تمرین گروهی آزمون طراحی خرداد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

behnazramezani

عضو جدید
بله با پلکسی میتونی درست کنی معمولا جاهایی که برش لیزری انجام میدن واسه ماکت و وسایل با دقت بالا میتونید بدید بسازن واستون

مرسی از راهنمایی تون رفتم با پلکسی بسازم اما 1 میلیمتری سو پیدا نکردم اگه با 2 میل بسازم ضخامتش زیاد نمی شه

behnazramezani

عضو جدید
!!!!!!!!!!!! من مطمئنم خیلی چیزاش اصلا به کار نمیاد این شابلونتون! ببخشیدا اینو میگم!! یا هم اینکه خیلی فاصله دار چیده همه چیو!! و خیلی چیزاشم بدرد نمیخوره، و اینکه آ4 خیلی بزرگه و کار باهاش سخت، پارسال دوست من یه شابلون زد 10*20 هر چی ام لازم داشتیم توش بود، اگه دوستت عددو حروف توش گذاشته که اونا به نظرم ن باید حذف شه چون راحت میتونی با دست بنویسی اینارو، 60 تومن به نظر من خیلی زیاده، ما دقیقه ای 600 دادیم 11 تومن با پول پلکسیمون تموم شد، الان همون 600 هستش فوقش پلکسیش گرون شده باشه نهایتش میشه 15 تومن...

سلام خسته نباشید پلکسی شما چند میل بود؟

behnazramezani

عضو جدید
ممنون از محبتی که داشتید
توی فایلتون جای کدهای ارتفاعی ،برش آسانسور ، ونرده هم خالیه
برای برش باید خطوطتون رو از هر طرف 0.04 آفست کنید که خطوط سر جای خودشون بمونن ودر اتود هم ازش بگذره (این تبادل نظریه که توی قسمت دانلود جزوات با دوستان انجام شد)

سلام یعنی ضخامت خطوط 0.04 باشه؟

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
عارفه واسه واحدای زیر 75 متر که 1 اتاق خواب دارن میشه دسترسیه حمومو ازاتاق خواب داد،ص 88 هم نوشته واحدای زیر 75 با 2 اتاق "اقامت" ن 2 خواب

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز
چه سئوالی؟؟؟
اگه جواب ندادم به پستی یا بلد نبودم یا تکراری بوده/////در مورد اون ستون مستطیل هم والا من همه رو مربع میگیرم فکر کنم فرزاد جان بتونه توووو این زمینه راهنماییت کنه....
فرزاد جان سئوال رو به شما پاس دادم که تقسیم پست کرده باشم:biggrin::D

سلاممم.
فکر میکنم سوال کرده بود که اگه ستون بتنی مستطیلی باشه تیر بتنی چطور میشه.
اولا اینکه مثلا یه وجه این ستون مستطیلی اگه 70 سانته، تیر بتنی خارج شده از این وجه تو طبقا پایینی نهایتا 40 سانته عرض داره.
بعد مهم اینه که ابعاد مفید راه پله رعایت شه اینکه تیر بتنی ابعاد رو کم میکنه مهم نیست.مهم ستونه.

میلاد معمار

عضو جدید
فرزاد جان این دوتا رو جواب میدی بهم؟؟یکی اینه.
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/550488-%D8%AA%D9%85%D8%B1%DB%8C%D9%86-%DA%AF%D8%B1%D9%88%D9%87%DB%8C-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D8%AE%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%AF-93?p=7649453&viewfull=1#post7649453
یکیم اینه....
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/550488-%D8%AA%D9%85%D8%B1%DB%8C%D9%86-%DA%AF%D8%B1%D9%88%D9%87%DB%8C-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D8%AE%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%AF-93?p=7652081&viewfull=1#post7652081

تو سوال اولی خوب طبق نقشه ای ک گذاشتم اگه جهت 70 سانت ستون رو تو پاگرد راه پله نگا کن یجنی ما باید بعد از 70 سانت 1.20 پاگرد بزاریم؟؟؟؟؟یا از 70 سانت یک شناژ باندازه بعد کوچیک ستون میاد بیرون؟؟؟؟
بعد توی آکس بندیش باید به چ شکل عمل کنیم؟؟آخه ستونا میچرخن....
2.تو سوال دومی پارکینگارو چطوری در اورده؟؟؟
ممنون

gh.fariba

عضو جدید
بله فکر کنم باید کلا از خیرش بگذرم ،اما کلا برای واحدهای بزرگ میشه دوتا در داشته باشیم مثلا درب قسمت خصوصی وغیر خصوصی؟
چک کردم. صفحه 45 مبحث 3 این قضیه را با شرایطی نقض کرده. چنانچه این شرایط رو رعایت کنید یک خروج کافیه.
تو دانشگاه به ما میگفتند نه. ولی فکر کنم مشکلی نباشه. چون من اجرا شدش رو هم دیدم. اما کلا از قید این دو درب بگذرید به نظر من.

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
فرزاد جان این دوتا رو جواب میدی بهم؟؟یکی اینه.
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/550488-%D8%AA%D9%85%D8%B1%DB%8C%D9%86-%DA%AF%D8%B1%D9%88%D9%87%DB%8C-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D8%AE%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%AF-93?p=7649453&viewfull=1#post7649453
یکیم اینه....
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/550488-%D8%AA%D9%85%D8%B1%DB%8C%D9%86-%DA%AF%D8%B1%D9%88%D9%87%DB%8C-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D8%AE%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%AF-93?p=7652081&viewfull=1#post7652081

تو سوال اولی خوب طبق نقشه ای ک گذاشتم اگه جهت 70 سانت ستون رو تو پاگرد راه پله نگا کن یجنی ما باید بعد از 70 سانت 1.20 پاگرد بزاریم؟؟؟؟؟یا از 70 سانت یک شناژ باندازه بعد کوچیک ستون میاد بیرون؟؟؟؟
بعد توی آکس بندیش باید به چ شکل عمل کنیم؟؟آخه ستونا میچرخن....
ممنون

سلامم.
در مورد سوال اولتون عکس پایین رو ببنید.اگه اندازه این جایی که با فلش قرمز نشون دادم 2.40 باشه مشکلی نداره.یعنی اندازه خالص و مفید راه پله رو باید رعایت کنید.
آکس بندی هم تو اینجور ستون گذاری به این ترتیبه که برای هر ستون که آکسش با بقیه تفاوت داره باید آکس بزارید.

مشاهده پیوست milad-Model.jpg

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز

ممنون
[/QUOTE]
این عکس دومی که مربوط میشه به سوال دومت هیچیش معلوم نیست.

میلاد معمار

عضو جدید
ممنون فرزاد جان.......خوب طرف دیگش چی؟؟؟؟؟اون پاگردو میبینی؟؟من بعداز 70 سانت 1.20گذاشتم.....باید همینطوری باشه؟بعد برای 4طبقه و بالا 35*70 جواب میده؟

holooooooo

کاربر ممتاز
آخرین ویرایش:

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
ممنون فرزاد جان.......خوب طرف دیگش چی؟؟؟؟؟اون پاگردو میبینی؟؟من بعداز 70 سانت 1.20گذاشتم.....باید همینطوری باشه؟بعد برای 4طبقه و بالا 35*70 جواب میده؟
طول داخل به داخل راه پلتون چنده؟
نه شما این ستون گذاریتون مشکل نداره.الان همین باکس پلتون 2.40*4.80 باشه دیگه هیچ مشکلی نیست.
الان فکر کنم طول راه پلتون زیاده.فکر کنم همون 70 سانت زیادش کرده.نیازی نیست این مقدار رو رعایت کنید.

holooooooo

کاربر ممتاز
یک سوال؟
صفحه ی 28 مبحث 15: بند
1-8-2-2-15
هوای چاهی که آسانسور را درخود جای داده باید مستقیما یا از طریق موتورخانه به فضای آزاد تخلیه شود...
اما بند 5-8-2-2-15

چاه آسانسور نباید وسیله ی تخلیه ی هوای آسانسور باشد!!!!
بند 4-7-2-15 ص 37
در پایین ترین نقطه و یا در طبقه ی همکف داکت هوایی خاصی برای چاه آسانسور طراحی و ساخته شود، تا در مواقع آتش سوزی و نفوذ دود به چاه آسانسور، تهویه هوای تازه از داکت ممکن باشد.
بند 5-7-2-15 ص 38
داکت فوق باید به نحوی محفوظ شود تا از ورود انسان و یا حیوانات به چاه آسانسور جلوگیری شود.
..

بچه ها این معنیش اینه که ما نمیتونیم از داکتی که پشت آسانسور میگریم به عنوان داکت اصلی استفاده کنیم( چون داکتی که مربوط به آسانسوره نباید وسیله ی تخلیه ی هوای آسانسور باشه)، یا اینکه یه داکت کوچکی برای آسانسور گرفته و با یک تیغه اونو از داکت اصلی جدا کنیم؟؟؟/

hd_memar

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوست عزیز این طور که من شنیدم زیر 10سانت فاصله بین خطوط عملا برش نمیشه واگه هم بشه نوک اتود توش نمیره که خط بکشی وعملا مثلا یحچالات درنمیاد یا پلان پلت هم همینطور و همینطور مقطعت..
خوب الان اینایی که میگین 10 سانت فاصله دارن
یخچال و اینا هم نیست برام
ولی پله رو نمی فهمم چرا نمیشه شاید اگه ببرم یه برش لیزری بتونه ایرادشو بگه؟!

ممنون از محبتی که داشتید
توی فایلتون جای کدهای ارتفاعی ،برش آسانسور ، ونرده هم خالیه
برای برش باید خطوطتون رو از هر طرف 0.04 آفست کنید که خطوط سر جای خودشون بمونن ودر اتود هم ازش بگذره (این تبادل نظریه که توی قسمت دانلود جزوات با دوستان انجام شد)
اها فهمیدم منظورتونو، پس اینجوری درست می کنم باز فایلو می ذارم
برای کد ارتفاعی مگه با دست نمی زنیم؟ همه اینا باید با خط کش باشه؟؟؟! وای چه سخت! من سال اولمه تجربه ندارم
مرسی از راهنمایتون

hooooolooooooo جان نمیشه فایل کد شابلونتو که میگی خوب بوده برامون بذاری؟

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز

holooooooo

کاربر ممتاز
hd_memar :
سلام
اینو دوستم طراحی کرد، فایلشو خودش داره، رفت داد برش بعد برام آورد! یعنی یه همچین دوستایی دارم من :)

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
یک سوال؟
صفحه ی 28 مبحث 15: بند
1-8-2-2-15
هوای چاهی که آسانسور را درخود جای داده باید مستقیما یا از طریق موتورخانه به فضای آزاد تخلیه شود...
اما بند 5-8-2-2-15

چاه آسانسور نباید وسیله ی تخلیه ی هوای آسانسور باشد!!!!
بند 4-7-2-15 ص 37
در پایین ترین نقطه و یا در طبقه ی همکف داکت هوایی خاصی برای چاه آسانسور طراحی و ساخته شود، تا در مواقع آتش سوزی و نفوذ دود به چاه آسانسور، تهویه هوای تازه از داکت ممکن باشد.
بند 5-7-2-15 ص 38
داکت فوق باید به نحوی محفوظ شود تا از ورود انسان و یا حیوانات به چاه آسانسور جلوگیری شود.
..

بچه ها این معنیش اینه که ما نمیتونیم از داکتی که پشت آسانسور میگریم به عنوان داکت اصلی استفاده کنیم( چون داکتی که مربوط به آسانسوره نباید وسیله ی تخلیه ی هوای آسانسور باشه)، یا اینکه یه داکت کوچکی برای آسانسور گرفته و با یک تیغه اونو از داکت اصلی جدا کنیم؟؟؟/

اون داکت پشت آسانسور داکت اصلیه.لزوما پشت آساسنور قرار نمیگیره.ولی پشت آسانسور فضای مناسبیه برا داکت اصلی.
این که شما این بند هارو گذاشتسد که میگه آسانسور یه داکتیخ ودش میخواد میتونید داکت اصلی رو یکم بزرگتر بگیرید و یه قسمتش رو جدا کنید واسه آسانسور.فقط یه فضای کوچیک نه خیلی بزرگ.چون دوستان کلا داکت رو خیلی بزرگ میگیرن.

آذرهانا

عضو جدید
آقا فرزاد ممنون
اون 3 ستون بالا رو کنار نورگیر گذاشتم ( بالای اون قسمت یه نورگیر 3*6 هست) اگه ستون رو وسط بزارم، تیر از وسط نورگیر رد میشه

اگه ستون پایین سمت چپ رو بردارم فاصله ستون ها 60/7 میشه که زیاده

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
آقا فرزاد ممنون
اون 3 ستون بالا رو کنار نورگیر گذاشتم ( بالای اون قسمت یه نورگیر 3*6 هست) اگه ستون رو وسط بزارم، تیر از وسط نورگیر رد میشه

اگه ستون پایین سمت چپ رو بردارم فاصله ستون ها 60/7 میشه که زیاده
خواهش مکینم.
آهان نمیدونستم نورگیر دارید.
پس اون دو تا ستون های انتهیی رو بزارید باشه.

وضعیت
موضوع بسته شده است.