تکنیک های برتر جهت قبولی در آزمون طراحی 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
به باکس پله نگاه کنیین هم هاشور خورده و هم جانمایی خوبی داره
ورودیش هم خیلی هنرمندانه با جک معلوله ست شده
اینور هم ورودی پارکینگ 3/5 دراومده که کاملا طبق ظوابطه

• Like
واکنش ها: agin

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان بیاین در مورد کار agin جان که لطف کردن و کارشونو واسمون گذاشتن نظر بدیم که یک نمونه موفق هستش درس بگیریم چه تکنیک های خوبی داره؟ و چه ایراداتی داره ممنون میشم اگه خودشون هم کمک کنن بهمون یا حق . مشاهده پیوست 199400

1) ذکر شده که دیوار باکس پله ضد حریقه و هاشور زده شده
2) استفاده از در دودبند در باکس پله، و اینکه در همکف این در رو به بیرون باز شده برای فرار
3) کد ارتفاعی ها در جلوی ورودی ها زده شده
4) جمع آوری داکت های طبقات بالا در یک داکت که به زیر زمین می رود
5) رعایت اندازه گذاری
6) آکس بندی

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
1) ذکر شده که دیوار باکس پله ضد حریقه و هاشور زده شده
2) استفاده از در دودبند در باکس پله، و اینکه در همکف این در رو به بیرون باز شده برای فرار
3) کد ارتفاعی ها در جلوی ورودی ها زده شده
4) جمع آوری داکت های طبقات بالا در یک داکت که به زیر زمین می رود
5) رعایت اندازه گذاری
6) آکس بندی
فقط جزییات جک معلول رو نمیتونم خوب ببینم کاشکی یه نمونه واضح از جک داشتیم

aa_zz312

عضو جدید
به باکس پله نگاه کنیین هم هاشور خورده و هم جانمایی خوبی داره
ورودیش هم خیلی هنرمندانه با جک معلوله ست شده
اینور هم ورودی پارکینگ 3/5 دراومده که کاملا طبق ظوابطه

سلام ممنون که نقشه های agin رو گذاشتین میشه لطف کنی پلان زیرزمینشو که جانمایی پارکینگا هست رو بزاری مرسی

mohammad azizi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام ممنون که نقشه های agin رو گذاشتین میشه لطف کنی پلان زیرزمینشو که جانمایی پارکینگا هست رو بزاری مرسی

دوست عزیز اینم از زیر زمینش
ببخش که یکم بی کیفیته
آخه تقصیر خودشه:biggrin::biggrin::biggrin::biggrin:(Agin منظورمه!!!)

0.0.jpg

MAT ARCHITECT

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

طرح خیلی کارآمد و خوبی برای آزمون است . پلان ها خوشفکرانه طراحی شدند
ولی یه سوال برام پیش اومده اونم اینکه داکت هایی که برای رایزر های فاضلاب توی طبقات اول و دوم کنار حمام ، آشپزخانه و سرویس قراردارند . توی همکف چه اتفاقی براشون افتاده
توی پارکینگ هم که متاسفانه کیفیت خوبی نداره البته فکر کنم یه جایی تو مقررات خوندم که مشکلی نداشته باشه لوله ها از توی دیوارهای زیرزمین رد بشه .

• Like
واکنش ها: agin

arefe-rad

عضو جدید
ولی یه سوال برام پیش اومده اونم اینکه داکت هایی که برای رایزر های فاضلاب توی طبقات اول و دوم کنار حمام ، آشپزخانه و سرویس قراردارند . توی همکف چه اتفاقی براشون افتاده
توی پارکینگ هم که متاسفانه کیفیت خوبی نداره البته فکر کنم یه جایی تو مقررات خوندم که مشکلی نداشته باشه لوله ها از توی دیوارهای زیرزمین رد بشه .

منم امسال امتحان دادم اولین بار و با نمره 20 متاسفانه قبول نشدم. اما جزوه یکی از دوستام که کلاس رفته بود رو خوندم گفته بودن اصلا نیازی به داکت نیست توی طرح:confused: منم نذاشتم!!

mohammad azizi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منم امسال امتحان دادم اولین بار و با نمره 20 متاسفانه قبول نشدم. اما جزوه یکی از دوستام که کلاس رفته بود رو خوندم گفته بودن اصلا نیازی به داکت نیست توی طرح:confused: منم نذاشتم!!

سلام عارفه خانوم میشه جزوه این دوستتو به ماهم بدین تا ما هم یه چیزایی یاد بگیریم..........؟؟
گناه داریمااااااااااااااااااااا:(

arefe-rad

عضو جدید
سلام عارفه خانوم میشه جزوه این دوستتو به ماهم بدین تا ما هم یه چیزایی یاد بگیریم..........؟؟
گناه داریمااااااااااااااااااااا:(

در حال حاضر خودم هم ندارم یعنی بعد از امتحان ازم خواست بش دادم اما برای امسال باید بگیرم دوباره.چشم هر وقت بگیرم اینجا میذارم انشالله

agin

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

اشتباه کار همین جاست دوست من.
حتما داکت بذارین .

-اتاق تاسیسات یا موتورخانه حتما داکت میخواد که تا بام بالا میره اندازه 50 * 50 کافیه
-سرویسهای بهداشتی حتما داکت میخواد اگر حمام و توالت کنار هم باشه یه داکت مشترکت بذارین کافیه . اندازه داکت 30*30 یا همون 50*50 کافیه.
-برای آشپزخونه هم داکت میخواین برای پکیج. پس طبق مبلمانتون هرجایی گاز قرار گرفت داکت بذارین ، حواستون به این باشه که داکتش باید تا بام بالا بره

eli elhami

عضو جدید
اشتباه کار همین جاست دوست من.
حتما داکت بذارین .

-اتاق تاسیسات یا موتورخانه حتما داکت میخواد که تا بام بالا میره اندازه 50 * 50 کافیه
-سرویسهای بهداشتی حتما داکت میخواد اگر حمام و توالت کنار هم باشه یه داکت مشترکت بذارین کافیه . اندازه داکت 30*30 یا همون 50*50 کافیه.
-برای آشپزخونه هم داکت میخواین برای پکیج. پس طبق مبلمانتون هرجایی گاز قرار گرفت داکت بذارین ، حواستون به این باشه که داکتش باید تا بام بالا بره

من خودم گذاشتم، قبول نشدم.اما دوستم داکت تاسیسات نداشت مبلمان وکد گذاری نداشت.کارنامشو خودم گرفتم با 30 فبول شد

delava

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان کسی میدونه کلاس طراحی خانه عمران خوب هست واسه آزمون نظام مهندسی ثبت نام کنم.؟

agin

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

ممنون دوست عزیز
دارم پلانهامو با کد میکشم تمام شد میذارمشون براتون.
در مورد اون داکتها توی همکف ، هیچ اشکالی نداره ، ما توی همکف بهشون نیازی نداریم در حقیقت توی پایین ترین طبقه ای که بهشون احتیاج داریم خاتمه پیدا می کنن .

agin

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کسی ک ب من این حرف و زد طراح سوال بود.ودر ضمن مصحح برگه هاست.برگه منم از نزدیک دیده , به گفتته خوش، ودلیل رد شدنم همین بوده، شاید دوستتون واسه اینکه پیش شما کم نیاره ، دروغ گفته.... وگرنه کسیکه طراح سوال امسال بوده، خودش ک اینطوری میگه...

ای بابا چه دروغی بگه؟؟؟؟؟!!!!!!!!
باشه اصلا شما درست میگی دوست عزیز

agin

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان کسی میدونه کلاس طراحی خانه عمران خوب هست واسه آزمون نظام مهندسی ثبت نام کنم.؟

کلاسهای خانه عمران با آقای مهندس کریمی خیلی خوب هستن( قصد تبلیغ ندارم فقط برای این میگم که پارسال خودم خیلی خیلی گشتم تا بتونم کلاس خوب پیدا بکنم)
کلاس ما 24 نفر بودیم که بیشتر از 17 تا قبولی داشته !!!!

sheitonak

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها مگه 50 درصد نمره را نباید آورد ؟ پس چه جوری شما می گید با 30 قبول شد؟ می شه یه سری اصول کلی را کسانی که کلاس رفتن یا می دونن یا جزوه دارن برای ما که سال اول امتحان میدیم و چیزی نمیدونیم بذارن.

mohammad azizi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه ها مگه 50 درصد نمره را نباید آورد ؟ پس چه جوری شما می گید با 30 قبول شد؟ می شه یه سری اصول کلی را کسانی که کلاس رفتن یا می دونن یا جزوه دارن برای ما که سال اول امتحان میدیم و چیزی نمیدونیم بذارن.

آره ملاک 50 از 100 هستش
ولی این نمره هایی که بچه ها میگن و توی آزمون گرفتن.....از 50 حساب میشه.....
یعنی کسی که از 50 نمره 25 بگیره قبوله

در مورد اصول کلی و جزوه هم باید بگم که قرار چند تا از دوستامون که جزوه کلاسهارو دارن و دوستانی که خودشون قبول شدن برامون اینجا بذارن که ما هم ......

architect.kht

عضو جدید
سلام اره منم تجربه اولم بود با اینکه کلاس هم رفتم ولی 24 شدم اعتراض هم زدم رفتمم تهران ولی امیدی نیس ولی من نظرم اینه که هیچ مدرسی تجربه خودمونو نداره(مخصوصا دوستانی که قبول شدن) ما باید صادقانه تجربیاتمونو در اختیار هم بزاریم باید هر هفته یه ازمون کار کنیم عکس بگیریم بزاریم اینجا و کا همدیگه رو بر مبنای اصول و کتب ورزن 92 مقررات ملی تحلیل و نقد کنیم در غیر اینصورت داستان شکستمان هی تکرار میشه هر کی باهام موافقه لینک تشکر رو بزنه .

منم کاملا موافقم.لطفا هر هفته یکی از سوالای طراحی گذشته رو تمرین کنیم و کارهامون رو بذاریم تا بقیه هم استفاده کنن.

delava

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستانی که آذر92طراحی قبول شدن میشه نمونه کاراتونواینجا بذاریدتابقیه استفاده کنند.

aydaaaa

کاربر بیش فعال
اولین قدم . به خودتون ایمان داشته باشید : ایمان داشته باشین ک تصمیمی ک شما گرفتین برترینه. به حرف حتی بهترین دوستتون سر جلسه نکنید. من 23 شدم .فقط به خاطر حرف بغل دستیم که پلان زیرزمینو باید بری تو حیاط ، رفتم ،در صورتیکه همچین قصدی نداشتم ... .این دختر ، عوضی حتی 4 تا کاربن از من گرفت . خدا ازش نگذره، ک به دروغ بهم گفت از نظام اومدن و گفتن باید پیشروی ب زیر زمین بکنی.... وگرنه نمره م 35 بود و قبول....

ببخشید شما کاربن استفاده کردین؟ من سر جلسه پرسیدم گفتن نباید استفاده کنیم بچه هام میگفتن موقع تصحیح که ردش میمونه میفهمن از کاربن استفاده کردی و ردت میکنن.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا