تمرین گروهی آزمون طراحی - بهمن94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان.منم امسال باید ازمون نظام رو شرکت کنم و اولین باره..اطلاعاتم خیلی کمه...میشه لطف کنید از 0 تا 100 رو به طور خلاصه بگین...مثلا اینکه ازمون تئوریش به چه صورته و منابع چیا هستن....کلا هر نکته دیگه ای که لازمه..
یه نگاهی به تاپیکای سری های قبلی بنداز خیلی چیزا دستت میاد...
منابع که تو خود سایت مقررات اعلام می کنه اما مهمتریناش برای طراحی مباحث 4و15و3و فکرمی کنم 8 هست به اضافه مقررات معلولین
مقررات اصلی از مباحث هست... یک سری خلاصه ها هم بچه ها تو تاپیکا گذاشتن که خوبه... می تونی تمرینای قبلی بچه ها رو هم ببینی تو همون تاپیکا
تو همین تاپیکم مهندس افروغ یه فایل خلاصه گذاشتن که خیلی خوبه-یکی دو صفحه قبله
بعدش هم که دیگه باید تمرین کنی تا هر مقداری که می تونی

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوبه
البته بستگی داره بچه هایی که سرکار نمی رن احیانا، وقت بیشتری دارن فکر می کنم بتونن هفته ای یه آزمونو تمرین کنن
بعد اینکه اگه تاپیک قرار باشه با این نظم مدنظر شما پیش بره احتمالا نیاز به یه هماهنگ کننده داره که خب با توجه به اینکه همه استرس وقتشونو دارن نمی شه از کسی انتظار داشت مگه اینکه یکی از بچه هایی که آزمون نداره زحمتشو قبول کنه

تا اونجایی که اطلاع دارم خیلی از بچه ها با سیستم های گجدی موبایل (تلگرامو ...) جاهای دیگه هم با رفقاشون تمرین دارن . فرصت دوهفته ای بخاطر همین بود که بچه ها بتونن و وقت اینرو داشته باشن که جای دیگه هم برن و تمرین کنن و نشه که یا اینجا یا اونجارو از دست بدن.
خیلی کار خاصی نداره خود بچه ها اینو باید رعایت کنن
فقط موقع پرسیدن سوالات و یا ارائه کارها یه نفر باشه که بچه ها بترتیب کاربریشونو بدن و بنوبت سوالاشونو مطرح کنن و جواب بگیرن تا بهم ریختگی بوجود نیاد.

nedata

عضو جدید
سوال زیرزمین

سوال زیرزمین

سلام دوستان.من زیرزمین خرداد 93 رو کشیدم البته بیشتر برای تمرین راه پله و رمپو...زیرزمین بوده بیشتر.یه سری سوالمومینویسم وبغیر ازاونا اگر دوستان اشکالاتشو بگن ممنون میشم.
1.تاسیسات ارتفاع 2.40 یا 2.80.؟؟چون متفاوت کشیده بودن.من 2.40 گرفتم اینجا چون بایدبه 10/برسم پله دادم پایینتر تا یک مترجبران شه.
2.وآکس ستونها رو تاچقدر میتونیم جابجاکنیم؟جاهایی که میشه ستونارو کم کرد تونقشم کجاست؟
3.کنارستون f.2برای عبور1.10 دارم.درسته؟یا حتماباید 1.40 باشه
4.عرض اون راهرو که به تاسیسات میرسه 1.60 به بالاشده اینوایرادمیگیرن؟
5.داکت آسانسور رو میشه مشترک با تاسیسات استفاده کرد؟
6.پله هارو اون ابعادپاگرد درسته؟اینجا 15 پله دارم ولی برای همکف بیشتره پس یه فضای اضافه تر تو پاگر درنظر گرفتم
7.درمورد ستونها فلزی بهتره یا بتنی؟جزاندازه کجاخودشو نشون میده برای امتحان؟
IMAG5933.jpg

آخرین ویرایش:

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان.من زیرزمین خرداد 93 رو کشیدم البته بیشتر برای تمرین راه پله و رمپو...زیرزمین بوده بیشتر.یه سری سوالمومینویسم وبغیر ازاونا اگر دوستان اشکالاتشو بگن ممنون میشم.
1.تاسیسات ارتفاع 2.40 یا 2.80.؟؟چون متفاوت کشیده بودن.من 2.40 گرفتم اینجا چون بایدبه 10/برسم پله دادم پایینتر تا یک مترجبران شه.
2.وآکس ستونها رو تاچقدر میتونیم جابجاکنیم؟جاهایی که میشه ستونارو کم کرد تونقشم کجاست؟
3.کنارستون f.2برای عبور1.10 دارم.درسته؟یا حتماباید 1.40 باشه
4.عرض اون راهرو که به تاسیسات میرسه 1.60 به بالاشده اینوایرادمیگیرن؟
5.داکت آسانسور رو میشه مشترک با تاسیسات استفاده کرد؟
6.پله هارو اون ابعادپاگرد درسته؟اینجا 15 پله دارم ولی برای همکف بیشتره پس یه فضای اضافه تر تو پاگر درنظر گرفتم
7.درمورد ستونها فلزی بهتره یا بتنی؟جزاندازه کجاخودشو نشون میده برای امتحان؟
مشاهده پیوست 253875
ندا جانم عکست زیاد وضوح نداره ولی طبق سوالاتی که پرسیدی و چیزایی که از عزیزان باشگاه یاد گرفتمو میزارم اینجا
حداقل ارتفاع تاسیسات 2.4 هست.
منظورت از سوال دو چیه؟ تو ازمون اسکلت فلزی میدن و ستونا دیگه درست روی سر هم قرار میگیره. ینی چطوری جابجا کنیم؟
حد اقل عرض راهرو چون باید معلولین رو در نظر بگیریم 1.4 هست ولی جاهایی که نیاز به عبور معلولین نداره 1.1 حتی گمونم جایی که تردد فقط افراد خاصی لازمه 90 هم میگیرن.
تو سوال نوشتهزیر زمین و همکف گمونمم ویژه معلولین باشه. بهتره ریسک نکنی.
ببین الزامات رو ما تقریبا رد بیشتره جاها مجبوریم که حداقل ها رو بگیری. ولی خوب منطق میگه مثلا ، به فرض راهرو دو متری برای تاسیسات بیخوده. پرته. درسته؟ ولی یه جاهاییم هم خوب مجبوریم.

میگن میشه داکت اسانسور و داکت اصلی مشترک باشه. عارفه میگه جدا بگیرین منم جدا میگیرم.
رد مورد سوال شش چیزی که هست اینکه در نهایت ابعاد باکست باید سعی بشه که در تمام طبقات یکی باشه حالا 30 سانت عیب نداره ولی دقیقا منظورت چیه؟ پاگردا بزرگ و کوچک بشن؟

ستونم ک گفتیم فلزیه. چه بگویم؟ ینی چطوری که کجا خودشو نشون میده؟ خب اکس باید بکشی دیگه. محور فرضی مرکز به مرکز ستونا. درسته؟

راسی اینجا سرگیری نداریم؟ از ستونات مطمئن نیستم ندا. شایدم درست باشه اما اینا اضافه نیست؟ نمیدونما سوال می پرسم

پیوست ها

• IMAG5933+2.jpg
    IMAG5933+2.jpg
    29 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
ندا جانم عکست زیاد وضوح نداره ولی طبق سوالاتی که پرسیدی و چیزایی که از عزیزان باشگاه یاد گرفتمو میزارم اینجا
حداقل ارتفاع تاسیسات 2.4 هست.
منظورت از سوال دو چیه؟ تو ازمون اسکلت فلزی میدن و ستونا دیگه درست روی سر هم قرار میگیره. ینی چطوری جابجا کنیم؟
حد اقل عرض راهرو چون باید معلولین رو در نظر بگیریم 1.4 هست ولی جاهایی که نیاز به عبور معلولین نداره 1.1 حتی گمونم جایی که تردد فقط افراد خاصی لازمه 90 هم میگیرن.
تو سوال نوشتهزیر زمین و همکف گمونمم ویژه معلولین باشه. بهتره ریسک نکنی.
ببین الزامات رو ما تقریبا رد بیشتره جاها مجبوریم که حداقل ها رو بگیری. ولی خوب منطق میگه مثلا ، به فرض راهرو دو متری برای تاسیسات بیخوده. پرته. درسته؟ ولی یه جاهاییم هم خوب مجبوریم.

میگن میشه داکت اسانسور و داکت اصلی مشترک باشه. عارفه میگه جدا بگیرین منم جدا میگیرم.
رد مورد سوال شش چیزی که هست اینکه در نهایت ابعاد باکست باید سعی بشه که در تمام طبقات یکی باشه حالا 30 سانت عیب نداره ولی دقیقا منظورت چیه؟ پاگردا بزرگ و کوچک بشن؟

ستونم ک گفتیم فلزیه. چه بگویم؟ ینی چطوری که کجا خودشو نشون میده؟ خب اکس باید بکشی دیگه. محور فرضی مرکز به مرکز ستونا. درسته؟

راسی اینجا سرگیری نداریم؟ از ستونات مطمئن نیستم ندا. شایدم درست باشه اما اینا اضافه نیست؟ نمیدونما سوال می پرسم

این چطوره بنظرتون؟

پیوست ها

• IMAG5933+3.jpg
    IMAG5933+3.jpg
    46.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون از حُسن نظرتون نسبت به برنامه ریزی واسه تاپیک

arefeh

کاربر ممتاز
ممنون از حُسن نظرتون نسبت به برنامه ریزی واسه تاپیک

مهندس پیشنهاد من که البته تجربه ام هست به شما:
اصلا با هیچ کسی برنامه ریزی نکنید، چون موفق نمیشید...به نظرم خودتون به صورت شخصی برنامه ریزی کنید و با برنامه پیش برید و نتایج این برنامه ریزی که حاصل سئوالات و نمونه کارهاتون هست رو در گروه مطرح کنید. این بهترین حرکت هست هم برای خودتون هم در تشویق دیگران به تمرین و ایجاد حس رقابت دوستانه
:gol::gol::gol::gol:

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
مهندس پیشنهاد من که البته تجربه ام هست به شما:
اصلا با هیچ کسی برنامه ریزی نکنید، چون موفق نمیشید...به نظرم خودتون به صورت شخصی برنامه ریزی کنید و با برنامه پیش برید و نتایج این برنامه ریزی که حاصل سئوالات و نمونه کارهاتون هست رو در گروه مطرح کنید. این بهترین حرکت هست هم برای خودتون هم در تشویق دیگران به تمرین و ایجاد حس رقابت دوستانه
:gol::gol::gol::gol:

مرسی
اما فقط میخواستم برنامه ای واسه ی تاپیک باشه و بهم ریختگی بوجود نیاد و تو همون برنامه هم نوشتم هرکسی حق داره طبق برنامه خودش پیش بره.فقط میخواستم یه بازه زمانی تعیین کرده باشم واسه اینکه توچه زمانی چه کاری تو تاپیک انجام بشه تا بهم ریختگی و بینظمی های دوره های قبل توی تاپیکا بوجود نیاد.اونم اگه بقیه موافق باشن وگرنه اگ کسی موافق نباشه تاپیک هرجوری خواست پیش بره.
الان خلوته ولی بمرور که به روزای امتحان برسیم شلوغو شلوغتر میشه و بهم ریختگی بوجود میاد.
ممنون از راهنماییتون:gol::gol::gol::gol:

alizare49

عضو جدید
با سلام خدمت همه دوستان
متاسفانه طراحی به سبک خانه عمران اشراق روی ذهن اکثر بچه ها از جمله خودم تاثیر گذاشته که با کلی تمرین سعی کردم از سرم بپرونم
چون آسانترین و در دسترس ترین منبع اینترنتی همینه (که پر ایرادترین طرحها رو میده)
به نظر من جای باکس پله که در فاصله ای نا متناسب با جداره نمای اصلی را داره اولین و مهمترین ایراد کارتونه و دقیقا محل جانمایی اشراقه
در طراحی یا باکس پله باید به جداره محیطی بچسبه یا فاصلش در حدی باشه که در طبقات لا اقل به اندازه یه اتاق بشه ازش استفاه کرد

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
صاحب کار نمیاد صحبت کنیم؟فک کردم اینجا پر از پست شده

holooooooo

کاربر ممتاز
سلام
هزینه ی ثبت نام چند شده ؟>:smile:

arefeh

کاربر ممتاز
مرسی
اما فقط میخواستم برنامه ای واسه ی تاپیک باشه و بهم ریختگی بوجود نیاد و تو همون برنامه هم نوشتم هرکسی حق داره طبق برنامه خودش پیش بره.فقط میخواستم یه بازه زمانی تعیین کرده باشم واسه اینکه توچه زمانی چه کاری تو تاپیک انجام بشه تا بهم ریختگی و بینظمی های دوره های قبل توی تاپیکا بوجود نیاد.اونم اگه بقیه موافق باشن وگرنه اگ کسی موافق نباشه تاپیک هرجوری خواست پیش بره.
الان خلوته ولی بمرور که به روزای امتحان برسیم شلوغو شلوغتر میشه و بهم ریختگی بوجود میاد.
ممنون از راهنماییتون:gol::gol::gol::gol:

شما درست می گید،چون از قدیمی ها هستید و تجربه این شرایط رو داشتید، ولی بعضی عزیزان خیلی نسبت به این موضوع کم لطف هستند ....من با پیشنهاد شما موفقم فقط مخالف اینم که خودتون به خاطر برنامه ریزی از وقت و زندگی بیوفتید

MK6

کاربر بیش فعال
با سلام خدمت همه دوستان
متاسفانه طراحی به سبک خانه عمران اشراق روی ذهن اکثر بچه ها از جمله خودم تاثیر گذاشته که با کلی تمرین سعی کردم از سرم بپرونم
چون آسانترین و در دسترس ترین منبع اینترنتی همینه (که پر ایرادترین طرحها رو میده)
به نظر من جای باکس پله که در فاصله ای نا متناسب با جداره نمای اصلی را داره اولین و مهمترین ایراد کارتونه و دقیقا محل جانمایی اشراقه
در طراحی یا باکس پله باید به جداره محیطی بچسبه یا فاصلش در حدی باشه که در طبقات لا اقل به اندازه یه اتاق بشه ازش استفاه کرد

به نظرم عمران اشراق اگر چه جوابهایی که برای آزمونا ارایه کرده خوب نیستند (ایراد های اساسی) دارند ولی جزوه ای که هر دوره میده و همراه با ویرایش عالی، چیزی که من تو کتاب اساتید بنام برخلافش رو دیدم، بنابراین زود تصمیم نگیرید دوست عزیز ی بار بخونید اگه برخلافش رو دیدید دیگه ادامه ندید.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
من با گفته ایشون کاملا موافقم، به نظرم عمران اشراق اگر چه جوابهایی که برای آزمونا ارایه کرده خوب نیستند (ایراد های اساسی) دارند ولی جزوه ای که هر دوره میده و همراه با ویرایش عالی، چیزی که من تو کتاب اساتید بنام برخلافش رو دیدم، بنابراین زود تصمیم نگیرید دوست عزیز ی بار بخونید اگه برخلافش رو دیدید دیگه ادامه ندید.
حتی کتابه نقشه کشی هنرستان که من فک می کردم صحیح ترین مرجع باشه هم خطا زیاد داره. ولی تئوریش خوبه

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
هزینه ی ثبت نام چند شده ؟>:smile:
سلام

شما درست می گید،چون از قدیمی ها هستید و تجربه این شرایط رو داشتید، ولی بعضی عزیزان خیلی نسبت به این موضوع کم لطف هستند ....من با پیشنهاد شما موفقم فقط مخالف اینم که خودتون به خاطر برنامه ریزی از وقت و زندگی بیوفتید

آره بخاطر همون بهمریختگیها میگم.
مثلا اگه اینجا یه سوال مطرح بشه بقیه هم بخونن دیگه متوجه میشن و اونو رعایت میکنن دیگه واسه یه نفر دیگه تکرار نمیشه.ولی اگه مثل دوره قبل باشه هرسوالی شاید بارها تکرار بشه و اینجوری عزیزان باتجربه و پاسخ دهنده شاید اذیت بشن.
بازم در هرصورت امیدوارم هرجور مورد قبوله تاپیک پیش بره.
:gol:

arefeh

کاربر ممتاز
من با گفته ایشون کاملا موافقم، به نظرم عمران اشراق اگر چه جوابهایی که برای آزمونا ارایه کرده خوب نیستند (ایراد های اساسی) دارند ولی جزوه ای که هر دوره میده و همراه با ویرایش عالی، چیزی که من تو کتاب اساتید بنام برخلافش رو دیدم، بنابراین زود تصمیم نگیرید دوست عزیز ی بار بخونید اگه برخلافش رو دیدید دیگه ادامه ندید.
درست میگید مهندس عزیز، هر مطلبی رو باید مطالعه کرد.
بله برای دوستانی که اصلا آشنایی با آزمون و طراحی ندارند و وارد بازار کار نشدند جزوه خوبی میتونه باشه، من طراحی هاش رو چند مورد از بچه ها که جهت سئوال بهم نشون دادن دیدم ، طراحی بچه های باشگاه رو بیشتر قبول دارم،منطقی تر طراحی کردند، خودم برای دوره خرداد که شرکت کرده بودم کارهای شبنم خانم بود اگر اشتباه نکنم در تاپیک بعد از هر طرحی که انجام میدادم با اون مقایسه می کردم و اگر ایرادی داشتم یا سئوالی از مهندس فرزاد خان می پرسیدم دستشون درد نکنه مطالب آقای مهندس واقعا خوب بوده.ای کاش در اینجا همچنان فعالیت می کردند،یا شبنم خانم اگر اشتباه نکنم ایشون هم دوره اول در آزمون آذرماه 92 قبل شده بودند
اما در کل جزوه اشراق ایرادکمتری نسبت به کتاب دکتر صدیق که چند ماه پیش دیدم داره، حالا تهیه کنندگانش هم از داوطلبین خوب هستند،و دستشونم درد نکنه ولی به دوستان توصیه میکنم که حتما ابتدا در طراحی خودشون طرح بزنن بعد هر نمونه ای رو ببینند، چون قبل از طراحی اگر کاری ببینند توی ذهنشون میمونه و اون تمرکز اولیه رو نخواهند داشت.

MK6

کاربر بیش فعال
درست میگید مهندس عزیز، هر مطلبی رو باید مطالعه کرد.
بله برای دوستانی که اصلا آشنایی با آزمون و طراحی ندارند و وارد بازار کار نشدند جزوه خوبی میتونه باشه، من طراحی هاش رو چند مورد از بچه ها که جهت سئوال بهم نشون دادن دیدم ، طراحی بچه های باشگاه رو بیشتر قبول دارم،منطقی تر طراحی کردند، خودم برای دوره خرداد که شرکت کرده بودم کارهای شبنم خانم بود اگر اشتباه نکنم در تاپیک بعد از هر طرحی که انجام میدادم با اون مقایسه می کردم و اگر ایرادی داشتم یا سئوالی از مهندس فرزاد خان می پرسیدم دستشون درد نکنه مطالب آقای مهندس واقعا خوب بوده.ای کاش در اینجا همچنان فعالیت می کردند،یا شبنم خانم اگر اشتباه نکنم ایشون هم دوره اول در آزمون آذرماه 92 قبل شده بودند
اما در کل جزوه اشراق ایرادکمتری نسبت به کتاب دکتر صدیق که چند ماه پیش دیدم داره، حالا تهیه کنندگانش هم از داوطلبین خوب هستند،و دستشونم درد نکنه ولی به دوستان توصیه میکنم که حتما ابتدا در طراحی خودشون طرح بزنن بعد هر نمونه ای رو ببینند، چون قبل از طراحی اگر کاری ببینند توی ذهنشون میمونه و اون تمرکز اولیه رو نخواهند داشت.

بله عارفه جان دقیقا گفته شما کاملا درسته، دوستان باید اول خودشون طراحی بکنن و بعد طرح هایی که ذاخل هر تاپیک دوستان بعد قبولی گذاشتن(نه همه طرح ها) با اون ظرح ها مقایسه کنن و ایرادای کار دستشون بیاد..

alizare49

عضو جدید
من قبول دارم که برای شروع به کار باید بالاخره از یه نقطه شروع کرد و شاید اون نقطه بتونه جزوه اشراق باشه (مثل خود من)
ولی کسی که بخواد سبک طراحی اشراق رو الگو بده و از جزوه طراحی پر ایراد اشراق (با سند و مدرک خدمتتون نکات غلطشو میگم) صرفا استفاده کنه قطعا موفق نیست
شما فقط کافیه بعنوان نمونه کار آبان 93 اشراق رو که فقط به ضواهر پرداخته نگاه کنید
2015-11-29-386.jpg

pishgam_9999

عضو جدید
من قبول دارم که برای شروع به کار باید بالاخره از یه نقطه شروع کرد و شاید اون نقطه بتونه جزوه اشراق باشه (مثل خود من)
ولی کسی که بخواد سبک طراحی اشراق رو الگو بده و از جزوه طراحی پر ایراد اشراق (با سند و مدرک خدمتتون نکات غلطشو میگم) صرفا استفاده کنه قطعا موفق نیست
شما فقط کافیه بعنوان نمونه کار آبان 93 اشراق رو که فقط به ضواهر پرداخته نگاه کنید
مشاهده پیوست 253906

با سلام

لازم میدونم یه توضیحی رو خدمتتون عرض کنم که بین یک جزوه و یک حل مساله تفاوت هستش. در طراحی معماری برای یک مساله چندین راه حل وجود داره. جزوه اشراق به نظر من و چیزایی که تا حالا از اساتید شنیدم نکات غلط کمتری داره . ولی...... ممکنه کسیکه جزوه اشراق رو تدوین کرده خودش هم با یه برداشت دیگه ای طراحی کنه و این دلیل نمیشه که جزوه اشراق مشکل داشته باشه. جزوه اشراق هم از مقررات ملی جمع آوری شده و اگر جاییش اشکالی داره بیایید و بگید کجاشه؟ مثلا عرض پارکینگ برای 2 ماشینو گفته 6 متر؟ من خودم پیش یکی از کسانی که هم تو طراحی صاحب نظره کار میکنم و یه جورایی شاگردشونم و از ایشونم پرسیدم گفتند جزوه اشراق خوبه و خودشونم اینجا قبلا از روی اون برای ما اموزش میدادن. شما که میفرمایید با سند و مدرک بگم ... بگم... لطف کنید بگید کجای جزوه غلطه؟ فقط لطفا تفاوت جزوه و نمونه کارو در نظر بگیرید. ممنون از شما دوست عزیز

ضمنا هیچ دیکته ای بی غلط نیست مثل این پست شما که ظواهر رو با ض نوشتید. صرفا جهت اطلاع عرض کردم.

آخرین ویرایش:

nedata

عضو جدید
باسلام
باکس پله منظورم اندازه پاگرد بود که باتوجه به تغییر تعداد پله هادرطبقات بزرگترمیشه .اخه در یک سری تاپیک ها بحث پله سه طرفه بود
راهرو منظورم جایی بود که محوطه پارکینگو در نظر گرفتم حالا بین دوتا خط چین محوطه 1.10 دراومده .دیواری نیست.این هم بید همان استاندادرهاباشه؟توتصویرم با علامت سوال نشون دادم کنارمثلث
پس باکس باید حتما به نمابچسبه؟اصلی ترین دلیلش چیه؟
باتوجه به آکس بندی که کشیدید پس لازم نیست دیواربرشی اسانسو هم ستون بخوره؟،دیوار سمت راست رمپ ستونهاحذف میشه.
داکت پس جداباید بزارم

shezeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوستان میشه لطفا اسم دقیق کتاب هنرستان و بگین؟

mukrian

عضو جدید
جزوه طراحی معماری ایوانخانه معمار

جزوه طراحی معماری ایوانخانه معمار

سلام دوستان با ارزوی موفقیت وقبولی همه در دوره دوم ازمون طراحی معماری بهمن ماه
اگه ممکنه لطفا جزوه طراحی معماری ایوانخانه معمار رو کسی که دانلود کرده بخش بخش
تو این پیج بگذاره برای استفاده بقیه چون سرعت نت خیلی پایینه یکجا دانلود نمیشه مرسی:gol::gol::gol::gol::gol:

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
سلام دوستان میشه لطفا اسم دقیق کتاب هنرستان و بگین؟
نقشه کشی معماری
فنی و حرفه ای(گروه تحصیلی هنر)
(رشته نقشه کشی معماری)

مت نفمیدیم اخرش مهندسیم. هنرمندیم
نمیدونیم

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
باسلام
باکس پله منظورم اندازه پاگرد بود که باتوجه به تغییر تعداد پله هادرطبقات بزرگترمیشه .اخه در یک سری تاپیک ها بحث پله سه طرفه بود
راهرو منظورم جایی بود که محوطه پارکینگو در نظر گرفتم حالا بین دوتا خط چین محوطه 1.10 دراومده .دیواری نیست.این هم بید همان استاندادرهاباشه؟توتصویرم با علامت سوال نشون دادم کنارمثلث
پس باکس باید حتما به نمابچسبه؟اصلی ترین دلیلش چیه؟
باتوجه به آکس بندی که کشیدید پس لازم نیست دیواربرشی اسانسو هم ستون بخوره؟،دیوار سمت راست رمپ ستونهاحذف میشه.
داکت پس جداباید بزارم

والا علیرضا خان اگه به جای این حرفا که بی نتیجس به این رفیقمون زا دانسته هاتون کمک میکردین ثواب بیشتری داشت.

ندا جان یه نقله قولی چیزی بزار من یادم نیست ناهارم چی بوده جانم
فک نکنم واسه یکی دو پله پاگرد بزرگ بشه مشکلی پیش بیاد.
اون 1.1 هم واسه اونجا مشکل ایجاد نمی کنه. البته ببین راهرو 1.1 هست تازه دوتا ادم راحت میتونن رد بشن، حالا فرض کن پارکینگه کناری اون، صابخونش اصلا ماشین نداشته باشه، رنو داشته باشه، اقا ادم رد میشه دیگه. گیر نده بهش
تصویرت اصلا واضح نبود که مثلثی که نشون دادی رو ببینم
نه کی گفته باکس بچسبه به نما؟!
اون آکس بنید یه پیشنهاد بود، شاید درست نباشه. میخواستم دوستان نظر بدن که انگار در تاپیک طراحی فقط دنبال جار و جنجالن بعضیا
والا عارفه جان میگه جدا بزارید منم جدا میزارم. نمیدونم

alizare49

عضو جدید
نه عزیز
بنده نگفتم باکس پله باید به نما بچسبه
عرض کردم فاصله باکس پله از جداره محیطی نباید یه فاصله ی مثلا یک متری داشته باشه چون در طبقات نمیتونی تعریف مناسبی برای فضاهای اساسی (مثل خواب و آشپزخانه) داشته باشی
اصطلاحا میگن باکس پله خاصیت مگنتی(آهنربایی) داره یعنی اگه دیدی خیلی به دیوار محیطی نزدیک شد کلا بچسبونش به اون دیوار

nedata

عضو جدید
نه عزیز
بنده نگفتم باکس پله باید به نما بچسبه
عرض کردم فاصله باکس پله از جداره محیطی نباید یه فاصله ی مثلا یک متری داشته باشه چون در طبقات نمیتونی تعریف مناسبی برای فضاهای اساسی (مثل خواب و آشپزخانه) داشته باشی
اصطلاحا میگن باکس پله خاصیت مگنتی(آهنربایی) داره یعنی اگه دیدی خیلی به دیوار محیطی نزدیک شد کلا بچسبونش به اون دیوار
بله اون که درسته در حقیقت با اون راهرو یه فضای پرت خواهیم داشت.منتها من برای تمرین رمپ و باکس پله ....ویک سری عناصر تایم گرفتمو اونوکشیدم.بازم ممنون دوست عزیز

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
نقشه کشی معماری
فنی و حرفه ای(گروه تحصیلی هنر)
(رشته نقشه کشی معماری)

مت نفمیدیم اخرش مهندسیم. هنرمندیم
نمیدونیم
سلام
مهندس من کتاب همین هنرستان رو دیدم خوبه ولی خوبتر از اون کتاب نقشه کشی ساختمان رشته ساختمان
است که خیلی عاااالی است اونو به دوستان پیشنهاد میدم یه دور حتما بخونیین

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
مهندس من کتاب همین هنرستان رو دیدم خوبه ولی خوبتر از اون کتاب نقشه کشی ساختمان رشته ساختمان
است که خیلی عاااالی است اونو به دوستان پیشنهاد میدم یه دور حتما بخونیین
مهندس جان این لینکو ببین....
http://www.chap.sch.ir/category/270
عنوان کتاب کدومه؟ رسم فنی ساختمان؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.