتون بود

اقیانوس

عضو جدید
کاربر ممتاز
میگم، والا ندیدم تا حالا، ولی فکر کنم عموم بیمارستانها اینجوری نباشه، شاید اونجا استثنا بوده، i dont know:question:

چرا وجود دارن. بله بیمارستان های خاصی هستن. رفتارشون هم با خانم های بدون چادر واقعا زشته. همون مثال حراستی های دانشگاه هستن.
.........................................................................................................................

رو به همه ی کاربران محترم:

بنده گمان می کنم بحث دیگه کافی باشه. من از اول این تاپیک رو برای بحث درباره ی حجاب ایجاد نکردم. فقط جمع آوری چند تا آواتور بود برای مشتاقان درباره ی فلسفه ی حجاب و نظر هامون هم بسیار صحبت کردیم. بسته دیگه بابا. بسته.

ستاره سهیل

عضو جدید
میگما خوب شد این طالبان به وجود اومدن مگرنه بعضیها برای اینکه نشون بدن به زنها ظلم میشه عکس کیارو نشون میدادن،لازمه که اینم بگم که طالبان جزء افراطیترین گروه ها بودن که اسم خودشون رو مسلمون گذاشتن در حالی که خیلی از احکامی که حتی توی قرآن صریحا ذکر شده رو رعایت نمیکردن:mad:

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چرا وجود دارن. بله بیمارستان های خاصی هستن. رفتارشون هم با خانم های بدون چادر واقعا زشته. همون مثال حراستی های دانشگاه هستن.
.........................................................................................................................

رو به همه ی کاربران محترم:

بنده گمان می کنم بحث دیگه کافی باشه. من از اول این تاپیک رو برای بحث درباره ی حجاب ایجاد نکردم. فقط جمع آوری چند تا آواتور بود برای مشتاقان درباره ی فلسفه ی حجاب و نظر هامون هم بسیار صحبت کردیم. بسته دیگه بابا. بسته.
:gol::gol::gol:

*Essi*

اخراجی موقت
در مورد بیمارستان هم، خوب شاید قانون بوده، بنده اطلاعی ندارم کجا بوده و چی بوده و تا حالا اصلاً بیمارستانی ندیدم که ورودی و خروجی زن و مردش جدا باشه:surprised:

:eek: :surprised: :eek: :surprised:

پس خواهشا یک سری به بیمارستانهای تهران (که اکثرا وابسته به سپاه هستند) بزنید.
ورود زنان بدون چادر به بیمارستان ممنوع و ورودی خانم ها و آقایان جدا !!!!!

jonny depp

عضو جدید
کاربر ممتاز
میگما خوب شد این طالبان به وجود اومدن مگرنه بعضیها برای اینکه نشون بدن به زنها ظلم میشه عکس کیارو نشون میدادن،لازمه که اینم بگم که طالبان جزء افراطیترین گروه ها بودن که اسم خودشون رو مسلمون گذاشتن در حالی که خیلی از احکامی که حتی توی قرآن صریحا ذکر شده رو رعایت نمیکردن:mad:
زنان عربستان
زنان قاجار خودمون
بعضی از زنان در قم
و بعضی از دخترایی که تو راهیان نور هستن
اینا همشون عکس هایی دارن برای نشون دادن

nooshafarin

عضو جدید
کاربر ممتاز
بلاخره دو نوع پوشش بیشتر داریم در ایران؟
یا چادر است یا مانتو با تنوع های مختلف، همان مانتو هم اگر افراط بشود در آن، مستهجن می شود که تصاویرش رو دیدید خودتون، همانطور که آن پوشش چادری که گذاشتید از نوع افراطیش بود، مانتوی هم داریم از نوع افراطیش، نداریم؟
پس تهمت و دورغی نگفته ام:gol:
حجاب دستور صریح خداوند در قرآنه، حالا اگر میفرمایید خدا مسخرتون کرده، دیگه بنده صحبتی ندارم!
بنده قبلاً نظرم رو راجب طرح ای انتظایم حجاب داده ام و باهاش مخالفم، ضمن اینکه حالا این نظر شماست که پایه های اسلام لرزونه، نظرتون محترم، ولی خوب نظر دیگران این نیست;)
هر چیزی و از جمله پوشش اگر منطقی و متعارف و معقول باشه، افراط و تفریط درش جایی نداره!
قسمت تمسخرو دوباره بخونید. چیزایی که گفتم به اجباری بودن حجاب برمیگرده و رفتارای محیرالعقولی که تو این زمینه انجام میشه؛ نه خود حجاب. النظافة من الایمان یا رفتار خوب و خوش برخوردی یا ریا نکردن یا مراتب امر به معروف و نهی از منکر یا لا اکراه فی الدین یا لباس التقوی ذلک خیر و خیلی چیزای دیگه جزو اسلام نیست احیاناً؟ اینکه از دستور صریح خدا در قرآن چطور رسیدید به اینکه یه قواره پارچه با رنگ سیاه که به یه کش بنده حجاب برتره؛ الله اعلم!! والّا من فکر نمیکنم فضولی تو کارای بقیه و دید زدن و پاییدن مردم و ممنوع بودن پوشش رنگ روشن و داشتن حجاب برتر! برای رفتن به بیمارستان و ... دستور صریح خدا باشه!! :question:
بنده از پایه های اسلام خبر ندارم ولی وقتی 4 تا تار مو و 2-3 سانت اینور اونور بودن مانتو اونو به خطر میندازه، این حس بهم منتقل میشه! ان شاءا... همونطوره که شما میفرمایید :gol:
در مورد بیمارستان هم کجا و چی باید باشه که این رفتار یا قانون توجیه بشه؟! جالبه که ورودی و خروجی مجزاش براتون عجیبه ولی چادر دادنشون نه!! :surprised: حالا کجاشو دیدین؟! این فقط یه نمونه ش بود. در مورد این برخوردا میشه کتابها نوشت!

پ.ن " راجب " یعنی چی؟! اسم فاعل از "رجب " هست؟! (شوخی):D

avayestan

کاربر بیش فعال
در عكسهاي چند پست اوليه اين تاپيك چيزي كه خيلي جالبه ارايش غليظ اون خانمهاست كه مثلا حجاب خوبي هم دارند !! :eek:

.موافقم.. منم همینطور فک میکنم... بعدم من یه خانمم.. فک نمیکنم تشخیص آرایش غلیظ ربطی به جنسیت داشته باشه .. اتفاقا
آقایون بیشتر و زودتر فرق رو حس میکنن.. آخه طوری رو حجاب تاکید شده که من بعد دیدن بیشتر آرایش رو دیدم..

• Like
واکنش ها: ***

avayestan

کاربر بیش فعال
کلا عکسهای قشنگی بود.. جدا از آرایش صورت نحوه حجاب زیبا بود.. اما بدون آرایش که به چشم نمی اومد..دستت درست استارتر...