>>>جمع بندی منابع اعتراض به کلید سوالات آزمون ارشد معماری 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

DDDIQ

مدیر ارشد
به نام خداوند جان و خرد

با سلام خدمت دوستان هنرمند معمار کنکور کارشناسی ارشد معماری سال 94

از آنجایی که هر سال احتمال نادرست بودن تعدادی از کلید های سوالات آزمون وجود دارد و میتوان با اعتراض همراه با دلیل و مستند با ذکر منبع میتوان به این سوالات اعتراض و پاسخ آن را اصلاح کرد , این تاپیک ایجاد شده است تا با جمع آوری اعتراضات دوستان به هماهنگی اعتراضات کمک کند

لطفا ....
*در این تاپیک حتما اعتراض خود را با ذکر منبعی معتبر به منظور امکان استناد به آن ذکر بفرمائید ( در صورت امکان اسکن منبع مرتبط ) , در صورت عدم ذکر منبع به تاپیک بررسی منتقل میگردد
**لطفا به منظور بررسی و تبادل نظر کلی کماکان به تاپیک بررسی سوالات آزمون معمــــــاری ارشد 94 مراجعه بفرمائید
*** برای اعتراض به سوالات آزمون هنرهای ساخت به تاپیک تاپیک: جمع بندی منابع اعتراض به کلید سوالات آزمون هنرهای ساخت 94 مراجعه بفرمائید

نحوه ثبت اعتراض به کلید آزمون / مهلت تا 4 اسفند 93

آخرین ویرایش:

ma1991aahmadi

عضو جدید
ب.سلام به همگی .سوال 98 درک گزینه 3 درسته چون تصویری که طرف میبینه در در واقعی (نه اون دری که تو اینه میبینه)باید سمت راستش باشه نه چپ:mad:
به نظر من سوال 104 هم گزینه 2 درسته چون اگه صدا رو نشنوی هیچی نمی فهمی ولی اگه سخنران رو نبینی اتفاق خواصی نمی افته.
و من موندم طراح سوال 110 سلسله مراتب رو از کجاش درآورده؟

Ar Mina

عضو جدید
سلام بچه ها من یک سری از اشکالاتی رو که در آوردم به سازمان سنجش ارسال کردم .اونا رو اینجا هم میزارم اگه حتی با یکی از مطالب موافق بودید بازم ازتون خواهش میکنم اونو بفرستید چون فقط در صورتی که تعدادمو زیاد باشه توجه میکنن.یادتون نره بعضی وقت ها میشه 2 تا گزینه رو هم درست اعلام کرد.خواهش میکنم حتما به سازمان نظرتون رو اعمال کنین.

با سلام وخسته نباشید. لازم به ذکر است که در بعضی از پاسخ های کنکور ارشد معماری 94 اشکالاتی موجود است که می بایست به آن توجه گشته وتصحیح گردد.

سوال 52:
بر طبق مطالب بیان شده گزینه صحیح را بال پرندگان نیز میتوان در نظر گرفت.

سوال84:
طبق مطالب عنوان شده در جزوه دکتر کامل نیا ساختمان کنت یینگ در حیطه معماری پایدار قرار دارد .نه سبز.

سوال 91:
در مدرسه ابتدایی بنابر سن کم دانش آموزان و جسم ضعیف آن ها میبایست همیشه تحت نظرودر معرض دید باشند وارتباط با بخش اداری معمولا در اولویت قرار دارد.چون احتمال ایجاد خطر برای افراد در فضای باز وجود دارد.پس گزینه بخش اداری صحیح تر است.

سوال 101:
معمولا برای ایجاد حس یگانگی می بایست تیرگی و روشنی همه رنگ ها یکسا ن باشند.

سوال107:
طبق مطالعه دقیق صورت گرفته در برج جان هنکاک برای جلوگیری از چشم زدگی و خیرگی نور منعکس شده از شیشه های برج به ساختمان های مجاور و همچنین برای جلئگیری از ناراحتی همسایگی ها به جای شیشه از تخته استفاده کردند.با جستجو در اینترنت هم خیلی راحت میتئان به این قضیه پی برد.پس گزینه صحیح جلوگیری از انعکاس نور خورشید به اطراف است.

سوال 110:
طبق مطالب عنوان شده در جزوه دکتر لادن اعتضادی پارک ورسای باروک فرانسه از تقارن پیروی میکند نه سلسله مراتب. این مطلب به واقع در جزوه دکتر علی جاودان صفحه 45 با کلمه میرور کاملا مشخص شده و واضح است که گزینه صحیح تقارن است.

سوال 119:
از قدیم مقبره الجایتو به گنبد سلطانیه زنجان مشهور بوده نه به چمن سلطانیه.پس پاسخ صحیح گنبد است نه چمن.

از سازمان سنجش تقاضا داریم داریم حتما به تک تک این موارد رسیدگی کنند.با تشکر

آخرین ویرایش:

aozita

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها من یک سری از اشکالاتی رو که در آوردم به سازمان سنجش ارسال کردم .اونا رو اینجا هم میزارم اگه حتی با یکی از مطالب موافق بودید بازم ازتون خواهش میکنم اونو بفرستید چون فقط در صورتی که تعدادمو زیاد باشه توجه میکنن.یادتون نره بعضی وقت ها میشه 2 تا گزینه رو هم درست اعلام کرد.خواهش میکنم حتما به سازمان نظرتون رو اعمال کنین.

با سلام وخسته نباشید. لازم به ذکر است که در بعضی از پاسخ های کنکور ارشد معماری 94 اشکالاتی موجود است که می بایست به آن توجه گشته وتصحیح گردد.

سوال 52:

سوال84:
طبق مطالب عنوان شده در جزوه دکتر کامل نیا ساختمان کنت یینگ در حیطه معماری پایدار قرار دارد .نه سبز.

سوال 91:
در مدرسه ابتدایی بنابر سن کم دانش آموزان و جسم ضعیف آن ها میبایست همیشه تحت نظرودر معرض دید باشند وارتباط با بخش اداری معمولا در اولویت قرار دارد.چون احتمال ایجاد خطر برای افراد در فضای باز وجود دارد.پس گزینه بخش اداری صحیح تر است.

سوال 101:

سوال107:
طبق مطالعه دقیق صورت گرفته در برج جان هنکاک برای جلوگیری از چشم زدگی و خیرگی نور منعکس شده از شیشه های برج به ساختمان های مجاور و همچنین برای جلئگیری از ناراحتی همسایگی ها به جای شیشه از تخته استفاده کردند.با جستجو در اینترنت هم خیلی راحت میتئان به این قضیه پی برد.پس گزینه صحیح جلوگیری از انعکاس نور خورشید به اطراف است.

سوال 110:
طبق مطالب عنوان شده در جزوه دکتر لادن اعتضادی پارک ورسای باروک فرانسه از تقارن پیروی میکند نه سلسله مراتب. این مطلب به واقع در جزوه دکتر علی جاودان صفحه 45 با کلمه میرور کاملا مشخص شده و واضح است که گزینه صحیح تقارن است.

سوال 119:
از قدیم مقبره الجایتو به گنبد سلطانیه زنجان مشهور بوده نه به چمن سلطانیه.پس پاسخ صحیح گنبد است نه چمن.

سوال 119 گفته عنصر طبیعی که شاخصه
عنصر طبیعی یعنی انسان تو به وجود امدنش نقشی نداره طبیعت یعنی این کوه دریا جنگل..... اینا عناصر طبیعین
پس میشه چمن

سوال 91 فضای باز صحیح
طراحی یه فضایی که بچه ها برای زنگ تفریح بازی کنن مدرسه برای بچه هاست باید برای اونا طراحی شه ایجاد یه فضاهایی برای تفریح تو حیاط به اندازه طراحی کلاسا مهمه و حالا اداری مهم نیس دو تا اتاقه همش و یه دید ب حیاط.....به مدرسه هایی که الان اجرا میشه و فضای باز اصلا توش تعریفی نداره نگاه نکن....

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

سوال 52:

سوال84:

سوال 91:

سوال 101:

سوال107:

سوال 110:

سوال 119:

سوال 119 رو واقعا سوتی دادیا ... آخه تو سوالات منظر داری دنبال گزینه گنبد میگردی ؟ معلومه اون جواب نمیشه ...
سوال 118 روموافقم ...
سوال 117 اگه قرار بود خیرگی جوابش بشه که هیچ ساختمون شیشه ای ساخته نمیشد .
سوال 101 موافقم
91 که واضحه برو بچ ابتدایی احتیاج به فضای باز دارن . برای امنیت هم مدیر یا ناظم بین بچه ها میگرده و قدم میزنه . آخه بچه چکار فضای اداری داره ...

DDDIQ

مدیر ارشد
نحوه ثبت اعتراض به صورت خلاصه

• و انتخاب گزینه ورود به سیستم پاسخگویی

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=232283&d=1424092701

• در صورتی که پیش از این عضو سایت نبوده اید گزینه عضویت در سایت را انتخاب کنید ( در غیر این صورت وارد سایت شوید )

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=232282&d=1424092684

پس از ورود گزینه درخواست جدید را انتخاب کنید
http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=232285&d=1424092914

برای اعتراض گزینه اعتراض به کلید های آزمون را انتخاب کنید
http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=232287&d=1424093109​

اطلاعات خواسته شده را پر کنید

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=232288&d=1424093213​

در مرحله بعد از تایید اطلاعات میتوانید عکس منبع را ضمیمه کنید توجه داشته باشید بر روی تصویر منبع باید / نام و نام خانوادگی و نام پدر و شماره شناسنامه نوشته شود

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=232289&d=1424093301​

پیوست ها

• b1.jpg
    b1.jpg
    23.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • a1.jpg
    a1.jpg
    47.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • c1.jpg
    c1.jpg
    27.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • d1.jpg
    d1.jpg
    40.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • f1.jpg
    f1.jpg
    27.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • g1.jpg
    g1.jpg
    61.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0

ma1991aahmadi

عضو جدید
من به چهار تا از سوالا اعتراض دادم که همشم از درک بود متن اعتراضمم به این شرحه
98- همانگونه که در شکل صورت سوال مشاهده می شود درب در سمت راست فرد قرار دارد.پس در تصویری که فرد میبیند(گزینه ها)باید دری که مستقیما دیده می شود (نه ان دری که از اینه دیده میشود)در سمت راست فرد باشد.پس گزینه ی 3 صحیح است.

107- در کلید اولیه امده است گزینه ی 1 یعنی مقابله با شدت باد صحیح است که میدانیم شدت باد با افزایش ارتفاع افزایش یافته در نتیجه بار باد با افزایش ارتفاع بیشتر می شود(بارگذاری باد)و در نتیجه اگر به علت شدت باد کار تعویض شیشه ها با تخته چند لایی صورت پذیرفته بود باید این عمل با افزایش ارتفاع افزایش می یافت(یعنی در بالای ساختمان شیشه های بیشری تعویض می شد)در صورتی که با توجه به شکل سوال می بینیم که با افزایش ارتفاع شیشه های تعویض شده کمتر می شوند.
منبع: مقررات ملی ساختمان مبحث 6=>ص37=>شکل بارکذاری در نمای ساختمان

104-در کلید اولیه گزینه ی3 صحیح امده یعنی زاویه وتسلط دید تماشاگران در اولویت قرارگرفته نسبت به صدا و آکوستیک یعنی در سالن اجتماعات بین اینکه تماشا گران دید داشته باشند یا صدا را دریافت کنند دید مستقیم مهم تر است در صورتی که اگر صدا و اکوستیک در سالن اجتماعات مناسب نباشد تماشاگران اصلا منظور سخنران را دریافت نمی شود و ارتباط صورت نمی پذیرد ولی در صورتی که اگر دید مستقیم وجود نداشت(مانند بسیاری از فضاهایی که جمعیت بسیار بیشتر است از ظرفیت فضا مانند بسیاری از مراسمات مذهبی) معمولا با یک ویدئو پروژکتور یا نمایشگر برای افراد خارج از محوطه یا کسانی که دید مستقیم ندارند ،به محل مورد نظر دید ایجاد میکنند ؛اگر ما صدای سخنران در یک سالن اجتماعات را متوجه شویم(کیفیت صدا) می توانیم صخن او را درک کرده ولی در صورتی که صدای او را نشنویم ولی هرچه تصویر او را هم داشته باشیم او نمی تواند با ما ارتباط برقرار کند.دید مستقیم مهم است ولی از صوت مهم تر نیست یعنی باید گزینه ی2 صحیح باشد.
و دید مستقیم تنها در طراحی سالن اجتماعات برای افراد ناشنوا مهم تر است و ان هم به خاطر این است که هرچه شما کیفیت صدا را بهتر کنید تاثیری در ارتباط بین مخاطب و سخنران ندارد بلکه انها نیاز دارند که حرکات و اشارات سخنران را ببینند.

102-درگزینه ی 1 که در کلید سوال پاسخ سوال شناخته شده است در ناحیه نزدیک به دیواری که پنجره قرار دارد نورگیری یکنواختی وجود ندارد در صورتی که با توجه به یکسان بودن مساحت پنجره ها ،شکل قرار گیری پنجره ها تاثیری قابل ملاحضه ای بر عمق نفوذ نور ندارد.
از طرفی در صورت سوال اشاره ای به نورگیری در کدام ناحیه نداشته (در عمق اتاق یا در نزدیک پنجره ها)در نتیجه گزینه ی 2 نور گیری بهتری در ناحیه نزدیک به دیوار(دیواری که در ان پنجره ها قرار دارند)داشته پس گزینه ی 1 نمی تواند صحیح باشد102.jpg

ranaamiri

عضو جدید
کاربر ممتاز
من به چهار تا از سوالا اعتراض دادم که همشم از درک بود متن اعتراضمم به این شرحه

104-در کلید اولیه گزینه ی3 صحیح امده یعنی زاویه وتسلط دید تماشاگران در اولویت قرارگرفته نسبت به صدا و آکوستیک یعنی در سالن اجتماعات بین اینکه تماشا گران دید داشته باشند یا صدا را دریافت کنند دید مستقیم مهم تر است در صورتی که اگر صدا و اکوستیک در سالن اجتماعات مناسب نباشد تماشاگران اصلا منظور سخنران را دریافت نمی شود و ارتباط صورت نمی پذیرد ولی در صورتی که اگر دید مستقیم وجود نداشت(مانند بسیاری از فضاهایی که جمعیت بسیار بیشتر است از ظرفیت فضا مانند بسیاری از مراسمات مذهبی) معمولا با یک ویدئو پروژکتور یا نمایشگر برای افراد خارج از محوطه یا کسانی که دید مستقیم ندارند ،به محل مورد نظر دید ایجاد میکنند ؛اگر ما صدای سخنران در یک سالن اجتماعات را متوجه شویم(کیفیت صدا) می توانیم صخن او را درک کرده ولی در صورتی که صدای او را نشنویم ولی هرچه تصویر او را هم داشته باشیم او نمی تواند با ما ارتباط برقرار کند.دید مستقیم مهم است ولی از صوت مهم تر نیست یعنی باید گزینه ی2 صحیح باشد.
و دید مستقیم تنها در طراحی سالن اجتماعات برای افراد ناشنوا مهم تر است و ان هم به خاطر این است که هرچه شما کیفیت صدا را بهتر کنید تاثیری در ارتباط بین مخاطب و سخنران ندارد بلکه انها نیاز دارند که حرکات و اشارات سخنران را ببینند.
دوست عزیز...یه سرچ تو اینترنت بزن...
سالن اجتماعات به منظور ایجاد فضایی جهت گرد هم ایی ها،ارائهمقالات، اجرای برنامه های هنری و… طراحی میشود.عامل تاثیر گذار در سالن تعدادصندلی ها و مخروط دید می باشد. سالن های اجتماعاتی که از ان به عنوان سالن نمایش نیز استفاده می شود،علاوه بر داشتن استاندارد ها و معیار های سالن های اجتماعات باید استاندارد هایی از نظیر خروجی اضطراری و… که مربوط به سالن های نمایش میباشد را نیز دارا باشند.نور سالن از طریق نور مصنوعی تامین شده و مصالح نیز بایدبه گونه ای انتخاب شود که عایق صوت باشد. سالن دارای فضا های جانبی از جمله صحنهنمایش،اتاق پشت صحنه و… می باشد.

ranaamiri

عضو جدید
کاربر ممتاز
خودتم فکرشو کن یه لحظه !تو قبل از اینکه بخای یه سالنو طراحی کنی میای به نوع مصالح جاذب صدا و بازتاب کنندش فک میکنی یا اول سن رو میزاری و صندلیا رو نسبت به سن میچینی بعد میای باتوجه به اون قضیه آکوستیکو حل میکنی؟نظره شما درسته ولی اون واسه سالنای آمفی تئاتر و سالنای اپرا صادقه که هندسه سالن مهمه ...

فاطیما8

عضو جدید
سوال 109 درک هم اشتباهه به نظرم چون تو ویکی پدیا و نت سرچ کردم نوشته معماری خودجوش یعنی معماری بومی خودجوشه اما نه براساس زمان و مکان بلکه براساس ویژگی های محیطی و بومی و فرهنگی...که با این اوصاف گزینه 1 درسته نه اینکه چون ی کلمه خودجوش رو اوردن گزینه عوض شه...اصن مسخره تر از این سوالا ندیدم تو عمرم...

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سوال 98 ......با توجه به تصویر زیر کهUntitled 1.jpg تقریبا از دید شخصی کف اتاق دراز کشیده است به فضا نگاه میکند جواب گزینه 3 درست می باشد

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منم 1 زدم اعتراض بدیم اما با منبع موثق
سوال 109 درک هم اشتباهه به نظرم چون تو ویکی پدیا و نت سرچ کردم نوشته معماری خودجوش یعنی معماری بومی خودجوشه اما نه براساس زمان و مکان بلکه براساس ویژگی های محیطی و بومی و فرهنگی...که با این اوصاف گزینه 1 درسته نه اینکه چون ی کلمه خودجوش رو اوردن گزینه عوض شه...اصن مسخره تر از این سوالا ندیدم تو عمرم...

فاطیما8

عضو جدید
متاسفم که باید بگم درمورد سالن اجتماعات هم گزینه پیشنهادی سنجش درسته والویت با مخروط دیده...
3. سالن اجتماعات:
الف. فضاي سالن:
سالن اجتماعات به منظور ایجاد فضایی جهت گرد هم ایی ها،ارائه مقالات،
اجرای برنامه های هنری و... طراحی میشود.عامل تاثیر گذار در سالن تعداد صندلی ها و مخروط دید می باشد.
سالن های اجتماعاتی که از ان به عنوان سالن نمایش نیز استفاده می شود،علاوه بر داشتن استاندارد ها و معیار های سالن های اجتماعات باید استاندارد هایی از نظیر خروجی اضطراری و... که مربوط به سالن های نمایش می باشد را نیز دارا باشند.نور سالن از طریق نور مصنوعی تامین شده و مصالح نیز باید به گونه ای انتخاب شود
که عایق صوت باشد.
و درمورد سوال اینه هم که هجمه زیادی علیش به وجود اومده باید بگم من امتحان کردم اینه روی سقف جایی پیدا کردم و دقیقا گزینه 4 درسته از نظر شخصی که از پایین نگاه میکنه اگه از بالا نگاه میکردیم گزینه 3 درست بود...

a1ich

عضو جدید
بچه ها با 73 مشکلی ندارین؟
محور به گنبد چه؟
گنبد زدن که مردم واعظو ببینن

Aniz

عضو
سوال 98 ......با توجه به تصویر زیر کهمشاهده پیوست 232295 تقریبا از دید شخصی کف اتاق دراز کشیده است به فضا نگاه میکند جواب گزینه 3 درست می باشد
این بهترین دلیله برا درست بودن گزینه 3...تو سایت سنجش گذاشتین اینو؟اعتراض دادین؟

anom

عضو جدید
بچه ها ببینین این اعتراضا وارده عایا؟
سؤال 92 گزینه 3
2015-02-18_005118.jpg
سؤال 96 گزینه 2
2015-02-18_011454.jpg
سؤال 109 گزینه 1
واژه لاتین Vernaculus به معنای (خانگی،بومی،طبیعی)است که از کلمه Verna به معنای" برده بومی" مشتق شده است.
معماري بومي كه به دور از تخصص ها تحقق ميابد, جوابگويي به نيازهاي يك جامعه را در ارتباط با عوامل طبيعي و خواسته هاي معنوي انسان ها عهده دار است

ranaamiri

عضو جدید
کاربر ممتاز
سؤال 92 گزینه 3
مشاهده پیوست 232342
سؤال 96 گزینه 2
مشاهده پیوست 232344
سؤال 109 گزینه 1
واژه لاتین Vernaculus به معنای (خانگی،بومی،طبیعی)است که از کلمه Verna به معنای" برده بومی" مشتق شده است.
معماري بومي كه به دور از تخصص ها تحقق ميابد, جوابگويي به نيازهاي يك جامعه را در ارتباط با عوامل طبيعي و خواسته هاي معنوي انسان ها عهده دار است
وارده بشدتم وارده:)

Ar Mina

عضو جدید
سؤال 92 گزینه 3
مشاهده پیوست 232342
سؤال 96 گزینه 2
مشاهده پیوست 232344
سؤال 109 گزینه 1
واااااااارده ها.بفرستش واسه سازمان

• Like
واکنش ها: anom

Ar Mina

عضو جدید
سوال 119 رو واقعا سوتی دادیا ... آخه تو سوالات منظر داری دنبال گزینه گنبد میگردی ؟ معلومه اون جواب نمیشه ...
سوال 118 روموافقم ...
سوال 117 اگه قرار بود خیرگی جوابش بشه که هیچ ساختمون شیشه ای ساخته نمیشد .
سوال 101 موافقم
91 که واضحه برو بچ ابتدایی احتیاج به فضای باز دارن . برای امنیت هم مدیر یا ناظم بین بچه ها میگرده و قدم میزنه . آخه بچه چکار فضای اداری داره ...
عزیزم نه من از طریق سایت های معتبر انگلیسی مشکل ساختمان جان هنکاک رو سرچ کردم اونجا مشکل رو قضیه انعکاس مطرح کرده.در ضمن من نگفتم همهباید نظرشون موافق نظر من باشه.هر کدوم رو موافقس واسه سازمان بفرست نه من.این طوری حداقل درصد درکموم 5 درسد میره بالا.

night_k

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من دیشب نتونستم بخوابم بخاطر درک مسخره سنجش!من نمیتونم قبول کنم که بخاطر سطح علمی پایین طراحای سوالات درک من 0 بشه!
رفتم تو نت سرچ کردم در مورد سوالا
اول ایتکه ساختمان جان هنکاک:
تو این مقاله ویکی پدیا و سایت خود شهر بستون میتونید توضیحات این بنا رو بخونید
http://www.iboston.org/mcp.php?pid=hancockTower
http://en.wikipedia.org/wiki/John_Hancock_Tower
http://www.pcf-p.com/a/p/6710/s.html
1-تو سایت شهر بستون نوشته که یکی از جاذبه های این ساختمان سطوح شیشه ای این بناست که انعکاس مناظر شهر و اسمون رو روی بنا ایجاد میکنه و بسیار جذابه!و در هیچکدوم از این دوتا منبع مشکل انعکاس نور و اذیت شدن محیط اطراف عنوان نشده در ضمن مشکل انعکاس شدید نور در بناهایی ایجاد میشه که سطح مقعری دارند و تور رو به صورت متمرکز شده انتشار میدن وگرنه کلی برج هست همشون با شیشه هستن نه چوب!
در ضمن تو خود سایت معمارش ای ام پی ذکر شده که ساختمان دارای گواهینامیه leed هستش بخاطر نورگیری عالی اون که از طریق شیشه های گسترده اون حاصل شده!در خود سایت ای امی پی میتونید بخونید که تمام تلاششون برای ایجاد بنایی مینیمال و در هماهنگی با کلیسای کنارش و میدان جلوی اون بوده اساسا این بنا طبق معیار های میس وندروهه طراحی شده.
2-مشکل باد:تو مقاله کامل ویکیپدیا ذکر شده که باد فقط در طبقات فوقانی بنا ایجاد ارتعاش میکرده که بعدا با اضافه شدن میاگر ها این مشکل حل شد.در ضمن حتی اگه مشکل باد وجود داشت بیشترین تاثیرش رو قسمت های بالاتر ساختمان ایجاد میشد مثلا ایستایی خوندیم ها!بنابراین اگ قرار بود با مقابلش نقاوت بشه باید طبقات بالای برج با چوب پوشید میشدند نه طبقات پایین!به اضافه اینکه شیشه های استفاده شده تو این بنا مقاوت خیلی بالای در مقابل باد داشتن و اونطور مکه تو مقاه ذکر شده اول فکر کرد که بخاطر وزش باد این شیشه ها شکستن بعدش دیدن نخیر به خاطر انقباض و انبسات حرارتی ناشی از تفاوت دمای بیرون و واخل این اتفاق افتاده!
3-توجه به مفاهیم پایداری وسنگینی:بله چوب میتونه از مصادیق پایداری حساب بشه ولی با یکمی مطالعه میفهمیم که شیشه هم جز این دسه مواد حساب میشه و وجود کلمه سنگینی کلا این گزینه رو رد میکنه از کی تا حالا سنگین بودن نما مزیت شده؟!
4-تنها گزینه مونده ایجاد تنوع در نمای بنا هستش الگوریتم قرار گیری چوب ها متتوع هستش و بعضی از طبقات بالا هم از این چوب استفاده شده و شیشه های سالم بلاتر هم باهاش تعویض شدن تا پترن ایجاد بشه
در یعضی سایتا نوشته که بخاطر باد بوده ولی هیچکدوم منبع موثقی ندارن تو منابعی که معرفی کردم تو خود سایت بوستون و ویکیپدیای انگیسی و از همه مهمتر سایت خود معمارش میتونید متن کامل رو بخونید

night_k

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوال اخر درک یعنی سوال 110:
تو کتاب مبانی ومفاهیم بانی مسعود دقیقا اشاره میشه که هندسه این سایت بر اساس "3"خیابان اصلی طراحی شده که به اتاق خواب شاه در عمارت قدیمی ختم میشه!با یکمی تحقیق در مورد شاه لویی میفهمیم که به صورت مستبدانه حکومت میکرده و بخاطر مهم جلوه دادن خودش سایت رو هم بر این اساس یعنی اتاق ایشون طراحی میکنن که با استفاده از مورادی مثل تقارن و سلسه مراتب این هدف ایجاد میشه پس نکته اصلی تمرکز روی اتاق شاه بوده!
متنش در صفحه 176 در ویرایش 5 کتاب هست

night_k

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوال 101 درک عمومی:
گزینه صحیح 2 هستش نه هیچ گزینه ای دیگه!
غلبه بصری یک رنگ روی بقیه رنگها!رو خود این عبارت تناقض با روی سوال هست از کی ایجاد غلبه بصری ایجاد یکانگی میکنه؟تنها اثر این حالت فقط نماین بودن یک رنگ هستش
بله در کتاب یوهانس ایتن فرمول هایی برای محاسبه مقدار رنگ های لازم در مجاورت فقط رنگ مکمل اون وجود داره تا حالت هارمونی ایجاد بشه ولی فقط و فقط کنار رنگ مکملش نه همه رنگ ها!
واسه مطالعه میتونید کتاب عناصر رنگ ایتن صفحات 22 هماهنگی رنگها،صفحه 35 کنتراست های 7گانه رنگهارو بخونید ولی توصیه میشه به طراحای سوال سنجش که کتاب از اول تا اخر یه ده باری بخونن!

saratanha

عضو جدید
من سوالات فن 34 -55- 57 سوالات تاریخ 71 - 75-84 درک هم 101 و 110 اعتراض دارم میدونم جواب درست زدم اما نمیدونم اعتراضم وارده ؟

night_k

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوال جال بعد شکل مدادتراش سوال 103 جواب سنجش گزینه 4
1-از لحاظ سازه ای :طراح سوال محترم!نیرویی که باعث میشه مداد تراش تو دست بمونه ناشی از تکیه گاه انتهایی اون نیست فک کنم شما با ستون اشتباه گرفتینش!نیروی ناشی از پیچش مداد درون مداد تراش به واسطه اصطحکاک بین انگشتان و سطوح جانبی اون ایجاد میشه که بهترین شکل برای تماس با انگشتان و ایجاد تکیه گاه شکل مسطتیل هتش نه هر شکل دیگه ای!حتی اگه نمودار نیروی پیچشی و محوری مدادتراش رو رسم کنید میبیند که به سمت لبه های جانبی اون نیروی پیچشی وارد میشه و چون تکیه گاه ها فقط اونجا هستن نه ته مداد تراش که هیچ تکیه گاهی نداره!
2-با توجه به اینکه تمامی کمپانی های بزرگ و معتر (البته نه چینی ها)مداد تراش رو به صورت مسطیل شکل طراحی میکنن و حتا لبه های اون رو به داخل انحنا میدن میدن که بین انگشتان بهتر چفت شه و ارگونومیک باشه!من تو نت حتی یه شکل به صورت گزینه 4 ندیم فکر میکنم اصلا وجود نداره!
3-از لحاظ ارگونومی من شکل رو نشون دوستم که تو دانشگاه ازاد قزوین مهندسی پزشکی میخونه نشون دادم گفت اصلا نمیشه تو دست نگهش داشت این شکل رو!چوت با اناتومی انگشتا و دست متناقض!با یکمی دقت میتونیم خودمونم اینو بفهمیم
4-از لحاظ مصرف مواد بدترین حالت ممکن گزینه 4 هستش
5-از لحاظ بسته بندی بدترین حالت شکل هستش!
اخر سریم طراحی سوال محترم یه نگاه به مدادتراش بچتون تو کیفش بندازید حوابو میفهمید!

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا