جنس الکترود آلومینیوم چیست؟

dash @li

کاربر بیش فعال
سلام با اجازتون می خوامبدونم جنس روکش الکترود آلومینیوم چیه؟

*mohsen_24

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام با اجازتون می خوامبدونم جنس روکش الکترود آلومینیوم چیه؟

فك كنم....البته مطمعن نيستم...ولي معمولا بیش از نود درصد الومینیوم (اکسید آلومینیوم که نام دیگر آن آلومنیی است (Al2o3)) و مابقی سیلیسیم هست

dash @li

کاربر بیش فعال
با سلام خدمت شما دوست عزیز

یه سوال دیگه هم داشتم

استادمون پرسید چرا روکش الکترود آلومینیوم بعد از مدتی سوراخ سوراخ میشه

منم با توجه به اینکه آلومینیوم با آب و هوا واکنش میده گفتم ولی استاد گفت علت دیگه ای هم داری اگر کسی می دونه چیه ؟

با تشکر

*mohsen_24

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام خدمت شما دوست عزیز

یه سوال دیگه هم داشتم

استادمون پرسید چرا روکش الکترود آلومینیوم بعد از مدتی سوراخ سوراخ میشه

منم با توجه به اینکه آلومینیوم با آب و هوا واکنش میده گفتم ولی استاد گفت علت دیگه ای هم داری اگر کسی می دونه چیه ؟

با تشکر

عوامل فساد الکترود:
الف : عدم هم محوري پوشش و هسته يکي از عوامل فساد است.
ب : رطوبت به صورت مستقيم و يا غير مستقيم ، در حين حمل و نقل يا انبارداري جذب پوشش مي شود در هر حالت چنين الکترودي فاسد تلقي مي شود ، چرا که وقتي الکترود با پوشش مرطوب را استفاده مي کنيم رطوبت بخار شده و اين بخار باعث افزايش ترشح يا پاشيدگي شده و ضمنا رطوبت ايجاد شده چون در اثر تجزيه بخار آب است باعث تردي هيدروژني ودر نتيجه متخلخل شدن وترکيدگي قطعه را در پي خواهد داشت.
ميزان رطوبت و قدرت جذب رطوبت در الکترود ها متفاوت است . الکترودها ي سلولزي يا روتيلي قدرت جذب کمي دارند و اکثرا در فرايند ساخت اندکي رطوبت مي گيرند .الکترود هايي داريم که قدرت جذب بالايي دارند مثل الکترودهاي قليايي ،بسته بندي اين الکترودها کاملا آب بندي شده و ايزوله است. بعضي از الکترودها را بعد از باز شدن جعبه بايستي در گرم کن يا oven قرار داد. به طور کلي الکترود هايي که دو رقم اول بعد از E آنها بزرگتر باشد از نظر جذب رطوبت بسيار حساس مي باشند.در پوشش هايي که پودر آهن دارند ، پودر آهن موجود ممکن است در اثر رطوبت زياد اکسيد شده و در حين جوشکاري تنظيم آناليز شيميايي را به هم بزند. گاهي اوقات هم در حين پروسه خشک کردن ، ترکيب پوشش تغييرات بنيادي مي کند. مثلا اگر الکترود سلولزي تا 400 درجه سيلسيوس گرم شود ممکن است سلولز بسوزد و از بين برود.

حالا راجع به الكترود المينيوم بايد برم كتابمو نگاه كنم بعدا بهت ميگم دقيقشو:D

dash @li

کاربر بیش فعال
سلام مهندس

منبعی که می خوای بخونی چیه یگو من هم استفاده کنم

با تشکر

*mohsen_24

عضو جدید
کاربر ممتاز
این هم کتاب مرجع ارزشمند در رابطه با
جوشکاری
لومینیوم و آلیاژهای آن: