تولد اسطوره ایرانی

الهه_م

عضو جدید
9ابان میلاد
خرد واندیشه ایرانیان
تبلور حقوق بشر
اسطوره جهان
کوروش بزرگ
فرخنده باد.
سلام دوستان
شرمنده این تایپیک رو دیر زدم
دیروز تولد کوروش کبیر اسطوره ایران زمین بود ولی من به دلیلی یکی دو روز نبودم و امروز که اومدم دیدم همچین تایپیکی نیست خیلی تعجب کردم:redface:
به هر حال بازم این روز بزرگ رو با اینکه گذشته به همه شما دوستای گلم تبریک میگم:gol:

= nAviD =

عضو جدید
ممنون...

به ایران بیاندیشیم، که سه هزاره است تا به همت فرزندان نخبه ی خویش به جهان سربلند زیسته است. به این سرزمین بیاندیشیم، که مردم اش، چنان که جغرافیا و آداب و رسوم اش
گونه گونه اند، ولی از تاریکیها، پرتگاه ها و دشواری های فراوان تاریخ، در همه ی دوران، آن سان به شیوه ای یکسان گذر کرده، که گویی به روشنای چراغ خردی یگانه راه سپرده است.
به مردم ایران بیاندیشیم که اتحادی نانوشته و حتی ناگفته را، که مایه ی بقای هویت و استقلال شان بوده، به زمان نیاز چندان محترم داشته، جدی گرفته اند که در حیات خود، بارها ناظر از هم گسیختن رسن اتحاد مکتوب و مقدس ملت های متعددی بوده، که تمدن خود را ابدی می انگاشتند.
کوروش بزرگ
بنیان گذار شاهنشاهی ایران، از چهره های ممتاز تاریخ بشری است. او نه فقط بنیان نخستین امپراتوری بزرگی را ، که ایرانیان را برای بیش از 200 سال به قدرتی جهانی تبدیل کرد؛ استوار ساخت، بل اقدامات او تاثیر فرهنگی شگرفی بر زندگی و تمدن بشر نهاد.

Aseman Etemaad

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی برام جالب بود که کوروش بزرگ هم متولد آبان ماه بوده!:redface:
خیلی از شنیدنش خوشحال شدم!

الهه_م

عضو جدید
ممنون...

به ایران بیاندیشیم، که سه هزاره است تا به همت فرزندان نخبه ی خویش به جهان سربلند زیسته است. به این سرزمین بیاندیشیم، که مردم اش، چنان که جغرافیا و آداب و رسوم اش
گونه گونه اند، ولی از تاریکیها، پرتگاه ها و دشواری های فراوان تاریخ، در همه ی دوران، آن سان به شیوه ای یکسان گذر کرده، که گویی به روشنای چراغ خردی یگانه راه سپرده است.
به مردم ایران بیاندیشیم که اتحادی نانوشته و حتی ناگفته را، که مایه ی بقای هویت و استقلال شان بوده، به زمان نیاز چندان محترم داشته، جدی گرفته اند که در حیات خود، بارها ناظر از هم گسیختن رسن اتحاد مکتوب و مقدس ملت های متعددی بوده، که تمدن خود را ابدی می انگاشتند.
کوروش بزرگ
بنیان گذار شاهنشاهی ایران، از چهره های ممتاز تاریخ بشری است. او نه فقط بنیان نخستین امپراتوری بزرگی را ، که ایرانیان را برای بیش از 200 سال به قدرتی جهانی تبدیل کرد؛ استوار ساخت، بل اقدامات او تاثیر فرهنگی شگرفی بر زندگی و تمدن بشر نهاد.

ممنون
ایشالله اگه خدا بخواد به زودی در همین تایپیک یا یه تایپیک مجزا راجع به کوروش بزرگ و خدماتش و افتخاری که واسه ما ایرانیا به همراه اورده صحبت می کنیم.
فکر میکنم خیلی کم راجع به این موضوع صحبت شده و جا داره که بیشتر از اینها با این اسطوره اشنا بشیم.

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا.. منم نمی دونستم:smile:
تو عزیزای من 3 تا آبانی هستش.... فک کنم خیلی ذوق کنن اگه بفهمن:biggrin: تازه یکیشون که 9 آبانه:cool: فک کنم فامیل ما کلا با آبان قرارداد بسته :biggrin::biggrin:
ایشالله اگه خدا بخواد به زودی در همین تایپیک یا یه تایپیک مجزا راجع به کوروش بزرگ و خدماتش و افتخاری که واسه ما ایرانیا به همراه اورده صحبت می کنیم.
فکر میکنم خیلی کم راجع به این موضوع صحبت شده و جا داره که بیشتر از اینها با این اسطوره اشنا بشیم.
کار خیلی خوبیه.... ولی یادت نره حقیقت وقتی خودشو نشون می ده که نویسنده تحت تاثیر اسم سوژه ش نباشه;):)

pooneh12345

عضو جدید
کاربر ممتاز
مبارک
مبارک
تولدش مبارک
مبارک
مبارک
تولدش مبارک
(لطفا ریم آهنگ رو حفظ کنید)
حیف که صفحه کلیدم خط میخی نداره وگرنه میخی مینوشتم که خودشم بتونه بخونه

idenak