جمله های كوتاه با يك دنيا معنا

آیاتای

عضو جدید
الماس را جز در قعر زمين نمي توان پيدا كرد و حقايق را جز در عماق فكر نمي توان يافت.

secret_f

عضو جدید
کاربر ممتاز
یادم باشد که زیبایی های کوچک را دوست بدارم حتی اگر در میان زشتیهای بزرگ باشند

mosleh.bargh

عضو جدید
زندگی شوق رسیدن به همان فردایست
که نخواهد آمد
تو نه در دیروزی و نه در فردایی
ظرف امروز پر از بودن توست
زندگی را دریاب

mosleh.bargh

عضو جدید
گل اگر خار نداشت
دل اگر بی غم بود
اگر از بهر پرستو قفسی تنگ نبود
زندگی
عشق اسارت قهر آشتی همه بی معنا بود

mosleh.bargh

عضو جدید
بیا بشکن سکوت قلب خسته
ببین بی تو دلم غمگین شکسته
ز صبح عاشقی حیران ترم کن
که تاریک است این قلب شکسته . . .

mosleh.bargh

عضو جدید
گر يك وفا كنى صنما صد وفا كنم ور تو جفا كنى همه من كى جفا كنمجان و دل منى و دل و جان دريغ نيست گر من تو را كه هم دل و جانى عطا كنمگر بر كنم دل از تو و بردارم از تو مهر آن مهر بر كه افكنم آن دل كجا كنم

mosleh.bargh

عضو جدید
جهل من و علم تو فلكرا چه تفاوت
آنجا كه بصر نيست چه خوبى و چه زشتى
تنها نه منم كعبه دل بتكده كرده
در هر قديم صومعه يى هست و كنشتى
معمار وجود ارنزدى رنگ تو از عشق
در آب محبت گل آدم نسرشتى

mosleh.bargh

عضو جدید
فهمیدن عشق را چه مشکل کردند ما را ز درون خویش غافل کردند انگار کسی به فکر ماهی ها نیست سهراب بیا که آب را گل کردند

mahtab.sh

عضو جدید
کاربر ممتاز
هر وقت توی زندگی به یه در بزرگ رسیدی که روش یه قفل بزرگ بود نترس و نا امید نشو!!! چون اگه قرار بود باز نشه جاش یه دیوار میذاشتن

samzar

عضو جدید
رنگین کمان پاداش کسانی است که تا انتهای باران زیر آن می مانند.

samzar

عضو جدید
خدایا چکونه زیستن را به من بیاموز چگونه مردن را خود خواهم آموخت.
دکتر شریعتی

mosleh.bargh

عضو جدید
[FONT=Tahoma+1]
در نيست
راه نيست
شب نيست
ماه نيست
نه روز و
نه آفتاب،
ما
بيرون زمان
ايستاده ايم
با دشنه ی تلخی
در گرده های مان[/FONT].

mosleh.bargh

عضو جدید
[FONT=Tahoma+1]
هيچ کس
با هيچ کس
سخن نمی گويد[/FONT].

[FONT=Tahoma+1]
که خاموشی
به هزار زبان
در سخن است[/FONT].

[FONT=Tahoma+1]
در مردگان خويش
نظر می بنديم
با طرح خنده ئی،
و نوبت خود را انتظار می کشيم
بی هيچ
خنده ئی [/FONT]!

mosleh.bargh

عضو جدید
دکتر علی شريعتی انسان‌ها را به چهار دسته تقسيم کرده است:
١ـ آناني که وقتی هستند، هستند و وقتی که نيستند هم نيستند.
عمده آدم‌ها حضورشان مبتنی به فيزيک است. تنها با لمس ابعاد جسمانی آنهاست که قابل فهم مي‌شوند. بنابراين اينان تنها هويت جسمی دارند.
٢ـ آنانی که وقتی هستند، نيستند و وقتی که نيستند هم نيستند.
مردگانی متحرک در جهان. خود فروختگانی که هويت‌شان را به ازای چيزی فانی واگذاشته‌اند. بی‌شخصيت‌اند و بی‌اعتبار. هرگز به چشم نمی‌آيند. مرده و زنده‌‌شان يکی است.
٣ـ آنانی که وقتی هستند، هستند و وقتی که نيستند هم هستند.
آدم‌های معتبر و با شخصيت. کسانی که در بودنشان سرشار از حضورند و در نبودنشان هم تاثيرشان را می‌گذارند. کسانی که همواره به خاطر ما می‌مانند. دوستشان داريم و برايشان ارزش و احترام قائليم.
٤ـ آنانی که وقتی هستند، نيستند و وقتی که نيستند هستند.
شگفت‌انگيز‌ترين آدم‌ها.
در زمان بودشان چنان قدرتمند و با شکوه‌اند که ما نمي‌توانيم حضورشان را دريابيم. اما وقتی که از پيش ما مي‌روند نرم نرم آهسته آهسته درک مي‌کنيم، باز مي‌شناسيم، می فهميم که آنان چه بودند. چه می‌گفتند و چه می‌خواستند. ما هميشه عاشق اين آدم‌ها هستيم. هزار حرف داريم برايشان. اما وقتی در برابرشان قرار می‌گيريم قفل بر زبانمان مي‌زنند. اختيار از ما سلب مي‌شود. سکوت می‌کنيم و غرقه در حضور آنان مست می‌شويم و درست در زماني که می‌روند يادمان می‌آيد که چه حرف‌ها داشتيم و نگفتيم. شايد تعداد اين‌ها در زندگی هر کدام از ما به تعداد انگشتان دست هم نرسد.

mosleh.bargh

عضو جدید
درنگاهم یک غروب سرد بود. سرنوشتم جاده های درد بود از میان برگ های سبز باغ قسمت من برگ های زرد بود

Mitra_Galaxy

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
يادمان باشد كسي مسئول دلتنگي ها و مشكلات ما نيست...اگر ردپاي دزد آرامش و سعادت را دنبال كنيم، سر انجام به خودمان خواهيم رسيد كه در انتهاي هر مفهومي نشسته ايم و همه چيزهاي تلنبار مربوط و نامربوط را زيرورو مي كنيم.
(حسين پناهي)

Mitra_Galaxy

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
"وقتی چیزی را می خوانم، در واقع نمی خوانم. جمله ای زیبا را به دهان می اندازم و مثل اب نبات می مکم، یا مثل لیکوری می نوشم، تا انکه اندیشه ، مثل الکل، در وجود من حل شود، تا در دلم نفوذ کند و در رگ هایم جاری شود و به ریشه هر گلبول خونی برسد."

تنهایی پر هیاهو / بهومیل هرابال / کتاب روشن

Goldstone

عضو جدید
افلاطون می گه: " افسوس که در علاقه های امروزی بیشتر از آنکه با عقل به احساس نگاه شود با احساس عقل توجیه میشود