توهین اپل به مقدسات اسلام +عکس

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چرا زیادی حساس و متعصبین
بعدش هم این دولت به ما کمترین لطفی نکرده اکثر مسیحیا خودشون واسه خودشون کار درست کردن و اینو همه میدونن
اگر اون مکان رو میگین به خاطر زیاد بودن و اتحادشون بوده در ضمن اغراق هم کردین وکلیسا رو خودشون ساختن
درست نیست همیشه مشت گره کنیم و به دیگران توهین کنیم و یکطرفه قضاوت کنیم
چون دشمنی ها زیاده، طبیعیه، این هم یه واکنش به خطره...

به خاطر اتحادشون محله شون رو سنگفرش کردن و بهترین امکانات توی محله شون موجوده؟
مطمئناً اگر جمهوری اسلامی میخواست محله های مسیحی نشین پیشرفت نکنن و در مضیفه باشن خیلی قشنگ میتونست هرجا که هستن محدودشون کنه، حتی تلاشهای خود مسیحس ها رو هم بی ثمر بذاره، پس دشمنی و مخالفتی با مسیحی ها وجود نداره و بهشون احترام گذاشته میشه...
کلیسای وانک رو هم اگر میخواستن میبستن، یعنی میگید نمی تونستند؟ یا بهش نمی رسیدند، یا نمیذاشتن نصفه شب صدای ناقوسش توی شهر بپیچه و خیلی کارهای دیگه که نکردن و این نشون میده دشمنی ای در کار نیست...

ما حتی همسایه مون، بهایی داریم، زرتشتی داریم، آتشکده زرتشتی ها هم به راهه و توریست ها به راحتی میان بازدید و همین دیشب هم جشنشون رو توی آتشکده شون گرفتند، بدون هیچ مزاحمتی....

البته به خیلی از مطالبم پاسخ ندادید، خیلی دوست داشتم بدونم شما به عنوان یک هموطن مسیحی چه چیزی رو توهین به دینتون تلقی می کنید؟

البته بماند اینکه شما هم دقیقاً موافق اون جملات دوستمون بودید که:
مسلمونا ادبشون کجا بود ما که هر چی دیدیم بی ادبی بوده و خودخواهی

ولی ما اینجوری نیستیم، همه مسیحی ها رو مثل هم نمیدونم و انسانهای شریف و مودب بسیار توشون وجود داره و دینشون هم برای ما عزیز و محترمه...

Sarp

مدیر بازنشسته
من خودم به شخصه دیدم که مسلمونا چی به سر یه کلیسا آوردن و مسیحیا جرات حرف زدن هم نداشتن چه برسه به اعتراض
واقعا این همه خودخواهی مسلمونا از کجا می آد که خودشون رو به همه سر می دونن
کدوم کلیسا رو ؟

بیا ببین تو تبریز ارامنه تو محله بارناوا (لغویش دقیق نمیدونم چیه ) چه دبدبه کب کبه ای دارن !!
از گوشت خوک بگیر تا . . . . . . .
تو این محله یافت میشه
چرا زیادی حساس و متعصبین
بعدش هم این دولت به ما کمترین لطفی نکرده اکثر مسیحیا خودشون واسه خودشون کار درست کردن و اینو همه میدونن
اگر اون مکان رو میگین به خاطر زیاد بودن و اتحادشون بوده در ضمن اغراق هم کردین وکلیسا رو خودشون ساختن
درست نیست همیشه مشت گره کنیم و به دیگران توهین کنیم و یکطرفه قضاوت کنیم

با چن 10 میلیون ترک ، نمیتونیم یه بند قانون اساسی رو اجرائیش کنیم .
اونوخ با چن هزار کلیسا میسازن و . . . . ؟

esmaeili60

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها

مطمئن باشيد يه طراح قوي پشت اين كارا است و هدفش هم همه خداپرستاست و خداپرستيه و كار به دينش ندارن

يكي از اهداف اونا ايجاد بحث وناراحتي بينه اديانه ببينيد چه بين همين اينجا بحث بين مسلمونا و مسيحيا شد كه اگه منصف نبوديد وبا خرد بحث به جنجال ميكشيد

ولي در مورد ساخت اون - 2 هدف است

1 مسلمونا رو خرافاتي معرفي ميكنن به خاطر اعتراض به ساخت يه ساختمون شبيه كعبه

2 با اينكار وبا اعتراض مسلمونا تمام مردم امريكا در مورد كعبه و اسلام يه تحقيقي ميكنن و صهيونيست ها و ....با دروغاشون و خراب كردن چهره مسلمونا به يه چيزاي مرسن مثل 11 سپتامبر

ناگفته نمانه هدف اصلي اونا مقابله با موضوع ظهوره وتمام كاراشون هم روي اين اصل سواره

چون طبق روايات كعبه محل قيام و ظهور حضرته

شايد بهتره بيشتر به اين كاراشون با فكر نگاه كنيم - چون اونا احمق نيستن

babi charlton

عضو جدید
کاربر ممتاز
کدوم کلیسا رو ؟

بیا ببین تو تبریز ارامنه تو محله بارناوا (لغویش دقیق نمیدونم چیه ) چه دبدبه کب کبه ای دارن !!
تو این محله یافت میشه

بابک چه باحال میخندی

آتشگاه

عضو جدید
این حرفت مستند نیست.
اگر می خوای قانع بشم سند بیار.

یه سند که برای من معتبر باشه.

ضمنا این که می گی ادب مسلمون ها کجا بود رو یکم بی انصافی نکردی ؟
بیا تو شهر ما (کرمانشاه ) تا محل خرابه رو که قبلا کلیسا بوده رو بهت نشون بدم
در مورد ادب مسلونا (البته نه همشون اکثرشون) باید بگم از شعار دادن و تهمت زدن و کشتار کردنشون در تمام دنیا معلومه:mad:
ما حساس نیستیم، ولی هستند کسانی که از گسترش اسلام در کشورهاشون می ترسند و حساس اند رو این مسئله و سعی در سیاه کردن چهره اسلام دارند، متقابلاً ما نیز باید حساس باشیم.

دوست دارم یه سوال بپرسم ازتون اینکه شما به عنوان یک فرد مسیحی چه چیزی رو توهین به مذهبتون تلقی می کنید؟

اگر شما اونجوری دیدی، منم به شخصه دیدم در جمهوری اسلامی چطوری به یک محله مسیحی نشین اصفهان (جلفا) می رسن و در بهترین نقطه شهر ساکن هستند با تمام امکانات و آزادی در کلیسا رفتن و آنهم کلیسای وانک...
حضرت والا شما که تو اصفهان زندگی نکردی اگه کردی باید خدمتتون عرض کنم در مورد محله ی جلفا خیلی کم اطلاعات داری اولا دیگه جلفا مسیحی نشین مثل سابق نیست دوما هرچی اونجا خرج شده خود مسیحیا خرج کردن نه دولت باور نداری برو بپرس
و واقعاً متاسفم که یک فرد مسیحی نیز حرفشون دقیقاً شبیه شماست:

مرگ بر آمریکا واکنشی است به توهین های آنان، به دینمان، به کشورمان و به آب و خاکمان در طول سالیان مختلف، و نه فقط کشور ما بلکه ظلم آمریکا به کشورهای مسلمان...
اینها واکنشه به دشمنی های دولتمردان آمریکا با کشورهای مسلمان و مسلمانان...

به فرض صحت صحبت شما
من واقعاً خوشحالم که اونقدر تفریحات و امکانات مختلف مثل شما دور و برم رو نگرفته که از دین و دنیا و خدا و پیغمبر و .... سیر بشم و نسبت بهشون بیخیال!
واقعا برات متاسفم که اگه تفریحات داشته باشی از خدا بیخبر می شی پس احمدی نژد براتون خوبه که براتون تحریم به ارمغان بیاره و به شعب ابیطالب برگردین
چون دشمنی ها زیاده، طبیعیه، این هم یه واکنش به خطره...

به خاطر اتحادشون محله شون رو سنگفرش کردن و بهترین امکانات توی محله شون موجوده؟
مطمئناً اگر جمهوری اسلامی میخواست محله های مسیحی نشین پیشرفت نکنن و در مضیفه باشن خیلی قشنگ میتونست هرجا که هستن محدودشون کنه، حتی تلاشهای خود مسیحس ها رو هم بی ثمر بذاره، پس دشمنی و مخالفتی با مسیحی ها وجود نداره و بهشون احترام گذاشته میشه...
کلیسای وانک رو هم اگر میخواستن میبستن، یعنی میگید نمی تونستند؟ یا بهش نمی رسیدند، یا نمیذاشتن نصفه شب صدای ناقوسش توی شهر بپیچه و خیلی کارهای دیگه که نکردن و این نشون میده دشمنی ای در کار نیست...

ما حتی همسایه مون، بهایی داریم، زرتشتی داریم، آتشکده زرتشتی ها هم به راهه و توریست ها به راحتی میان بازدید و همین دیشب هم جشنشون رو توی آتشکده شون گرفتند، بدون هیچ مزاحمتی....

البته به خیلی از مطالبم پاسخ ندادید، خیلی دوست داشتم بدونم شما به عنوان یک هموطن مسیحی چه چیزی رو توهین به دینتون تلقی می کنید؟

البته بماند اینکه شما هم دقیقاً موافق اون جملات دوستمون بودید که:

ولی ما اینجوری نیستیم، همه مسیحی ها رو مثل هم نمیدونم و انسانهای شریف و مودب بسیار توشون وجود داره و دینشون هم برای ما عزیز و محترمه...
کاملا مشخصه که براتون عزیزن
تا کی می خواین شعار بدین و مردم فریبی کنین البته شاید برای شما عزیز و محترم باشن ولی فکر نکنم برای کسی که هر کسی بجز شیعه رو نجس و کافر می دونه اینطور باشه

کدوم کلیسا رو ؟
شما بیا تا نشونتون بدم
تو این محله یافت میشه

عزیزم تنها شما ترکها نیستین که اینطورین همه ی مردم ایران اینطوریه این

• Like
واکنش ها: A&S

A&S

عضو جدید
کاربر ممتاز
کدوم کلیسا رو ؟

تو این محله یافت میشه

به خاطر احترامی که بهتون قائلم جوابتونو نمیدم
با خدااا

اقیانوس

عضو جدید
کاربر ممتاز
مسلمون ها هیچ وقت به خودشون اجازه نمیدن که با صلیب که نشان مقدس پیروان یه دین آسمانی چنین کاری کنند.
ولی راستی چرا؟
این همه ادب جمعی در میون مسلمان ها از کجا میاد؟

من خودم به شخصه دیدم که مسلمونا چی به سر یه کلیسا آوردن و مسیحیا جرات حرف زدن هم نداشتن چه برسه به اعتراض
واقعا این همه خودخواهی مسلمونا از کجا می آد که خودشون رو به همه سر می دونن

من هم به عنوان مسیحی حرفم همینه

شما مسیحی هستی؟
از آشناییت خیلی خوشحالم
جدا می گم.

اما بریم سر اصل مطلب.
دو سوال دارم
نظر شما درباره ی آتش کشیدن قرآن
و کاریکاتور کشیدن از پیامبر من چیه؟

ممنونم
همچنین
من مخالفم و کار درستی نمیدونم
خیلیها هم با من هم عقیده هستن ولی ما هم کم توهین نشنیدیم ولی اینجوری اعتراض نکردیم چون اینطوری بیشتر ناراحتمون میکنن
یه نگاه به وضع ما تو ایران بندازین ببینین وجدانا این عدالته؟

خوب خدا خیرت بده.
پس دیدی و موافقی که مسیحی نمایان بدترین توهین و ظلم رو به مسلمان ها کردند.
در مقابل ما چه کردیم؟
حضرت مسیح کسی هست که من دوبار بهش متوصل شدم
حضرت مریم بانویی هستند که من همیشه به عنوان یه الگو بهشون نگاه می کنم.

پس تکرار می کنم:

مسلمون ها هیچ وقت به خودشون اجازه نمیدن که با صلیب که نشان مقدس پیروان یه دین آسمانی چنین کاری کنند

این پیشنهاد یکی از کاربران در همین تاپیک بود که من براشون جدا متاسفم.

اقیانوس

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنونم
همچنین
من مخالفم و کار درستی نمیدونم
خیلیها هم با من هم عقیده هستن ولی ما هم کم توهین نشنیدیم ولی اینجوری اعتراض نکردیم چون اینطوری بیشتر ناراحتمون میکنن
یه نگاه به وضع ما تو ایران بندازین ببینین وجدانا این عدالته؟

اما درباره ی عدالت.
بذار از خودت بپرسم
آخه من که مسیحی نیستم. تو باید بگی.
جز مسئله ی حجاب بانوان چه ظلم دیگه ای تو ایران بهتون شده؟

• Like

A&S

عضو جدید
کاربر ممتاز
اما درباره ی عدالت.
بذار از خودت بپرسم
دوست عزیز بازیهای پشت پرده زیادن
شماها بی اطلاعین
فعلا سکوت بهترین راهه

اقیانوس

عضو جدید
کاربر ممتاز
در مورد ادب مسلونا (البته نه همشون اکثرشون) باید بگم از شعار دادن و تهمت زدن و کشتار کردنشون در تمام دنیا معلومه:mad:

راستی یادم رفت بپرسم. این محله دقیقا کجای کرمانشاه هست. شاید بشناسم.
دبیر اعظم رو که نمی گی؟ می گی؟

اقیانوس

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز بازیهای پشت پرده زیادن
شماها بی اطلاعین
فعلا سکوت بهترین راهه

خوشحالم که من رو دوست خودتون می دونید.
منم شما رو دوست خودم می دونم.
خوب دوست خوبم
یکم از این اطلاعات پشت پرده رو برای منم بگو

شاید با شما هم نظر شدم

البته شاید تو تاپیک واست دردسر بشه.
بیا تو خصوصی بهم بگو

آذرمهر

عضو جدید
کاربر ممتاز
بهتره به منظور مقابله به مثل يه ساختمون مثل كاخ سفيد بسازيم و به عنوان WC ازش استفاده كنيم////آي حال مي ده آدم بره كاخ سفيد!!!!
پس چرا نشستين ديگه
دست بكار بشيد
اولا مسلمان واقعی توهین را با توهین جواب نمیده!
در ثانی قیاس حرم امن الهی که برای همه موحدان جهان مقدس است با کاخ شیطانی سفید قیاس درستی نیست!

آذرمهر

عضو جدید
کاربر ممتاز
اما درباره ی عدالت.
بذار از خودت بپرسم

سلام آبجی
با نهایت احترام باید عرض کنم با این نظرتون مخالفم!
در مورد حجاب هیچ بی عدالتی برای اقلیتها صورت نگرفته . حجاب در همه ادیان الهی برا حفظ کرامت زن مورد سفارش بوده و هست . اینکه در جوامع غربی بنا به خواست و برنامه صهیونیسم و مسیحیان صهیونیست با تحریف ادیان و ترویج تکثرگرایی دینی سعی در استحاله ادیان دارند و این با ترویج برهنگی و بی بندباری محقق شده است دلیلی بر وجوب این مسئله نیست!
در دنیای غیر مسلمان دختران و زنان محجبه را بخاطر اعتقادتشان از دانشگاه اخراج می کنند از ادامه تحصیلشان ممانعت میشود ، به آنها توهین می شود ، مورد ظلم و آزار و اذیت قرار میگیرند ،از حقوق اجتماعی محروم می شوند و محدودیتهای فراوانی بر آنها تحمیل می شود . این در حالیست که این جوامع خود را پرچمدار آزادی می دانند!

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

واقعا برات متاسفم که اگه تفریحات داشته باشی از خدا بیخبر می شی پس احمدی نژد براتون خوبه که براتون تحریم به ارمغان بیاره و به شعب ابیطالب برگردین

کاملا مشخصه که براتون عزیزن
تا کی می خواین شعار بدین و مردم فریبی کنین البته شاید برای شما عزیز و محترم باشن ولی فکر نکنم برای کسی که هر کسی بجز شیعه رو نجس و کافر می دونه اینطور باشه
1)نه من واقعاً در اطلاعات وسیع شما موندم، که حتی از محله های اصفهان هم خبر داری، از کرمانشاه هم خبر دارید و از تبریز هم خبر دارید!!!!
فرمودید جلفا مسیحی نشین نیست، پس چی نشینه؟ کافیه یه چرخ بزنی تو محله جلفا و به مکالمات افرادی که رد میشن گوش کنی، اونوقت متوجه میشی که نباید چشم بسته حرف زد، من دارم مرتب از این محله رد میشم و خونمون هم همون اطرافه، سیچانو دیگه باید بلد باشی وقتی راجب جلفا اظهار نظر میکنی،راستی شما کجا می شینید خودتون؟

2)سنگ فرش کف خیابونهای اطراف کلیسا وانک رو که هیچ کدوم از خیابونهای دیگه نداره، مردمش کردن؟
این همه امکانات وجود داره در اطراف محله جلفا ساکنینش کردن؟
دولت جمهوری اسلامی میتونست نزاره حتی خود مسیحی ها هم این کارو بکنند اگر میخواست به پیروان این دین سخت بگیره.

جهت اطلاعتون:
محله سنگتراشها
این کوچه که در قدیم به علت سکونت زردشتیان پس از کوچانده شدن 200 خانوار ارنی سنگتراش از ارمنستان در سال 1603 به محله سنگتراشها معروف گردید. کلیسای که اكنون نرسس نامیده در این محله واقع شده و در مجاورت آن قرار دارد. این محدوده دارای خانه های قدیمی با قدمت 300 سال می باشد. کف سازی و ساماندهی این محله با هدف حذف حرکت عبوری و حفظ کالبد اصلی در سال 80 انجام پذیرفت.
محله چهارسو
این محله یکی از مشهور محور جلفا می باشد که از خیابان خاقانی شروع و به کوچه سنگتراشها منتهی می گردد. محل تقاطع محور تاریخی و فرهنگی جلفا با مادی های است که از نقاط عطف محور مزبور محسوب می گردد. کلیسای هوانس ، کاتارینه ، سیاه پوشان از عناصر این محله می باشد. عملیات کف سازی این محله در سال 1380 به اتمام رسید.
محله تبریزیها
این محدوده در امتداد کوچه سنگتراشها می باشد که به لحاظ تعداد سکنه مهمترین محله جلفا به شمار می آید. عناصر تاریخی این محله کلیسای و مدرسه می باشد که در زاویه کلیسا قرار دارد. از دیگر ویژگیهای این محل تعداد سکنه مسلمان آن می باشد. کف سازی و ساماندهی این محله در سال 1380 صورت گرفته است.
دسترسی هاس محله ای
1- ساماندهی خیابان خاقانی: این محدوده دچار نابهنجاریهای پیاده روها ، جوی های آب ، باغچه ها ، خط جداره ساختمانها ، نابسامانی پارکینگ و ... بود. وجود واحدهای تجاری ، مسکونی و بناهای عمومی همچون مدارس باعث شده بود تا بسیاری از شهروندان این گذر را به راه فراری برای ماشینها با سرعت زیاد تبدیل کنند که این مسئله خود موجب عدم آسایش عابرین پیاده بود. به همین خاطر ضمن ساماندهی این خیابان با احداث ، باغچه ، ایجاد توقف های کوتاه مدت در حاشیه خیابان در سال 1381 به صرف هزینه ای معادل 700000000 ریال انجام پذیرفت.
2- ساماندهی کوچه حد فاصل تا کوی بوعلی نیز به عنوان دسترسی محلی از دیگر اقدامات این شهرداری در راستای حفظ و نگهداری کالبد اصلی محور تاریخی جلفا بود که با صرف هزینه 250000000 ريال در سال 1381 انجام پذیرفت. تفکیک پیاده رو از سواره رو ، ایجاد باغچه و کف سازی از اقدامات انجام پذیرفته در این خیابان بوده است.
شناسایی ، مرمت و ساماندهی مجموعه منازل قدیمی در محور تاریخی جلفا از دیگر اقدامات برجسته این شهرداری بود که در سال 81 با فراهم سازی شرایطی جهت تملک مطالعه و بازسازی اینگونه مراکز انجام پذیرفت. در همین راستا مرمت و بازسازی مدرسه فرانسویها که از شمال محدوده به مادی تاریخی و از جنوب به چند کلیسای مخروبه منتهی می گردد مشروع گردیده. ساخت این بنا که قدمتی بیش از 300 سال دارد 1700 متر مربع بوده و اعتبار در نظر گرفته شده جهت مرمت و بازسازی این مدرسه مجموعا 3000000000 ریال می باشد. شایان ذکر است این مدرسه هزینه ای معادل 10000000 ریال در بر داشته است.
مرمت و بازسازی خانه تاریخی استپانیان با مساحت بیش از 700 متر مربع از دیگر اقدامات در راستای حفظ خانه های تاریخی می باشد. تملک این منزل 1700000000 ریال هزینه در برداشته و مرمت آن با هزینه ای معادل 700000000 ریال در حال اجرا می باشد.
شایان ذکر است بازسازی کاروانسرا ، میدان جلفا و حمام ارامنه ، کف سازی و ساماندهی جلوی کلیسای وانک ، مرمت دیوار اطراف کلیسای وانک از دیگر اقدامات ارزنده ای است که در سال 1382 شاهد اجرای آن بودیم.

3)ممنون از تاسفی که به حالم خوردید و اینکه نگران بنده هستید!!!!!!
شما ابتدا بهتره به حال خودتون تاسف بخورید، بعد اگر فرصت بود به حال دیگران...
اون حرف من در پاسخ اون دوستمون با تفکر مشخص و با علایق مشخص و تفریحات مشخصی بود که ازش سراغ داشتم ، نه اینکه من اگر تفریح داشته باشم از خدا غاقل میشم، دقت کنید:
من واقعاً خوشحالم که اونقدر تفریحات و امکانات مختلف مثل شما دور و برم رو نگرفته که از دین و دنیا و خدا و پیغمبر و .... سیر بشم و نسبت بهشون بیخیال!
ولی زیاد هم بیراه نگفته ام، خداوند هم در قرآن فرموده است که انسان با افزایش نعمت ها و امکانات طغیان می کند، خواستید آیه اش رو واستون میارم...

4)حالا دیگه در اینکه اینها مردم فریبیه یا شعار، خدا بهتر میتونه قضاوت کنه.
در قرآن به تمامی ادیان احترام گذاشته شده، و مسلمانان هم به همه ادیان باید احترام بذارن و در حد 90 درصد هم میزارن...

موفق باشید

آتشگاه

عضو جدید

راستی یادم رفت بپرسم. این محله دقیقا کجای کرمانشاه هست. شاید بشناسم.
دبیر اعظم رو که نمی گی؟ می گی؟
محله ی شریعتی کرمانشاه
نه دبیر اعظم کلیسا نداره قبلا یه کنیسه داشته که الان نمونده
1)نه من واقعاً در اطلاعات وسیع شما موندم، که حتی از محله های اصفهان هم خبر داری، از کرمانشاه هم خبر دارید و از تبریز هم خبر دارید!!!!
عزیزم من کرمانشاه ی هستم و اصفهان درس خوندم و رشته ی درسی من معماری بوده و در محله ی جلفا زندگی کردم واسه ی اینکه بدونی توی کوچه ی گردو
فرمودید جلفا مسیحی نشین نیست، پس چی نشینه؟ کافیه یه چرخ بزنی تو محله جلفا و به مکالمات افرادی که رد میشن گوش کنی، اونوقت متوجه میشی که نباید چشم بسته حرف زد، من دارم مرتب از این محله رد میشم و خونمون هم همون اطرافه، سیچانو دیگه باید بلد باشی وقتی راجب جلفا اظهار نظر میکنی،راستی شما کجا می شینید خودتون؟
شما اگه تشریف ببرین جلفا متوجه می شین اگه از دوستای اصفهانیتون بپرسین بهتون می گن که محله ی جلفا اسم مسیحی نشین رو به دوش می کشه و مثل سابق مسیحی نشین نیست اغلب خونه ها به زور مصادره یا از مسیحیا با قیمت کمی خریداری شده عزیزم برین بپرسین بد نیست

2)سنگ فرش کف خیابونهای اطراف کلیسا وانک رو که هیچ کدوم از خیابونهای دیگه نداره، مردمش کردن؟
این همه امکانات وجود داره در اطراف محله جلفا ساکنینش کردن؟
دولت جمهوری اسلامی میتونست نزاره حتی خود مسیحی ها هم این کارو بکنند اگر میخواست به پیروان این دین سخت بگیره.
عرض کردم خدمتون محله ی جلفا مثل سابق نیست هر کاری رو کرده واسه مسلمونا کرده
جهت اطلاعتون:

3)ممنون از تاسفی که به حالم خوردید و اینکه نگران بنده هستید!!!!!!
شما ابتدا بهتره به حال خودتون تاسف بخورید، بعد اگر فرصت بود به حال دیگران...
اون حرف من در پاسخ اون دوستمون با تفکر مشخص و با علایق مشخص و تفریحات مشخصی بود که ازش سراغ داشتم ، نه اینکه من اگر تفریح داشته باشم از خدا غاقل میشم، دقت کنید:

ولی زیاد هم بیراه نگفته ام، خداوند هم در قرآن فرموده است که انسان با افزایش نعمت ها و امکانات طغیان می کند، خواستید آیه اش رو واستون میارم...

4)حالا دیگه در اینکه اینها مردم فریبیه یا شعار، خدا بهتر میتونه قضاوت کنه.
در قرآن به تمامی ادیان احترام گذاشته شده، و مسلمانان هم به همه ادیان باید احترام بذارن و در حد 90 درصد هم میزارن...

موفق باشید
واسه همینه که ما همیشه در بدبختی به سر می بریم که از یاد خدا غافل نشیم خواهشن آیات قرآن رو تفسیر به رای نکنید
عزیزم قرآن به ادیان احترام گذاشته ولی مسلمانها نه
اسلام به ذات خود ندارد عیبی هر عیب که هست از مسلمانی ماست
خیلی دوس دارم این آمار 90 درصد رو از کجا آوردین؟

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
واسه همینه که ما همیشه در بدبختی به سر می بریم که از یاد خدا غافل نشیم خواهشن آیات قرآن رو تفسیر به رای نکنید
عزیزم قرآن به ادیان احترام گذاشته ولی مسلمانها نه
اسلام به ذات خود ندارد عیبی هر عیب که هست از مسلمانی ماست
خیلی دوس دارم این آمار 90 درصد رو از کجا آوردین؟
1)دارم میگم بنده ساکن همین حوالی هستم ساکن خیابان نظر، پامو بذارم اون طرف خیابان وارد جلفا میشم، شما اگر 4 سال زندگی کردید اینجا، بنده و پدر و مادرم و خانواده ام دست کم 50 ساله اینجا دارن زندگی میکنن، بهتره شما تحقیقاتتون رو کامل تر انجام میدادید، البته فرمودید "اغلب خونه ها رو از مسیحی ها خریدند یا به روز و ...." این اغلب رو شما از کجا در آوردید؟
کگه محله جلفا یه کوچه و 2 تا کوچه است، درب منزل همه رو زدید که فهمیدید اغلبشون مسلمان اند!!!
عرض کردم خدمتتون یه روز صبح تا ظهر تشریف ببرید در محله های جلفا بچرخید، متوجه گویش مردمی که در حال تردد هستن میشید...
خاقانی رو هم میتونید یه چرخی بزنید، کوچه های نزدیک به چهارراه حکیم نظامی، مهرداد، نظر غربی . خیابان حکیم نظامی... آنجا هم امکاناتش بد نیست...
2)خیلی جالب تحلیل می فرمایید.
در ابتدا میگید که خود مسیحی ها این کارها رو انجام دادن و رونق دادن و دولت کاری نکرده که!، بعد آمار میدم، میفرمایید برای مسلمونها کردن (کاش میومدن کوچه های ما رو هم سنگ فرش میکردن پیاده روهاشو) پس بلاخره کار انجام شده، حالا اینکه برای کی کرده محل سواله که چندان مهم نیست....

3)من اصلاً آیه ای از قرآن آوردم که میفرمایید تفسیر به رای نکنم!!!!!!!
90 درصد هم بر اساس مشاهداته، شما کمتر مشکلی بین مردم راجب نوع دینشون می بینید، هرچه مشکل هست از غرض ورزان است، چه داخلی چه خارجی...

اقیانوس

عضو جدید
کاربر ممتاز

چی شد؟ می خوام بدونم کجای کرمانشاه رو می گین؟
از گاراژ چه جوری می شه رفت محله ی خرابه ها؟
من این اسم رو قبلا نشنیدم!
دقیقا کجاست؟

آتشگاه

عضو جدید

چی شد؟ می خوام بدونم کجای کرمانشاه رو می گین؟
از گاراژ چه جوری می شه رفت محله ی خرابه ها؟
من این اسم رو قبلا نشنیدم!
دقیقا کجاست؟
شما یه تاکسی می گیرید می گید شریعتی سه راه شریعتی پیاده می شید به طرف میدان لشکر از هر کی بپرسید بهتون نشون می دن

آتشگاه

عضو جدید
1)دارم میگم بنده ساکن همین حوالی هستم ساکن خیابان نظر، پامو بذارم اون طرف خیابان وارد جلفا میشم، شما اگر 4 سال زندگی کردید اینجا، بنده و پدر و مادرم و خانواده ام دست کم 50 ساله اینجا دارن زندگی میکنن، بهتره شما تحقیقاتتون رو کامل تر انجام میدادید، البته فرمودید "اغلب خونه ها رو از مسیحی ها خریدند یا به روز و ...." این اغلب رو شما از کجا در آوردید؟
کگه محله جلفا یه کوچه و 2 تا کوچه است، درب منزل همه رو زدید که فهمیدید اغلبشون مسلمان اند!!!
عرض کردم خدمتتون یه روز صبح تا ظهر تشریف ببرید در محله های جلفا بچرخید، متوجه گویش مردمی که در حال تردد هستن میشید...
خاقانی رو هم میتونید یه چرخی بزنید، کوچه های نزدیک به چهارراه حکیم نظامی، مهرداد، نظر غربی . خیابان حکیم نظامی... آنجا هم امکاناتش بد نیست...
2)خیلی جالب تحلیل می فرمایید.
در ابتدا میگید که خود مسیحی ها این کارها رو انجام دادن و رونق دادن و دولت کاری نکرده که!، بعد آمار میدم، میفرمایید برای مسلمونها کردن (کاش میومدن کوچه های ما رو هم سنگ فرش میکردن پیاده روهاشو) پس بلاخره کار انجام شده، حالا اینکه برای کی کرده محل سواله که چندان مهم نیست....

3)من اصلاً آیه ای از قرآن آوردم که میفرمایید تفسیر به رای نکنم!!!!!!!
90 درصد هم بر اساس مشاهداته، شما کمتر مشکلی بین مردم راجب نوع دینشون می بینید، هرچه مشکل هست از غرض ورزان است، چه داخلی چه خارجی...
عزیزم من که نگفتم که گویش مردم فرق کرده من گفتم مثل سابق مسیحی نشین نیست
شما اون تشریف ببرین تو خود مردم مسیحی تحقیق کنین بعد بیان بگین خیلی وضعشون توپه
شما بعد از 50 سال مثل من (به قول شما بعد از 4 سال ) تو مردم مسیحی نبودی و باهاشون رفت و آمد نداشتین اگه داشتین اینطور اظهار نظر نمی کردین که همه ی امکانات رو دولت بهشون داده

• Like

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
عزیزم من که نگفتم که گویش مردم فرق کرده من گفتم مثل سابق مسیحی نشین نیست
شما اون تشریف ببرین تو خود مردم مسیحی تحقیق کنین بعد بیان بگین خیلی وضعشون توپه
شما بعد از 50 سال مثل من (به قول شما بعد از 4 سال ) تو مردم مسیحی نبودی و باهاشون رفت و آمد نداشتین اگه داشتین اینطور اظهار نظر نمی کردین که همه ی امکانات رو دولت بهشون داده
بله مثل سابق که صرفاً مختص مسیحی ها بود نیست ولی جمعیت غالبش مسیحی هستند...
گویش مسیحی ها هم مسلماً با مسلمانان فرق میکنه، از روی گویش غالب میتونید بافت جمعیتی رو متوجه بشید...

من جایی نگفتم همه امکانات رو دولت بهشون داده! گفتم دولت جمهوری اسلامی امکانات فراهم کرده براشون و به محله هاشون رسیده، اگه میخواست مسیحی ها در تنگنا باشن میتونست نذاره که این منطقه پیشرفت کنه، نمی تونست؟

مسیحی ها هم نقش داشتند،منکر این من نشدم هیچ جا ولی شما منکر نقش دولت در پیشرفت این منطقه شدید....

katekolvits

کاربر فعال
چرا میگین تصویر بدی رو در ذهن تداعی میکنه؟؟؟!! :surprised:
فقط چون مشروب سرو میشه؟؟
خوب بشه!
کسایی که مسلمون نیستن که از نظرشون مشروب چیز خوبیه!
کسایی که مسلمون هستن هم که تصویر ذهنیشون از کعبه با سرو مشروب خراب نمیشه!

من به عنوان یه معمار که ذوق میکنم اگه یه کعبه کوچولو یه جا ببینم...
اون چیزی هم که کعبه رو مقدس کرده خداست! نه ساختمونش و شکل ظاهریش!!!!:razz:

منم حرف رز رو قبول دارم اعتقادات هیچ ربطی به این چیزا نداره
اولن که من با دیدن این عکس اولین چیزی که به ذهنم خورد این بود که میتونه تبلبغ خوبی براب اسلام و دین ما باشه خیلی ها شاید کعبه رو نشناسن
دومن اگر مردم مخالف دین باشن سارنده اونجا باید ورشکسته شه چون مخالفان این دین علاقه ای به خرید از جایی که نماد دین اسلامه رو ندارن
:)

آتشگاه

عضو جدید
بله مثل سابق که صرفاً مختص مسیحی ها بود نیست ولی جمعیت غالبش مسیحی هستند...
گویش مسیحی ها هم مسلماً با مسلمانان فرق میکنه، از روی گویش غالب میتونید بافت جمعیتی رو متوجه بشید...

من جایی نگفتم همه امکانات رو دولت بهشون داده! گفتم دولت جمهوری اسلامی امکانات فراهم کرده براشون و به محله هاشون رسیده، اگه میخواست مسیحی ها در تنگنا باشن میتونست نذاره که این منطقه پیشرفت کنه، نمی تونست؟

مسیحی ها هم نقش داشتند،منکر این من نشدم هیچ جا ولی شما منکر نقش دولت در پیشرفت این منطقه شدید....
من منکر نقش دولت نشدم ولی می گم که دولت بسیار کمتر از محله های مسلمان نشین به محله های اقلیت های دیگه میرسه حتی کمتر به محله های سنی نشین نسبت به شیعه نشین می رسه
اینو دیگه منکر نمی شین شکر خدا؟

عطیه 67

عضو جدید
جالبه اون وقت اینا میان میگن فرهنگ چیه و با فرهنگ کیه!
احترام به حقوق دیگران هم ادعای همیناست!
معلومه از رفتاراشون