جزئیات ۲پرونده بانکداری الکترونیک؛مردی که کارت بانک ۲۰۰هزار تومانی را ۲۰۰میلیونی می‌کند

coherent

عضو جدید
[h=3][/h] [h=1]جزئیات ۲پرونده بانکداری الکترونیک؛مردی که کارت بانک ۲۰۰هزار تومانی را ۲۰۰میلیونی می‌کند
[/h] [h=2]حوادث - روزنامه همشهری نوشت:[/h]
[h=4]
دو پرونده درباره بانکداری الکترونیک در مراجع قضایی در حال پیگیری است که اولی مربوط به فردی است که می‌تواند کارت هدیه 200 هزار تومانی را به 200 میلیون تومان تبدیل کند و دیگری هم می‌تواند به صورت آنلاین حسابها را هک کند.در پی لو رفتن اطلاعات الکترونیکی 10 بانک و اطلاعیه بانک مرکزی مبنی بر تغییر رمز کارت‌های بانکی به اطلاعاتی از دو پرونده در جریان در مراجع قضایی درباره بانکداری الکترونیک دست یافت.پرونده اول که در دادسرای رسیدگی به جرایم رایانه‌ای در جریان است به نقل از مهر مربوط به فردی است که به صورت آنلاین می‌تواند حساب‌های بانکی را هک کند. ظاهرا وی در تماسی با یک بانک خصوصی اعلام کرده که می تواند حساب‌ها را هک کند. در این میان، مسئول بانکی به وی می‌گوید این ادعایی بیش نیست اما این فرد به صورت آنلاین این کار را انجام می‌دهد که این مسئول این باره شوکه می‌شود.در پرونده دیگری که مراجع قضایی در حال پیگیری است به فردی ربط پیدا می‌کند که اتهامش افزایش مبلغ کارت اعتباری از 200 هزار تومان به 200 میلیون تومان است. روایت شده است که این فرد علاوه بر افزایش مبلغ کارت اعتباری، می‌تواند حداکثر برداشت روزانه 200 هزار تومانی از کارت را تا 200 میلیون تومان افزایش دهد.
[/h]

mohammad vaghei

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یعنی کلا بانکداری ما شاهکاره تو همه چی از این بر اختلاس به این بزرگی بعد سود های کلان بعد این آخری واقعا دستشون درد نکنه خسته میشن

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها از هک شدن حسابای بانکی چه خبر ؟ رمزاتونو عوض کردین ؟

Fateme_bay

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها از هک شدن حسابای بانکی چه خبر ؟ رمزاتونو عوض کردین ؟

دیروز یارو توی BBCگفت که حتی اگر هم رمزاتون رو عوض کنید اوضاع هیچ فرقی نکرده
خود یاور گفت..همونی که هک کرده بود
گفت من اطلاعات مردم رو نزاشتم...یعنی هیچ مشکلی از جانب من نیست...یعنی اینکه مردم بدونید چه امروز رمزتون رو عوض کنید چه نکنید زیاد فرقی بحالتون نمیکنه
یعنی هر لحظه امکان سو استفاده از رمزتون هست...چون ایران سیستم امنیتی مناسبی برای حفاظت از اطلاعات مردم ایجاد نکرده
نرم افزارها بسیار ابتدایی هستن..یعنی حتی معمولی ترین آدم ها هم به راحتی میتونن به اطلاعات سایرین دست پیدا کنن
و این تازه یه بخش مشکله
وقتی شما توی فروشگاه کارتتون رو به دستگاه pos میکشید..مشکل تازه شروع میشه
اونا به راحتی میتونن به شماره رمزتون دست پیدا کنن...به همین راحتی

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
وقتی کشور ما فقط ظاهرش پیشرفت کنه نتیجه اش وضعیت آشفته ای هست که امروز شاهد هستیم.

همین جریان کارتهای بانکی, خود کارت و وسایل و ATM وارد کشور شده اما نه فرهنگ و نه تکنولوژی و نه آموزش این خدمات هیچکدوم وارد کشور نشده.

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
من الان اون لیست رو نگاه کردم تمام حسابامون بود :cry:

میگن تو وبلاگش برای رمزا یه عدد 14 رقمی گذاشته که رمز چهار رقمی عینن توش هست و میشه حدسش زد

از این به بعد فقط ازکارت هدیه برای خرید استفاده میکنم که حداقل یه مقدار محدودی پول داشته باشه

Fateme_bay

عضو جدید
کاربر ممتاز
من الان اون لیست رو نگاه کردم تمام حسابامون بود :cry:

میگن تو وبلاگش برای رمزا یه عدد 14 رقمی گذاشته که رمز چهار رقمی عینن توش هست و میشه حدسش زد

از این به بعد فقط ازکارت هدیه برای خرید استفاده میکنم که حداقل یه مقدار محدودی پول داشته باشه

من کاری به حرف دیگرون ندارم
اما خودش میگفت من اطلاعات ملت رو پخش نکردم..مشکلی پیش نمیاد
اما
میگه اینجوری نیست که فقط همین یه بار باشه...گفت هر لحظه میشه به اطلاعات دسترسی پیدا کرد و اینکه ربطی به تعویض رمزها نداره
یعنی مشکل حل نشده..فقط صورت مسئله رو به زور پاک کردن

من خودم که فکر میکنم میبینم همچی پر بیراه نمیگه...
یا شایدم
کار خودشون باشه...

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
من کاری به حرف دیگرون ندارم
اما خودش میگفت من اطلاعات ملت رو پخش نکردم..مشکلی پیش نمیاد
اما
میگه اینجوری نیست که فقط همین یه بار باشه...گفت هر لحظه میشه به اطلاعات دسترسی پیدا کرد و اینکه ربطی به تعویض رمزها نداره
یعنی مشکل حل نشده..فقط صورت مسئله رو به زور پاک کردن

من خودم که فکر میکنم میبینم همچی پر بیراه نمیگه...
یا شایدم
کار خودشون باشه...

اینا حرفای آقای خسرو زارع فرید هست :

اطلاعات سه میلیون کارت بانکی در این وبلاگ پخش میشودحال که کسی به فکر تامین امنیت حسابهای بانکی و کارتهای بانکی نیست تنها چاره اطلاع رسانی به مردم و دارندگان کارتهاست با وجود اینکه افشا سازی عدم وجود امنیت در تراکنشهای بانکی نمیتواند مورد تائید بانکها باشد اما اطلاع از آن حق هر دارنده کارت و استفاده کننده از سیستم بانکداری الکترونیکی است. همچنین برای اثبات این ادعا تمامی کارتهائی که در این وبلاگ اطلاعاتشان نشان داده میشود به صورت محرمانه تنها شماره کارت و رمز کارت به صورت مخفی شده در یک عدد 14 رقمی نشان داده میشود که تنها دارندگان کارتها میتوانند رمز خود را درون این عدد 14 رقمی تشخیص دهند. لذا پخش این اطلاعات خطری برای دارندگان کارتها ایجاد نمیکند. از سوی دیگر این اطلاعات تنها بخشی از کارتهایی را که در سه سال مربوط به سالهای 1387 و 1388 و 1389 استفاده شده اند را شامل میشود و سایر کارتهائی که تا به امروز در پوزهای شرکت انیاک استفاده شده نیز در معرض خطر قرار دارند و وظیفه بانکهای کشور هست که اقدام به ابطال و صدور کارت جدید برای دارندگان تمامی این کارتها نمایند. در این سایت اطلاعات تعداد 3000000 ( سه میلیون ) کارت بانکی به صورت محرمانه پخش خواهد شد. این تعداد برای اثبات و اقناع تمامی هم میهنان کافی است. لازم به ذکر است در صورتی که این سایت توسط سایتهای خبری و خبرگزاریهای بین المللی به صورت کافی منعکس شود. پس از یکماه و صدور کارتهای جدید برای دارندگان کارتهای بانکی اطلاعات کامل کارتهای بانکی ( تراک دوم و رمز ) نیز پخش خواهد شد. در غیر اینصورت جهت جلوگیری از صدمه دیدن حسابهای بانکی این اقدام صورت نخواهد گرفت.

من از آقای زارع فرید تشکر می کنم که شهامت افشاگری رو داشتن و مردم رو آگاه کردن !

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
ایشون تو یادداشت هاشون گفتن که علاوه بر این که حق و حقوق واقعی شون رو از شرکت انیاک دریافت نکردن ، به درخواست هاشون مبنی بر بالا بردن امنیت حساب ها توجهی نشده و آقای حجازیان رئیس شرکت به جای هزینه کردن بودجه برای اجرای برنامه های امنیتی برای خودشون ویلای خارج از کشور و پاسپورت دوم تهیه کردن تا به وقتش که لازم شد جواب بدن فرار کنن
و گفته که سایر کارمند هایی که از قضیه مطلع بودند هم حق السکوت گرفتند

اون برای این که به مردم ثابت کنه اطلاعاتشون کاملا دم دست افراد سارق هست مجبور شد این کار رو بکنه و الان تو این عدد 14 رقمی فقط صاحب اصلی کارت میتونه رمز رو تشخیص بده صرفا برای این که باورش بشه

Fateme_bay

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیالت تخت

این وسط فقط همیشه مردمن که زیان میکنند
اگه برا حساب های خودشون مشکلی به وجود میامد حتما یه کاری میکردن
اما..
دریغ از روحیه خدمت گذاری که صد ساله توی این مملکت مرده

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیالت تخت

این وسط فقط همیشه مردمن که زیان میکنند
اگه برا حساب های خودشون مشکلی به وجود میامد حتما یه کاری میکردن
اما..
دریغ از روحیه خدمت گذاری که صد ساله توی این مملکت مرده

بله حسابای خودشون که تو سوئیس و کاناداست

راستی شما که مدیریت میخونی یادت باشه وقتی مدیر شدی جنایت های اونا رو جبران کنی

engage

اخراجی موقت
همش الکیه اگه شدنی باشه بالاخره باید از یک حساب برداشته بشه که خوب میگیرن

Fateme_bay

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله حسابای خودشون که تو سوئیس و کاناداست

راستی شما که مدیریت میخونی یادت باشه وقتی مدیر شدی جنایت های اونا رو جبران کنی

چشم
اگه بزارن...
آخه میدونی که باید مدرکت از دانشگاه آکسفورت باشه...

البته زیاد که فکر میکنم میبینم من دوست ندارم به اون میزا برسم
دوست ندارم فحش و لعنت ملت پشتم باشه
والا بخدا

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این آقای زارع فرید خائنی بیش نیست
این اگه واقعا دلش به حال مردم و سیستم امنیتی حساب ها میسوخت که قصد نمیکرد کاسبی کنه از این قضیه. و وقتی بهش پول ندادن بیاد افشا کنه. به پول نخواهی رسید برادر من
این اطلاعاتی هم که منتشر کردی هیچ ارزشی نداره و به هیچ کاری نمیاد.:D

Fateme_bay

عضو جدید
کاربر ممتاز
این آقای زارع فرید خائنی بیش نیست
این اگه واقعا دلش به حال مردم و سیستم امنیتی حساب ها میسوخت که قصد نمیکرد کاسبی کنه از این قضیه. و وقتی بهش پول ندادن بیاد افشا کنه. به پول نخواهی رسید برادر من
این اطلاعاتی هم که منتشر کردی هیچ ارزشی نداره و به هیچ کاری نمیاد.:D

اون که کار بدی کرده

اما
میخواسته بگه چقدر راحت میشه به اطلاعات ملت دست پیدا کرد
میخواسته بگه عزیزان بانک مرکزی یه کاری برای افزایش ضریب ایمنی اطلاعات مردم بکنید..

حیف که همیشه توی ایران صورت مسئله رو پاک میکنن میچسبن به جزئیات مسخره..حواشی

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اون که کار بدی کرده

اما
میخواسته بگه چقدر راحت میشه به اطلاعات ملت دست پیدا کرد
میخواسته بگه عزیزان بانک مرکزی یه کاری برای افزایش ضریب ایمنی اطلاعات مردم بکنید..

حیف که همیشه توی ایران صورت مسئله رو پاک میکنن میچسبن به جزئیات مسخره..حواشی

اگه میخواسته اینها رو بگه چرا فرار کرده از کشور؟ و چرا همکاری نکرده با مسئولین بانک ملی؟

در ایران حواشی رو تیتر اصلی میکنن!

Fateme_bay

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه میخواسته اینها رو بگه چرا فرار کرده از کشور؟ و چرا همکاری نکرده با مسئولین بانک ملی؟

منم خیلی دوست دارم بدونم چرا همیشه آدمای نخبه از کشور فرار میکنن؟؟
یا آدمایی که یه چیزی رو فاش میکنن...

حتما مشکل جانی براشون به وجود میاد دیگه..یا شایدم میبینن اینجا قدر اونا رو نمیدونه
یا شایدم سال قبل داد زده بوده که این مشکل هست...کسی گوش نکرده و گفته: خود بانک مرکزی رعایت نمیکنه ما رعایت کنیم؟؟؟؟

واقعا چرا؟؟؟؟

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
دیروز یارو توی BBCگفت که حتی اگر هم رمزاتون رو عوض کنید اوضاع هیچ فرقی نکرده
خود یاور گفت..همونی که هک کرده بود
گفت من اطلاعات مردم رو نزاشتم...یعنی هیچ مشکلی از جانب من نیست...یعنی اینکه مردم بدونید چه امروز رمزتون رو عوض کنید چه نکنید زیاد فرقی بحالتون نمیکنه
یعنی هر لحظه امکان سو استفاده از رمزتون هست...چون ایران سیستم امنیتی مناسبی برای حفاظت از اطلاعات مردم ایجاد نکرده
نرم افزارها بسیار ابتدایی هستن..یعنی حتی معمولی ترین آدم ها هم به راحتی میتونن به اطلاعات سایرین دست پیدا کنن
و این تازه یه بخش مشکله
وقتی شما توی فروشگاه کارتتون رو به دستگاه pos میکشید..مشکل تازه شروع میشه
اونا به راحتی میتونن به شماره رمزتون دست پیدا کنن...به همین راحتی

احسنت به بی بی سی البته منظور نوع فارسی بهایی نشینش هستا ........چه همکاران و مخاطبین خوبی داره :D

در ضمن اصلا و ابدا هکی در کار نبوده ......ایشون بهش اطلاعات داده شده بوده و هکی در کار نبوده

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
لغو مجوز شرکت لو دهنده اطلاعات بانکی/ سیستم بانکی هک نشده است

مدیراداره نظام های پرداخت بانک مرکزی از لغو مجوز شرکتی که اطلاعات بانکی مشتریان را لو داد خبر داد و گفت:

از این پس ارائه مجوز به شرکت های خدمات پرداخت بانکی با تدابیر سختگیرانه همراه خواهد بود.
به گزارش خبرنگار مهر، ناصر حکیمی عصر امروز در یک نشست خبری و در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر در خصوص تهدید امنیتی به وجود آمده برای حدود 3 میلیون کارت بانکی مردم از سوی شخصی دریکی از شرکت های ارائه دهنده خدمات پرداخت گفت: هم اکنون مجوز فعالیت این شرکت لغو شده است.
مدیراداره نظام های پرداخت بانک مرکزی با تاکید بر اینکه حدود 3 روز پیش یک تیم پایش در بانک مرکزی اخباری را دریافت کرد که طی آن یک شخص از کارکنان شرکت ارائه دهنده خدمات پرداخت بانکی (ف.ا) ادعا کرد که اطلاعات بانکی برخی از دارندگان کارت بانکی را منتشر کرده است.

حکیمی تصریح کرد: در این رابطه کارگروهی تشکیل شد و پس از بررسی ها مشخص شد که این فرد اطلاعاتی را از طریق فعالیت در شرکت ارائه دهنده خدمات پرداخت منتشر کرده است که اساسا اهمیتی برای امکان سوءاستفاده از حساب های بانکی افراد وجود ندارد .

این مقام مسئول در بانک مرکزی با تاکید براینکه به شهروندان توصیه می شود رمز کارت بانکی خود را تغییر دهند افزود: این تهدید برای 1.5 تا 2 درصد از 160 میلیون کارت بانکی موجود در شبکه ایجاد شد که پس از آن بانک ها گزینه تغییر رمز اجباری را برای مشتریان در زمان مراجعه به خودپردازها قرار دادند.

حکیمی با بیان این مطلب که پس از تغییر رمز کارت بانکی افراد دوباره فعال می شود ادامه داد: تیم بررسی پس از مطالعه ادعای مطرح شده شخص به این نتیجه رسید که تهدید امنیتی چندانی متوجه حساب های مردم نیست و صرفا برخی گزارشات کارت ها از طریق دسترسی آن فرد به گزارشات کارت های بانکی منتشر شده است.

این مقام مسئول در بانک مرکزی تغییر رمز کارت های بانکی را تضمین کننده افزایش امنیت آنها دانست و با تاکید بر اینکه بهتر است مردم هر 3 ماه یک بار رمز کارت خود را تغییر دهند، تاکید کرد: طی سه روز گذشته مشخص شد که هیچ سندی حاکی از دسترسی غیرمجاز به حساب های بانکی مردم و یا برداشت ثبت نشده است.

مدیراداره نظام های پرداخت بانک مرکزی خاطرنشان کرد:

همچنین هک در سیستم بانکی صورت نگرفته و ادعای شخص در وبلاگش صرفا از طریق گزارشات روزانه مردم بوده است
،

سهل انگاری مدیریتی یا نرم افزاری در یک شرکت خصوصی که عهده دار خدمات پایانه های فروش بود باعث این اتفاق شد.

حکیمی با بیان اینکه در طول 1.5 سال اخیر موضوع مربوط به اصلاح سیستم های شرکت های خدمات پرداخت و سرویس دهنده به بانک ها اصلاح شد، گفت: در ارائه مجوز به این شرکت ها تجدید نظر خواهد شد.

این مقام مسئول در بانک مرکزی در پاسخ به سئوال دیگر خبرنگار مهر در ارتباط با اینکه آیا این شرکت امکان فعالیت دوباره را در شبکه بانکی کشور خواهد یافت، تاکید کرد:

طبیعتا وقتی شرکت نتواند این کار را ادامه دهد در مجوز آن تجدید نظر می شود هر چند که آن شخص خاطی خود را معرفی کرده است.

حکیمی ادامه داد: نقایص مدیریتی یا نرم افزاری در شرکت های ارائه دهنده خدمات پرداخت نباید دلیلی بر انتشار اطلاعات دارندگان کارت ها باشد ولی با این حال برای صاحبان کارت های بانکی که ادعا شده بود، اتفاقی نیفتاده است.

http://www.mehrnews.com/fa/NewsDetail.aspx?NewsID=1577756

آخرین ویرایش:

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز

دوست عزیز شما مثل اینکه حالتون خوش نیستا
تو این مملکت حرف حق بزنی و ایراد بگیری سرت بالای داره
چه برسه بخوای ایرادایی بگیری که مستقیم با وزارت اطلاعات رابطه داره
تو دنیای مجازی ما یه نهادی داریم به اسم "انجمن رمز ایران" که همون کاری رو میکنه که وزارت اطلاعات تو دنیای واقعی میکنه
میدونی همین که یه کسی اومده این اطلاعات رو افشا کرده چه نگرانیی تو جامعه ایجاد میکنه؟ این از نظر آقایون جرمه و هرکی هم بود فرار میکرد
اونایی که کامپیوتر و شبکه خوندن شاید این رو قبول کنن که سیستم هایی که تو کشورمون استفاده میشه از روتر ها و بریدج ها و ..... که اکثرا هم برای شرکت سیسکو هستن قدیمی هستن و بعضی اوقات باگ دارن
یادمه یه زمانی دوستام یه باگ رو روترهای سیسکو یه مدل خاصی پیدا کرده بودن که اطلاعاتی که ازشون میگذشت رو رونوشت برداری میکردن و براشون میفرستادن
کلا اینو بگم که تو ایران زیاد رو امنیت اطلاعات پافشاری نشده و یه سری استخدام شدن که بیشتر از کار کردن رو امنیت مراکز مهم و حساس بیشتر کارشون شده *****ینگ یا هک سایت های درجه 2 و 3 خارج از کشور

Fateme_bay

عضو جدید
کاربر ممتاز
احسنت به بی بی سی البته منظور نوع فارسی بهایی نشینش هستا ........چه همکاران و مخاطبین خوبی داره :D

در ضمن اصلا و ابدا هکی در کار نبوده ......ایشون بهش اطلاعات داده شده بوده و هکی در کار نبوده

ما که همیشه دعای خیر میکنیم به جانشان...
خوب شد؟؟؟؟

بردوک بزرگ

عضو جدید
کاربر ممتاز
لغو مجوز شرکت لو دهنده اطلاعات بانکی/ سیستم بانکی هک نشده است
مدیراداره نظام های پرداخت بانک مرکزی از لغو مجوز شرکتی که اطلاعات بانکی مشتریان را لو داد خبر داد و گفت:

از این پس ارائه مجوز به شرکت های خدمات پرداخت بانکی با تدابیر سختگیرانه همراه خواهد بود.
به گزارش خبرنگار مهر، ناصر حکیمی عصر امروز در یک نشست خبری و در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر در خصوص تهدید امنیتی به وجود آمده برای حدود 3 میلیون کارت بانکی مردم از سوی شخصی دریکی از شرکت های ارائه دهنده خدمات پرداخت گفت: هم اکنون مجوز فعالیت این شرکت لغو شده است.
مدیراداره نظام های پرداخت بانک مرکزی با تاکید بر اینکه حدود 3 روز پیش یک تیم پایش در بانک مرکزی اخباری را دریافت کرد که طی آن یک شخص از کارکنان شرکت ارائه دهنده خدمات پرداخت بانکی (ف.ا) ادعا کرد که اطلاعات بانکی برخی از دارندگان کارت بانکی را منتشر کرده است.

حکیمی تصریح کرد: در این رابطه کارگروهی تشکیل شد و پس از بررسی ها مشخص شد که این فرد اطلاعاتی را از طریق فعالیت در شرکت ارائه دهنده خدمات پرداخت منتشر کرده است که اساسا اهمیتی برای امکان سوءاستفاده از حساب های بانکی افراد وجود ندارد .

این مقام مسئول در بانک مرکزی با تاکید براینکه به شهروندان توصیه می شود رمز کارت بانکی خود را تغییر دهند افزود: این تهدید برای 1.5 تا 2 درصد از 160 میلیون کارت بانکی موجود در شبکه ایجاد شد که پس از آن بانک ها گزینه تغییر رمز اجباری را برای مشتریان در زمان مراجعه به خودپردازها قرار دادند.

حکیمی با بیان این مطلب که پس از تغییر رمز کارت بانکی افراد دوباره فعال می شود ادامه داد: تیم بررسی پس از مطالعه ادعای مطرح شده شخص به این نتیجه رسید که تهدید امنیتی چندانی متوجه حساب های مردم نیست و صرفا برخی گزارشات کارت ها از طریق دسترسی آن فرد به گزارشات کارت های بانکی منتشر شده است.

این مقام مسئول در بانک مرکزی تغییر رمز کارت های بانکی را تضمین کننده افزایش امنیت آنها دانست و با تاکید بر اینکه بهتر است مردم هر 3 ماه یک بار رمز کارت خود را تغییر دهند، تاکید کرد: طی سه روز گذشته مشخص شد که هیچ سندی حاکی از دسترسی غیرمجاز به حساب های بانکی مردم و یا برداشت ثبت نشده است.

مدیراداره نظام های پرداخت بانک مرکزی خاطرنشان کرد:

همچنین هک در سیستم بانکی صورت نگرفته و ادعای شخص در وبلاگش صرفا از طریق گزارشات روزانه مردم بوده است
،

سهل انگاری مدیریتی یا نرم افزاری در یک شرکت خصوصی که عهده دار خدمات پایانه های فروش بود باعث این اتفاق شد.

حکیمی با بیان اینکه در طول 1.5 سال اخیر موضوع مربوط به اصلاح سیستم های شرکت های خدمات پرداخت و سرویس دهنده به بانک ها اصلاح شد، گفت: در ارائه مجوز به این شرکت ها تجدید نظر خواهد شد.

این مقام مسئول در بانک مرکزی در پاسخ به سئوال دیگر خبرنگار مهر در ارتباط با اینکه آیا این شرکت امکان فعالیت دوباره را در شبکه بانکی کشور خواهد یافت، تاکید کرد:

طبیعتا وقتی شرکت نتواند این کار را ادامه دهد در مجوز آن تجدید نظر می شود هر چند که آن شخص خاطی خود را معرفی کرده است.

حکیمی ادامه داد: نقایص مدیریتی یا نرم افزاری در شرکت های ارائه دهنده خدمات پرداخت نباید دلیلی بر انتشار اطلاعات دارندگان کارت ها باشد ولی با این حال برای صاحبان کارت های بانکی که ادعا شده بود، اتفاقی نیفتاده است.

http://www.mehrnews.com/fa/NewsDetail.aspx?NewsID=1577756

مجوزشون باطل شده؟نه بابا ؟راستی آقشون نکردن؟

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
محمد آقا و آقا مصطفی واقعا جای تأسف داره که این توجیهات کودکانه رو از شما میشنوم با خوندن حرفای شما و جملاتی که فقط خودتون رو میتونید باهاش گول بزنید هم خندم میگیره و هم جا داره که به حالتون گریه کنم !

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
همه ما قبل از این که شما به اصطلاح آگاهمون کنید معنی هک و تفاوت این کلمه با کلمه تقلب رو میدونستیم

وقتی یه نفر از اول رمز شما رو تو اسنادش ثبت کرده نیازی به هک کردن شما نداره !

وقتی یه نفر از خرابکاری و دزدی ما فوقش خبر میده یه بچه ده ساله هم میتونه حدس بزنه که عاقبتش چی میشه یعنی به عقل یه بچه هم میرسه که اون شخص قبل از حرف زدن باید از کشور فرار کنه تا مجازات نشه نه اصلا یه تریبون گیرش بیاد واسه حرف زدن

این از بدبختی ماست که افراد برای انتقاد و اعتراض راهی به جز استفاده از تریبون دشمن و به قول معروف دشمن شاد بودن ندارن !

اگر من هم جای ایشون بودم و آدم درستی بودم ( خائن نبودم ) حاضر نمیشدم مثل همکاراش حق السکوت بگیرم و اجازه بدم رئیس شرکت همه رمز ها مردم رو برای روز مبادا نگه داره و با بودجه اجرای برنامه امنیتی بره وبلا تو کانادا بگیره و پاسپورت دوم ! و روزی که تصمیم گرفت فلنگ رو ببنده سه سوت همه حساب ها رو خالی میکنه میفرسته به حساب خارجی خودش و با پاسپورت دومش برای همیشه میره و به ریش ملت میخنده درست مثل اختلاس کننده ی قبلی که الان داره تو کانادا کیف میکنه !

اگر منم جای آقای زارع بودم شاید دقیقا همین کارو میکردم چون هیچ راهی برای مطلع کردن مردم وجود نداشت !

باید از ایشون قدردانی بشه !

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
محمد آقا و آقا مصطفی واقعا جای تأسف داره که این توجیهات کودکانه رو از شما میشنوم با خوندن حرفای شما و جملاتی که فقط خودتون رو میتونید باهاش گول بزنید هم خندم میگیره و هم جا داره که به حالتون گریه کنم !
سلام .......خوشحال میشم با صحبتهای غیر کودکانه ما را از این خیالات به قول شما بیرون بیارید ؟

اصلا شما میدونین این شخص کی بوده ؟
کدوم شرکت کار میکرده ؟
در ضمن اونهایی که عابر بانک استفاده میکنن احتمالا باید بدونن که بهتر است هر سه ماه رمز رو عوض کرد و به کسی نداد

همه ما قبل از این که شما به اصطلاح آگاهمون کنید معنی هک و تفاوت این کلمه با کلمه تقلب رو میدونستیم

وقتی یه نفر از اول رمز شما رو تو اسنادش ثبت کرده نیازی به هک کردن شما نداره !

وقتی یه نفر از خرابکاری و دزدی ما فوقش خبر میده یه بچه ده ساله هم میتونه حدس بزنه که عاقبتش چی میشه یعنی به عقل یه بچه هم میرسه که اون شخص قبل از حرف زدن باید از کشور فرار کنه تا مجازات نشه نه اصلا یه تریبون گیرش بیاد واسه حرف زدن

این از بدبختی ماست که افراد برای انتقاد و اعتراض راهی به جز استفاده از تریبون دشمن و به قول معروف دشمن شاد بودن ندارن !

اگر من هم جای ایشون بودم و آدم درستی بودم ( خائن نبودم ) حاضر نمیشدم مثل همکاراش حق السکوت بگیرم و اجازه بدم رئیس شرکت همه رمز ها مردم رو برای روز مبادا نگه داره و با بودجه اجرای برنامه امنیتی بره وبلا تو کانادا بگیره و پاسپورت دوم ! و روزی که تصمیم گرفت فلنگ رو ببنده سه سوت همه حساب ها رو خالی میکنه میفرسته به حساب خارجی خودش و با پاسپورت دومش برای همیشه میره و به ریش ملت میخنده درست مثل اختلاس کننده ی قبلی که الان داره تو کانادا کیف میکنه !

اگر منم جای آقای زارع بودم شاید دقیقا همین کارو میکردم چون هیچ راهی برای مطلع کردن مردم وجود نداشت !

باید از ایشون قدردانی بشه !
ایشون یک خائن و وطن فروشه .......چرا بدو بدو رفته اونور ؟
رسانه نداره ؟! ........قبل اینکه بدو بدو بره داخل وبلاگش چرندیاتشو گفته بوده

در ضمن این رو بدونید ایران خیلی از هکرها رو که داخل ایران موندن احترام براشون قائل شده و اتفاقا ازشون دارن استفاده میکنن و حقوق بهشون میدن !

در قبال رسانه بی بی سی فارسی ........نه انگلیسی
تاریخچه رادیو و این رسانه کاملا گویاست و حرفهایی که زده شد بی مدرک نبود

در ضمن همیشه فکر نکن همه باید موافق تفکر شما باشند و سعی کن احترامی که معتقدی باید به صورت متقابل باشه رو ابتدا خود انجام دهین
خوش باشید ........

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام .......خوشحال میشم با صحبتهای غیر کودکانه ما را از این خیالات به قول شما بیرون بیارید ؟

اصلا شما میدونین این شخص کی بوده ؟
کدوم شرکت کار میکرده ؟
در ضمن اونهایی که عابر بانک استفاده میکنن احتمالا باید بدونن که بهتر است هر سه ماه رمز رو عوض کرد و به کسی نداد

ایشون یک خائن و وطن فروشه .......چرا بدو بدو رفته اونور ؟
رسانه نداره ؟! ........قبل اینکه بدو بدو بره داخل وبلاگش چرندیاتشو گفته بوده

در ضمن این رو بدونید ایران خیلی از هکرها رو که داخل ایران موندن احترام براشون قائل شده و اتفاقا ازشون دارن استفاده میکنن و حقوق بهشون میدن !

در قبال رسانه بی بی سی فارسی ........نه انگلیسی
تاریخچه رادیو و این رسانه کاملا گویاست و حرفهایی که زده شد بی مدرک نبود

در ضمن همیشه فکر نکن همه باید موافق تفکر شما باشند و سعی کن احترامی که معتقدی باید به صورت متقابل باشه رو ابتدا خود انجام دهین
خوش باشید ........

خدا رو شکر با لحن توهین آمیز چیزی ننوشتم که الان به شخصی مثل شما معذرت خواهی بدهکار باشم

اگر موضوع بحث مذهبی بود حاضر بودم تا ده روز دیگه هم با شما بحث کنم تا بحث به یه نتیجه قانع کننده برسه

اما چون موضوع سیاسی هست دقیقا به همون دلیلی که آقای زارع مجبور شدن از ایران برن و حاضر نشدن از رسانه به اصطلاح ملی اطلاعاتشون رو فاش کنن من هم نمیتونم با شما بحث کنم ! و از این بابت که نمیتونم بیشتر از این شما رو آگاه کنم متأسفم

شما هم دقیقا به همین دلیل شجاعت پیدا می کنی و از من میخوای بی پروا و صریح صحبت کنم چون خیالت راحته که به عقلم می رسه به همین راحتی با امنیتم بازی نکنم

شما می تونی آزادانه این تبلیغات مضحک رو بر علیه آقای زارع منتشر کنی و خیلی راحت هر چقدر دوست داری به ایشون توهین کنی و تهمت بزنی

ایشون چه خوب باشه چه بد به هر حال کار خوبی انجام داده و من ازش متشکرم

ایشون به هدفش که آگاه کردن مردم بوده رسیده و در کنارش حقش رو هم خواسته در واقع اختلاف اونا به نفع مردم تموم شد

حالا با این که کاری از دستمون بر نمیاد لااقل اگر فردا روزی آقای رئیس اون شرکت ظرف چند ثانیه حسابای ما رو خالی کرد و تشریف برد کانادا حداقل میدونیم کی پولامونو دزدیده !

شما هم به تبلیغاتت ادامه بده و خوش باش !

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
در ضمن اضافه کنم که الان همه میدونیم ایشون کی بوده و کارمند کدوم شرکت با ریاست کدوم آقا ( اختلاس کننده احتمالی بعدی ) و همینطور اسم کسی که برخلاف آقای زارع حق السکوت گرفته

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
توضیح بعدی :

من خدا رو شکر یادم نمیاد تا حالا از کسی انتظار داشته بودم که با من موافق باشه و حاضر با حوصله همه حرفای منتقدینم رو گوش بدم

نیازی هم نیست بی بی سی رو به ما معرفی کنی خودم قبل از معرفی شما اونو دشمن خطاب کردم و خیلی هم خوب میتونم دوز و کلک هاشو از حرف راستش تشخیص بدم !

بالا