جعبه گیربکس pvc بدون چرخدنده

mahmood_7

عضو جدید
یک جعبه گیربکس اختراع کردم که بدون چرخدنده کار می کنه!!!!!!!!!!!!!!!!!

zarrafe

عضو جدید

خوب ما چه کمکی می تونیم بکنیم ، در خدمتیم .
من خودمم یک موتور اختراع کردم که بدون سوخت می تونه مدت خیلی زیادی کار کنه ( شایدم تا ابد ) ولی هنوز ثبتش نکردم تا بعد از امتحاناتم ببینم برای ثبت چی کار باید بکنم. الان 5 سال که روش کار می کنم . در هر صورت اگه کمکی بتونم برات بکنم خوشحال می شم تا شاید بتونیم دوباره ایران رو به صادر کننده علم تبدیل کنیم . در ضمن من دانشجوی ترم 5 جامداتم.

alzizou

عضو جدید
خودرو

خودرو

سلام . من از بچه های گروه خودرو دانشگاه صنعتی اصفهان هستم . 6 ماهی هست که داریم روی طراحی خودروی هیبریدی برای شرکت در مسابقات خارج از کشور کار می کنیم . الان در قسمت انتخاب و پیدا کردن اجزائ تولید قدرت هستیم . engine و gearbox ی که ما انتخاب کردیم ، باید از خارج وارد بشه . خوشحال می شیم اگه کسی در داخل ایران بتونه مثل شما دو نفر چیزی در چنته داشته باشه که به ما کمک کنه. اینجوری یک خودروی کاملاً داخلی درست خواهد شد. اگر در این زمینه مایل به همکاری بودید با میل من تماس بگیرید.

mahan57

مدیر بازنشسته

سلام
پس باید اسمش رو عوض کنید چون گیربکس یعنی جعبه دنده ( البته جسارتا) و شما می گید که دنده نداره . اول کاری که باید بکنید یه اسم مناسب براش پیدا کنید!

موفق باشید!

btaghizadan

عضو جدید
البته كاهنده بدون چرخدنده را من چندين مدل با مشخصات مختلف براي صنايع ايران طراحي كردم و ساختيم كه اگه خواسيد مي تونم توضيحات بيشتري در اختيارتون بگذارم. btaghizadan@yahoo.com

#nobody#

عضو جدید
کاربر ممتاز

البته شرکت رنو همچین طرحی رو قبلا ساخته بود یه یک میلیارد دلار خرجش کرده بودن و بعد پنج میلیارد دلار فروخته بودنش به شرکت نیسان (حرف حدودا ده سال پیشه)
سیستم کارش خیلی جالب بود و اساسا با لغزش چند جسم گوی مانند با مقاطع هزلولی روی هم و تغییر زاویه اونا متناسب با نسبت دورها و نیروی مورد نیاز کار میکرد.
اگه به روش کارش دقت کنین انگار که میلیاردها دنده وجود داره که پشت سر هم عوض میشه و تغییر نسبت دور چرخ به موتور بصورتی کاملا نا محسوس اتفاق میافته
عکسی ازش تو اینترنت پیدا نکردم که بذارم . شاید چون اسمش رو دقیقا نمیدونم . چون بقول دوستمون دیگه اسمش گیرباکس نیست...

#nobody#

عضو جدید
کاربر ممتاز
من خودمم یک موتور اختراع کردم که بدون سوخت می تونه مدت خیلی زیادی کار کنه ( شایدم تا ابد ) ولی هنوز ثبتش نکردم تا بعد از امتحاناتم ببینم برای ثبت چی کار باید بکنم. الان 5 سال که روش کار می کنم . در هر صورت اگه کمکی بتونم برات بکنم خوشحال می شم تا شاید بتونیم دوباره ایران رو به صادر کننده علم تبدیل کنیم . در ضمن من دانشجوی ترم 5 جامداتم.

دوست عزیز
ثبت اختراع در ایران براحتی آب خوردنه. کافیه بری عباس آباد تقاطع قائم مقام فرمش رو بگیری تایپ کنی و فرداش اول وقت اونجا باشی. اونوقت اگه خیلی شلوغ نباشه یکی دو ساعت بعد اسمت رو صدا میزنن و یه دختر خانوم جوان که هیچچچچ چی از صنعت سر در نمیاره ازت میپرسه این چیه و چون جوابت رو کلا نمیفهمه هی سرش رو تکون میده و بعد تاییدش میکنه
فقط یه نامه داره که باید بدی روزنامه رسمی که اگه خودت ببری پارک شهر زودتر کارت راه میافته
و یه فیش 5000 تومنی که باید میرداماد (ثبت شرکتها) بریزی به حساب
همین

#nobody#

عضو جدید
کاربر ممتاز

راستی گفتی که بدون سوخت مدت زیادی کار میکنه حتی تا ابد!
خوب هر موتوری باید یه خروجی نیرو داشته باشه و حتی اگر اونم نداشته باشه باید حداقل با نیروی استکاک بخشهای مختلفش مقابله کنه.
توجه کن که برایند نیروهای بازده موتورت باید بیشتر از صفر یا حداقل در زمانی که ازش کار نمیکشی صفر باشه . اما نمیتونه منفی باشه. یعنی نمیشه که بدون استفاده از نیروی خارجی (سوخت یا الکتریسیته یا ...) با حداقل نیروها مقابله کنه و از منفی به صفر یا بالاتر برسه.

یادمه با یه آدمی برخورد داشتم که میگفت یه موتور هواسوز ساخته و ثبت کرده اما هیچکی ازش استقبال نمیکنه. یه بازدید از موتورش داشتم دیدم که یه کمپرسور هوا طراحی کرده برای صندوق عقب و یه موتور بادی که باد کمپرسور رو نمیسوزونه بلکه مصرف میکنه و موتور رو به حرکت در میاره.
اولا همچین موتورهای بادی قبلا ساخته شده بوده و این آقا فقط طرح داده که رو ماشین بزارنش. اگه همچین چیزی منطقی بود که همون مخترع موتورش این کار رو انجام داده بود.
دوما یه ماشین با استفاده از یک کپسول گاز cng که 200 بار فشار توش هست و تازه گاز رو میسوزونه و حجمش رو 10 برابر میکنه (نسبت کمپرس تو موتور بنزینی) میتونه فقط 100 کیلومتر راه بره. حالا نمیدونم این آقا از یک کپسول هوای با فشار 10 بار که تازه بدلیل نسوختن حجمش هم زیاد نمیشه چه انتظاری داشته