تمرین گروهی اسکیس طراحی شهری 93

Arch-Azadeh

همکار مدیر مهندسی شهرسازی متخصص طراحی شهری
استاد ازاد جان ي سوال داشت.كارارو تو A3كاركنيم يا A4?
بجه ها خوشبحالتون شما بغير اسكيس طراحي دغدغه ديكه اي ندارين:cry:!!!من دارم برا ازمون نظامم ميخونم!!!نظارت واجرا:confused::w10:

حتما كار تو A3 شيت ها سر امتحان اين اندازه است

نظارت كه خوندنش واسه هفته آخره :D ..ايشالا موفق باشي راضيه جان

samranegon

عضو جدید
آزاده جان سلام.خوبی؟
آزاده من تو اسکیسا وقتی نگا میکنم زده شناخت.تحلیل.بیان الترناتیو.گزینه ی انتخابی.طراحی.وبرای هرکدومم دلایلی با یک برگ طراحی شده.الان ما باید فقط رو شناخت که شامل مولفه های عملکردی.زیست محیطی.زیبایی شناختی.کاربری و دسترسی و اقلیم کار کنیم؟
من تو این مورد ضعف دارم.تو دسته بندی این موارد

r.a.m.in

عضو جدید
آزاده جان سلام.خوبی؟
آزاده من تو اسکیسا وقتی نگا میکنم زده شناخت.تحلیل.بیان الترناتیو.گزینه ی انتخابی.طراحی.وبرای هرکدومم دلایلی با یک برگ طراحی شده.الان ما باید فقط رو شناخت که شامل مولفه های عملکردی.زیست محیطی.زیبایی شناختی.کاربری و دسترسی و اقلیم کار کنیم؟
من تو این مورد ضعف دارم.تو دسته بندی این موارد.ببخشید رو صفح ی دوستم بود منم اصلا یادم نبود با ماله اون زدم.معذرت

Arch-Azadeh

آزاده جان سلام.خوبی؟
من تو این مورد ضعف دارم.تو دسته بندی این موارد.ببخشید رو صفح ی دوستم بود منم اصلا یادم نبود با ماله اون زدم.معذرت
سلام رامین جان
ما فعلا میخوایم شناخت را قوی کنیم... بعد تخلیل بعد بقیه... پس نوبت به نوبت
مولفه ها 4 تاست، زیبایی شناختی، زیست محیطی، عملکردی و معنایی
کاربری و دسترسی زیر مجموعه مولفه عملکردیه... اقلیم هم زیر مجموعه زیست محیطی

من گفتم ما 4 تا مولفه را برای دسته بندی موارد تو ذهن داریم، ولی چون دکتر گلکار تو مقاله اش اینا رو نوشته بهتره (یعنی مولفه به معنای دکتر گلکار هست :) ) و اگه مصحح از دانشگاه های دیگه باشه خیلی خوششون نمیاد از این کلمه. پس ما فقط زیر مجموعه ها را استفاده میکنیم، مثلا آلودگی صوتی، ارتفاع، محصوریت، تناسبات، دسترسی، توپوگرافی، هویت و .....
شیت مهفا را نگاه کن قسمت کروکی هاش دقیقا همونیه که تو قسمت شناحت مد نظر هست :)... نقشه اش تحلیلی شده ولی شناختش درسته

سلام.خسته نباشید..اینم شیت سوم.نظر بدید لطفا:gol:
http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=203976&d=1397573744&thumb=1

مهفا جان خیلی خیلی عالیه:w30:.. بسیار ذوق زده شدم :D

اشکالات: ضخامت سر تیترها کمه... با یک روان نویس پر رنگ تر بنویس... چیزی بین M و F داری؟ مثل قلم های الخطاط؟
نقشه ای که کشیدی نقشه تحلیلی شده ولی اشکالی نداره .. حالا فعلا اینجوری کار کن بعد از درس تحلیلی این درست میشه
نقشه جهت شمال نداره! جهت شمال الزامیه..
قسمت کروکی ها خیلی خوبه موارد درستی را اشاره کردی، نقشه اشکال گرافیکی داره. یک کم به هم ریخته است.. نوشته ها جای درستش را پیدا نکرده... بهتره نوشته ها یه جوری ساماندهی بشه که اونها هم نظم خودش را داشته باشه... قسمت بالا سمت چپ شیت خالیه... حتما باید تیتر بخوره مثلا نقشه اقلیمی، یا اسم درستش تحلیل یکپارچه است...و اون قسمت هم پر بشه... نوشته ها همه باید صاف نوشته بشه حتی اگه جهت خیابون کج باشه... تو قسمت کروکی ها به موارد درستی اشاره کردی.. البته میدان تجریش چون خیلی میدان خوبیه و از همه مولفه ها توش وجود داره میتونی یک شیت دیگه ببندی و یک سری موارد دیگه را هم اشاره کنی (برای تمرین اضافه :smile:)

کروکی ردیف آخر وسطی، تیتر زدی کاربری ولی دسترسی را بررسی کردی؟؟؟:que:

خسته نباشی :gol:

mahfa90

عضو جدید
آزاده جان اینکه میگی نقشه تحلیلی شده یعنی چطوری؟به خاطر اون فلش های مشکی دور میدان؟چون سعی کردم هرچیزی رو که هست فقط مشخصش کنم.

razi azad

عضو جدید
بالاخره شيت اول من كليدخورد!!!!!!:D.استاد ازاده جان عزيز و دوستان خوبم منتظر ارهنمائياتونم....

پیوست ها

• Copy of Picture 002.jpg
    Copy of Picture 002.jpg
    10 کیلوبایت · بازدیدها: 0

شادی همافر

عضو جدید
بالاخره شيت اول من كليدخورد!!!!!!:D.استاد ازاده جان عزيز و دوستان خوبم منتظر ارهنمائياتونم....
سلام. خسته نباشی.
فونتت خیلی خوبه ولی شیتت مرتب نیست. وقتی آدم می خواد شیت و بخونه نمیدونه از کجا شروع کنه. کروکیاتو خیلی خوب کشیدی ولی خوب شیت بندی نکردی و مرتب نیستن. نوشته ها کج شدن. در کل کارت خوبه. موفق باشی

جاست شادی:-)

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
سلام .مرسی از همه دوستان در مورد اشکالای کار اولم،آره دیگه همتون حق دارین سرعتم پایینه من چن سال از اسکیس و این جور چیزا دور بودم برای همین الان اونقدر اعتماد به نفس ندارم از اول با راپید شروع کنم،و مشکل بزرگم همین سرعتمه

تمرین دوم و فعلا 12 تا شیت بیشتر انجام ندادم ..منبع همشم کتاب طراحی شهری مفاهیم و کروکی های دکتر صدیقه ... این کتابه تموم شد :)

1.jpg2.jpg

شادی همافر

عضو جدید

r.a.m.in

عضو جدید
شادی جان خسته نباشی کارات خوبن.داری خیلی خوب کار میکنی.تو تاپیک جایی واس ماهم بزار.
مهفا کارات خیلی عالین.خسته نباشی.
منم که فعلا هیچ کاری نکردم.مثل جکسون پولاک راهمو گم کردم.تا شنبه باید بتونم بخودم بیام.گذشت زمان بصورت کاذب داره عذابم میده

جاست شادی:-)

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
شادی جان خسته نباشی کارات خوبن.داری خیلی خوب کار میکنی.تو تاپیک جایی واس ماهم بزار.
مهفا کارات خیلی عالین.خسته نباشی.
منم که فعلا هیچ کاری نکردم.مثل جکسون پولاک راهمو گم کردم.تا شنبه باید بتونم بخودم بیام.گذشت زمان بصورت کاذب داره عذابم میده

این چ حرفیه ! ما عقبیم پس مجبوریم تند کار کنیم برا همین خیلی به چشم میاد .منم خیلی پیدا نشدم ولی خوب باید برسم به بچه ها

r.a.m.in

عضو جدید
رازی جان کارات خوب بودن.بجه هاهم که نظر دادن راجبش چرا ناراحتی.
ایراد کارت از نظر من رعایت نکردن نظم شیت بندیت همراه با خطوط کج تو اسکیسته.کلیت کار دستت هست فقط اگه بتونی منظمشون کنی کارت بهتر میشه.
موفق باشی

razi azad

عضو جدید
سلام. خسته نباشی.
فونتت خیلی خوبه ولی شیتت مرتب نیست. وقتی آدم می خواد شیت و بخونه نمیدونه از کجا شروع کنه. کروکیاتو خیلی خوب کشیدی ولی خوب شیت بندی نکردی و مرتب نیستن. نوشته ها کج شدن. در کل کارت خوبه. موفق باشی
ممنون عزيزم:smile:

Arch-Azadeh

آزاده جان اینکه میگی نقشه تحلیلی شده یعنی چطوری؟به خاطر اون فلش های مشکی دور میدان؟چون سعی کردم هرچیزی رو که هست فقط مشخصش کنم.

تحلیلی یعنی اینکه مثلا ستاره روش گذاشتی که یعنی نشانه!! و این یعنی تحلیل!

راضیه جان سعی کن روی اولین شیت ها وقت بیشتری بذاری، حتما حتما قبل از شروع کار شیت را با مداد و خط کش کادر بندی کن بعد بدون که دقیقا چی را کجا بنویسی و با فکر جلو برو. شیت یک مقدار به هم ریخته است. خط کج هم که زیاد داره. لزوما هم نباید دور کروکی ها خط بکشی.. در واقع خط نکشی خیلی هم بهتر است. باید جوری شیت بندی کنی تا بین کروکی ها مثلا 1 سانتی متر خط سفید بیفته.. همون سفیدی ها سیاهی ها را کادر میکنه...
شیت خیلی به هم ریخته و نا مرتبه.. تو شیت مهفا هم گفتم نوشته کج اصلا نداریم. تمام نوشته ها حتما باید به صورت افقی نوشته بشه..
یک علامتی برا خودت مشخص کن.. بهش میگن بولت
مثلا مینویسی اقلیم قبلش اون علامت را بداری مثل اینها
  • اقلیم
  • دید مطلوب
  • آلودگی
این شکل پشتش گرافیکی باشه خوبه

حتما خط ریز باید تمرین کنی
اون کروکی که بالاش نوشتی دید مطلوب اصلا به دید مطلوب ربطی نداره!!! ساختمان پزشکی دید مطلوب نیست! پارک لاله و بلوار کشاورز دید مطلوبه

بالای شیت هیج وقت ننویسید اسکیس طراحی شهری ، موضوع را بنویسید

خسته نباشی عزیزم..ایشالا کارای بعدیت بهتر میشه :gol:

سلام .مرسی از همه دوستان در مورد اشکالای کار اولم،آره دیگه همتون حق دارین سرعتم پایینه من چن سال از اسکیس و این جور چیزا دور بودم برای همین الان اونقدر اعتماد به نفس ندارم از اول با راپید شروع کنم،و مشکل بزرگم همین سرعتمه

تمرین دوم و فعلا 12 تا شیت بیشتر انجام ندادم ..منبع همشم کتاب طراحی شهری مفاهیم و کروکی های دکتر صدیقه ... این کتابه تموم شد :)

مشاهده پیوست 204264مشاهده پیوست 204265
شادی جان خیلی خوب شده.. ادامه بدی به زودی تموم میشه :D

تو این آخری ها که گذاشتی خطت خیلی عالی شده ;)

Arch-Azadeh

چند نمونه شیت شناخت برای کسانی که گیج شدن..خصوصا رامین :smile:
البته این شیتها شناخت و تحلیل با همه.. شما شناختش را ببینید :)

لزوما اینها شیتهای بی اشکالی نیستند.. وقتی شیت می بینین باید از نکات مثبتش استفاده کنید و سعی کنید نکات منفی را یاد بگیرید که ازشون در کارهای استفاده نکنید

پیوست ها

• nemoone shenakht.rar
    4.3 مگایابت · بازدیدها: 4

r.a.m.in

عضو جدید
سلام آزادههههههههههههههه.من گیجم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:confused:خخخخخخخخ:biggrin:
مرسی.آزاده مطلبو گرفتم.بیشتر کارارم انجام دادم.حالا میزارمشون گوشیم خراب شده دارم اونو درس میکنم که بزارمشون:w29:

بالا