تمرین گروهی آزمون طراحی - بهمن94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
من کاملا با شما موافقم.....حتی تدوینگر مبحث 4 هم همین گفته شما رو داره....
نظر شخصی بنده اینه که یه معمار واقعی نباید از این درگیری ها فرار کنه و راحتترین راه رو استفاده کنه...کجای اجرایی ما دیدیم که نصف زمین خاک پر بشه؟؟؟؟یعنی اون مالک زمین و اون بساز بفروشه 25 متر مربع رو هدر میدن:eek::surprised:
خاک پر امتیاز کمتری داره... نمره منفی داره حتی .. خود مهندس اسماعیلی که از تدوین گرای مبحث 4 هستن خودشون گفتن این خاک پر امتیاز منفی داره کجا دیدین با این زمینای گرون 30 متر از زمینو بندازن کنار

nedata

عضو جدید
آزمون آذر 92 رو من هم میزارم .ایراداتشم بگید ممنون.
اگر نمونه ای قابل تایید ازش دارید دوستان بزارید ممنون.
من رمپمو اینطوری بدست اوردم.درسته یانه؟بین 180 و 195 سرگیری شک دارم. و 30 سانت سقف.
120-30=90 سقفوکم کردم
195-90=105سرگیرو 195 رفتم
105-10=95 بخاطر 10/.که میشه یک متر
15%÷95=6/3وبا یک جمعش کردم
7/3
این داکت هم سوال برانگیزه
برا ده سانتم رمپ معلول میزاریم؟حداقل از چندسانت رمپ میزاریم:smile:

آخرین ویرایش:

shezeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
ارتفاع زیر زمین 2.80هست با حساب سقف ؟

nedata

عضو جدید
سلام بر معماران عزیز
میشه ایراد کارمو بگین ممنون میشم
پلانها مربوط به امتحان اذر 92 هست
مشاهده پیوست 254378مشاهده پیوست 254379پلانهای زیر زمین
سلام دوست عزیز کارسمت چپتان بنظر من معقولتر است
وبنظر من ستونهارو حداقل بزارید و دوخطه بکشید چون کلی ایرادات اونجا خودشو نشون میدن .
1.راهروها 1.40 باشن کافیه برای عبور معلول
2.فضای دور زدن ماشینها حتما 5در 5 باشد
3.شیب رمپ رو برعکس کشیدید
پاگرد پله ی رو به حیاط (البته شاید ایراداتت بخاطر سرعت کارت با اتوکده وخودت میدونی اینارو)

nedata

عضو جدید
تو همکفت اختلاف ارتفاع متفاوت بین تجاری و لابی هست پس ورودی که دادی رو باید تغییر بدی مگه اینکه توش پله بزاری که بنظرم معقول نیست
ورودیهای مسکونی وتجاری جداباشه بهتره (بنظر من بازم بپرس )
طبقه ی اول رو دوباره بکشید صورت سوال رو اشتباه خوندید

آخرین ویرایش:

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
از اساتید و دوستان باتجربه کسی هست به سوالات این عزیزان رسیدگی کنه؟؟ آیا؟

arch_boy

عضو جدید
سلام..
دوستان کسی تمایل به خرید گروهی جزوه طراحی خانه عمران ( اشراق ) نداره ؟
اون جزوه ای که نمونه حل سوالات چند دوره گذشتست مد نظرمه...

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
نمیدونم چرا احساس می کنم مثلا امسال بگن مدرسه طراحی کنید.
همش تو ذهنمه

mehdi t

عضو جدید
سلام بچه ها

یه سئوال مهم دارم....
در روز امتحان بعد از تحلیل سوال طراحی چطور شروع کنیم اول پلانها را روی شطرنجی در بیاریم یا روی پوستی بکشیم یا پلان پارکینگ روی شطرنجی در بیاریم بعد طبقات روی پوستی بکشیم؟؟؟؟!!!!!!!!

چه کار کنیم کمتر زمان از دست بدیم.....

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
سلام بچه ها

یه سئوال مهم دارم....
در روز امتحان بعد از تحلیل سوال طراحی چطور شروع کنیم اول پلانها را روی شطرنجی در بیاریم یا روی پوستی بکشیم یا پلان پارکینگ روی شطرنجی در بیاریم بعد طبقات روی پوستی بکشیم؟؟؟؟!!!!!!!!

این ک یه روشه کاملا شخصیه.
هر طور راحت ترید عمل کنید

mane1

عضو جدید
سلام بچه ها

یه سئوال مهم دارم....

سلام
قبل امتحان باید به قدری تمرین کرده باشید که با یه جانمایی ساده توی چکنویس سریع روی برگه نهایی ترسیم کنید پوستی و شطرنجی هدر دادن زمان هست. موفق باشید.

davod.t

عضو جدید
برای بچه های ناپیوسته هست که طرح تعلق نمیگیره قرآنی آدم مغزش هنگ میکنه با این مصوبات دوره پیش طرح میتونستن امتحان بدن اما با این مصوبه نمیتونن اون هم بعد از چند روز که از زمان ثبت نام گذشته!!!!!!!!!!!!!

rahmati8829

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
برای بچه های ناپیوسته هست که طرح تعلق نمیگیره قرآنی آدم مغزش هنگ میکنه با این مصوبات دوره پیش طرح میتونستن امتحان بدن اما با این مصوبه نمیتونن اون هم بعد از چند روز که از زمان ثبت نام گذشته!!!!!!!!!!!!!

این برای کسایی هست که کاردانی غیر از رشته های هفت گانه دارند وکسایی که کاردانی معماری دارند رو شامل نمیشه.

davod.t

عضو جدید
سلام دوست عزیز شما بعد از مصوبه تماس گرفتین قسمت اول این بخشنامه رو توجه بفرمائید ربط ب کاردانی نداره گفته کارشناسی ناپیوسته مرتبط با رشته اصلی که شامل (تکنولوژی و علمی کاربردی میشه واین قسمت نگران کننده هست)

آخرین ویرایش:

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
نحوه ستون گذاری هر دو مورد درسته و مشکلی نداره.
اگر به روشه دوم پیش بریم، ینی وقتی که ستونا چهار سمت باکس پله (فقط باکس پله) هستن، این ستونا رو باید تو دهانه های دیگه هم رعایت کنیم؟ ینی فاصله عرضی دو ستون که 2.5 هست رو باید در ابتدا و انتهای زمینم رسم کنیم؟

rahmati8829

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگر به روشه دوم پیش بریم، ینی وقتی که ستونا چهار سمت باکس پله (فقط باکس پله) هستن، این ستونا رو باید تو دهانه های دیگه هم رعایت کنیم؟ ینی فاصله عرضی دو ستون که 2.5 هست رو باید در ابتدا و انتهای زمینم رسم کنیم؟

نه لزومی نداره. بستگی به نحوه تیر ریزی و جهت تیرچه هاتون داره.

arefeh

کاربر ممتاز

بهترین حالت اینکه که ستون گذاری هاتون به مستطیل بیشتر نزدیک باشه و آکس ها هم در یک امتداد
اما می تونید یک آکس رو یا دو آکس رو به هر دلیلی یکم از آکس اصلی خارج کنید.
بستگی به طرح داره...
بهترین آکس بندی دهانه هایی با تناسب 5*6.5 یا 4 در 6 یا همچین مایه هایی است...تا تیرچه ها شکم نده...البته با کلاف می تونند این مشکل رو حل کنند اما مطمئن تر است

وضعیت
موضوع بسته شده است.