تمرین گروهی آزمون طراحی خرداد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

bahar-spring

کاربر بیش فعال
مطمئن هستید جک را قبول میکنن
آذر 92 خیلی از دوستان قبول شده از جک استفاده کرده بودن
برای رمپ پارکینگم اصلا با استپ اولش قابل حل نیست؛ یعنی پارکینگها تامین نمیشن و همه چی بهم میریزه
قضیه جک معلول حل شده است، توی مواردی که رمپی که میذاری غیرمعقول میشه خیلی بهتره از جک استفاده کنی تا اینکه بخوای بخاطر اصرار روی رمپ معلول کل طرحتو در هم و برهم کنی..!

دناسا

عضو جدید
ممنون ولی من تو مبحث 4 خوندم ک حداقل ارتفاع برا اقامت 2.40.
بعد لرا درزم اخه ی جایی تو همین تاپیک خوندم ک برا همچین شرایطی نیاز نی. خب اگه واقن درست باشه و نیاز نباشه چرا از علکی عرض زمینمو از بین ببرم.

دوست عزیز جدول صفحه85 مبحث 4 جدید رو ببین اولین سطر رو نیگا کن

forough sh

عضو جدید
سلام
من جزییات کارو تو برگه نوشتم تا با خودم ببرم سر جلسه
لطفا بخونید اگه چیزی رو فراموش کردم بهم بگید
ممنونjoz 1.jpgjoz 2.jpg

negar-arch

عضو جدید
سلام بچه ها
4 تا سوال
1. حداکثر شیب در شیبراهۀ توقفگاه­ها 15% است. حداکثر شیب یک متر ابتدا و یک متر انتهای آن باید مساوی یا کمتر از 10% باشد. یعنی چی میشه یکی تصویری واسه من توضیح بده؟
2.محض رضای خدا یکی به من بگه بالاخره جهت هاشور رمپ <<< رو به بالاست یا پایین ؟؟؟ هرکس یه چیزی میگه :(
3.حداکثر فاصله آکس به آکس ستون فلزی و بتنی چقدره؟ و ابعاد ستونا چقدر باشه؟
4.میشه افزایش عرض دیوار زیر زمین رو به بیرون ببریم؟ یا حتما باید داخل بیاد ؟؟؟

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
مشاهده پیوست Azar92.rar
من کار آذر 92 مو اصلاح کردم ولی طبقه دوم و شیب بندیه بام نداره :) مقطع هم فقط آسانسورو گذاشتم، بی زحمت ایرادامو بگیرید

holooooooo

کاربر ممتاز
سلام بچه ها
4 تا سوال
1. حداکثر شیب در شیبراهۀ توقفگاه­ها 15% است. حداکثر شیب یک متر ابتدا و یک متر انتهای آن باید مساوی یا کمتر از 10% باشد. یعنی چی میشه یکی تصویری واسه من توضیح بده؟ این کارمنو که گذاشتم ببین رمپشو
2.محض رضای خدا یکی به من بگه بالاخره جهت هاشور رمپ <<< رو به بالاست یا پایین ؟؟؟ هرکس یه چیزی میگه :( برعکسه جهت پله، در جهتی که آب حرکت میکند رو به پایین
3.حداکثر فاصله آکس به آکس ستون فلزی و بتنی چقدره؟ فلزی حداکثر 7 متر ترجیحا کمتر باشه... و بتنی حداکثر 7.5....و ابعاد ستونا چقدر باشه؟ فلزی 30 در 30 بتنی زیرزمین 40در 40 بالا 30در 30
4.میشه افزایش عرض دیوار زیر زمین رو به بیرون ببریم؟ یا حتما باید داخل بیاد ؟؟؟ به هیچ وجه نمیتونید بیرون برید!!!!!

اینم جواباتون
مدرس کلاس نظام

http://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/smile.gif مدرس کلاس نظام به من گفت 2.5 http://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/smile.gif)

bahar-spring

کاربر بیش فعال
مشاهده پیوست 211695
من کار آذر 92 مو اصلاح کردم ولی طبقه دوم و شیب بندیه بام نداره :) مقطع هم فقط آسانسورو گذاشتم، بی زحمت ایرادامو بگیرید
هلو یه کار مشکوک کردی توی همکف؛ اون رمپ جلوی فروشگاه چیه، چرا رفته توی معبر؟
توی پلان طبقات حمامها بخصوص حمام واحد شمالیت کوچیکه
واحد جنوبیتم فضای پرتش زیاده
یه سوال؛ چرا توی لابی طبقات 2 تا در گذاشتی ؟ یه در برای راه پله میذاشتی کافی بود دیگه

آخرین ویرایش:

negar-arch

عضو جدید
نه راست میگم بخدا :)
حتی مدرسای نظام هم اختلاف نظر دارن.چون کتابای مقررات ملی ما کامل نیست.میشه لینک کارتو واسم بزاری، مگه همیشه برای فلزی 20*20 نمیزارن؟؟؟؟ دلم خوش بود تقاطع دیوارای 20 سانتی رو پر رنگ میکنم که بشه ستون. آقا فرزاد میگه جهت هاشور رمپ سمت بالاست. :w20:

holooooooo

کاربر ممتاز
حتی مدرسای نظام هم اختلاف نظر دارن.چون کتابای مقررات ملی ما کامل نیست.میشه لینک کارتو واسم بزاری، مگه همیشه برای فلزی 20*20 نمیزارن؟؟؟؟ دلم خوش بود تقاطع دیوارای 20 سانتی رو پر رنگ میکنم که بشه ستون. آقا فرزاد میگه جهت هاشور رمپ سمت بالاست. :w20:

اینه کارم #1960
واقعا؟ میگن رو به بالا؟!! :surprised:
این کار یکی از بچه های پارسال که قبول شده
مشاهده پیوست mt.rar

bahar-spring

کاربر بیش فعال
اون هیچی نیستی رمپ معلول واسه اون ده سانته!! باید داخل باشه؟ خب حذفش میکنیم کلا :)
نمیشه باید داخل محدوده باشه:smile:
توی پلان طبقات حمامها بخصوص حمام واحد شمالیت کوچیکه
واحد جنوبیتم فضای پرتش زیاده
یه سوال؛ چرا توی لابی طبقات 2 تا در گذاشتی ؟ یه در برای راه پله میذاشتی کافی بود دیگه
بنظرم باکس پله 90 درجه بچرخه بهتر بشه حلش کرد

negar-arch

عضو جدید
اینه کارم #1960
واقعا؟ میگن رو به بالا؟!! :surprised:
این کار یکی از بچه های پارسال که قبول شده
مشاهده پیوست 211701
1- خب این 10 % شیب اول و آخر رمپ توی برش چطوری میشه؟ این دو تا جز کل طول رمپه دیگه؟ یعنی اگه طول 10 شد 8 مترش میشه میشه 15% و 2 متر 10%؟

2- توی مبحث 4 نوشته حداقل ارتفاع تجاری 2.40 اما همه میگن 4 متر،چرا؟؟؟؟ من همه سوالای بچه ها رو خوندم مشکلات همه تقریبا یکیه، اما متاسفانه کتاب های مقررات ملی به عنوان مبنای ما،ناقص و مبهمه،حتی تصویر نداره.

holooooooo

کاربر ممتاز
نمیشه باید داخل محدوده باشه:smile: باشه :)
توی پلان طبقات حمامها بخصوص حمام واحد شمالیت کوچیکه حمومو چند در چند بگیرم؟
واحد جنوبیتم فضای پرتش زیاده میدونم این 7 متر عمق نورگیر!! همه چیو خراب میکنه لعنتی!! ح
یه سوال؛ چرا توی لابی طبقات 2 تا در گذاشتی ؟ یه در برای راه پله میذاشتی کافی بود دیگه اینم یادم رفته پاک کنم چون می بینی که تو همکف برش داشتم :)
بنظرم باکس پله 90 درجه بچرخه بهتر بشه حلش کرد
نمیدونم والا؟ چیرو بشه حل کرد؟؟ :)

holooooooo

کاربر ممتاز
1- خب این 10 % شیب اول و آخر رمپ توی برش چطوری میشه؟ این دو تا جز کل طول رمپه دیگه؟ یعنی اگه طول 10 شد 8 مترش میشه میشه 15% و 2 متر 10%؟

2- توی مبحث 4 نوشته حداقل ارتفاع تجاری 2.40 اما همه میگن 4 متر،چرا؟؟؟؟ من همه سوالای بچه ها رو خوندم مشکلات همه تقریبا یکیه، اما متاسفانه کتاب های مقررات ملی به عنوان مبنای ما،ناقص و مبهمه،حتی تصویر نداره.
ramp.jpg
این رمپ

negar-arch

عضو جدید
توی مبحث 4 نوشته حداقل ارتفاع تجاری 2.40 اما همه میگن 4 متر،چرا؟؟؟؟ من همه سوالای بچه ها رو خوندم مشکلات همه تقریبا یکیه، اما متاسفانه کتاب های مقررات ملی به عنوان مبنای ما،ناقص و مبهمه،حتی تصویر نداره.

holooooooo

کاربر ممتاز
فکر میکنم رمپش یه مقدار توی قسمت پارکینگ ارتفاعو کم کرده..اینطور نیست؟ ولی جونم رمپ معلول که حسابی چش در میاره:eek::w45:
رمپ ماشینش؟! ارتفاعه چیو کم کرده، نه مشکلی نداره که! دقیق نفهمیدم چی میگی
آره رمپ معلولش ...

holooooooo

کاربر ممتاز
توی مبحث 4 نوشته حداقل ارتفاع تجاری 2.40 اما همه میگن 4 متر،چرا؟؟؟؟ من همه سوالای بچه ها رو خوندم مشکلات همه تقریبا یکیه، اما متاسفانه کتاب های مقررات ملی به عنوان مبنای ما،ناقص و مبهمه،حتی تصویر نداره.

میگن حداکثر 4.5! 2.4 هم حداقله!! یه چیزی بین اینا خوبه به نظرم نه 4.5 نه 2.4!
انقد سخت نگیر مهم اینه از 2.4 کمتر نگیریش!

وضعیت
موضوع بسته شده است.