تمرین گروهی اسکیس طراحی شهری 93

mahfa90

عضو جدید
مشاهده پیوست 200497آموزش فونت
خسته نباشی.سعی کن برا فونتات یه سری خط بکشی بعد بنویسیش مث این عکسیکه برات فرستادم.احساس میکنم ایراد کارات تو فونت و آدماست و ایراد دیگه ای نداره کارات
مرسی.ایراد فونت رو می فهمم.ایراد آدما و فیگور چیه؟چکارش کنم.

arc eng

عضو جدید
سلام دوستم.نه خسته.به نظرم به این دلیل فونتت قشنگ نمیشه که با ماژیک سرگرد می نویسی.با مازیک سر کج بنویس که ضخیم باشه تا جلوه داشته باشه.به قول رامین کارات خوبه ولی باید رو گرافیک کارات کار کنی مثل من...گرافیک خیلی مهمه.اگه کار و طرحمون کلی ایده داشته باشه ولی گرافیک خوبی نداشته باشه ارزش نداره.گرافیک کارای رامین خیلی خوبه نگاشون کن.

تو هم خسته نباشی:smile:.نمیدونم والاااااااا.سعی خودمو میکنم:(:razz:مرسی از راهنماییت.

r.a.m.in

عضو جدید
شاید من روشون زیاد حساسم اما توبعضیاشون شکل طبیعی ندارن.البته میگم من حساسم و نظر منه.اما در کل خوبن کارات .موفق باشی
سعی کن یه فونت خاصه خودتم داشته باشی.اگه زاد کار کنی میتونی بهش برسی

arc eng

عضو جدید
مهفا شاید منظور رامین از ایراد فیگورا این بوده که تهشو ول کردی بعضی جاها.پست دومت ردیف دوم. بی حوصله بودی ؟؟؟

r.a.m.in

عضو جدید
بجه ها کسی تاریخ دقیق اسکیس میدونه؟
برا مقاله کسی هست همکاری کنه؟
برا جیمیلم یه پیام اومده که چکیده مقالتونو در محور موضوعه شهرهای فردا(اسلامی-ایرانی)که واقعا موضوعه توهین امیزییه اومده:razz:میخاستم روش کار کنم اما با موضوعش مشکل دارم

mahfa90

عضو جدید
شاید من روشون زیاد حساسم اما توبعضیاشون شکل طبیعی ندارن.البته میگم من حساسم و نظر منه.اما در کل خوبن کارات .موفق باشی
سعی کن یه فونت خاصه خودتم داشته باشی.اگه زاد کار کنی میتونی بهش برسی

مهفا شاید منظور رامین از ایراد فیگورا این بوده که تهشو ول کردی بعضی جاها.پست دومت ردیف دوم. بی حوصله بودی ؟؟؟
آهان..این کروکی ها رو از رو کتاب مفاهیم پایه کپی کردم.در واقع کروکی خودم نیست کروکی و فیگور استاد صدیق هستن!!!

بجه ها کسی تاریخ دقیق اسکیس میدونه؟
برا مقاله کسی هست همکاری کنه؟
برا جیمیلم یه پیام اومده که چکیده مقالتونو در محور موضوعه شهرهای فردا(اسلامی-ایرانی)که واقعا موضوعه توهین امیزییه اومده:razz:میخاستم روش کار کنم اما با موضوعش مشکل دارم
چرا توهین آمیزه؟؟؟؟این محور کلی هستش تو باید ریز بشی توش...مثلا عملکرد محله درگذشته تو ایران عالی بوده همون چیزی که الان نظریه پردازای شهرسازی روش مانور میدن...ایده یک محله با عملکرد امروزی و پاسخده رو بدی برگرفته از محله های گذشته....ایده های زیادی وجود داره..

r.a.m.in

عضو جدید
ببین وقتی گفته میشه اسلامی ایرانی اگه هدف و نیت نویسنده گفتن این باشه که ایران ذاتا اسلامی بوده و از اسلام رنگ و بو گرفته توهین برانگیزه.بنظر من اسلام نقش زیادی در تکوین شهرها نداشته.این از این.
وگرنه اگه هدف این باشه که زووم شده باشه رو شهرها در اسلام این یه قظییه دیگست.
مهفا کلمات پر از معانی هستن به قول جورج اورل تو کتاب طراحی شهری گونه شناسیورویه ها و طرح ها ص2 ما از کلماتی استفاده میکنیم که معنیشو نمیدونیم

mahfa90

عضو جدید
ببین وقتی گفته میشه اسلامی ایرانی اگه هدف و نیت نویسنده گفتن این باشه که ایران ذاتا اسلامی بوده و از اسلام رنگ و بو گرفته توهین برانگیزه.بنظر من اسلام نقش زیادی در تکوین شهرها نداشته.این از این.
وگرنه اگه هدف این باشه که زووم شده باشه رو شهرها در اسلام این یه قظییه دیگست.
مهفا کلمات پر از معانی هستن به قول جورج اورل تو کتاب طراحی شهری گونه شناسیورویه ها و طرح ها ص2 ما از کلماتی استفاده میکنیم که معنیشو نمیدونیم
خب مهندس شما از بعد ایرانی مقاله بده بعد اسلامی رو بزار برای دیگران که قبولش دارن.این موضوع وسط تاپیک اسکیس جاش نیست.کاش تاپیک جدا میزدی یا جای دیگه مطرحش می کردی.

Arch-Azadeh

همکار مدیر مهندسی شهرسازی متخصص طراحی شهری
سلام آدینه بخیر..بچه ها نظر بدید..فونتش خوب شده؟؟؟!!!
مشاهده پیوست 200493مشاهده پیوست 200494

سلام
مهفا جان خطتت خیلی بهتر شده.. با تمرکز نوشتی... فقط نمیدونم اگه بخوای تند تند بنویسی همین میشه یا نه :D..کروکی ها خیلی خوب شده

بچه ها من نمیدونم چطور فونت کار کنم :( دیشب تو ورد دنبال فونت بودم ولی اونطور که دیدم فونت عرشیا رو همه دارن استفاده میکنن.... خط متوسطمو باز میشه جمعش کنم ولی خط درشت و نه !

از همین خط های راهنما هم استفاده میکنما ولی خوب نمیشه...:confused:

مشاهده پیوست 200500

برای خط ریز هم حوصله نداشتم :redface:

اینی که نوشتی خیلی خوبه، چرا میگی بد شد؟؟.. با همین ضخامت هم اگر دورش را با روان نویس نازک دورگیری کنید و سایه بزنید خیلی خوب میشه. اگه وقت داشتی فونت هما را هم امتحان کن.. من خودم دوسش دارم :D

مشاهده پیوست 200506اینم کار الانم.
arc-engفونتت خوبه که.فقط سعی کن گرافیک کارتو ببری بالا تا قشنگ دیده بشه

رامین جان پرسپکتیو ها و سایه ها عالی شده .اینکه روش توضیح دادی خیلی خوبه.. پرسپکتیو طراحی شهری باید همین شکلی باشه.. فقط کیفیتش پایینه نوشته ها را نمیتونم بخونم.. و اینکه کادرات کجه.. کادر دور کاغذ از مهم ترین قسمت های کاره چون خیلی تو چشم میاد حتما با خط کش بکش

r.a.m.in

عضو جدید
مرسی آزاده جان.سعی میکنم ایراداتمو تصحیح کنم.بازم ممنون
آزاده جان امشب تمرینات تموم بشن برا جلسه سوم میفرستی؟
اینارو واست بکنیم پی دی اف بفرستیم؟یا همینجا بزاریمشون؟

arc eng

عضو جدید
ممنون آزاده جون چشم تست میکنم اونو هم.....تمرینای من هنوز نصف هم نشدن:(

r.a.m.in

عضو جدید
DSC_0173.jpgاینم کار الانم.فقط کاغذم تاشد یه طرفش کج معلومه.وگرنه کج نیس خطم بچه ها.
راستی ما قراره با یه گروه بریم طرفای پارک و جاهای گردشگریرو تمیز کنیم الان.من رفتم.بچه ها موفق باشید.خاستید بیاید:D;)

mahfa90

عضو جدید
مرسی آزاده جون:gol::gol:...آره با تمرکز نوشتم.وقتی تند تند می نویسم بد میشه:D.دیگه اینقد تمرین میکنم تا خوب و سریع بشه.برا کنکور هیچ عذری پذیرفته نیست....:)
تمرین های منم هنوز نصف نشدن تکلیفمون چیه؟؟؟تمرین بعد رو بهمون میدی یا باید این رو ادامه بدیم؟؟

Arch-Azadeh

همکار مدیر مهندسی شهرسازی متخصص طراحی شهری
اگه تمريناتتون به حدود 30 صفحه رسيده باشه.. ميتونيم بريم سراغ جلسه سوم

بقيه اش را تو تعطيلات عيد كامل كنين. برام ايميل نكنيد همينجا بذاريد لطفا.. الان البته تقريبا ميدونم اوضاع تمرينات از چه قراره :)

arc eng

عضو جدید
بچه ها فکر میکنید بشه کسی که اصلا اسکیس کار نکرده آزمونشو خوب بزنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ یعنی عالی بزنه؟؟؟؟؟؟؟:surprised::redface:

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
Re: تمرین گروهی اسکیس طراحی شهری 93

بچه ها فکر میکنید بشه کسی که اصلا اسکیس کار نکرده آزمونشو خوب بزنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ یعنی عالی بزنه؟؟؟؟؟؟؟:surprised::redface:

حتما میشه.نزدیک ۴ ماه وقت هست.از صفرم شروع کنی با تمرین زیاد میتونی به سطح عالی برسی.اصلا هم سخت نیست
چند موردشو دیدم که میگم ;)
بعدشم تو که کارت خیلی خوبه! :)

آخرین ویرایش:

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز

تمرین پرسپکتیو
اگه ایرادی داره یا چیزی بهش اضافه بشه بهتر میشه بگین لطفا دوستان
پلانش هم بالا سمت چپ هست

r.a.m.in

عضو جدید
سوفیا تو از خط کش استفاده میکنی؟زاویه ی پرسپکتیوات خیلی تندن.این زوایا تو اسکیس معماری خیلی کاربرد داره اما نمیدمنم تو طراحی شهریم اینطر هس یا نه.بعدشم سعی کن خط لرزان کارکنی.برا عمق دارکردنش چنتا خط لرزان بکش.بخای تفاوتشونو درک کنی الان 2نمونه واست بکشم بزارم؟البته اینا با خطای خودمن بهم نزدیکن اما متفاوتن.در کل خ.به کارات.افرینDSC_0174.jpgسعی کن فواصل دورتر انتخاب کنی برا اسکیس.عمق بده بکارات.مقیاس انسانیتم درست نیست.اول خط افق بکش بعد بر اساس اون آدمارو بکش

آخرین ویرایش:

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز

سوفیا تو از خط کش استفاده میکنی؟زاویه ی پرسپکتیوات خیلی تندن.این زوایا تو اسکیس معماری خیلی کاربرد داره اما نمیدمنم تو طراحی شهریم اینطر هس یا نه.بعدشم سعی کن خط لرزان کارکنی.برا عمق دارکردنش چنتا خط لرزان بکش.بخای تفاوتشونو درک کنی الان 2نمونه واست بکشم بزارم؟البته اینا با خطای خودمن بهم نزدیکن اما متفاوتن.در کل خ.به کارات.افرینمشاهده پیوست 200677

مرسی از راهنماییت
نه از خط کش استفاده نکردم
ولی فکر کنم نقطه گریز ها رو زیادی نزدیک گرفتم واسه همین زوایا تند شده
تو تمرینای بعدی سعی میکنم اصلاح کنم ;)
بابت نمونه ای هم که گذاشتی ممنون.واقعا لرزش خط خیلی تأثیر داره

r.a.m.in

عضو جدید
در کل بنظرم اینا ایراداش بودن.اگه زووم کنی روشون کارت بدون ایراد میشه.راستی سوفیا سعی کن نوشته هم با کارات بزاری.درکل خسته نباشی.ببخشید ولی من بیشتر دوس دارم ایراد بگیرم تا تعریف کنم.کارات نقطه قوت زیاد دارن اما من نمیگگگگگم.;):D

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز

در کل بنظرم اینا ایراداش بودن.اگه زووم کنی روشون کارت بدون ایراد میشه.راستی سوفیا سعی کن نوشته هم با کارات بزاری.درکل خسته نباشی.ببخشید ولی من بیشتر دوس دارم ایراد بگیرم تا تعریف کنم.کارات نقطه قوت زیاد دارن اما من نمیگگگگگم.;):D

آره نگی بهتره
من جنبه ندارم پررو میشم دیگه کار نمیکنم :cool:

mahfa90

عضو جدید
سلام.آفرین خسته نباشی....خوب کارکردی.به ما رسیدی تقریبا...عکسات خیلی کوچیکه.من نمیتونم بفهمم چی به چیه الی...بزار اساتید بیان نظر میدن.

بالا