تمرین گروهی آزمون طراحی - بهمن94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

hekmatiy

عضو جدید
یه دنیا سپاس از همه دوستانی که کارشون را اینجا برای ما گذاشتند که استفاده کنیم. ممنونیم دوستان، دمتون گرم.

niuona

عضو
سلام
دوست عزیز من کلاسهای دکتر میرزا محمدی شرکت کردم
به نظر من استاد خوبی هستن و خیلی وقت میذارن و شما مجبوری تمرین کنی

mane1

عضو جدید
سلام به همه :redface:

نظرتون راجب کلاسای دکتر میرزامحمدی (طراحی معماری) چیه؟ :que:
کیا رفتن؟ کسی اطلاع داره از چگونگیه روند کلاساش؟
:que:
می ارزه که آدم حدود 800 هزینه کنه براش؟
:)

سلام دوست عزیز همین سایت و تمرین دستی و کرکسیون کفایت میکنه هزینه اضافه ندید. موفق باشید.

maryam zarghami

عضو جدید
سلام خیلی عالیه از همه مهندسان عزیزی که قبول شدن هم خواهش میکنم مارو از راهنمایی هاشون محروم نفرمایند. باتشکر

افروغ

عضو جدید
برای اینکه بهتر در این آزمون نتیجه بگیرید به موارد زیر توجه کنید:

۱ – شاه کلید قبولی در آزمون طراحی تمرین عملی است.

بسیاری از داوطلبان تصور می کنند با مطالعه بیشتر و یادگیری نکاتی که رعایت آنها برای قبولی در آزمون لازم است ، می توانند از سد این آزمون عبور

کنند ، اما این یک تصور اشتباه است . برای اینکه یک آزمون عالی داشته باشید و در جلسه امتحان با روحیه و شادابی کامل حضور یابید لازم است هر سه شرط قبولی در این آزمون را رعایت کرده و بدان ملتزم باشید و این سه شرط عبارت است از : تمرین عملی ، دانستن نکات طراحی ، مدیریت جلسه آزمون

۲ – از مطالعات خود بصورت مفید خلاصه برداری کنید.

اگر شما از کسانی هستید که مایلید نکات آزمون طراحی را دانسته و در جلسه آزمون رعایت کنید تا نمره کسب کنید ، می توانید در کنار مقررات ملی ساختمان مجموعه جزوات نظام مهندسی معماری را نیز از این سایت دانلود کرده و به این نکات اشراف پیدا کنید اما توجه داشته باشید که حتما از منابع معتبر مطالعه کنید چون مثلا در مورد ارتفاع پارکینگ اگر سری به سایتها یا جزوات آمادگی بزنید خواهید دید که پر است از اختلاف . هر چند این اختلاف در حد ۱۰ سانتی متر است ولی برای طراح اتفاقا همین مساله مهم است که مطابق مقررات باشد.

توصیه من این است که در یک دفتر نکات لازم را نوشته و در جلسه امتحان با خود داشته باشید ، تاکید می شود که از بردن کتاب سر جلسه امتحان پرهیز کنید چون کتاب بدلیل حجم بالا مخصوصا اگر چند کتاب ببرید ذهن شما را آشفته خواهد کرد.

۳ – نقشه نمونه ای تهیه کرده و با خود به جلسه امتحان ببرید .

هر چند کسی که در آزمون نظام مهندسی شرکت کرده به فنون ترسیم آشناست ولی ممکن است در جلسه امتحان بدلیل فشار و استرس در ترسیم دچار مشکل شوید مثلا در اندازه گذاری یا هاشورها و شیب بندی و سایر موارد ، لذا توصیه می شود حداقل یک نقشه استاندارد برای تطابق ترسیم با خود داشته باشید.

۴ – ترسیمات تکراری را شابلون کرده و همراه داشته باشید.

تهیه شابلون پله ، آسانسور ، مبلمان ، برش پله ، چاه آسانسور ، ماشین ، رمپ گردشی و سایر قسمتهای نقشه که در اغلب نقشه ها تکرار می شود هم شما را از خطا در ترسیم حفظ می کند و هم باعث می شود انرژی خود را برای سایر ترسیمات ذخیره کنید . بخشی از این شابلونها در بسته آزمون طراحی معماری موجود است که می توانید استفاده کنید.

۵ – از پلانهای نمونه استفاده کنید .

هر چند لازم است قبل از آزمون در زمینها مختلف طراحی فرضی انجام داده و به خود نمره دهید اما داشتن چند پلان الگو و نمونه در جلسه آزمون بسیار مفید خواهد بود و حتی در برخی زمینها با کمی جابجایی می توانید از نقشه پلان مثل شابلون استفاده کنید.

۶ – چک لیست تهیه کنید.

برای اینکه مطمئن شوید همه موارد را در نقشه مراعات کردید دو چک لیست برای جلسه آزمون همراه داشته باشید یکی چک لیست کراحل کار که در آن مراحل پاسخگویی به خواسته های آزمون را یادداشت کردید و دیگری چک لیست نکات و ضوابط . از این چک لیستها برای مرحله بندی و مدیریت زمان و کنترل نهایی استفاده خواهید کرد.

۷ – مدادی کار کنید.

ترسیم با مداد اگر با سلیقه باشد برای مصحح کافی خواهد بود اما اگر ترسیمات را زود تمام کردید و خواستید از راپید یا سایر لوازم ترسیم استفاده کنید توصیه ما این است که تا کار ترسیم تمام نشده و بصورت نهایی آن را کنترل نکردید از راپیدی کردن بپرهیزید مخصوصا اگر پاک کردن کاغذ باعث کثیفی و ماندن اثر خطوط می شود ، از خیر این کار بگذرید.

۸ – از کاغذ شطرنجی استفاده کنید.

با توجه به اینکه لازم است قبل از شروع ترسیم پیش ترسیم پلانها و برش و نما را داشته باشید تا راحت طرح خود را خط خطی کنید توصیه می کنم از کاغذ شطرنجی کمرنگ برای پیش ترسیم و طراحی استفاده کنید تا از سختی و زمانبر بودن کار با خط کش ها راحت شوید.

nedata

عضو جدید
باسلام
کار اسفند 91 رو میزارم.باسوالاتم .ایراداشم بگید ممنون
اول راجعبه رمپه 1.ایا میشه رمپ گردشی وصاف را تلفیق کرد.؟؟من توکارم اینکاروکردم.منتها یک مترو فقط برای رمپ صاف یکبار در نظر گرفتم.
برای اسفند فکرکردم که اگر کسی بخوادباماشین از تو پارکینگ بره توی حیاط دم در اصلی باید فضای گردش ماشین باشه.آیا این فضا همون 5در 5 هست؟
اگر کس دیگه ای طور دیگه ای حل کرده بزاره ممنون میشم.
بعدیش تاسیساته که حداقل ابعادش چنده؟
وراهرو برای معلولین.باید معلولین به انباری ها دسترسی داشته باشند؟یعنی تمام گوشه گوشه ها راهروها..این 1.40 رو حفظ میکنه؟
حداقل انباری چنده؟،در رو 1 میگیریم یعنی فرض مااینه معلول به انبار نمیره؟IMAG5966_1.jpgIMAG5965_1.jpg

nedata

عضو جدید
طبقه ی همکف اسفند 91 .
آژانش جزو کدام تصرفه؟من اداری حرفه ای گرفتم .اینا میشه یا تجاری ؟
ورودی ها در دوتصرف رو جداگانه گرفتم .معقولش کدومه؟آیا قانونی داره؟
جک معلول تا پایین میره؟یاتا یه ارتفاعی میره پایین که سرگیر میشه دراوردش؟
اداری باز دادم ،یا برای این تصرف نورگری تعریف شده؟
پله های ورودیو 1.50 گرفتم.حداقل حداکثرش چنده؟وهمنطور پله های ورود به حیاط
سرویس بهداشتی با توجه به وجود معلولین چنده؟توکتاب نوشته فضای بهداشتی 150در 170. من اینوبرا حموم گرفتم.برا wc150 در 150 رو حداقل.

IMAG5958_1.jpg

nedata

عضو جدید
اسفند 91.طبقه اول ودوم

اسفند 91.طبقه اول ودوم

سوال مهم در کتاب نوشته که آشپزخانه بازودیواری تهویه میخواد نور نزارین مجازه. با این حساب من اشپزخونرو یه طوری گذاشتم که حیاط خلوت یا پاسیو نخواد.
یا مثلا اگر معتدل مرطوبه پنجره شمالی جنوبی خیلی خوبه.به این خاطر مثلا چقدر مهمه من حیاط خلوتو پاسیو طراحی کنم
حالایه سوال چقدر مبانی طراحی یا همون زیبایی پلان تونمره تاثیر داره؟؟؟مثلا امتداد خطوطو.....مثلا من سرویسم رو دراز دراوردم به خاطر اینکه داکتامو برا چندتا درنظر بگیرم .تو واحد پایینی
IMAG5968_1.jpgIMAG5959.jpg

nedata

عضو جدید
اگر کسی کاردرست اسفندو داره بزاره ممنون میشم.یه کاری از همین سایتا پیداکردم درست نبود

hekmatiy

عضو جدید
خدا را شکر نمره من هم 25 شد . قبلا 23 بود. توی کارم ارتفاع زیرزمین را 2.52 گرفته بودم و عرض رمپم هم 3.5 متر بود. سه تا ماشین کنار هم پارک کرده بودم و خاک پر هم نداده بودم. توی طبقه همکف هم یک راهر. از طبقه همکف به حیات خلوت داده بودم و سعی کردم متراژام دقیق باشه. نورگیری ها را رعایت کردم و کانال کولر هم گذاشته بودم خلاصه به جزء اون اشتباه زیرزمین اشتباه خاصی نداشتم. ولی با لطف خدا قبول شدم به هر حال. یه کروکی از پلانم دارم اگه ÷یداش کردم حتما توی اتوکد ترسیمش میکنم و اینجا میزارمش که انشالله بقیه دوستان هم استفاده کنند.

pishgam_9999

عضو جدید
[FONT=&quot]قابل توجه شركت‌كنندگان آزمون‌هاي ورود به حرفه مرداد ماه 94[/FONT]​
[FONT=&quot]به اطلاع كليه شركت‌كنندگان آزمون‌هاي ورود به حرفه مهندسان، كاردان‌هاي فني ساختمان و معماران تجربي مردادماه 94 مي‌رساند، پس از اتمام مهلت ارسال اعتراضات آزمون‌هاي مذكور و متعاقباً بررسي و بازنگري اعتراضات در كميته‌هاي مربوطه و همچنين بررسي‌هاي انجام شده در تجديدنظر، موارد اصلاحي در كارنامه شركت‌كنندگان در آزمون اعمال گرديده است.

لذا متقاضيان مي‌توانند جهت اطلاع از نتيجه نهايي آزمون خود از طريق سامانه ثبت‌نام آزمون‌ها مجدداً كارنامه خود را مشاهده نمايند. عدم تغيير نمرات در كارنامه داوطلبان به منزله عدم پذيرش اعتراضات مطرح شده است. بديهي است با توجه به دقت انجام شده در بررسي اعتراضات، نتايج اعلام شده قطعي است و هيچگونه درخواستي در اين خصوص قابل پذيرش نخواهد بود و متقاضياني كه موفق به اخذ حدنصاب قبولي نشده‌اند مي‌توانند در آزمون‌هاي بعدي از جمله آزمون بهمن‌ماه 1394 شركت نمايند.
[/FONT]

niuona

عضو
باسلام
کار اسفند 91 رو میزارم.باسوالاتم .ایراداشم بگید ممنون
اول راجعبه رمپه 1.ایا میشه رمپ گردشی وصاف را تلفیق کرد.؟؟من توکارم اینکاروکردم.منتها یک مترو فقط برای رمپ صاف یکبار در نظر گرفتم.
برای اسفند فکرکردم که اگر کسی بخوادباماشین از تو پارکینگ بره توی حیاط دم در اصلی باید فضای گردش ماشین باشه.آیا این فضا همون 5در 5 هست؟
اگر کس دیگه ای طور دیگه ای حل کرده بزاره ممنون میشم.
بعدیش تاسیساته که حداقل ابعادش چنده؟
وراهرو برای معلولین.باید معلولین به انباری ها دسترسی داشته باشند؟یعنی تمام گوشه گوشه ها راهروها..این 1.40 رو حفظ میکنه؟
حداقل انباری چنده؟،در رو 1 میگیریم یعنی فرض مااینه معلول به انبار نمیره؟مشاهده پیوست 254144مشاهده پیوست 254145
سلام
بله میتونین تلفیق کنین و به جای رمپ گردشی،میتونین یه مربع 5*5 ترسیم کنین
حداقل مساحت انباری 2 مترمربع هست که بهتر است در به سمت بیرون باز شود

sos

عضو جدید
سلام دوستان .جواب اعتراضات اومده.نمره من تغییر کرده و قبول شدم.اما کارنامم سریال قبولی نداره.کسی میدونه قضیه چیه؟

niuona

عضو
طبقه ی همکف اسفند 91 .
آژانش جزو کدام تصرفه؟من اداری حرفه ای گرفتم .اینا میشه یا تجاری ؟
ورودی ها در دوتصرف رو جداگانه گرفتم .معقولش کدومه؟آیا قانونی داره؟
جک معلول تا پایین میره؟یاتا یه ارتفاعی میره پایین که سرگیر میشه دراوردش؟
اداری باز دادم ،یا برای این تصرف نورگری تعریف شده؟
پله های ورودیو 1.50 گرفتم.حداقل حداکثرش چنده؟وهمنطور پله های ورود به حیاط
سرویس بهداشتی با توجه به وجود معلولین چنده؟توکتاب نوشته فضای بهداشتی 150در 170. من اینوبرا حموم گرفتم.برا wc150 در 150 رو حداقل.

مشاهده پیوست 254146
ورودی جدا باشه
جک معلول تا پایین میره و در زیر زمین هم نشون داده میشه
ارتفاع پله هات به نظرم کمه،پله های بیرون رو میتونی 20 هم بگیری
سرویس بهداشتی معلول 150*170 هستش و درش به سمت بیرون باز میشه

niuona

عضو
سوال مهم در کتاب نوشته که آشپزخانه بازودیواری تهویه میخواد نور نزارین مجازه. با این حساب من اشپزخونرو یه طوری گذاشتم که حیاط خلوت یا پاسیو نخواد.
یا مثلا اگر معتدل مرطوبه پنجره شمالی جنوبی خیلی خوبه.به این خاطر مثلا چقدر مهمه من حیاط خلوتو پاسیو طراحی کنم
حالایه سوال چقدر مبانی طراحی یا همون زیبایی پلان تونمره تاثیر داره؟؟؟مثلا امتداد خطوطو.....مثلا من سرویسم رو دراز دراوردم به خاطر اینکه داکتامو برا چندتا درنظر بگیرم .تو واحد پایینی
مشاهده پیوست 254152مشاهده پیوست 254150
بهتره واسه آشپزخونه نور تعبیه بشه،یعنی حتما
و اینکه داکت سرویس و آشپزخونه رو نمیتونی یه جا بذاری،حتما باید داکت آشپزخونه مجزا برا خودش باشه دوستم

sos

عضو جدید
طراحی 23 شده بودم الان با 25 قبول شدم.ولی نگرانم که چرا سریال قبولی نداره کارنامم

ramin 66

عضو جدید
سلام اونایی که که اعتراض نکردنم هم نمرشون نزدیک قبولی باشه قبول میکنن

وضعیت
موضوع بسته شده است.