حاملگي قبل از خواندن خطبه عقد !!! در سريال جراحت (فارسي 1 ايراني)

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
صبا جون اگه فیلم رو بطور کامل دنبال کرده باشی همونطور که پدر دختر گفت دهن مردم رو نمیشه بست !!!

بله اینا محرمن چون یه صیغه محرمیت داخل خونه خونده شده بدون برگزار شدن هیچ جشنی پس بطبع کسی از این ماجرا بجز اشنایان خبری نداره و برای اون دختر مثه بقیه خواستگار میاد!

این قبح نیست دختر خوب،چرا مسائل رو بد جلوه میدین ما که در عصر هجر زندگی نمیکنیم یا عصر جهالت ،این اقا پسر و دختر خانوم به هم محرم هستن پس میتونن باهم هر رابطه ای داشته باشن!!!

صیغه برای لذت انی و...معنایی نداره ولی اینا برای محرمیت برای یه زندگی خوندن!

منم به صیغه ای که برای سرپوش گذاشتن رویه کار بد باشه اعتقادی ندارم!;)
عصر هجر یا عصر حجر؟؟

saba888

عضو جدید
کاربر ممتاز
صبا جون اگه فیلم رو بطور کامل دنبال کرده باشی همونطور که پدر دختر گفت دهن مردم رو نمیشه بست !!!

بله اینا محرمن چون یه صیغه محرمیت داخل خونه خونده شده بدون برگزار شدن هیچ جشنی پس بطبع کسی از این ماجرا بجز اشنایان خبری نداره و برای اون دختر مثه بقیه خواستگار میاد!

این قبح نیست دختر خوب،چرا مسائل رو بد جلوه میدین ما که در عصر هجر زندگی نمیکنیم یا عصر جهالت ،این اقا پسر و دختر خانوم به هم محرم هستن پس میتونن باهم هر رابطه ای داشته باشن!!!

صیغه برای لذت انی و...معنایی نداره ولی اینا برای محرمیت برای یه زندگی خوندن!

منم به صیغه ای که برای سرپوش گذاشتن رویه کار بد باشه اعتقادی ندارم!;)

اصلا اين صيغه داخل خونه رو من نمي دونم چيه!!!! آخه يعني چي!!! 2 نفر كه قصد ازدواج داشته باشن قبل از هركاري بايد برن آزمايش بدن!!!بعد هم برن عقد كنن!!

اين نظر شخصي منه !! شما هم نظرتونو گفتين كه قابل احترامه!!

ولي ما تو يه جامعه مثلا اسلامي زندگي مي كنيم و هنوز خيلي از خونواده ها به خيلي از مسائل پايبندن!! حالا شما دوست داري اسمشو بذارعصر حجر!!!

اگه 2 نفر برن آزمايش بدن و عقد رسمي كنن مي تونن 2 ساعت بعد هم بچه دار بشن !! احدي هم به اين كار خرده نمي گيره!!

golrokh

اخراجی موقت
بچه شرعی است ولی قانونی، نه
اگه این وسط پسره بگه دیگه نمی خوام چی؟؟؟؟؟
قبول کنید که همچین مسائلی برای جامعه ی ایرانی غیرقابل پذیرش است.

صبا جون این بچه کاملا قانونیه!!!
این که این پسره بگه من نمیخوام ربطی به قانون و شرعی بودن نداره چون اگه عقد رسمی هم بودن اون پسر میتونه بگه من نمیخوام!
صیغه هم برای خودش رسم و رسومی داره برای اون خانوم مهریه ای رو در نظر میگیرن!
این مسائل برای کسایی که ادعایه روشن فکری میکنن تو ایران کاملا عادیه!

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
اصلا اين صيغه داخل خونه رو من نمي دونم چيه!!!! آخه يعني چي!!! 2 نفر كه قصد ازدواج داشته باشن قبل از هركاري بايد برن آزمايش بدن!!!بعد هم برن عقد كنن!!

ولي ما تو يه جامعه مثلا اسلامي زندگي مي كنيم و هنوز خيلي از خونواده ها به خيلي از مسائل پايبندن!! حالا شما دوست داري اسمشو بذارعصر حجر!!!

اگه 2 نفر برن آزمايش بدن و عقد رسمي كنن مي تونن 2 ساعت بعد هم بچه دار بشن !! احدي هم به اين كار خرده نمي گيره!!​

توی اسلام ننوشتن اول باید آزمایش بدن:confused:
زمان پیامبر که آزمایش نبود فقط یه عقد میخوندن و السلام:w17:

saba888

عضو جدید
کاربر ممتاز
این که این پسره بگه من نمیخوام ربطی به قانون و شرعی بودن نداره چون اگه عقد رسمی هم بودن اون پسر میتونه بگه من نمیخوام!

شما مطمئني قانونيه!!!
آيا به بچه هايي كه از صيغه متولد ميشن حق و حقوقي تو جامعه دارن!!!
چه ديدي نسبت به اين آدما تو جامعه هست!!!

ظاهرا شما دختر هستي ولي نمي دونم چطور اين مساله رو مي توني توجيه كني!!!

از كي تا حالا صيغه شده ادعاي روشنفكري!!!!!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟

golrokh

اخراجی موقت

اگه 2 نفر برن آزمايش بدن و عقد رسمي كنن مي تونن 2 ساعت بعد هم بچه دار بشن !! احدي هم به اين كار خرده نمي گيره!!

هجر یا حجر!!!
اشتباهه تایپی بود جاوی جان!!!به بزرگیه خودت ببخش!
درسته من نظرتو قبول دارم برای ازمایش دادن!!!چه فرقی داره که تویه خونه باشه یا دفتر چون طبق دستور اومده این صیغرو همه میتونن بخونن البته برای دختر باکره باید اذن خانواده وجود داشته باشه!
ولی از نظر من اونا محرمن!
هرکی نظر خودشو مطرح میکنه قرار نیست اینجا کسی با کسی بخاطر ایده هاش دشمن بشه!
صبا جون ممنون از اینکه توام نظرتو گفتی!:gol:

saba888

عضو جدید
کاربر ممتاز

باشه راه باز و جاده دراز!!!

شما برو عقد بخون بعد هم والسلام!!!!!!:w17::w17::w17:

به كسي كه تو قرن حاضر مي خواد با رسوم زمان پيامبر زندگي كنه فقط مي تونم بگم والسلام
:w17::w17::w17::w17::w17::w17:

sam-smith

عضو جدید

من صبا نیستم

درسته ولی وقتی این صیغه هیچ جا ثبت نشده است، اگه پسره بگه نمی خوام قضیه خیلی متفاوت میشه

من با رابطه ی جنسی هم شاید آنچنان مشکلی نداشته باشم، این راضی اون راضی، گور بابای ناراضی

بحث اینجاست که اینجا ایرانه، که همیشه هی میگن ببینید امریکا چقدر بدبخته و این همه خانواده تک والدینی داره حالا خودشون ...

من آبم با صیغه تو یه جوب نمیره، به نظر من اگه قراره انجام بشه بدون صیغه اش بهتره

saba888

عضو جدید
کاربر ممتاز
من صبا نیستم

درسته ولی وقتی این صیغه هیچ جا ثبت نشده است، اگه پسره بگه نمی خوام قضیه خیلی متفاوت میشه

من با رابطه ی جنسی هم شاید آنچنان مشکلی نداشته باشم، این راضی اون راضی، گور بابای ناراضی

بحث اینجاست که اینجا ایرانه، که همیشه هی میگن ببینید امریکا چقدر بدبخته و این همه خانواده تک والدینی داره حالا خودشون ...

من آبم با صیغه تو یه جوب نمیره، به نظر من اگه قراره انجام بشه بدون صیغه اش بهتره

موافقم

sam-smith

عضو جدید

انگار شما خیلی مسلمون هستید
پس لابد باید فتوای آقای خمینی رو قبول داشته باشید که بعد از انقلاب گفت سرپیچی از قانون حرام است
حتی گفت رد کردن چراغ قرمز = نماز نخوندن

طبق قانون قبل از ازدواج -عقد کردن- باید آزمایش داد

آخرین ویرایش:

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
باشه راه باز و جاده دراز!!!

شما برو عقد بخون بعد هم والسلام!!!!!!:w17::w17::w17:

به كسي كه تو قرن حاضر مي خواد با رسوم زمان پيامبر زندگي كنه فقط مي تونم بگم والسلام
:w17::w17::w17::w17::w17::w17:
مگه شما با رسوم زمان پیامبر مخالفتی داری:wallbash::wallbash::wallbash:

سعیده راد

عضو جدید
کاربر ممتاز
من صبا نیستم

حق با شماست و البته همه اونایی که مخالفه اینجور رابطه ها باشن

golrokh

اخراجی موقت
[/COLOR]

شما مطمئني قانونيه!!!
آيا به بچه هايي كه از صيغه متولد ميشن حق و حقوقي تو جامعه دارن!!!
چه ديدي نسبت به اين آدما تو جامعه هست!!!

ظاهرا شما دختر هستي ولي نمي دونم چطور اين مساله رو مي توني توجيه كني!!!

از كي تا حالا صيغه شده ادعاي روشنفكري!!!!!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟

بله که قانونیه!تا قانون از نظر شما چی باشه!
من دختر هستم!
ولی اصلا قصد توهین به شمارو ندارم!!
عزیزم من برای اون دسته از ادمایی گفتم که خودشونو روشن فکر میدونن به اصطلاح!

saba888

عضو جدید
کاربر ممتاز
مگه شما با رسوم زمان پیامبر مخالفتی داری:wallbash::wallbash::wallbash:

نخير بنده با دين و پيامبر مشكلي ندارم ولي ترجيح مي دم قبل از ازدواج برم آزمايش بدم نه اينكه بگم زمان پيامبر اين كارو نمي كردن!!!! پس منم نمي كنم!!!

زمان پيامبر خيلي كاراي ديگه هم نمي كردن كه شخص شما الان داري مي كني!!!
ولي دوست نداري خوب آزمايش نده ولي اينطوري نمي توني عقد كني بايد صيغه كني كه به نظرت حلاله!!!

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
انگار شما خیلی مسلمون هستید
پس لابد باید فتوای آقای خمینی رو قبول داشته باشید که بعد از انقلاب گفت سرپیچی از قانون حرام است
حتی گفت رد کردن چراغ قرمز = نماز نخوندن

طبق قانون قبل از ازدواج -عقد کردن- باید آزمایش داد
طبق کدوم بند و تبصره قانونی؟؟؟:confused:
پس چرا توی صیغه آزمایش نباید؟؟:surprised:

sam-smith

عضو جدید
بله که قانونیه!تا قانون از نظر شما چی باشه!
من دختر هستم!
ولی اصلا قصد توهین به شمارو ندارم!!
عزیزم من برای اون دسته از ادمایی گفتم که خودشونو روشن فکر میدونن به اصطلاح!

قانون چیه؟

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
اگه اینجوری باشه که همه دوست دختر پسرا یه صیغه میخونن و جامعه پر میشه از بچه
فکر میکنی اگه دستورات اسلام درست اجرا بشه این همه GF & BF وجود داشت و این همه بچه های نا مشروع
اسلام رو زیر سوال می برید:w13::w00::wallbash::wallbash::wallbash:

sam-smith

عضو جدید
طبق کدوم بند و تبصره قانونی؟؟؟:confused:
پس چرا توی صیغه آزمایش نباید؟؟:surprised:

بند و تبصره قانونی رو نمی دونم ولی وقتی رفتی که عقد کنی قبلش باید نتیجه آزمایش ها - که تایید کنه مشکلی به وجود نخواهد آمد- رو به عاقد نشون بدی وگرنه عقد نمی کنه، البته در مواردی هم به نظرم یه پول کلفت می تونه کارساز باشه

چون صیغه قضیه اش یه فرقایی می کنه، زیاد رسمی نیست، شاید بشه گفت فقط یه کلاه شرعیه، قرار نیست بچه دار بشن

saba888

عضو جدید
کاربر ممتاز
فکر میکنی اگه دستورات اسلام درست اجرا بشه این همه GF & BF وجود داشت و این همه بچه های نا مشروع
اسلام رو زیر سوال می برید:w13::w00::wallbash::wallbash::wallbash:

كي گفته داشتن GF & BF يعني زير سوال بردن اسلام!!!
نكنه چون تو اون زمان اين كارا نبودن برا همين مي گي!!!

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
نخير بنده با دين و پيامبر مشكلي ندارم ولي ترجيح مي دم قبل از ازدواج برم آزمايش بدم نه اينكه بگم زمان پيامبر اين كارو نمي كردن!!!! پس منم نمي كنم!!!

ولي دوست نداري خوب آزمايش نده ولي اينطوري نمي توني عقد كني بايد صيغه كني كه به نظرت حلاله!!!
صیغه ( یا همون ازدواج موقت ) یکی از احکام مسلم اسلام هست اگه به نظرت حلال نیست پای اسلام ننویس:wallbash::wallbash::wallbash:

golrokh

اخراجی موقت

صبا جان میشه تفاوته بین صیغه و عقد رو بگی؟؟؟
مگه میشه ما یه چیزیو قبول کنیم از اسلام و چیز دیگه ایو قبول نکنیم؟؟؟
صیغه و عقد از نظر اسلام محرمیت میاره!;)
منم قبول دارم که صیغه برای هوا و هوس انی کاره خیلی زشتیه چون اسمه اسلامی روی این کاره زشت میذارن با این کارشون!

saba888

عضو جدید
کاربر ممتاز
صیغه ( یا همون ازدواج موقت ) یکی از احکام مسلم اسلام هست اگه به نظرت حلال نیست پای اسلام ننویس:wallbash::wallbash::wallbash:

باشه نظرتون محترم
خواهشا خون خودتو كثيف نكن مواظب سرتم باش!!!
شما هر طوري راحتي اونطوري زندگي كن!!!

hosseinassar

مدیر ارشد
بهتره قبل از عقد و صیقه اول آزمایش داد
ولی اگه کسی این کار نکنه نمی شه گفت کارشون مشکل داره

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
كي گفته داشتن GF & BF يعني زير سوال بردن اسلام!!!
نكنه چون تو اون زمان اين كارا نبودن برا همين مي گي!!!
بله
gf & bf یعنی رابطه نامشروع اینو قبول نداری؟؟؟:w00:
میگی مطابق اسلامه در صورتی که مخالفه اسلامه:w13:
این اگه زیر سوال بردن نیست پس چیه:wallbash::wallbash:

m0nire

عضو جدید
کاربر ممتاز
يه كتاب خوندم چند وقت پيش كه الان اسمش يادم نيست ولي موضوعش نامه هاي يه پسربچه بود به خدا و با پرستارش هم قرار گذاشته بو كه هر روز يه سال از عمرش حساب شه.توي بيست سالگيش با يكي از همون دختراي اونجا مزدوج ميشه و از پرستارش ميخواد كه مطمئنش كنه اگه زبوناشون رو به هم بزنن حامله نميشه چون اونا هنوز آمادگيشو ندارن:w15:
نميدونم چرا يهو اين اومد توي ذهنم.به هر حال يه كتاب خوب ميتونه از صد تا فيلم صدا وسيما قشنگتر و موندگارتر باشه.وقت تلف نكنين:w30:

saba888

عضو جدید
کاربر ممتاز
صبا جان میشه تفاوته بین صیغه و عقد رو بگی؟؟؟
مگه میشه ما یه چیزیو قبول کنیم از اسلام و چیز دیگه ایو قبول نکنیم؟؟؟
صیغه و عقد از نظر اسلام محرمیت میاره!;)
منم قبول دارم که صیغه برای هوا و هوس انی کاره خیلی زشتیه چون اسمه اسلامی روی این کاره زشت میذارن با این کارشون!

براي اينكه زياد بحث نكنيم من يه سوال از شما مي كنم!!

گلرخ عزيز اگه فردا يه نفر بياد و از شما تقاضا بكنه كه به جاي عقد رسمي بيا صيغه بشيم قبول مي كني؟؟؟
لطفا دليلت رو هم بگو

بالا