تمرین گروهی اسکیس 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Sahar Gh

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها یه سوال فوری...کلاسای آرتور امید آذری چه جوریاس؟ من می تونم برم .....اما واسه عسگر پور و شقاقی باید کوچ کنم:D.اصلا کلا اینا به ترتیب دسته بندی کنیین پلیز ....یه چیز دیگه کلاسا کلا دو بخش میشه قبل عید تدریس بعدش اسکیس موضوعی ...عسگرپور فقط بخش تدریسو برداشته...

shima 70

عضو جدید
من چه کنم که هیچ کلاسی دورو برم نیست کوچ هم نمیتونم بکنم:( وقت هم نداااااارم و به شدت هم به اسکیس برا قبولی نیازمندم :(ای خدااااااااااااااااااااااااااا

• Like
واکنش ها: imah

sheelan

عضو جدید
شیلان برا منم دعا کن خوووو :(

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk
عزیزم ایشالا که همه مون قبول میشیم،همه بچه های اینجا خیلی زحمت کشیدن،فقط یه چیزی که هست عارف حقش تو کنکور تئوری خیلی بیشتر از اینا بود، به امید خدا تو هم هر جا دوس داری قبول میشی :)

مهديه مقدم

عضو جدید
برنامه خودم...امروز فهمیدم تووو چه شهر خوبی دارم زندگی میکنم....
امسال خداروشکر گرگان هم روزانه داره هم شبانه هم غیرانتفاعی و هم آزاد....یعنی من هیییییییییییییییچ دغدغه ای ندارم...
اینجور ک عارف گفته بود دوستش با 2000 داره الان روزانه گرگان میخونه....منم رتبم 2000 میشه پس خداروشکر میخوام بنا رو بزارم با 2000 پیش برم...اگه شد ک چ بهتر اگه نه میرم آزاد...
چون مهمتر از درس کار دارم و همه سعی ک دارم میکنم ک ارشد بگیرم فقط به خاطر کارمه...
من از امروز تا آخر اسفند فقط میخوام کتاب بخونم...مطالعه کنم هر موضوعی ک امکان داره به عنوان سئوال باشه رو بشینم مطالعه کنم و ریزفضاهاشو در بیارم ...روی ایده هاش کار کنم...
چون پلان و مقطع و پرسپکتیو 80% واردم...البته میمونه راندو ک راندو الزامی نی و من با سیاه و سفید و نهایت یه رنگ یا پاستل گچی کارو جمع میکنم...
مهمتر از همه مطالعه هست...
امیدوارم با هم روزهای خوبی رو ظی کنیم...دوستان اینجارو ول نکنید حتی اونهایی ک خیلی درگیر هستن...مسلما هر کی یه نکته بزاره همه پیشرفت میکنیم به امید خداااا...
عارفه جان واقعا ممنون که وقت می ذاری،فقط یه سوال ریز فضا ها رو چه جوری حساب می کنید؟نویفرت که همش بحث میز و این حرفاست اونم برا بعضی فضاها، شایدم من بلد نیستم،زمان دانشگاه هم دروغ چرا 2 هفته همش بحث عدد رقم بود بعد خود استاد کلافه میشد اعداد رو اعلام میکرد:biggrin:،الان البته منظورم این نی فقط یکم توضیح بدی این مرحله رو ممنون میشم،یا اگه کتابی راجع به استاندارد فضاها سراغ داری...

معمارباشی

عضو جدید
Re: تمرین گروهی اسکیس 93

این اسکیس نیست که!از عکس مرلین منرو داره نقاشی می کشه.

Aref !!!!!!! I was just kidding
عارف این تابلو رو این خانم به کمک رژلب خلق کرده .. اسم این تکنیک رو هم گذاشته تکنیک بوسه ... حالا من فقط خواستم یه شوخی کوچیک با کلمه ی اسکیس کنم ...منظورم از اسکیس ، S-kiss بود ... همین

آخرین ویرایش:

shima 70

عضو جدید
شیما بچه ها این همه تمرین گذاشتن ... نمی گم عالیه ولی برای شروع خیلی هم خوبه .... اگه واقعا میخواهی کار کنی با همینا شروع کن

اره عزیزم درست میگی منم هر روز اونم روزی چند بار میام اینجا و میبینم بچه ها چی میگنو نظرشون چیه اما افسوس که وقت ندااارم :(میام اینجا وغصه میخورم که کاش منم وقت داشتم کار میکردم اخه دستم زیاد ضعیف نی میدونم که میتونم ولی وقت میخوام که .....کار پایان نامه زبان تمرین واااای...

معمارباشی

عضو جدید
من کارهایی که دارم رو بزات لیست می کنم
من یکشنبه تا 4 شنبه دانشگاه کلاس دارم (کی گفته ارشد 2 روز در هفته کلاس دارن؟؟؟؟!!!!)
سر کار هم باید برم
کلاس اسکیس هم هست ...
پروژه های عقب افتاده هم روش ...

sheelan

عضو جدید
من یکشنبه تا 4 شنبه دانشگاه کلاس دارم (کی گفته ارشد 2 روز در هفته کلاس دارن؟؟؟؟!!!!)
سر کار هم باید برم
کلاس اسکیس هم هست ...

من 8 واحد دارم اونم تو یه روزه....این از مواهب دانشگا ازاده !!!!!!!!!!!!!!!

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
عارفه جان واقعا ممنون که وقت می ذاری،فقط یه سوال ریز فضا ها رو چه جوری حساب می کنید؟نویفرت که همش بحث میز و این حرفاست اونم برا بعضی فضاها، شایدم من بلد نیستم،زمان دانشگاه هم دروغ چرا 2 هفته همش بحث عدد رقم بود بعد خود استاد کلافه میشد اعداد رو اعلام میکرد:biggrin:،الان البته منظورم این نی فقط یکم توضیح بدی این مرحله رو ممنون میشم،یا اگه کتابی راجع به استاندارد فضاها سراغ داری...

عزیزم منظورم از ریز فضا این نی ک بشینیم ابعاد اندازه در بیاریم...مصحح نمیاد ببینه این اتاق جوابگوی چند نفره یا چند در چنده....باید کارتو تناسب بدی...منظورم از ریز فضا هم اینکه یه مثلا مسجد چ چیزهایی نیاز داره مثلا:
سرویس آقایون-خانم ها-وضوخانه آقایون و خانمها-کفشکن خانم و آقا-شبستان زنانه مزدانه...فضای نمازگذار و محراب...آبدارخانه-اتاقهای چهت مدیریت و امور خیریه و اگه بشه اتاقی به عنوان گالری برای نمایش مذاهب و ....این میشه ریز فضا...
برای ابعاد و اندازه اصلا خودتو درگیر اندازه دقیق نکن...همین ک بدونی مثلا سرویس بهداشتی رو چند در چند بگیری و تناسب داشته باشه با پلان کفایت میکنه...
البته این نظر منه....درست و غلطشو دوستان بیان راهنمایی کنند.....

معمارباشی

عضو جدید
الهام
همین امروز می ری 50 برگ کاغذ پارس پنجاه در هفتاد می خری +12 تا ماژیک وایت برد (از 4 رنگ هر رنگ 3 عدد) بعد شروع می کنی به تمرین خط
تا جمعه وقت داری عکس کل او پنجاه تا شیت رو اینجا اپ کنی
وگرنه به خدا به صدیق می گم بمدت 2 روز از انجمن اخراجت کنه
این هم از زور و چماق و ... خوبه؟؟؟

imah

عضو جدید
کاربر ممتاز
الهام
همین امروز می ری 50 برگ کاغذ پارس پنجاه در هفتاد می خری +12 تا ماژیک وایت برد (از 4 رنگ هر رنگ 3 عدد) بعد شروع می کنی به تمرین خط
تا جمعه وقت داری عکس کل او پنجاه تا شیت رو اینجا اپ کنی
وگرنه به خدا به صدیق می گم بمدت 2 روز از انجمن اخراجت کنه
این هم از زور و چماق و ... خوبه؟؟؟

خخخخخخخخخ وااای ک من واقعا ازش میترسم خدا شاهده :confused:
باشه:w05:

orkide69

عضو جدید
الهااااااااام منم فعلا کلاس نمیرم ،اگه فک کنی چون کلاس نمیری پس عقبی از اونا که میرن حتما عقب میوفتی،ما باید تلاشمون دوبرابر باشه ،مگه مرحله اول زور بالای سرت بود خودت میخوندی دیگه ،حتی اگه رتبت خیلی خیلی خوبم میشد نباید یه لحظه فک کنی کار تموم شده ،ما هنوز نصف راهو اومدیم یادت باشه اونایی که جابمونن هیچوقت به قله نمیرسن.ببخشید اگه نصیحت کردم آخه خیلی برام عزیزی و لایق بهترین ها

zahra@

عضو جدید
دقیقا منم این مشکلاتو دارمممممممممممممممممممممممممممممممممممممم اصلا نمی تونم اون چیزی که تو ذهنمه بکشم همش گیر دارم:surprised::cry::(:confused:

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
دقیقا منم این مشکلاتو دارمممممممممممممممممممممممممممممممممممممم اصلا نمی تونم اون چیزی که تو ذهنمه بکشم همش گیر دارم:surprised::cry::(:confused:

مهندس من هم همین مشکل دارم نگران نباش انشاله با تمرین درستش میکنیم ، من برا خودم یک سری برنامه گذاشتم که بعد خونه تکونی انشاله سعی مکنتم از هفته دیگه شروع کنم و سعی میکنم مشکلم حل کنم فک کنم این مشکل حل کنم 80درصد راه را رفتم

معمارباشی

عضو جدید
می دونی مشکل اصلیت کجاست؟

این که هنوز نمی دونی با کنکور اسکیس چجوری برحورد کنی!

اصلا تو نباید چیزی تو ذهنت بسازی که! باید یاد بگیری چجوری با احجام روی کاغذ بازی کنی ... بعد کم کم روی کاغذ به شکلت فرم بدی ... نه توی ذهنت!!!
فکر کن بهت یه تکه گل دادن گذاشتن جلوت ... حالا هی با این گل ور می ری تا اون شکلی که می خواهی بشه
اگه گلدون می خواهی عمودی می بریش با لا اگه کاسه می خواهی پهنش می کنی
گرفتی منظورمو؟؟؟؟

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
می دونی مشکل اصلیت کجاست؟

این که هنوز نمی دونی با کنکور اسکیس چجوری برحورد کنی!

اصلا تو نباید چیزی تو ذهنت بسازی که! باید یاد بگیری چجوری با احجام روی کاغذ بازی کنی ... بعد کم کم روی کاغذ به شکلت فرم بدی ... نه توی ذهنت!!!
فکر کن بهت یه تکه گل دادن گذاشتن جلوت ... حالا هی با این گل ور می ری تا اون شکلی که می خواهی بشه
اگه گلدون می خواهی عمودی می بریش با لا اگه کاسه می خواهی پهنش می کنی
گرفتی منظورمو؟؟؟؟

درسته دقیقا همینه ، مشکل اصلی ما اینه که ذهنمون خالیه ، باید این قدر تمرین کنیم با احجام که ذهنمون فعال شه ، من خودم توی این زمینه ضعیفم ولی میدونم با چه تمرین های قوی میشه ، یکموقت میبره ولی من حاضرم چندین شبانه روز را براش تمرین کنم اساسی

shima 70

عضو جدید
سر کار هم باید برم
کلاس اسکیس هم هست ...

با منی معمار باشی جوووونم ؟؟؟!!!؟؟واقعا؟؟میذاری واسم؟؟مررررسی:redface:

معمارباشی

عضو جدید
چی بزار برات شیما جون ؟
کار ها دقیقا همونیه که بچه ها قبلا گذاشتن ... چیز جدیدی نیست ..
ولی اگه چیز بخصوصی می خواهی بگو بزارم

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تمرین خط الان من
ساعت8 تا 10 صبح روز 6 ام اسفند

اعصاب مصاب یوخ

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نکات ویژه پیرامون آزمون اسکیس:
1)شناخت موضوع اسکیس
2)شناخت اقلیم سایت
3)در نظر گرفتن کانسپت مناسب
4)رعایت تناسبات
5)شناخت بستر طراحی از نظر شیب
6)شناخت بستر طراحی از نظر شیب
7)تقلید از تاریخ معماری منطقه
8)شناخنت مصالح بومی
9)طراحی فیگور های مناسب با موضوع
10)انتخاب ابزار مناسب برای پرزانته
11)شناخت مسائل مذهبی
12)ترسیم دیاگرام روابط که منجر به سیر کولاسیون طراحی میشود
13) انتخاب پلان ساده و گویا بایک ترکیب بندی مناسب
14)تقسیم بندی فضا به قسمتهای اصلی و فرعی
15)پرهیز از خطوط آشفته و پیچده که طرح معماری را تحت الشعاع قرار میدهد.
16) تاکید به ورودی
17)مشخص نمودن ارتباط پلان با نما و مقطع به وسیله نقطه چین
18)انتخاب دید پرسپکتیوی مناسب که حاوی اطلاعات بیشتر باشد
19)ارائه جزئیات در حد نشان دادن کل ساختار موضوع
20)انتخاب عنوانی برای اسکیس در قسمتی از شیت جهت تاکید بر موضوع
برخی از موضوعات مهم در آزمون اسکیس:
1-مدرسه پنج کلاسه، بم
2-مقبره ایرج بسطام، بم
3-کتابخانه 10000 جلدی، تبریز
4-راهدارخانه، جاده بسطام گرگان
5-درمانگاه بین راهی، نائین
6-مهدکودک، تهران (پارک قیطریه)
7-سالن ورزشی چند منظوره
8-نماز خانه(بین راهی)
9-نمایشگاه صنعتی، دانشگاه تهران
10-انستیتو پرورش و نمایش گل، اتوبان نیایش-: سرعت پیاده و سواره/دید پیاده و سواره/تفاوت در طراحی و نمایش اجزا/بزرگ و کوچک/مصالح/فاصله به علت سوء توجه به همجواری
11-خانه دانشجو، دانشگاه علم و صنعت
12-نمایشگاه و فروشگاه موقت کتاب، پارک ملت ضلع شمال شرقی
13-خانه پرستار، خرمشهر
14-اقامتگاه بین راهی، جاده شمال
15-محل اسکان جمعیت هلال احمر
16-مسجد برای 300 نفر، دزفول دو طبقه روی زمین همراه حسینیه 300 نفری- قبله/سرویس پائین/نمازخانه و حسینیه جدا/انبار خشک و تر/گنبد و مناره جدید/اقلیم مهم/پیش فضا/کفش کن/جای صاحب مجلس
17-سوله بحران، جنوب تهران-: سقف سبک-احساس امنیت-دیوار قابل نصب-شیشه ممنوع-مواد غیر بهداشتی و اشپزخانه دور از بنای سبک-اقلیم مهم-مجموعه
18-کارخانه مواد غذایی، بیرجند
19-کیو سک اطلاع رسانی، میدان انقلاب- سبک/امنیت اجناس/کنترل دید/شاخص
20-نمایندگی ایران خودرو تعمیر و فروش
21-کوشک سرچشمه
22-موزه باد، کاشان
23-جای فهمیدن آب
24-چای بازار
25-سینما، ضلع جنوب پارک شرقی
26-نان سنگکی
27-میدان میوه تره بار، اتوبان بعثت
28-پلاوگاه و ایستگاه قایق رانی، جاده رامسر به چابکسر
29-دبستان ابتدائی طبس- اقلیم/تفاوت بین فضای مقاطع تحصیلی/نحوه مبلمان کلاس
30-مترو، ترمینال جنوب
31-ایستگاه قطار، شهر ملایر
32-ساختمان پارکینگ 6 طبقه ضلع غربی میدان ونک- تنها طبقه همکف
33-سرویس بهداشتی داخلی میدان جنوب شرقی ونک
34-پمپ بنزین، جاده زنجان همراه رستوران
35-ویلا لواسا نات
36-طاق نصرت پیروزی انقلاب اسلامی روی یکی از خیابان های تهران
37-ایستگاه کوهنوردی توچال
38-اسکله تفریحی دیلم
39-مهمان سرای بین راهی کرمان
ایستگاه خط واحد و ایستگاه تاکسی-40
41-مقبره ستار خان، اهر
42- یادمان دفاع مقدس در شهر خرمشهر
43- موزه فرش تبریز
44-موزه خاک میبد : مراحل ساخت کوزه /تطبیق با انسان و مراحل رشد و تکامل آن
45-کوچه شما : نقطه اشتراک
46-موزه نور، اصفهان
47-اکواریوم دریایی همراه رستوران و فروشگاه در کیش : انواع ماهی/جذابیت /داخل دریا/نمایشگاهی/دریا به عمق کم
48-نمایشگاه موقت بندر عباس همراه رستوران ونمازخانه : اقلیم مهم نیست/فرم بومی/بسیار سبک/فاصله بین اجزا بخصوص از زمین/اولویت نمایش/کف وصل نشود
49-پمپ بنزین همراه مسجد و فروشگاه و اقامتگاه بین راهی : مصالح بومی/یکپارچگی/جهت باد برای بنزین/دید رستوران
50-اقامتگاه کوهستانی شیر پالا همراه رستوران-فروشگاه-مسجد-سوئیتها: پلان کوچک/بعضی قسمتها 100/1 موضوع با مقیاس کوچکتر
51-پلاوها و اسکه دریایی همراه رستوران و نمازحانه سبک شمال ایران : انتخاب سایت ازاد /اسکه توی اب/(اسکه تفریحی سایه بان دارد/پلاو و رستوران سقف شیبدار و گربه رو) نمازخانه ازاد و کنار غذاخوری/سرویسها دور از نمازخانه با فاصله سرویس و وضو خانه در شمال جدا بودار و غیر بودار جدا (در رستورانها)
52-مقبره عین القضاه در همدان، همراه موزه و کتابخانه : زاویه دید-مقطع-مراحل رسیدن/کتابخانه-وزن مخزن/موزه امنیت/یکپارچه
53-راهدار خانه و درمانگاه بین راهی : رمپ-امنیت-ماشین الات
54-اقامتگاه کوهستانی در نزدیکی قلعه بابک
55- یادمان مشروطیت ، تبریز
56-سوله بحران
57-نمایشگاه صنعتی دانشگاه تهران : ورود و خروج/اولویت فضاهای نمایشی/جای رستوران و نمازخانه/تراکم نفرات
58-خانه پرستار /دانشجو خرمشهر : فضای بزرگداشت/داستان پلان/فضای تقدیر
59-ورودی دانشگاه امام محمد باقر : انواع تفاوت داخل و بیرون/تفاوت در مصالح/دیتیل/فرم/ارتفاع/انتراع و دید داخل و بیرون
60- کارخانه : جای دور زدن ماشین/بار انداز/سالن تولید محفوظه/انبار کوچکتر مواد تولید شده/اتاق برق/فضای تصفیه اب برای انبارها
61-آشپزخانه صنعتی
62-ورزشگاه چند منظوره : سالن اصلی-ادغام جای تماشاچی و اتاقهای فدراسیون/استفاده از فضای زیر جایگاه تماشاچی/رختکن-دوش-سرویس
63-ترمینال قطار در شهر- ایستگاه کنترل و امنیت/رستوران/پارکینگ
64-سینما : ورودی حداقل 2 تا/جای نمایش پوستر/صف/خدمات حاشیه ای-مقطع/اتاق های پشتی/زاویه دید

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یه نظر من که اسکیس تا 80 درصد به خود دانشجو ربط داره نه به استاد . استاد فقط باید موارد مهم رو مربوط به امتحان اسکیس رو گوش زد کنه که چی بکش چی نکش ... بالاخره هرچی باشه استاده غول چراغ جادو که نیست

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نکاتی باید برای پرزنتاسیون (Presentation) هر چه بهتر کار در نظر گرفت که در زیر به بعضی از آنها اشاره ای کوتاه خواهیم داشت :
۱- در یک شیت همه اجزا باید خوانا باشند
نباید به خاطر گرافیک شیت اطلاعات فنی شیت صدمه ببیند .مثلا یک نمای فنی نباید در شیت میان درخت و آسمان گم شود فقط به خاطر اینکه از لحاظ گرافیکی زیبا شود ! اطلاعات شیت باید واضح و روشن به همراه گرافیک زیبا باشند . و اطلاعات نباید فدای گرافیک شوند …
برای دیدن متن به صورت کامل به ادامه مطلب مراجعه کنید…

۲- کلاژ کردن اجزای شیت بدون گرافیک هدفمند ممنوع .
اگر زمانی مجبور بودیم اجزای مختلف را بر روی کاغذی جدا ترسیم کنیم و بعد روی شیت اصلی بچسبانیم باید با تکنیک های خاص اجزای شیت را جوری به هم پیوسته نمایش داد که نتوان هیچیک از اجزای شیت را برداشت یا جابجا کرد.
۳- تا جایی که امکان دارد در شیت معماری کادر بندی (مانند شیت های نقش های فنی شهرداری) دور شیت استفاده نشود !!
۴- شیت بندی خود به معنای پرزانته کار است و تنها ده درصد کل شیت را با رنگ راندو بپوشانیم .
۵- نباید در یک شیت زیاد از نوشته استفاده کرد .
در حقیقت معماری را با نوشته زیاد توضیح داد . خود معماری باید گویا باشد. اگر کاری را تحلیل میکنیم باید تا جایی که امکان دارد از بیان گرافیکی گویا استفاده کنیم .
۶- اطراف پرسپکتیوهای شیت باید در حد مسیر پیاده و سواره و چگونگی دسترسی ها طراحی شود. اطراف پرسپکتیو ها نباید خالی بماند.
۷- در شیت نباید اجزای تکراری داشته باشیم مگر در شرایطی که روی یک جزء بخواهیم چند تحلیل متفاوت داشته باشیم.
۸- اگر در شیت چند تا پلان داشته باشیم ، نباید آنها را نزدیک هم ترسیم کنیم.
اگر پلان ها را نزدیک هم ترسیم کنیم و به اندازه کافی فضا بین آنها نباشد ممکن است به راحتی نتوان آنها را از هم تفکیک کرد . میتوان در فاصله بین پلان ها یک نما یا یک مقطع مرتبط با پلان قرار داد .
۹- اگر در شیت چند مقطع و ننما داشته باشیم باید آنها را با نظمی خاص و مرتب در شیت قرار دهیم .
مثلا همه مقطع ها و نماها در یک ستون زیر هم و یا همگی بر روی یک خط برش زمین قرار گیرند.
۱۰- شیت باید تعادل داشته باشد و پویا باشد .
۱۱- اگر قصد راندو کردن اجزای شیت را داریم ، اول کل اجزا را ترسیم کنیم و سپس با رنگ راندو کنیم .
با ترسیم همزمان اجزای شیت و راندوی آن ممکن است همه اجزا را رنگ پر کرده و نهایتا شیت زیر رنگ ها نابود شود!

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا