تمرین گروهی آزمون طراحی خرداد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

manoom

عضو جدید
!!!!!!!!!!!! من مطمئنم خیلی چیزاش اصلا به کار نمیاد این شابلونتون! ببخشیدا اینو میگم!! یا هم اینکه خیلی فاصله دار چیده همه چیو!! و خیلی چیزاشم بدرد نمیخوره، و اینکه آ4 خیلی بزرگه و کار باهاش سخت، پارسال دوست من یه شابلون زد 10*20 هر چی ام لازم داشتیم توش بود، اگه دوستت عددو حروف توش گذاشته که اونا به نظرم ن باید حذف شه چون راحت میتونی با دست بنویسی اینارو، 60 تومن به نظر من خیلی زیاده، ما دقیقه ای 600 دادیم 11 تومن با پول پلکسیمون تموم شد، الان همون 600 هستش فوقش پلکسیش گرون شده باشه نهایتش میشه 15 تومن...

به نظر منم خیلی گرونه
پله برش و سکشنش رمپ مقطع آسانسور کد ارتفاعی و ...
مال شما چیا داشت؟ اگه بخوام میزنین ؟

fatane_a

عضو جدید
لطفا جواب سوال منو هم بدبد..ممنون میشم....
کسی میدونه ستونهای مستطیلی به چه شکلی آکس بندی میشن ؟؟؟؟و در راه پله ابعاد خالص راه پله رو بعد از پوتر باید حساب کنیم؟؟؟مثلا اگه 35*70ستونمون باشه یک طرف پوترمون میشه 70؟؟؟؟؟وباید 1.20راهپله رو بعد از 70سانت بزاریم؟؟؟؟؟بعد توی |آکس بندیش باید ب چ شکل عمل کنیم؟؟؟؟آخه ستونها میچرخن آکساشون متفاوت میشه.........پایین یک نقشه میزارم میشه راهنماییم کنید...ممنون میشم/...

مشاهده پیوست 211434

چرا فضای پاگردت اینقد زیاده.ستونا رو هر جور میذاری در نهایت باید یه فضای مفید 240*510 بمونه واست

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز

این سوالو چن صفحه پیش پرسیدم کسی جواب نداد: اگه واسه زیرزمین باید نورگیر بذاریم، در مورد ساختمونایی که تراز کف طبقه همکف 20و 30و 40و... هست نورگیری زیرزمین چطور تامین میشه؟پنجره که نمیشه گذاشت

این سوالتونو یه بار جواب دادم یادتون رفته...مشاهده پیوست 12.pdf
از گودال باغچه استفاده میکنی، روشم شبکه ی فلزی میزنی ملت پرت نشن توش :)

به نظر منم خیلی گرونه
پله برش و سکشنش رمپ مقطع آسانسور کد ارتفاعی و ...
مال شما چیا داشت؟ اگه بخوام میزنین ؟

واسه ما مقطع پله یه سری در و کد ارتفاعیو جهت شمالو یه سری مبلمان( میزو کاناپه و سرویس و..)

s.salar

عضو جدید

این سوالو چن صفحه پیش پرسیدم کسی جواب نداد: اگه واسه زیرزمین باید نورگیر بذاریم، در مورد ساختمونایی که تراز کف طبقه همکف 20و 30و 40و... هست نورگیری زیرزمین چطور تامین میشه؟پنجره که نمیشه گذاشت

کجا نوشته که زیر زمینی که پارکینگ میشه باید نور بگیره ؟؟؟؟؟
اگر زیرزمین کاربری اقامتی داشته باشه نور میخواد

manoom

عضو جدید
این سوالتونو یه بار جواب دادم یادتون رفته...مشاهده پیوست 211436
از گودال باغچه استفاده میکنی، روشم شبکه ی فلزی میزنی ملت پرت نشن توش :)

واسه ما مقطع پله یه سری در و کد ارتفاعیو جهت شمالو یه سری مبلمان( میزو کاناپه و سرویس و..)

شما امتحان دارین یا قبول شدین؟
من از اون شابلون ها میخوام

maryam_k35

عضو

سال ۸۸ باید سرایدری تو زیرزمین بود و کد ارتفاعی همکف مثبت ۶۰ سانتی .خوب سرایداری باید نور داشته باشه

holooooooo

کاربر ممتاز

بله خب، فقط درصورت استفاده اقامتی و یا اشتغال نیاز به نورداره

اسمشو نمیشه نورگیر گذاشت این بیشتر برای تهویه هستش

holooooooo

کاربر ممتاز
شما امتحان دارین یا قبول شدین؟
من از اون شابلون ها میخوام

نه من قبول نشدم :D :eek:
از کدوما!! من فایلشو ندارم
دوستم زده اینو، Soheila borji
تو اد لیستم هست

آخرین ویرایش:

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
کسی میدونه ستونهای مستطیلی به چه شکلی آکس بندی میشن ؟؟؟؟و در راه پله ابعاد خالص راه پله رو بعد از پوتر باید حساب کنیم؟؟؟مثلا اگه 35*70ستونمون باشه یک طرف پوترمون میشه 70؟؟؟؟؟وباید 1.20راهپله رو بعد از 70سانت بزاریم؟؟؟؟؟بعد توی |آکس بندیش باید ب چ شکل عمل کنیم؟؟؟؟آخه ستونها میچرخن آکساشون متفاوت میشه.........پایین یک نقشه میزارم میشه راهنماییم کنید...ممنون میشم/...مشاهده پیوست 211430
من موندم شما این همه سوال عجیب و غریب رو از کجا میاری ؟!!!!!!!!! اخه چکار داری به ستون مستطیل خداییش ما توی مربعیشم موندیم !!!! برو سر اصول اینا رو ول کن مهندس!

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز
من از sal-sa تشکر کردم این مدیر سایت احمق چرا بهم هشدار داده....جناب اقای مدیر بیشتر چشماتو باز کن میبینی ک تشکر کردم.

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/550488-%D8%AA%D9%85%D8%B1%DB%8C%D9%86-%DA%AF%D8%B1%D9%88%D9%87%DB%8C-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D8%AE%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%AF-93/page166

آقا میلاد عزیز اگه واسه هر پست مفید 10 تا پست هم بقیه واسه تشکر میدادن الان تعداد پست های این تاپیک هزارتارو هم رد کرده بود.
این جز قوانین سایته که واسه تشکر فقط از آیکن تشکر استفاده کنید.میتونید امتیاز هم بدید و براش کامنت بزارید و تشکر کنید.ولی پست ندید برای تشکر کردن.
ممنون.

آخرین ویرایش:

arefeh

کاربر ممتاز
خب واسه تو آره چون عرض باکس پله ات تو همسایگی بود ولی واسه من طول باکسم تو همسایگی بود، وآسانسورمم که کلا بعد از باکس پله :)

برای شما اونجوری اگه راه پله رو بگیری 80% بعید میدونم نیازی باشه که فاصله بدی....هر چی باشه الان پله خونه خودمونو تصور کردم اینجوری نی....همینطور خیلی جاهای دیگه:D
بچه ها لطفا ایرادات کارم رو بگید. (غیر از داکتا که پوتر ازش رد میشه. حواسم نبود)مشاهده پیوست 211433
بله داکتها رو حتما اصلاح کن
زیرزمین...رمپ رو کاغذت جا نشد اما یه کوچولوشو نشون میدادی
1-عرضی که برای ماشین ها پایین در نظر گرفتی کمه...4.6؟؟درسته؟؟باید 5 متر باشه....البته اگر در بیاد...خیلی پیچوندن این قضیه رو
2-دسترسی به راه پله و آسانسور نی و ماشینها مزاحمن....
3- دوستان گفتن به علت دود و صدا باید توی زیرزمینم لابی آسانسور در نظر گرفت
4-عرض پاگردت که پوتر رد میشه توی راه پله ات نمیدونم چنده....باید به مقداری که ستون زده بیرون عرضشو زیاد می کردیا

همکف
5-طول رمپت چنده؟؟؟میبینم همکف رو فقط 10 سانت اوردی بالا مشکلی ایجاد نکرده؟؟؟
6-جای انبار و مدیریت رو عوض کن....ورودی رو با انباری کور کردی....اما برای اتاق مدیر از پارتیشن استفاده میکنیم

طبقات
7-طبقاتت خوب نشده...باید روش کار کنی....
8-کمد ندارن
9-فضاهات یه جاهایی پرت شده...
10-داکت آشپزخونه هات؟؟؟کلا نابوده
یه نکته این ازمون به شدت راحت بود...چون از سه بر نور داشتیم....من خودمم از یه نورگیر 12 متری استفاده کردم در صورتی که اصلا نیازی به نورگیر نبود....واسه همین بعید میدونم امسال همچین سئوالی بدن....
به ما که می رسه سخت میگیرند....:razz:

bahar-spring

کاربر بیش فعال
بچه ها اینها که میگم درسته:
اگر ضخامت سقفو 40 گذاشتیم-----> ضخامت پاگرد پله 30 ، ضخامت سقف چاه آسانسور 20 ، ضخامت سقف آخر 45 سانت
اکیه؟

bahar-spring

کاربر بیش فعال
برای شما اونجوری اگه راه پله رو بگیری 80% بعید میدونم نیازی باشه که فاصله بدی....هر چی باشه الان پله خونه خودمونو تصور کردم اینجوری نی....همینطور خیلی جاهای دیگه:D

1-عرضی که برای ماشین ها پایین در نظر گرفتی کمه...4.6؟؟درسته؟؟باید 5 متر باشه....البته اگر در بیاد...خیلی پیچوندن این قضیه رو
4-عرض پاگردت که پوتر رد میشه توی راه پله ات نمیدونم چنده....باید به مقداری که ستون زده بیرون عرضشو زیاد می کردیا

همکف
5-طول رمپت چنده؟؟؟میبینم همکف رو فقط 10 سانت اوردی بالا مشکلی ایجاد نکرده؟؟؟
6-جای انبار و مدیریت رو عوض کن....ورودی رو با انباری کور کردی....اما برای اتاق مدیر از پارتیشن استفاده میکنیم

طبقات
8-کمد ندارن
یه نکته این ازمون به شدت راحت بود...چون از سه بر نور داشتیم....من خودمم از یه نورگیر 12 متری استفاده کردم در صورتی که اصلا نیازی به نورگیر نبود....واسه همین بعید میدونم امسال همچین سئوالی بدن....
عارفه... چه جوری بدون نورگیر میذاری؟ با اون قضیه 7 مترو...؟ میتونی بذاریش:(

fatane_a

عضو جدید

1-عرضی که برای ماشین ها پایین در نظر گرفتی کمه...4.6؟؟درسته؟؟باید 5 متر باشه....البته اگر در بیاد...خیلی پیچوندن این قضیه رو . بین دوتا ستون 4.5 شده. واسه پارک 2 تا ماشین خوبه دیگه.!!!!منظورت همین بود؟یا فضای گردش ماشین که اونم من فک می کردم بین دوتا ستون حداقل 4.5 باید باشه
4-عرض پاگردت که پوتر رد میشه توی راه پله ات نمیدونم چنده....باید به مقداری که ستون زده بیرون عرضشو زیاد می کردیا. اونا رو در نظر گرفتم. راه پله اوکیه:smile:

همکف
5-طول رمپت چنده؟؟؟میبینم همکف رو فقط 10 سانت اوردی بالا مشکلی ایجاد نکرده؟؟؟ اره. 10 سانت آوردم بالا. اشکالی داره؟ طول رمپو 1.3 گرفتم

طبقات
8-کمد ندارن
مرسی عارفه جون. به نظرت تو این طرح باید لابی به حیاط راه داشته باشه؟

arefeh

کاربر ممتاز
خب واسه تو آره چون عرض باکس پله ات تو همسایگی بود ولی واسه من طول باکسم تو همسایگی بود، وآسانسورمم که کلا بعد از باکس پله :)

بچه ها لطفا ایرادات کارم رو بگید. (غیر از داکتا که پوتر ازش رد میشه. حواسم نبود)مشاهده پیوست 211433

مرسی عارفه جون. به نظرت تو این طرح باید لابی به حیاط راه داشته باشه؟

فکر نکنم نیازی باشه...حداقل من این کارو نکردم....
در مورد گزینه 5 هم منظورم طول رمپ پارکینگ بود به سمته زیرزمین...
واسه پارکینگ هم چون بین ستون و دیواره عرض مورد نیاز باید 5 داخل به داخله ستون باشه

reza_memar

عضو جدید
کاربر ممتاز
میبینم که بچه ها اینجا فعال شدن...:)
ایشالا همه قبول بشید و از شر این ازمون طراحی راحت بشین...;)
عارفه و هلووو , ویژه ارزوی موفقیت:gol:

arefeh

کاربر ممتاز
میبینم که بچه ها اینجا فعال شدن...:)
ایشالا همه قبول بشید و از شر این ازمون طراحی راحت بشین...;)
عارفه و هلووو , ویژه ارزوی موفقیت:gol:
ایشالله ممنونم...کلا توی باشگاه در حال دور زدنیم....ایشالله نوبت شما شد ما بیایم و کمک کنیم..........

rap_w2w

عضو جدید
دوستان سلام
کسی شابلون مبلمان و پلکان رو داره؟؟؟ (((فایل کد))) میشه فایلش رو بزارین تو سایت که ما هم بتونیم داشته باشیم....
یه سوال؟؟
میشه از کاربن مشکی استفاده کرد؟؟؟ اگه نشه راه کار شما برای انتقال پلان از پوستی به شیت اصلی چیه؟؟؟
سوال بعد... واسه ضخامت خطوط ها چه راپید هایی (شماره) رو پیشنهاد میدید؟؟؟
یه در خواست... میشه طریقه ترسیم درست جک معلول رو کنار پلکان ورودی توضیح بدید؟؟؟؟؟؟؟
درخواست پیشنهاد.... واسه اینکه تو آزمون سرعتمون بیشتر بشه پیشنهادتون چیه؟؟؟؟؟؟

لطفا دوستان همگی نظر بدید و مشارکت کنید تا یه جمع بندی خوب در اختیار بچه هایی مثل من قرار بگیره..... خیلی مرسی

arefeh

کاربر ممتاز
دوستان سلام
کسی شابلون مبلمان و پلکان رو داره؟؟؟ (((فایل کد))) میشه فایلش رو بزارین تو سایت که ما هم بتونیم داشته باشیم....من به شخصه ندارم...تصمیم درست کردنشو دارم اما زمانش هنوز پیش نیومده...دیدی شب امتحان درست شد:D
یه سوال؟؟
میشه از کاربن مشکی استفاده کرد؟؟؟ اگه نشه راه کار شما برای انتقال پلان از پوستی به شیت اصلی چیه؟؟؟ استفاده از کاربن میگن ممنونه....من خودم از همون ابتدا روی کاغذ اصلی میکشم...البته زیر دستم یه کاغذ بزرگ میزارم که روش ادامه خطوط دیوارهای اصلیم باشه که کاغذ بعدی رو که گذاشتم دستم باشه که ستونها و راه پله و ...کجا قرار داره

سوال بعد... واسه ضخامت خطوط ها چه راپید هایی (شماره) رو پیشنهاد میدید؟؟؟ اینم دست خودته....دو تا ضخامت مختلف داشته باشی کفایت میکنه مثلا خودم 0.1 میگیرم با 0.5
یه در خواست... میشه طریقه ترسیم درست جک معلول رو کنار پلکان ورودی توضیح بدید؟؟؟؟؟؟؟ طریقه خاصی نداره یه مربع 1.4 در 1.4 بکش توش ضربدر بزار و در نهایت کنارشم بنویس
درخواست پیشنهاد.... واسه اینکه تو آزمون سرعتمون بیشتر بشه پیشنهادتون چیه؟؟؟؟؟؟ گفتم بیشترین سرعت اینه که از همون اول یه اتود اولیه روی کاغذت بزنی و بعدش بقیه کارها رو با راپید سریع بکشی

لطفا دوستان همگی نظر بدید و مشارکت کنید تا یه جمع بندی خوب در اختیار بچه هایی مثل من قرار بگیره..... خیلی مرسی

بیشتر این سئوالات به خودت بر میگرده....

bahar-spring

کاربر بیش فعال
پیشروی فضای پارک

پیشروی فضای پارک

1- اگر همکف پیلوت باشه و برای پارکینگ استفاده بشه، برای پارکینگمون آیا مجاز هستیم بسمت حیاط پیشروی داشته باشیم؟ اگر میشه حداکثر چقدر؟
2- میشه ماشین برای دور زدنش از فضای حیاط استفاده کنه|؟

archi_arch

مدیر بازنشسته
1- اگر همکف پیلوت باشه و برای پارکینگ استفاده بشه، برای پارکینگمون آیا مجاز هستیم بسمت حیاط پیشروی داشته باشیم؟ اگر میشه حداکثر چقدر؟
2- میشه ماشین برای دور زدنش از فضای حیاط استفاده کنه|؟

اره. ولی پیشروی درهمکف بشرط پارکینگ، فقط تا یک متر بدون سقف مجازه . (یعنی حداکثر یک متر اونم درصورتی که فقط باید برای استفاده پارکینگ باشه و سقف هم نداشته باشه.)
دومی رو متوجه نشدم منظورت چیه

arefeh

کاربر ممتاز
اره. ولی پیشروی درهمکف بشرط پارکینگ، فقط تا یک متر بدون سقف مجازه . (یعنی حداکثر یک متر اونم درصورتی که فقط باید برای استفاده پارکینگ باشه و سقف هم نداشته باشه.)

اولی رو مطمئنی؟؟؟؟از توی مبحث خوندی؟؟؟چون اگر طبق ضوابط داری میگی اشتباه و ما نمیتونیم پیش روی کنیم و فقط تووو نقشه های شهرداری این کار صورت میگیره....
اما اگه توی مبحث خوندی شماره ص بدی ممنون میشم که بخونم و متوحه شم....

در مورد سئوال دوم خیر نمیتونیم این کار رو کنیم

s.salar

عضو جدید
بچه ها يه سوال
توي آزمون اسفند ٨٩ ، ٦٠درصد + ٢ متر محدوده ايه كه براي ترسيم مشخص كردن
سوالم اينه كه اين دو ممتر در ١٢ متر عرض زمين كه ميشه ٢٤ مت مربع ر بايد مساحت نورگيرمون باشه
يا ٦درصد زمين چون بالاي ٢٠٠ متره كه ميشه ١٥ مترمربع
يا نه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

bahar-spring

کاربر بیش فعال
منظورم وقتیه که ساختمون جنوبیه و همکفم پیلوتی و پارکینگه. اگر توی فضای پیلوت امکان دور زدن نداشته باشه میتونه بره توی حیاط دور بزنه برگرده بیاد توی پیلوت و ...؟ تصور کن از درب ورودی مستقیم میاد تو و میره جای پارک-خب-ولی وقتی خواست از پارک در بیاد و بره بیرون، مجبور باشه بره توی حیاط بچرخه، در واقع فضای مانورش از حیاط باشه..

وضعیت
موضوع بسته شده است.