تمرین گروهی اسکیس 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

soh-rab

عضو جدید
يني واقعا اينجا هيچكس اسكيس كار نكرده يا روي مووعات تحقيق نكرده به من كمك كنه فرق انيستيتو با گلخانه چي چي هست؟از لحاظ زير فضا؟؟؟
بابا ايول
پارسال كلي رتبه 1 و 2 اينجا فعاليت ميكرد:surprised: وقتشه بريم تو سايتاي ديگه؟؟؟

هر جا رفتی ما رو هم بی خبر نذار و اینجا هم بد نیست خودت دست کم نگیر توکل بر خدا داشته باشه

mahboooobeh

عضو جدید
يني واقعا اينجا هيچكس اسكيس كار نكرده يا روي مووعات تحقيق نكرده به من كمك كنه فرق انيستيتو با گلخانه چي چي هست؟از لحاظ زير فضا؟؟؟
بابا ايول
پارسال كلي رتبه 1 و 2 اينجا فعاليت ميكرد:surprised: وقتشه بريم تو سايتاي ديگه؟؟؟
ببین به نظر من هیچ فرقی نداره....هردوتاش محلی برای نگهداری و پرورش گیاهه(انستیتو اسم جدیدشه بابا:surprised:)
من کارامو اونور گذاشتم ببین نظرتو بگو!!!!

misa001

عضو جدید
بابا ايول
فضای اصلیشون فرق می کنه...انیسیتو فضای اصلیش آزمایشگاهشه..گلخانه :محل پرورش گل ..اگه نمایشگاه گل گفته شد: گالری فضای اصلیشه...

donfidelio

عضو جدید
کاربر ممتاز
بابا ايول

البته هر کسی سبک و روشی داره، ممکنه هر سبکی هم منجر به موفقیت بشه؛
اما به نظر من دارین off topic کار میکنید در مورد اسکیس. برای مثال حتی دیده شده تو سوال اسکیس ذکر بشه هیچ گونه تحلیل اضافی انجام ندید و فقط مدارک خواسته شده رو قرار بدین توی شیتها، ولی اینجا انرژی خیلی زیادی رو صرف دیاگرام کشی دارید میکنید، که یه کار کاملا روتین و به اصطلاح پرکنندست، خیلی بعیده اساتید وقت بذارن برای دقت به دیاگرامای شما. حالا کشیدنشم ضرر نداره، در حد پر کردنم شاید مفیده، ولی نه تا حدی که انقدر روش دارید انرژی میذارید.

یا مثلا زیر فضاها ذکر میشه معمولا، نیاز نیست تحلیل ویژه برای دونستن فضاها انجام بدین، خودشون میگن، در ضمن موضوع اسکیس یه موضوع خاص هست، که هم برای همه جدید باشه و هم برای همه آشنا. مثلا شما میدونید خلیج فارس چیه و چه مفاهیمی با خودش همراه میاره، ولی خیلی بعیده کسی اسکیسی با عنوان عمارت نظر زده باشه. یعنی هم موضوع جدیده و هم شما از نظر اطلاعاتی تهی نیستین برای طرح زدن. شاید واقعا یه فرق ویژه ای انستیتوی گل و گیاه با گلخونه داشته باشه، ولی یه چیزی رو که 90% شرکت کننده ها نمیدونن نمیان به عنوان سوال مطرح کنن که بعدش بگن آهان شما که نمیدونستین پس نمره نمیدیم که قبول نشین. اونا دنبال اینن که توان طراحی همه اقشار شرکت کننده رو بسنجن:D

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
البته هر کسی سبک و روشی داره، ممکنه هر سبکی هم منجر به موفقیت بشه؛
اما به نظر من دارین off topic کار میکنید در مورد اسکیس. برای مثال حتی دیده شده تو سوال اسکیس ذکر بشه هیچ گونه تحلیل اضافی انجام ندید و فقط مدارک خواسته شده رو قرار بدین توی شیتها، ولی اینجا انرژی خیلی زیادی رو صرف دیاگرام کشی دارید میکنید، که یه کار کاملا روتین و به اصطلاح پرکنندست، خیلی بعیده اساتید وقت بذارن برای دقت به دیاگرامای شما. حالا کشیدنشم ضرر نداره، در حد پر کردنم شاید مفیده، ولی نه تا حدی که انقدر روش دارید انرژی میذارید.

یا مثلا زیر فضاها ذکر میشه معمولا، نیاز نیست تحلیل ویژه برای دونستن فضاها انجام بدین، خودشون میگن، در ضمن موضوع اسکیس یه موضوع خاص هست، که هم برای همه جدید باشه و هم برای همه آشنا. مثلا شما میدونید خلیج فارس چیه و چه مفاهیمی با خودش همراه میاره، ولی خیلی بعیده کسی اسکیسی با عنوان عمارت نظر زده باشه. یعنی هم موضوع جدیده و هم شما از نظر اطلاعاتی تهی نیستین برای طرح زدن. شاید واقعا یه فرق ویژه ای انستیتوی گل و گیاه با گلخونه داشته باشه، ولی یه چیزی رو که 90% شرکت کننده ها نمیدونن نمیان به عنوان سوال مطرح کنن که بعدش بگن آهان شما که نمیدونستین پس نمره نمیدیم که قبول نشین. اونا دنبال اینن که توان طراحی همه اقشار شرکت کننده رو بسنجن:D

من به شخصه خيلي چيزايي كه بلد نبودمو دارم تو اسكيس ياد ميگيرم
هدفم رد كردن اسكيسو رفتن دنبال كار و زندگيم نيست حالا كه دارم تايم ميزارم و مطمئنم كه نفر 1 اسكيس امسال منم بايد اماده باشم
سال بعد من ميشم يكي از برترين اساتيد اسكيس
قول ميدم

misa001

عضو جدید
من به شخصه خيلي چيزايي كه بلد نبودمو دارم تو اسكيس ياد ميگيرم
هدفم رد كردن اسكيسو رفتن دنبال كار و زندگيم نيست حالا كه دارم تايم ميزارم و مطمئنم كه نفر 1 اسكيس امسال منم بايد اماده باشم
قول ميدم
اگه ی مقدار دقت کنی اینروزا و3 برترین شدن سواد!!لازم نیس...همون داوراشم اگ سواد اسکیسی داشتن اینجوری داوری نمیکردن!!

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
فضای اصلیشون فرق می کنه...انیسیتو فضای اصلیش آزمایشگاهشه..گلخانه :محل پرورش گل ..اگه نمایشگاه گل گفته شد: گالری فضای اصلیشه...

خوب چرا؟گلخونه ازمايشگاه نميخاد؟
گلخونه تو نمايشگاه همون معني گالري رو نميده مگه؟

misa001

عضو جدید
خوب چرا؟گلخونه ازمايشگاه نميخاد؟
گلخونه تو نمايشگاه همون معني گالري رو نميده مگه؟
چرا!!آزمایشگاه میخواد...ولی دگ فضای اصلیش نیس..به عنوان ی فضای جانبی توپلان میاریش..
نمایشگاه گل باید مث گالری باهاش برخورد میشه با سیالیت بیشتر..

donfidelio

عضو جدید
کاربر ممتاز
قول ميدم

سخنان منم در راستای همین 1 شدن شماست. نظر من اینه که این تیپ بررسی روی موضوع خاص و بازی کردن با اسامی و وسواس روی موضوعات ریزی که تو اسکیس به چشم نمیاد کمکی به 1 شدن نمیکنه.

misa001

عضو جدید
سخنان منم در راستای همین 1 شدن شماست. نظر من اینه که این تیپ بررسی روی موضوع خاص و بازی کردن با اسامی و وسواس روی موضوعات ریزی که تو اسکیس به چشم نمیاد کمکی به 1 شدن نمیکنه.
باید چیکار کرد؟شما اسکیس دادید یا آزمون امسالو شرکت میکنید؟...من واقعا تو نحوه ارایه گیجم...نمیدونم باید ی چیزی درحد طایفه و صدیق باشه یا اینکه مث روال قدیمای اسکیس با رنگ خیلی کم؟!!

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
اگه ی مقدار دقت کنی اینروزا و3 برترین شدن سواد!!لازم نیس...همون داوراشم اگ سواد اسکیسی داشتن اینجوری داوری نمیکردن!!

مگه نيمدوين به ما كه ميرسه همه چي برعكس ميشه
برا سواد خودم

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
باید چیکار کرد؟شما اسکیس دادید یا آزمون امسالو شرکت میکنید؟...من واقعا تو نحوه ارایه گیجم...نمیدونم باید ی چیزی درحد طایفه و صدیق باشه یا اینکه مث روال قدیمای اسکیس با رنگ خیلی کم؟!!

بايد خودت باشي همين
همين

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
این حرفتو کاملا قبول دارم..ولی خب ی مقدار نتایج اسکیس پارسال گیج کنندس..نظر داورای اسکیس هم مهمه..نمیشه ریسک کرد!!:(

به هر حال ممكنه يكي از چند داوري كه دارن كارتو ميبينن شب قبلش با زنش دعواش ده باشه
اعصاب تو سليقه دخيله
والا

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز

من ميخام بدونم انيستيتو زير فضاش چيه و گلخونه زير فضاش چيه؟
كه بچه ها ميگن انيستيتو بخش تحقيقاتش بيشتره و نمايشگاه گلخونش(همون گالريش)
خوب من فك ميكنم اين خيلي مهمه و روي 1 شدن من اثر مستقيم داره چون اگه تو امتحان اين دو فضا رو جابجا يمركدم كلي نمره از دست ميدادم
شما ميتوني كمك كني اسكيساي امسال ايوانخانه رو برامون بزاري؟

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
وقتي تو يه موضوع ميگن پروفيل عرضي از كار بزنيد يعني چي؟

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
برای نمایش پستی بلندی زمین در طول یک مسیره
پروفیل طولی منطبق بر امتداده و پروفیل عرضی عمود بر اونه (یه چیزی مثل برش طولی عرضیه)

خوب تفاوتش با برش چي هست؟

بعد اينكه اين عكسو ببينيد لطفا
Slide1.jpg
ان الان شيبش از شمال به جنوب 30% هست يني تو يك به صد يمشه 4.5سانت درسته؟؟؟
خوب اينو تو برش چطور نشون بديم؟؟ اصلا 4.5سانت قابل حسه ؟لازمه برا كاري كرد؟؟؟

mahdi_ghavidel

عضو جدید
ببخشید من دقیقا نمی دونستم این سوال رو کجا بپرسم گفتم بچه های اینجا تجربه دارن میدونن این ثپت نام آزمون اسکیس کی هست حدودا ؟؟؟؟؟؟؟آخه شنیدم باید  ثپت نام کنیم دوباره پول بدیم.عجب جلبیه این سازمان سنجش

mahboooobeh

عضو جدید

مشاهده پیوست 152187

توی پروفیل زمین برامون مهمه....شیبش و پستی بلندیش و ...(یادمه ما وا3 درس روستا ازش باید پروفیل طولی عرضی میزدیم و شیب روستا و رودخونه و نحوه قرارگیری خونه هارو نشون میدادیم)
دررابطه با اون عکسه:شیب 30درصد یعنی تو هر1متر مسافت افقی حدودا 60سانت به ارتفاع اضافه میشه(بله شیبش زیاده خیلی روکار تاثیر داره)

آخرین ویرایش:

soh-rab

عضو جدید
توی پروفیل زمین برامون مهمه....شیبش و پستی بلندیش و ...(یادمه ما وا3 درس روستا ازش باید پروفیل طولی عرضی میزدیم و شیب روستا و رودخونه و نحوه قرارگیری خونه هارو نشون میدادیم)
دررابطه با اون عکسه:شیب 30درصد یعنی تو هر1متر مسافت افقی حدودا 60سانت به ارتفاع اضافه میشه(بله شیبش زیاده خیلی روکار تاثیر داره)

اشتباه نمکنی محبوبه
هر100 سانت(1 متر) مسافت افقی 30 سانت به ارتفاع اضافه می شه یا ازش کم می شه الان از روی فلش چه طور متوجه بشیم شیب می ره پایین یا بالا؟

donfidelio

عضو جدید
کاربر ممتاز
من ميخام بدونم انيستيتو زير فضاش چيه و گلخونه زير فضاش چيه؟
كه بچه ها ميگن انيستيتو بخش تحقيقاتش بيشتره و نمايشگاه گلخونش(همون گالريش)
خوب من فك ميكنم اين خيلي مهمه و روي 1 شدن من اثر مستقيم داره چون اگه تو امتحان اين دو فضا رو جابجا يمركدم كلي نمره از دست ميدادم
شما ميتوني كمك كني اسكيساي امسال ايوانخانه رو برامون بزاري؟

تا حالا اسکیس شرکت نکردی؟ معمولا ریز فضاها رو میدن، توی 2 سال آخر حتی اندازه و زیربنای فضاهای مورد نیاز رو هم گفتن. شما بر اساس خواسته های طراح سوال طراحی میکنید، نه دانسته های قبلیتون.
سوال اسکیس هیچوقت اینجوری نیست: یک نیروگاه هسته ای طراحی کنید. خداحافظ.
99% شرکت کننده ها هم که نمیدونن نیروگاه هسته ای چیه، نمیتونن فضاهاشو درست در بیارن و ارتباطاتشو حل کنن، موقع نمره دادن میگن خب حالا که بلد نیستین به همتون صفر میدیم که دفعه بعد یاد بگیرید:D
نه اینحوری نیست، موضوع رو کاملا توضیح میدن، تا بیشتر توان طراحی دانشجو مورد بررسی قرار بگیره نه اطلاعات عمومیش و اینکه انستیتو و نمایشگاه چه فرقی داره. البته این نظر منه، هر کسی روشی داره.

من چه ارتباطی با ایوانخانه دارم که بتونم اسکیساشونو بذارم؟:D

kimia572

عضو جدید
کاربر ممتاز

هر جور خودت راحت تری
نمی خواد مثل کسی دیگه عمل کنی سعی خودت باشی و متفاوت باشی
یکی از داورای اسکیس پارسال به من می گفت وقتی میرید کلاس عین کس دیگه کار نکنید چون وقتی ما داریم برگه ها را می بینیم این قدر روند ارائه شیتها مثل هم هست که واقعا خسته میشیم و هیچ تنوعی تو ارائه ها نیست

misa001

عضو جدید
هر جور خودت راحت تری
نمی خواد مثل کسی دیگه عمل کنی سعی خودت باشی و متفاوت باشی
یکی از داورای اسکیس پارسال به من می گفت وقتی میرید کلاس عین کس دیگه کار نکنید چون وقتی ما داریم برگه ها را می بینیم این قدر روند ارائه شیتها مثل هم هست که واقعا خسته میشیم و هیچ تنوعی تو ارائه ها نیست
خیلی مرسی کیمیا جون..پس بیشتر و3 ی ارایه متفاوت تلاش می کنم..:smile:

misa001

عضو جدید

مشاهده پیوست 152187
شما سوالای پارسال ایوان خانه رو پیدا کردید؟؟

mahboooobeh

عضو جدید
اشتباه نمکنی محبوبه
هر100 سانت(1 متر) مسافت افقی 30 سانت به ارتفاع اضافه می شه یا ازش کم می شه الان از روی فلش چه طور متوجه بشیم شیب می ره پایین یا بالا؟
اره... الان حساب کردم شیب 30٪ میشه 17درجه....یعنی تو 1 متر مسافت افقی،30سانت به ارتفاع اضافه میشه:surprised:شیبشو 30 درجه گرفته بودم!!!!!!خخخخخخخ
فلش به هر سمته یعنی شیب از زیاد به کمه...

آخرین ویرایش:

miss mim

عضو جدید
بچه ها کیا میرن یا سال قبل رفتن ورکشاپ ایوانخانه؟ یه لطفی به بچه های اینجا بکننید،روند کارگاه و موضوعاتی که کار میشه رو بگید.:w36::w36:

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز

مشاهده پیوست 152187
با همه يان توضيحات من هنوز نفهميدم توب رش چطوري بايد پلكانيش كنيم؟؟؟
ميگيم هر 100سانتي متر 30سانتيمتر ميره پايين يا بالا پس ميبريم به مقياس و ميگيم توي 1به صد ميشه 30 تقسيم به 100 كه ميشه سه دهم و اين 3دهم رو ضربدر عرض زمين(همونجا كه شيب داره)يكنيم ميشه 4.5سانتي متر
حالا چطو پلكانيش كنيم خدا داند
بگيد ديگه

ببخشید من دقیقا نمی دونستم این سوال رو کجا بپرسم گفتم بچه های اینجا تجربه دارن میدونن این ثپت نام آزمون اسکیس کی هست حدودا ؟؟؟؟؟؟؟آخه شنیدم باید ثپت نام کنیم دوباره پول بدیم.عجب جلبیه این سازمان سنجش
اره موقع تعيين حوضه بايد پول بديم هنوز زوده

حوب يه نمونه نشون بده ديگه با عكس

اشتباه نمکنی محبوبه

تا حالا اسکیس شرکت نکردی؟ معمولا ریز فضاها رو میدن، توی 2 سال آخر حتی اندازه و زیربنای فضاهای مورد نیاز رو هم گفتن. شما بر اساس خواسته های طراح سوال طراحی میکنید، نه دانسته های قبلیتون.
سوال اسکیس هیچوقت اینجوری نیست: یک نیروگاه هسته ای طراحی کنید. خداحافظ.
99% شرکت کننده ها هم که نمیدونن نیروگاه هسته ای چیه، نمیتونن فضاهاشو درست در بیارن و ارتباطاتشو حل کنن، موقع نمره دادن میگن خب حالا که بلد نیستین به همتون صفر میدیم که دفعه بعد یاد بگیرید:D
نه اینحوری نیست، موضوع رو کاملا توضیح میدن، تا بیشتر توان طراحی دانشجو مورد بررسی قرار بگیره نه اطلاعات عمومیش و اینکه انستیتو و نمایشگاه چه فرقی داره. البته این نظر منه، هر کسی روشی داره.

من چه ارتباطی با ایوانخانه دارم که بتونم اسکیساشونو بذارم؟:D

چه بامزه اينقد خنديدم كه نگو (مخصوصا اينجاش: اگه بلد نبودين سال بعد بياين)
خفه نشي
چرا يه بار اسكيس دادم
والا ارتباطت با ايوانخانه زا طريق وركشاپاشه كه اگه داري ممنون ميشيم بزاري
شما سوالای پارسال ایوان خانه رو پیدا کردید؟؟

اره... الان حساب کردم شیب 30٪ میشه 17درجه....یعنی تو 1 متر مسافت افقی،30سانت به ارتفاع اضافه میشه:surprised:شیبشو 30 درجه گرفته بودم!!!!!!خخخخخخخ
فلش به هر سمته یعنی شیب از زیاد به کمه...

اره اين چيزاييكه گفتم دقت كن ديگه برامون بزار
بعدم در مورد تفاوت نمايشگاه گل و انيستيتو به كنه قضيه پي بردم فهميدم

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
اقا يكي يه كمكي كنه كه اين واجب الوجوده با يك سوال تامل برانگيز مواجه شدم
اقا اين سوالش
28.jpg

اينم سايتش كه دوباره كشيدم
http://www.up3.98ia.com/images/pc20j6ih993hkd4otrn.jpg

اينم پلاني كه زدم(مثلا) اقا يكي لطف كنه برششو و پروفيلشو به من نشون بده خيلي ممنونش ميشم برا خودتونم خوبه ديگه
http://www.up3.98ia.com/images/b0ufmh6g7x66vr9phh8.jpg

اقا قديمما چيكار ميكرديم كلي عكس با هم ميزاشتيم اينجاا؟؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.