تمرین گروهی اسکیس طراحی شهری 93

urbanism.z

عضو جدید
سلااام
دوستان عزیزم ممنون از شما که ایرادامو گفتید
باشه از این به بعد سعی می کنم که نوشته ها رو کم کنم
در مورد میدان تیر انداز به نظرم چون خیابون کشی درست نبوده و کلا انسجام و پیوستگی میدان و از بین برده به نظرم زیر گذر راه حل خوبی بود و اختلال و ترافیکم تو مسیر سواره ایجاد نمیشه... اگه خیابونو میبستم سواره منتقل می شد به خیابون و کوچه های اطراف
در مورد میدان تجریش من پایانه و پارکینگ رو با یه خیابون از فضای جلوی امامزاده جدا کردم...
و در مورد میان افزا، فقط ارتفاع یک ساختمان زیاده و چنتا ساختمان ارتفاعش کمه و سوال طراحی یک ساخمان و خواسته... واسه همین به نظرم بهتر بود که ارتفاع ساختمون بلنده کم بشه... محصوریت ساختمونای کوتاه تر نسبت به سمت دیگه خیابون تقریبا خوبه...
بازم ممنون که ایرادامو گفتید... حتما اصلاحشون می کنم :w27:

urbanism.z

عضو جدید
رامین جان نوشتی که دنبال خلاقیتت میگشتم اما چیزی ندیدم، منظورت اینه که تو کارام ایده هام خوب نیست یا شیت بندی و طراحی خوب نبوده؟؟ منظورت از خلاقیت چی بود؟؟

• Like
واکنش ها: draz

r.a.m.in

عضو جدید
ببین دادن ایده ای که کار تورو از بقیه ی کارا متمایزتر بکنه.حالا بسته به موضوع فرق میکنه.شیت بندیت و طراحیت عالیه.برای ایده دادن بنظر من برو رو سایتted.comتو سرچ بزن urban design بعد ببین طراحا تو کاراشون بیشتر از چی استفاده میکنن برای خاص بودن کاراشون.بعد اونو با شرایط کاریت تطبیق بده برای ایده پردازی تو کارات.موفق باشی

sana gole

عضو جدید
سلام به همه
شایددیگه کمتر به سایت بیام بازم ممنون میشم ایرادات اینارو بهم بگید همان جوری که بهتون قول دادم
http://drazy.persiangig.com/Scan1.JPG
http://drazy.persiangig.com/Scan10001.JPG
http://drazy.persiangig.com/Scan10002.JPG
سلام ممنون که کارهاتو گذاشتی.خیلی خوب شدن تنها ایرادش اینه که همه شبیهن اگه آزمون 3 یا 4 سوال بود نمیشه همرو مثل هم ببندی مدلای دیگه هم تمرین کن...

r.a.m.in

عضو جدید
سلام.ببین دوست عزیز راجب قظییه ی خلاقیت باید عرض کنم که منظور راه کار دادن در حد متمایزبودن روش کاری و بیانیه شما نسبت به راه کارهای رایج و مقرر در قوانین اجراییه.از نظر من بحث خلاقیت در کار داشتن دارای سطح وسیعتری نسبت به حیطه ی معماریه چون با توده ی عظیم مردم سرکارداره.حالا این توده شاید در نگاه اول در دادن راه کار محدودتون کنه اما باید با بیان و عرضه ی خلاقیت مسیر گیرایی و تمرکزگرایی روسمت و سویی خاص بدید

آخرین ویرایش:

draz

عضو جدید
سلام مهندس
درنوشتن فونت خوبه اما یه پیشنهاد کارت وایده ها نوشته به همراه کروکی بکش در ضمن برای کشیدن پرسپکتیو نقاط گریز در ناظر یک سوم گوشه پایین بزار ودر پرنده اگه دو نقطه ای گذاشتی با 30 و60درجه بزن خیلی واقعی تر میشه مطالبت قابل خواندن نبود ینی بیشتر بهت کمک میکردم همیشه توی کارت موفق باشی

draz

عضو جدید
من یه سوال دارم...
تو دید ناظر سر همه آدما رو روی یه خط می کشیم ولی تو دید پرنده اصولش چه جوریه؟؟؟
مهندس ببین درهر دید وپرسپکتیوی که کشیدی یه خط مبنا داری مثلا ار تفاع یه خانه میشه 3متر نصفش میشیه یه آدم پس با کشیدن این خط به نقاط گریز تمامی ابجکتهایی که می خوای بکشی مشخص میشه

draz

عضو جدید
برای همه نظراتی که نسبت به کارا دادید ممنون همان طوری که قبلا" هم گفته بودم در حال سربازیم وکمتر میتونم به بچه ها کمک کنم از امروز به بعد دیگه فکر نمی کنم بتونم در جمع گرم شما باشم براتون آرزوی موفقیت میکنم تا در تمامی مراحل زندگیتان همیشه سربلند وپیروز باشید
یا علی

urbanism.z

عضو جدید
draz عزیز ممنون که ایرادامو گفتی ... ممنون بابت توضیحات پرسپکتیو
امیدوارم که شما هم تو تمام مراحل زندگیتون موفق باشید... :w30:

urbanism.z

عضو جدید

رامین جان خسته نباشی
کارت عالیه
من همه جملاتت و خوندم . به نظر من درست و کامل بود... فقط اگه راهبرد و سیاست و جدا کنی بهتر تر میشه... واسه این میگم که شاید مصحح به این اهمیت بده
پرسپکتیواتم که عالی... زمانتم خیلی خوبه :w17: امیدوارم که قبول بشی

r.a.m.in

عضو جدید
ممنونم شادی جان.ببینیم چی میشه.امیدوارم هممون قبول شیم.هممون سخت داریم تمرین میکنیم.امیدوارم نتیجه بده

a.rahmani?

عضو جدید
مشاهده پیوست 209956
دوستان عزیزم نظر یادتون نره... ایرادامو بگید ممنون می شم :gol:
امید دارم روزگار به کامتان و چرخشش بر وفق مرادتان باشد و از صمیم قلب برایتان( :)یعنی برای تک تک دوستان برای مهفا برای خودت برای شادیا برای رامین برای راضی برای آرک برای draz برای همه و همه;)) آرزوی سلامتی و موفقیت 30 خرداد(مرحله دوم) رو آرزومندم والا من تاپیک رو دنبال می کنم و از همه شما و استاد گرانقدر آزاده چیزای زیادی آموختم ولی خپ چون ترم شیشم(پس به کمکتون و تجاربتون نیازمندم هوامو داشته باش) آنچنان نظر نمیدم چون شاید اشتباه باشه کاراتو دیدم دست مریضاد!!! نقطه نظرای حقیر: اول شما خطوطو خیلی صاف میکشین از لحاظی خوبه و این تمرین شمارو میرسونه ولی از طرفی پرسپکتوا و ا***تو واقعی نشون نمیده پس هر از چن گاهی از خطوط لرزان هم استفاده کن تا اون حست روی کاغذ بیاد دوم احساس میکنم پرسپکتیوات مخصوصا تک نقطه ایا خیلی به اصطلاح تیزن(نقطه گریز غیر واقعیه) انگار داری خیابونه دوره رنسانسو میکشی سوم کارات خیلی خلوته یکم(خیلی یکم) شلوغش کن و کنتراست کاراتو ببر بالا مثلا از چن تا راپید مختلف استفاده کن!!!مثلا تو همین کارت این نیمکت حس خیلی خوبی به آدم نمیده اولا پرسپکتیو نیمکته خیلی تیزه دوما آدم فک میکنه عنصر اضافیه(ازش استفاده نمیشه) و همین باعث میشه طرح یه چیز سوری بشه یا مثلا به درختات نیگا کن اکثرا از نقطه استفاده شده سعی کن تو درخت از خطوط هم استغاده کنی!!! ولی کارات خیلی ترو تمیزه بابت زیاده گویی حقیر عفو بفرما

urbanism.z

عضو جدید

رامین عزیز خسته نباشی
چرا پلانای آلترناتیوا با هم فرق داره؟؟ چرا پلان خالیه و چیزی نکشیدی؟؟؟
مثلا تو آلترناتیو 1 نوشتی تقویت پیاده مداری و ایجاد قرارگاه های رفتاری... کجا؟؟ چه جوری؟؟
علامت شمال و تو همه شیتات بکش!!! :wallbash:
در کل کارت عالیه ولی آلترناتیوارو کامل کن...

آخرین ویرایش:

urbanism.z

عضو جدید
دوستان این شیتا برای سوال پارساله... ولی نقشه اش خیلی واضح نبود و من راهها و مقیاس و تشخیص نمی دادم ... لطفا نظرتونو بگید... ممنون می شم
SKMBT_C45014061516320_0003.jpgSKMBT_C45014061516320_0002.jpg

mahfa90

عضو جدید
دوستان این شیتا برای سوال پارساله... ولی نقشه اش خیلی واضح نبود و من راهها و مقیاس و تشخیص نمی دادم ... لطفا نظرتونو بگید... ممنون می شم
مشاهده پیوست 212538مشاهده پیوست 212539
سلام شادی جان ..کارت عالیه اگه مشکل زمان نداشته باشی خیلی خوبه هم گرافیک هم ارائه...

سلاااام
دوستان کسی میدونه زمان برای سه تا شیت چن ساعته؟؟؟
زمان سه ساعت هست..کارت ورود به جلسه بیاد مشخص میشه..میگن تو کارت یه مختصری درباره اینکه شیوه سوال دادن چطوریه توضیح میدن..انشالا که همگی موفق باشیم..برای منم دعا کنید...

بالا