تمرین گروهی آزمون طراحی - بهمن94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

amirreza.dolat

عضو جدید

کسی نمیتونه منو راهنمایی کنه؟؟؟؟؟!!!!!!
سرگیری رمپ تو سایتای شیبدار چطوری میشه؟
سرگیر رمپ برای رمپ با در کنترولی 195و رمپ با در لولایی210هست اگه اشتباه نکنم

فرستاده شده از GT-S7262ِ من با Tapatalk

amirreza.dolat

عضو جدید

مبحث 14 کلا مطلب زیاد داره ویکم گیج کننده میشه اگه خوب نخونید.چیزای مهمش دریچه های ورود هوا و تخلیه هوا-فاصله های این دهانه ها از سقف یا ساختمونای اطراف-دودکش ها...اینا چیزایی بود که تو سوالات نظام بیشتر دیدم
خوب اندازه های اینا که گفتین چقده؟

سحر خوشان

عضو جدید
خوب اندازه های اینا که گفتین چقده؟

خفظ نیستم ولی تو فهرستش ببینید تیترا مشخه.اینایی که گفتمو میتونید اونجا پیدا کنید بخونید
منظورم اندازه های سرگیری نبود.بدست اوردن اون قسمتی که ازونجا ب بعد رمپ سرگیری نداره و میشه تو همکف براش سقف گذاشتو نمیدونم توی سایت شیبدار چطوره.بازم ممنون

nedata

عضو جدید
کسی نمیتونه منو راهنمایی کنه؟؟؟؟؟!!!!!!
سرگیری رمپ تو سایتای شیبدار چطوری میشه؟
درزمین های شیبدار اگر منظورتون مثل ابان 93 هست.باید شیب زمین در رمپ منظور بشه که دراین سال چیزی حدود 10 سانت به عدد زیرزمین اضافه میشه چون شیب بسمت بالاهست.عدد سرگیریو من توکانال نظام عضوم و2.05 گفتن بروایتی 1.95 هم هست :cool:

khazaei1

عضو جدید
خفظ نیستم ولی تو فهرستش ببینید تیترا مشخه.اینایی که گفتمو میتونید اونجا پیدا کنید بخونید
منظورم اندازه های سرگیری نبود.بدست اوردن اون قسمتی که ازونجا ب بعد رمپ سرگیری نداره و میشه تو همکف براش سقف گذاشتو نمیدونم توی سایت شیبدار چطوره.بازم ممنون

اگه ارتفاع سرگیریو 1.95 بگیریم طول سرگیری 3.33 میشه و اگه ارتفاعو 2.05 بگیریم طول سرگیری 2.66 میشه

khazaei1

عضو جدید
دوستان ارتفاع طبقات مسکونی اگه مثلا 272 در نظر گرفته بشه که حداقل 240 + 30 سانت سقف رو پوشش بده و 16 تا پله در بیاد اشتباهه؟؟؟

چون تو کار عمران اشراق دیدم 323 در نظر گرفته میشه و 19 تا پله آیا منطق خاصی پشتش هست؟؟

اگه مبحث چهار قسمت حداکثر ارتفاع مجازو نگاه کنین متوجه میشین ک برای هر طبقه 3.20 ارتفاع درنظر گرفته . پس اگه 3.23 بگیرید از حداکثر ارتفاع مجاز بیشتر میشه و اشتباهه. ارتفاع 2.40 هم حداقل هست و سقف خیلی کوتاه میشه. پس بهتره همون 3.06 یعنی 18 تا پله 17 سانتی بگیرین.

mr.reza.h

عضو جدید
اگه مبحث چهار قسمت حداکثر ارتفاع مجازو نگاه کنین متوجه میشین ک برای هر طبقه 3.20 ارتفاع درنظر گرفته . پس اگه 3.23 بگیرید از حداکثر ارتفاع مجاز بیشتر میشه و اشتباهه. ارتفاع 2.40 هم حداقل هست و سقف خیلی کوتاه میشه. پس بهتره همون 3.06 یعنی 18 تا پله 17 سانتی بگیرین.

منظور از حداکثر ارتفاع 3.2در مبحث 4 ارتفاع مفید هست...شما یکی رو کف تا کف در نظر گرفتی یکی رو ارتفاع مفید. پس بنابراین اون دوستی که سوال کردن .بله میتونید ارتفاع 3.23 کف تا کف را لحاظ کنین که با این حساب ضخامت سقف ازین مقدار کم خوتهد شد.

mr.reza.h

عضو جدید
حد اقل دهانه در اسکلت فلزی و بتنی 5.4 متر و در سازه بنای 2.5 متر

حداقل؟؟؟ معنی نداره عزیزم...... حداکثر دهانه در اسکلت بتنی 7.5 ودر اسکلت فلزی 7 ..در سازه بنایی شرایط کلا فرق میکنه..بیشتر المانهای سازه ای تیر حمال هستن.....البته این اعداد رایج شده هم برای بتونی هم برای فلزی. چون هر دهنه ای حتی 20 متر هم از نظر سازه ای قابل محاسبه هست.

mr.reza.h

عضو جدید
دوستان بنده مدرس دوره های طراحی هستم. هر کس سوال داشت شبها یه سر میزنم وتا جای ممکن کمک میکنم. بعضا میبینم اطلاعات درستی ارایه نمیشه

به امید موفقیت شما عزیزان

rezahabibi66

عضو جدید
دوستان در مورد سوال مرداد 94 بعد آزمون یه بحثی بین شرکت کننده ها بود که باید 3 تا ماشین رو کنار هم طراحی می کردیم همچین چیزی باید صورت بگیره؟؟؟ یا نه جدا از هم میتونه طراحی بشه؟؟

amirreza.dolat

عضو جدید

اگه زمین شیبدار باشه هم همینه؟مثه ابان و خرداد 93؟
کلا فقط 3/33متر از رمپ میتونه سر پوشیده باشه با توجه به ارتفاع پارکینگ میتونی محاسبه کنی 3/33متر با شیب 15% میشه تقریبا 50از 2/40کم کن میشه 1/90 البته این تو جزوه اشراق اومده اگه 195بخوای که میشه فقط3متر به جای3/33

amirreza.dolat

عضو جدید

وستان اگه ممکنه کار خرداد 93 منو نقد کنید.مرسیییمشاهده پیوست 255963مشاهده پیوست 255964
اگر جای آسانسور و باکس پله عوض میشد دیگه مجبور نبودین از سطح اشغال کم کنید در ضمن پله و آسانسور دعوت کنندگی ندارن و برای معلولان هم دردسترس نیستن
در یکی از خوابهای 3خوابه هم به ورودی باز شده که غلطه

amirreza.dolat

عضو جدید

وستان اگه ممکنه کار خرداد 93 منو نقد کنید.مرسیییمشاهده پیوست 255963مشاهده پیوست 255964
اگه کل پله ها بیرون در نظر بگیریم مشکل معلولان حل میشه
در ضمن آشپز خونه 3خوابه با توجه به عمق نورگیری که از لبه تراس حساب میشه نور نداره

hamedzjg

عضو جدید
دوستان بنده مدرس دوره های طراحی هستم. هر کس سوال داشت شبها یه سر میزنم وتا جای ممکن کمک میکنم. بعضا میبینم اطلاعات درستی ارایه نمیشه

به امید موفقیت شما عزیزان

سلام
ممنون از اینکه حضور دارید و پاسخ میدید به سوالای ما

در مورد سرگیری رمپ
نظر شما چه عددیه؟ ۱.۸۰ که به وضوح در مبحث ۴ اومده..یا ۱.۹۵ که براساس شنیده هاست؟ یا ۲.۰۵ که براساس یه شنیده های دیگه مطرح شده؟
بالاخره چند بگیریم؟ آیا ۱.۸۰ که در مبحث ذکر شده منطقی تر نیست؟

البته ۱.۸۰ زمانیست که راه خروج دومی از پارکینگ به حیاط وجورد داشته باشه بوسیله پله ..که اگر این امکان وجود نداشت قطعا ۲.۰۵ باید گرفت.. درسته بنظرتون؟

بازم ممنون

amirreza.dolat

عضو جدید

سلام
ممنون از اینکه حضور دارید و پاسخ میدید به سوالای ما

در مورد سرگیری رمپ
نظر شما چه عددیه؟ ۱.۸۰ که به وضوح در مبحث ۴ اومده..یا ۱.۹۵ که براساس شنیده هاست؟ یا ۲.۰۵ که براساس یه شنیده های دیگه مطرح شده؟
بالاخره چند بگیریم؟ آیا ۱.۸۰ که در مبحث ذکر شده منطقی تر نیست؟

البته ۱.۸۰ زمانیست که راه خروج دومی از پارکینگ به حیاط وجورد داشته باشه بوسیله پله ..که اگر این امکان وجود نداشت قطعا ۲.۰۵ باید گرفت.. درسته بنظرتون؟

بازم ممنون
دوست عزیز اونجا گفته که اگه ورود پارکینگ فقط برای سواره باسه و در مجزا برای پیاده در نظر بگیریم 1/80بلاخره برای ورود به پارکینگ نیاز به ورود پیاده هم هست وگرنه باید اول طرف بره تو لابی بعد از اونجا بره زیرزمین مثلا یه تاسیساتی بخواد بره تو پارکینگ چه کار کنه؟
اگر در پارکینگ قرار باشه به افراد پیاده هم خدمات بده تو مبحث 4نوشته باید طبق مقررات در های ورودی باشه که اونم از این قراره
ارتفاع در ورودی لولایی 2/05
در ورودی کنترولی1/95

hamedzjg

عضو جدید
دوست عزیز اونجا گفته که اگه ورود پارکینگ فقط برای سواره باسه و در مجزا برای پیاده در نظر بگیریم 1/80بلاخره برای ورود به پارکینگ نیاز به ورود پیاده هم هست وگرنه باید اول طرف بره تو لابی بعد از اونجا بره زیرزمین مثلا یه تاسیساتی بخواد بره تو پارکینگ چه کار کنه؟
اگر در پارکینگ قرار باشه به افراد پیاده هم خدمات بده تو مبحث 4نوشته باید طبق مقررات در های ورودی باشه که اونم از این قراره
ارتفاع در ورودی لولایی 2/05
در ورودی کنترولی1/95

ممنون از توضیح خوب و کاملتون:gol:

elham.khkh

عضو جدید
دوستان یه سوالی برام پیش اومد ممنون میشم کمکم کنید
برای گذاشتن ستون در دوطرف پخ الزامی وجود داره؟ یعنی مهم هست که دوطذف پخ حتما ستون باشه یا ی طرف کافیه؟ بعضا دیدم که فقط در یکطرف ستونگذاری شده جهت اطمینان پرسیدم
http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=222030&d=1411815363&thumb=1
استاد منم گفتن میتونه فقط یک طرفش ستون باشه

وضعیت
موضوع بسته شده است.