تمرین گروهی اسکیس طراحی شهری 93

Arch-Azadeh

همکار مدیر مهندسی شهرسازی متخصص طراحی شهری
سلام

تمرینات جلسه چهارم برای دوستانی که تمرینات جلسه سوم را فرستاده بودم فرستادم. تا شما بخونید و شروع کنید به تمرین، ایشالا وقت کنم از اونجایی که تمرینها را ندیدم ببینم و کرکسیون کنیم

موفق باشید :gol:

mahfa90

عضو جدید
سلام آزاده جون... روزت مبارک باشه استاد به تمام معنا:gol:
ببخشید من این تمرین رو دیر شروع کردم..این یک شیت از تمرین جدید رو برای میدان تیر انداز سمنان انجام دادم...از نظر محتوایی با شیت قبلی زیاد فرق نکرده.راستش فقط جمله بندی رو اصلاح کردم و کروکی ها رو دسته بندی کردم...نمیدونم درسته یا نه!! منتظر نظراتت هستم استاد مهربون:heart:..راستی از نظر محتوایی ببین درست تحلیل کردم مثلا برای دسترسی که گفتم میدان حریم و ورودی نداره!!!
31.jpg
اینم یک سوات دیگه با موضوع محله امامزاده یحیی..
32.jpg مدل شیت بندی رو تغییر دادم..شلوغ کاری تو شیت برام خیلی سخته.حالا کدومش بهتره؟

آخرین ویرایش:

shabanzadeh3

عضو جدید
سلام اگر امکان داره منم راهنمایی کنبد که خیلی لنگ میزنم تشکر وسپاس از همه

urbanism.z

عضو جدید
سلام اگر امکان داره منم راهنمایی کنبد که خیلی لنگ میزنم تشکر وسپاس از همه

سلام.
از چه نظر راهنمایی می خوایید؟؟
اگه تمرین می خواید باید به آزاده خانم ایمیل بزنید که تو صفحه اول تاپیک در موردش توضیح داده شده

mahfa90

عضو جدید
دوستان عزیز اینم اولین شیت از تمرین سوم
نظرات و ایرادامو لطفا بگید. ممنون می شم
مشاهده پیوست 207178
خسته نباشی شادی جان.نقشه ای که گذاشتی چرا اینقد اتو کشیده و مستطیلی شده..چرا به فرم طبیعی خودش نذاشتی؟بعد تو راهنمای نقشه که نوشتی گره شهری امامزاده صالح گره نیست نشانه شهری است..

urbanism.z

عضو جدید
خسته نباشی شادی جان.نقشه ای که گذاشتی چرا اینقد اتو کشیده و مستطیلی شده..چرا به فرم طبیعی خودش نذاشتی؟بعد تو راهنمای نقشه که نوشتی گره شهری امامزاده صالح گره نیست نشانه شهری است..

ممنون عزیزم
مستطیلی کشیدم مثلا خواستم خوشگل تر بشه :D
امامزاده میتونه گره اجتماعی شهری یا یه گره مذهبی باشه

urbanism.z

عضو جدید
سلام دوستان عزیز
اینم دو تا شیت دیگه از تمرین سوم
تجریش 6 ساعت، تیرانداز سمنان 5 ساعت و امامزاده یحیی 4 ساعت
میدونم که دستم سریع نیست ولی دارم تمرین می کنم که سرعتم بره بالا
125.jpg126.jpg
از هر طرف 2 سانت آفست کردم
تمرینارو اسکن می کنم که اینجا کیفیتش خوب باشه ولی اونی که برام اسکن کرده اطراف شیت و ادیت کرده

آخرین ویرایش:

urbanism.z

عضو جدید
دوستان اگه کسی میدونه که شیتای کنکورو چه جوری باید بکشیم میشه بگه!!!
سه تا شیته؟؟ اولی چیه؟ دومی و سومی چی؟؟
کلا واسه شناخت چقدر وقت بذاریم؟؟
اگه اطلاعی داری بگید لطفاااااااااااااا. خواهشااااااااا.:gol:

Arch-Azadeh

سلام آزاده جون... روزت مبارک باشه استاد به تمام معنا:gol:
ببخشید من این تمرین رو دیر شروع کردم..این یک شیت از تمرین جدید رو برای میدان تیر انداز سمنان انجام دادم...از نظر محتوایی با شیت قبلی زیاد فرق نکرده.راستش فقط جمله بندی رو اصلاح کردم و کروکی ها رو دسته بندی کردم...نمیدونم درسته یا نه!! منتظر نظراتت هستم استاد مهربون:heart:..راستی از نظر محتوایی ببین درست تحلیل کردم مثلا برای دسترسی که گفتم میدان حریم و ورودی نداره!!!
مشاهده پیوست 207073
اینم یک سوات دیگه با موضوع محله امامزاده یحیی..
مشاهده پیوست 207095 مدل شیت بندی رو تغییر دادم..شلوغ کاری تو شیت برام خیلی سخته.حالا کدومش بهتره؟
سلام مهفا جان
ممنون از تبريكت عزيزم:gol:

نكته اول SWOT را اشتباه نوشتي .... sowt اشتباهه.. از اين اشتباهاتي كه با قلم درشت نوشته ميشه حتما اجتناب كنيد تو شيت كامل ديده ميشه
من تو جزوه گفته بودم فرق شناخت و تحليل اينه كه تو شناحت كروكي حرف اول را ميزنه و تو تحليل نوشته. پس براي نوشتن سوات لازم نيست كه كروكي كه انقدر بزرگ و پر كار باشه ميتونه كروكي ها كوچكتر و كم كار تر باشه
سواتت خوب شده خسته نباشي..فقط براي امتحان و اسكيس تو شيت اين مولفه ها را از هم جدا نكني بهتره..همينجوري بدون ذكر مولفه كنار هم بنويس

شيت تحليل نصفش سواته نصفش نقشه تحليلي اين كه فقط سوات داره؟؟؟ :razz: ولي سواتش خوبه شيت بندي و تميزي و اينها هم خيلي عاليه... نقشه يادت نره براي دفعه بعد

سلام دوستان.
اینا بقیه تمرینای دو منه
مشاهده پیوست 207167مشاهده پیوست 207168
سلام اين تمريناتت خيلي عاليه .. ديگه برو روي شناخت :)

دوستان عزیز اینم اولین شیت از تمرین سوم
نظرات و ایرادامو لطفا بگید. ممنون می شم
مشاهده پیوست 207178
شيتت خيلي خيلي عالي شده :gol:
همه چيز سر جاي خودشه خيلي تميزه... فقط اين نقشه تحليليه اگه اون دايره قرار گاه رفتاري جلوي امامزاده را برداري نقشه ات همون شناخت ميشه...
و اينكه مهفا جان اشكال نداره صاف و صوف شده بايد به صورت شماتيك پلان را برسونه كه اين نقشه ميرسونه
بهتره هاشورهاي روي نقاط مختلف نقشه فرق كنه كه كاربري هاي مختلف را نشون بده.. به صورت شماتيك البته.. اون تمرين هاشور به درد هاشور كاربري زدن ميخوره
خطت هم خيلي عاليه .. آفرين :gol:

سلام دوستان عزیز
مشاهده پیوست 207270مشاهده پیوست 207271
تمرینارو اسکن می کنم که اینجا کیفیتش خوب باشه ولی اونی که برام اسکن کرده اطراف شیت و ادیت کرده

زمان اصلي براي كاغذ A3 ،حدود 1 ساعت هست... پس بايد كم كم روي سرعتت هم كار كني. اگه بعد از جلسه تحليل سرعتت به حدود 1/5 ساعت نرسه بايد از اين همه ديتيل و دقت كم كني و زمانت را كم كني كه برسي
خيلي خوبه شيتا واقعا اشكالي نداره :D .. خسته نباشي

براي دوستان تحليلي
بالاي نقشه تحليل حتما تيتر ميخواد، چند تا گزينه داري براي اين تيتر " نقشه تحيلي، تحليل يكپارچه، آناليز سايت، تحليل سايت، پلان تحليلي، تحليل پلان، آناليز پلان" خلاصه يه چيزي بنويسيد

Arch-Azadeh

دوستان اگه کسی میدونه که شیتای کنکورو چه جوری باید بکشیم میشه بگه!!!
سه تا شیته؟؟ اولی چیه؟ دومی و سومی چی؟؟
کلا واسه شناخت چقدر وقت بذاریم؟؟
اگه اطلاعی داری بگید لطفاااااااااااااا. خواهشااااااااا.:gol:

جديدا كه هر سال فرق ميكنه.
خيلي قبل تر زمان ما يك موضوع بود و دو تا شيت A2

سال ، 89 و 88 شد 5 تا شيت A3 با 5 موضوع مختلف با 4 ساعت وقت
سال 90 و 91 شد 3 تا شيت A3 با 3 موضوع مختلف با 4 ساعت زمان
سال 92 شد 4 تا شيت A3 با يك موضوع!!! و 4 ساعت وقت

امسال؟؟؟!!!!

mahfa90

عضو جدید
سلام استاد عزیزم...بی نهایت سپاس:gol::heart:وقتی میای تاپیک من اینجوریم:w42:
ببخشید دوتا شیت از تمرین قبلی رو گذاشتم که شما هنوز درباره اش نظر ندادی..میشه لطف کنی نظرتو بگی البته فقط به خاطر شیت بندیش میگم..چون اونا یکم متفاوت هستن و من میخواستم یک مدل شیت بندی رو تا آخرش برای خودم انتخاب کنم واسه این خاطر گفتم..:heart:

urbanism.z

عضو جدید
سلام اگر امکان داره برای من کتابهای طراحی شهری روبفرست تشکر shaban_saman@yahoo.com

چه کتابایی؟
منظورتون معرفی کتابای طراحی شهری یا pdf؟
کتابهارو می تونید تو باشگاه پیدا کنید
اگه کتاب خاصی مد نظرتونه اسمشو بگید که اگه داشته باشم کمکتون کنم

sahar-sadeghi

عضو جدید
1907970_739903119387050_7789593870578605413_n.jpg
سلام دوستان عزیز
مشاهده پیوست 207270مشاهده پیوست 207271

razi azad

عضو جدید
سلام استاد ازاده جون عزیز.این swotمنه.استاد اگه میشه در مورد کارای قبلیه من نظرتونو بگین.من چند تا سوالم مطرح کردم با شما که هنوزم منتظر راهنماییاتونم....ممنون میشم کمکم کنین
DSC03714.jpgDSC03715.jpg

بالا