تمرین گروهی اسکیس طراحی شهری 93

draz

عضو جدید
مشاهده پیوست 210078
دوستان نظر یادتون نره... ایرادامو بگید ممنون میشم :w30:
شهر سازی کار کن دوست من نه معماری یه مقدار خط وخطوط توهدفدار بکش تا جایی که میتونی برای سایه از هاشور استفاده کن نه از سطح بعدش هم ابتکار توکارت باشه
موفق باشی

draz

عضو جدید
مشاهده پیوست 209956
دوستان عزیزم نظر یادتون نره... ایرادامو بگید ممنون می شم :gol:
دوست عزیز جوب طراحی نکن از امکانت آب که یه فرصت است استفاده کن به خودت اعتماد کن واز تخیلت استفاده کن ویه مکان دلنشین طراحی کن خودتو غرق طرح کن تا موفق شی

urbanism.z

عضو جدید
آزاده جون چرا نمیای؟؟؟
با حرفای draz ناامید شدم... دلم گرفت... یعنی واقعا کارا ارزش نداره ؟؟ منظورم کارای خودمه... خیلی بد شده؟؟

sahar-sadeghi

عضو جدید
ممنون از اینکه اومدی و تضعیف روحیه کردی... همه حرفات ناامید کننده بود. اقلا یه چیز می گفتی که ماها که کم مونده به کنکورمون روحیه می گرفتیم...
استادمون یعنی آزاده خانم می گن که کارای بچه ها خوبه
من امیدوارم که همه بچه ها بتونن رتبه خوبی بیارن و تو دانشگاههایی که دوست دارن قبول بشن.
شما که انقد مارو ناامید کردی یه کار بکش بذار ببینیم حیوانات و کجای محله جا میدی!!!
:D بیخیال دوستم جدی نگیر حرفاشو کارای بچه ها همه خوبه ;):w17:
این حرفتم که گفتی یه کار بکش ببینیم خیلی خوب بود :w25:

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
Re: تمرین گروهی اسکیس طراحی شهری 93

بچه ها کمی اون طرف تر یه تاپیک درست کردم نمونه سوالا رو گذاشتم یه سر بزنید
در ضمن من از همتون نا امید ترم.باید بگم عملا غلط کردم کنکور طراحی دادم :D

mahfa90

عضو جدید
بچه ها کمی اون طرف تر یه تاپیک درست کردم نمونه سوالا رو گذاشتم یه سر بزنید
در ضمن من از همتون نا امید ترم.باید بگم عملا غلط کردم کنکور طراحی دادم :D
lواقعا مرسی صوفیاجااان...دستت درد نکنه:gol::heart:....تو چرا ناامیدی هم رتبت از ما بهتره هم اسکیست:surprised:...چرا اینجوری شدیممم؟؟؟

mahfa90

عضو جدید
صوفیا این سوال هایی که بالای صفحه هست و مثلا یه پرسپکتیو داده گفته سرزنده و فعالش کنید واسه حلشه باید همه فرآیند رو بریم یا فقط پرسپکتیو بزنیم؟شما چطور حلش می کنید؟راستی استاد شما از تاریخ اسکیس خبر نداره؟؟؟

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز

صوفیا این سوال هایی که بالای صفحه هست و مثلا یه پرسپکتیو داده گفته سرزنده و فعالش کنید واسه حلشه باید همه فرآیند رو بریم یا فقط پرسپکتیو بزنیم؟شما چطور حلش می کنید؟راستی استاد شما از تاریخ اسکیس خبر نداره؟؟؟

ببین این مدل سؤالا یه شیته هست.تو همون برگه سؤال انجام میدی.ما معمولا ۱/۳ شناخت میکشیم بقیش پرسپکتیو و اگه لازم بود پلان یا مقطع
استادمون میگه اصلا معلوم نیست.ولی بچه ها میگن ۲۱ام

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز

lواقعا مرسی صوفیاجااان...دستت درد نکنه:gol::heart:....تو چرا ناامیدی هم رتبت از ما بهتره هم اسکیست:surprised:...چرا اینجوری شدیممم؟؟؟

میدونی..هرچی بیشتر پیش میرم و بیشتر سؤال میبینم و شیت میبندم بیشتر متوجه عمق فاجعه میشم.به نظرم واقعا سخته.حداقل واسه من که دفعه اولمه و از قبل دستم قوی نبوده
درضمن..یک کارای خفنی میبینم که روحیه ام کلا تخریب میشه!!
بعضیا واقعا کارشون درسته

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز

بچه ها اینم شیتی که دقایقی پیش تموم شد
یک و نیم ساعت
سؤالشم هست تو نمونه ها

arc eng

عضو جدید
من اومدممممممممممم:D

بچه ها حرف از نا امیدی نزنین تو رو خدا . اون دوستمون هم ایشالا قصد راهنمایی داشته فقط:mad: الان وقت ناامیدی و دست از کار کشیدن و غصه خوردن نیس.به خودتون اعتماد کنید.:smile:

هرکس تلاش کنه بی نتیجه نمیمونه. ;)

*arch*

عضو جدید
سلام
بچه ها کسی میدونه که اسکیس آزاد طراحی شهری همون نوبت صبح برگزار میشه یا بعد از ظهر ؟
و اینکه مدت زمان امتحان چقدره؟

mahfa90

عضو جدید
سلام
بچه ها کسی میدونه که اسکیس آزاد طراحی شهری همون نوبت صبح برگزار میشه یا بعد از ظهر ؟
سلام..من تا حالا کنکور آزاد ندادم ولی وسایلتو صبح ببر ضرر نمیکنی...به احتمال زیاد همون صبح باشه...

Arch-Azadeh

همکار مدیر مهندسی شهرسازی متخصص طراحی شهری

سلام
شادي جان پرسپكتيوهات خيلي خيلي بهتر شده ... خيلي خوبه.. سايه نداره كه بايد روش تمرين كني... براي سايه فكر كن كه آفتاب از سمت بالاي راست كاغذ داره به شيتت ميتابه.. در نتيجه پرسوناژها و عناصري كه توشيتت را هست را قسمت چپ و پايينشون را سايه بزن. اگه تو رفتگي داري مثل پنجره يا در يا رواق زير سقفش را سايه بزن.. درختها را مثل پرسوناژ چپ و پايينش را سايه بزن... كنتراست كار ميره بالا :)

مهفا پرسپكتيوات خيلي خوب شده :gol: براي زمان فقط بايد تمرين كني

در مورد شيتي كه چند صفحه قبل گذاشته بودي،
من اصلا با اين شيت موافق نيستم، خيلي قيافش تكراريه بالاي شيت يك سري نقشه هست كه مثل همه فقط عواملش فرق ميكنه و پايينش نوشته، حداقل از نظر گرافيكي اصلا خوب نيست. ميدونم استاد اسكيست گفته اينجوري ولي يادت باشه هر كسي هر چي بهت گفت خودت بررسي كن بعد اونجوري كه فكر ميكني درست تره عمل كن.
من خودم براي اسكيس پيش سه نفر ميرفتم و هر سه هم تقريبا سه روش متفاوت داشتن، ولي آخر سر چيزي كه منو به نتيجه رسوند اين بود كه حرف هر سه نفر را جمع بندي كردم پس اصلا با حرف يك نفر جلو نره.. ابتكار عمل را خودت به دست بگير :smile:

آزاده جون چرا نمیای؟؟؟
با حرفای draz ناامید شدم... دلم گرفت... یعنی واقعا کارا ارزش نداره ؟؟ منظورم کارای خودمه... خیلی بد شده؟؟

والا اين آقا يك سري فايل از من ميخواست كه من بهش ندادم... در نتيجه اين حرفا منظورش به منه..!! شما به دل نگيريد.. ايشون خودش هم داره براي ارشد ميخونه :D

سلام

اسكيس آزاد معمولا 4 ساعته و ساعت 4 بعد از ظهر همون روز بعد از امتحان تئوري برگزار ميشه. يعني 8-11 تئوري و 4-8 عملي. البته پارسال مثل سراسري شد تئوري را امتحان گرفتن تو ارديبهشت تو شهريور امتحان اسكيس گرفتن

صوفيا: كارات خيلي خوبه... فونت كوچيكت را روش كار كن، معلومه خيلي تند تند مينويسي، از تعداد خط هايي كه با ماژيك برا ي كادر بندي تو شيت ميكشي كم كن ... خيلي تو چشم مياد.. اون چند خط بالا را كه براي مهفا نوشتم حتما بخون :)

Arch-Azadeh

همکار مدیر مهندسی شهرسازی متخصص طراحی شهری

شادی جون مرسی از راهنماییت .فقط من اینو کشیده بودم ...نشد عوضش کنم!!!ایشاله تو تمرینای بعدی....مشاهده پیوست 209558

راضيه جان كارات خوب شده.. ولي بازم بايد تمرين كني، فضاهات را با درخت بيشتر سر زنده كن مقياسهات مشكل داره همين پرسپكتيو بالا درخت و سر در يك ارتفاع دارن كه خوب اشتباهه... آدم ها هم وقتي ميان جلو بايد بزرگتر بشن.. حتما به خط افق و مقياسها خيلي توجه كن.. آسمون را با سياه اصلا نكش، آسمون بايد روشن باشه و سبك.. خطهاي سياه بيشتر به درد پايين كار ميخوره..روي پرسپكتيو يك كم توضيح بده كه مثلا اينجا براي نشستنه اينجا كفساز ي متفاوته و از اين حرفا... شيت مهفا را براي توضيحات نگاه كن
ميدونم وقتت كمه ولي خب تا اسكيس هم وقتي نمونده.. بيشتر تمرين كن.. موفق باشي

razi azad

عضو جدید
راضيه جان كارات خوب شده.. ولي بازم بايد تمرين كني، فضاهات را با درخت بيشتر سر زنده كن مقياسهات مشكل داره همين پرسپكتيو بالا درخت و سر در يك ارتفاع دارن كه خوب اشتباهه... آدم ها هم وقتي ميان جلو بايد بزرگتر بشن.. حتما به خط افق و مقياسها خيلي توجه كن.. آسمون را با سياه اصلا نكش، آسمون بايد روشن باشه و سبك.. خطهاي سياه بيشتر به درد پايين كار ميخوره..روي پرسپكتيو يك كم توضيح بده كه مثلا اينجا براي نشستنه اينجا كفساز ي متفاوته و از اين حرفا... شيت مهفا را براي توضيحات نگاه كن
ميدونم وقتت كمه ولي خب تا اسكيس هم وقتي نمونده.. بيشتر تمرين كن.. موفق باشي
فدای تو بشمممم.مرسی از راهنماییت استاد

r.a.m.in

عضو جدید
طراحی کوچه ی جهانفروز

طراحی کوچه ی جهانفروز

DSC_0040.jpg
سلام.
البته ایراد زیاد داره.مثلا اینکه یادم رفت بنویسم که بدنه ی ساختمانا از معماریه اطراف میدان ایده گرفته برای خوانایی فضا.یا درباره ی المان یا درباره ی نورپردازیش
آزاده جان میشه تمرین بعدیرو واسم بفرستی؟ممنونت میشم

آخرین ویرایش:

urbanism.z

عضو جدید
مشاهده پیوست 210210
سلام.
البته ایراد زیاد داره.مثلا اینکه یادم رفت بنویسم که بدنه ی ساختمانا از معماریه اطراف میدان ایده گرفته برای خوانایی فضا.یا درباره ی المان یا درباره ی نورپردازیش

سلام... خسته نباشی
تو شیتای شهرسازی متنی که می نویسی خیلی مهمه
به نظر من راهبرد و سیاست به کارت اضافه کن... واسه پلان پیشنهادیت کلی مطلب می تونی بنویسی... برشی که کشیدی واسه کدوم قسمته؟ و روی نقشه مشخصش کن
متنا خونده نمی شه
در کل آفرین ... هم شیت بندیت خوبه و شیتم خیلی خوشگل شده :w17:

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز

بجه ها همین الان باخبر شدم که هوشنگ سیحون فوت کردن.روح این استاد بزرگ گرامی

خدا بیامرزش
کاش به جاش بحرینی و پاکزاد و بهزادفر میمردن اسکیس کنسل میشد :D

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز

مشاهده پیوست 210210
سلام.

المانت خعلی باحاله :p
فقط یه چیزی..استاد ما میگه پرسپکتیو قرینه نباشه.یعنی نقطه گریز رو وسط نذاریم.یه بدنه بیشتر دیده بشه یکی کمتر.اینجوری پرسپکتیو جذاب تر میشه

بالا