تمرین گروهی آزمون طراحی آبان 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

modabber.23

عضو جدید
پایین گذاشتم سارا جان
واقعا خیلی بده با چشم بسته میریم یه امتحان فرسایشی میدیم!
یکی بهم گفت آب قند ببر سر جلسه!
نمی دونم شوخی کرد باهام یا جدی گفت :confused::biggrin:

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 225698برای نمونه این یه پلان بامه با رسم فنی صحیح و نحوه نمایش پاسیو تو بامه.
متاسفانه دانشگاه ما وقت زیادی برا آموزش دادن نکات رسم فنی نذاشتن و من احساس ضعف می کنم از این نظر

الان مطمئن هستید که این پلان درسته؟؟؟اگر درسته این آبرو ها قراره از وسط واحدها رد بشه؟؟؟داکتهاش پس کو؟؟؟

modabber.23

عضو جدید
درسته عارفه جان. ناودونشون از تو دیوار رد میشه!
من اینو خودم نکشیدم از تو کتاب آموزش رسم فنی گرفتم و گذاشتم!
حالا شایدم جای آبرو ها تو دیوارم نباشه مال طبقاتشو که ندیدم ولی به عنوان نحوه ی ترسیم پلان بام رو این نمونه کار کرده بود و گام بگام توضیح داده بود

MK6

کاربر بیش فعال
الان مطمئن هستید که این پلان درسته؟؟؟اگر درسته این آبرو ها قراره از وسط واحدها رد بشه؟؟؟داکتهاش پس کو؟؟؟

عارفه جان یه سوالی برام پیش اومده که تو کار هیچ کدوم از بچه ها ندیدم شایدم من اشتباه میکنم و اینکه تو بعضی از کارا علاوه بر داکت اصلی، داکت موتورخانه و آسانسور هستش که تو پلانها نشون داده بودن و لی در پلان بام فقط داکت اصلی رو نشون دادن و داکت موتورخونه رو نشون ندان این درسته یا اینکه باید هر دو رو طوریکه داخل پلان میکشیم پلان بام هم نشون بدیم با ده سانت تیغه مابینشون؟؟ مرسی.

arefeh

کاربر ممتاز
درسته عارفه جان. ناودونشون از تو دیوار رد میشه!
من اینو خودم نکشیدم از تو کتاب آموزش رسم فنی گرفتم و گذاشتم!
حالا شایدم جای آبرو ها تو دیوارم نباشه مال طبقاتشو که ندیدم ولی به عنوان نحوه ی ترسیم پلان بام رو این نمونه کار کرده بود و گام بگام توضیح داده بود

یه نکته ای رو بکم...اینکه سعی کنید هیچ وقت آبرو باران رو از کنار اتاق رد کنید ...حتما از داکت رد کنید...اینو برای این آزمون نمیگما...برای این آزمون در درجه اول باید براش داکت در نظر گرفته بشه اگر دگ هیییییییییییییییییییییییچ چاره ای نبود و اصلا توی یه محدوده داکت نداشتید (که این هم یعنی معماری معماری درستی نیست چون یه معمار همزمان باید به سازه برق و مکانیک توجه کنه...کار مهم رو ما انجام میدیم وگرنه مهندسین دگ که فقط درسی که گرفتن اینه که دقیقا آیتمها رو کپی پیست کنند و کار رو پر کنند)مجبورید که از کنج رد کنید و دور اونو با لغاز بپوشانید
ولی در اجرا تصور کنید که آب رو بگیره و یا محل اتصال لوله ها باز بشه و یه بارون در حد سیل بیاد کلا اون فضا چون کاملا پوشیده کلا میزنه دیوار اتاق و هر چی دورش هست رو نابود میکنه...ولی اگر از داکت رد بشه خوب مسلما دگ آب در جریان هست و روی کف طبقه جمع نمیشه یا اینکه نهایت چون اطرافش بازه دیرتر آب به داخل فضا نفوذ پیدا میکنه

modabber.23

عضو جدید
مبحث 16 ص 127
مسیر لوله های دفع آب باران
لوله ها باید به موازات سطوح دیوار ها کف و سقف ساختمان نصب شود
نباید در قسمتهای بتنی ساختمان دفن شود
اگه روکار باشه باید با بست به دیوار بسته بشه هر چند اگه پولیکا باشه تو روکار بودنش شک هست و نباید در معرض آفتاب باشه
در صورت عبور از دیوار باید فضای اطراف لوله با مصالح مناسب پر شود و اگر از فضای تر عبور می کند باید اطراف لوله با مواد آب بند غیر قابل نفوذ شود
اگه خارج ساختمان نصب بشن بین لوله و دیوار باید 25 میلی متر فاصله باشه
اگه از دیوار و کف عبور می کنه باید دور لوله با موارد مقاوم در برابر آتش پر بشه
و در نهایت برای تغییر مسیرش از یک زانوی نود یا دو تا 45 به حالت افقی درش بیاریم در نقطه ی خروج هم محل خروج با سنگ یا بتن باید مقاوم بشه

arefeh

کاربر ممتاز
عارفه جان یه سوالی برام پیش اومده که تو کار هیچ کدوم از بچه ها ندیدم شایدم من اشتباه میکنم و اینکه تو بعضی از کارا علاوه بر داکت اصلی، داکت موتورخانه و آسانسور هستش که تو پلانها نشون داده بودن و لی در پلان بام فقط داکت اصلی رو نشون دادن و داکت موتورخونه رو نشون ندان این درسته یا اینکه باید هر دو رو طوریکه داخل پلان میکشیم پلان بام هم نشون بدیم با ده سانت تیغه مابینشون؟؟ مرسی.

باید نشون داده بشه...البته اینو بکم که خودم فراموش کردم در آزمون نشون بدم به خاطر سرعتی کشیدن و بی دقتی....
اما باید نشون داده بشه مثل بقیه داکتها.....البته این جا یه موردی پیش میاد اینکه این داکت اصلی ممکن فقط داکت عبور لوله ها باشه و نقش هواکش و عبور لوله های ونت رو نداشته باشه اونوقت قکر میکنم چون نیاز به ارتباط با فضای بیرون نیست میشه اونو پشوند....ولی داکت آسانسور داکت هواکش هست باید با هوای آزاد در ارتباط باشه...اینو برای این می زاریم چون در سقف آسانسور هواکش داریم و این هواکش باید با هوای آزاد هم در ازتباط باشه تا بتونه داخل اتاقک رو تامین کنه....
اگر استباه میکنم دوستان درستشو بگن...

modabber.23

عضو جدید
یه نکته ای رو بکم...اینکه سعی کنید هیچ وقت آبرو باران رو از کنار اتاق رد کنید ...حتما از داکت رد کنید...اینو برای این آزمون نمیگما...برای این آزمون در درجه اول باید براش داکت در نظر گرفته بشه اگر دگ هیییییییییییییییییییییییچ چاره ای نبود و اصلا توی یه محدوده داکت نداشتید (که این هم یعنی معماری معماری درستی نیست چون یه معمار همزمان باید به سازه برق و مکانیک توجه کنه...کار مهم رو ما انجام میدیم وگرنه مهندسین دگ که فقط درسی که گرفتن اینه که دقیقا آیتمها رو کپی پیست کنند و کار رو پر کنند)مجبورید که از کنج رد کنید و دور اونو با لغاز بپوشانید
ولی در اجرا تصور کنید که آب رو بگیره و یا محل اتصال لوله ها باز بشه و یه بارون در حد سیل بیاد کلا اون فضا چون کاملا پوشیده کلا میزنه دیوار اتاق و هر چی دورش هست رو نابود میکنه...ولی اگر از داکت رد بشه خوب مسلما دگ آب در جریان هست و روی کف طبقه جمع نمیشه یا اینکه نهایت چون اطرافش بازه دیرتر آب به داخل فضا نفوذ پیدا میکنه

من تو منطقه پربازان زندگی میکنم! اولا که محل اتصال خیلی بعیده باز شه اتفاقا ما یک بنای 50 ساله رو اخیرا بازسازی کردیم و همه اتصالاتش کاملا سالم بود! اگه ناودون بگیره سرریز می کنه که گاتر بام منتقلش می کنه جاهای دیگه... پس میزنه ولی از سقف آخرین طبقه میاد تو خونه!!! اصولا ناودون تو جاهای مرطوب نیاز به بازرسی تو فصل بارندگی داره چون به هررر حال جلبک . خزه راه و میگیره!
یک راه ساده اطمینان از باز بودنش ریختن لوله باز کن تو لولخ ناودونی هست که اتفاقاااا اخیرا تو یه ساختمون دیگه انجام دادیم! چون سقفشون چکه میکرد و هم ناودون هم گاتر با خزه بسته شده بود!
این بود انشای این جانب
و من الله توفیق!

MK6

کاربر بیش فعال
باید نشون داده بشه...البته اینو بکم که خودم فراموش کردم در آزمون نشون بدم به خاطر سرعتی کشیدن و بی دقتی....
اما باید نشون داده بشه مثل بقیه داکتها.....البته این جا یه موردی پیش میاد اینکه این داکت اصلی ممکن فقط داکت عبور لوله ها باشه و نقش هواکش و عبور لوله های ونت رو نداشته باشه اونوقت قکر میکنم چون نیاز به ارتباط با فضای بیرون نیست میشه اونو پشوند....ولی داکت آسانسور داکت هواکش هست باید با هوای آزاد در ارتباط باشه...اینو برای این می زاریم چون در سقف آسانسور هواکش داریم و این هواکش باید با هوای آزاد هم در ازتباط باشه تا بتونه داخل اتاقک رو تامین کنه....

متشکرم عارفه جان پس داکت اصلی که 70، 80 سانت باید حتما در پلان بام باشه و لی داکت آسانسور میتونه دیده نشه؟ منظورتون رو درست فهمیدم

آخرین ویرایش:

arefeh

کاربر ممتاز
مبحث 16 ص 127
مسیر لوله های دفع آب باران
لوله ها باید به موازات سطوح دیوار ها کف و سقف ساختمان نصب شود
نباید در قسمتهای بتنی ساختمان دفن شود
اگه روکار باشه باید با بست به دیوار بسته بشه هر چند اگه پولیکا باشه تو روکار بودنش شک هست و نباید در معرض آفتاب باشه

در صورت عبور از دیوار باید فضای اطراف لوله با مصالح مناسب پر شود و اگر از فضای تر عبور می کند باید اطراف لوله با مواد آب بند غیر قابل نفوذ شود
اگه خارج ساختمان نصب بشن بین لوله و دیوار باید 25 میلی متر فاصله باشه
اگه از دیوار و کف عبور می کنه باید دور لوله با موارد مقاوم در برابر آتش پر بشه
و در نهایت برای تغییر مسیرش از یک زانوی نود یا دو تا 45 به حالت افقی درش بیاریم در نقطه ی خروج هم محل خروج با سنگ یا بتن باید مقاوم بشه

با موارد آبی موافقم ...اما دردسر اون دومورد رو به خاطر استفاده نکردن از داکت قبول نمیکنم...چرا وقتی داکت داریم بیایم به دیوار بدیم....در داخل دیوار رد بشه به فکر خرابیش هم باشید که اگر نشتی داشته باشه باید دیوار رو خراب کنید تا به لوله برسید...ولی داکت کاملا باز و هم تشخیص جای نشتی راحتتر و هم نیاز به تخریب نداریم...

modabber.23

عضو جدید

کاملاا درست می گی! بعضی جاها فقط ونت و میبرن بیرون از تو داکت و دورش و آب بندی می کنن و تمام اما به نظر میاد باز باشه رسیدگی و سرویس کردنشم راحت تر میشه و کلا بهتره!

یه سوالم بپرسم!
خیلیییی کارت کاامل بود!
یعنی خیلی خیلی خوب بود!
چقدر از وقتت و فک کردی و چقدرش و داشتی میکشیدی؟

arefeh

کاربر ممتاز
من تو منطقه پربازان زندگی میکنم! اولا که محل اتصال خیلی بعیده باز شه اتفاقا ما یک بنای 50 ساله رو اخیرا بازسازی کردیم و همه اتصالاتش کاملا سالم بود! اگه ناودون بگیره سرریز می کنه که گاتر بام منتقلش می کنه جاهای دیگه... پس میزنه ولی از سقف آخرین طبقه میاد تو خونه!!! اصولا ناودون تو جاهای مرطوب نیاز به بازرسی تو فصل بارندگی داره چون به هررر حال جلبک . خزه راه و میگیره!
یک راه ساده اطمینان از باز بودنش ریختن لوله باز کن تو لولخ ناودونی هست که اتفاقاااا اخیرا تو یه ساختمون دیگه انجام دادیم! چون سقفشون چکه میکرد و هم ناودون هم گاتر با خزه بسته شده بود!
این بود انشای این جانب
و من الله توفیق!

اینها همه درست ولی نمونشو بگم که خونه خود ما دیوار سمت اون آبرو نم میزنه...اونم چون درزش بازه و امکان دسترسی هم به اون فضا نیست متاسفانه....و اون قسمت زردی زده...و برای اصلاحش باید دیوار تخریب بشه:biggrin:ولی دخلش به خرجش و اون کارگر و عمله بنایی که قرار بیاد و کثیف کاری نداره...هر کی میاد میگم این طرح جدیده دیواره:D

modabber.23

عضو جدید
با موارد آبی موافقم ...اما دردسر اون دومورد رو به خاطر استفاده نکردن از داکت قبول نمیکنم...چرا وقتی داکت داریم بیایم به دیوار بدیم....در داخل دیوار رد بشه به فکر خرابیش هم باشید که اگر نشتی داشته باشه باید دیوار رو خراب کنید تا به لوله برسید...ولی داکت کاملا باز و هم تشخیص جای نشتی راحتتر و هم نیاز به تخریب نداریم...
خوب این متن قانون بود!
میتونیم یه نامه بنویسیم بازنگری کنن تو مبحث 16! من که پشتیبانی میکنم از این حرکت! ههههه
چیزای دیگه هم تو قانون هست که یا گویا نیستن یا نافصن و خیلی به چشم میان!
اگه کسی محل بذاره به تراوشات ذهنمون میتونیم بریم در اختیارشون بذاریم!

modabber.23

عضو جدید
اینها همه درست ولی نمونشو بگم که خونه خود ما دیوار سمت اون آبرو نم میزنه...اونم چون درزش بازه و امکان دسترسی هم به اون فضا نیست متاسفانه....و اون قسمت زردی زده...و برای اصلاحش باید دیوار تخریب بشه:biggrin:ولی دخلش به خرجش و اون کارگر و عمله بنایی که قرار بیاد و کثیف کاری نداره...هر کی میاد میگم این طرح جدیده دیواره:D

عهه تازه دیدم محل سکونت گرگانه! همدردی که با ما خواهر جااان!
شمام لوله باز کن بریزین شاید اونجا گیر داره و تنگ شده گردن لوله و با یه لوله باز کن مشکلتون کمتر بشه.
اینو البته از یه لوله کش با سابقه یاد گرفتم هنر خودم نیست!

arefeh

کاربر ممتاز
کاملاا درست می گی! بعضی جاها فقط ونت و میبرن بیرون از تو داکت و دورش و آب بندی می کنن و تمام اما به نظر میاد باز باشه رسیدگی و سرویس کردنشم راحت تر میشه و کلا بهتره!

یه سوالم بپرسم!
خیلیییی کارت کاامل بود!
یعنی خیلی خیلی خوب بود!
چقدر از وقتت و فک کردی و چقدرش و داشتی میکشیدی؟

ممنون...والا تا 10 داشتم روی کل طبقات و زیرزمین و ستون گذاری و پارکینگ و رمپ و طراحی واحدها فکر میکردم و یه اتود روی پوستی زدم و به بعدش فقط میکشیدم
بدون خوردن نهار و تنقلات
تنها تایمی که این وسط رفت یه 3 دقیقه آبمیوه خوردم-یه 15 مین با پشت سریم دعوا گرفتم چون نامردی نکرده بود پوستی منو گرفته بود داشت کپ میزدم ...اونم بدون اجازه....و بعد با کمال پررویی گفت فکر نمیکردم ناراحت بشه.....و 5 مین هم از شدت همون عصبانیت رفتم دستهامو شستم که یکم آروم بشم....
در کل بی وقفه باید بکشید اگر میخواید قبول بشید...متاسفانه از کمر درد همون عروب که بیاید میوفتید تا فردا صبح:biggrin:

RAHA60

کاربر فعال
بچه ها کسی ریز بارما رو می دونه؟
یعنی تو هر نقشه چند نمره ترسیم فنی داره چنر نمره طراحی و چند نمره ضوابط و استانداردا؟

بارماهمش فرمالیته هست.اصلا حساب نداره.معمولا باید همه شیتا پرو درست باشه تانمره بگیری در اغلب موارد.

من موندم واسه چی بارم میذارن رو سوال...البته تعجبی نداره ..این امتحان همه چیش عجیب غریبه...

arefeh

کاربر ممتاز
خوب این متن قانون بود!
میتونیم یه نامه بنویسیم بازنگری کنن تو مبحث 16! من که پشتیبانی میکنم از این حرکت! ههههه
چیزای دیگه هم تو قانون هست که یا گویا نیستن یا نافصن و خیلی به چشم میان!
اگه کسی محل بذاره به تراوشات ذهنمون میتونیم بریم در اختیارشون بذاریم!

دقیقا یه سری قانونها گذاشتن خود سازمان که بیشتر گند میزنن به ساختمانها:razz:

عهه تازه دیدم محل سکونت گرگانه! همدردی که با ما خواهر جااان!
شمام لوله باز کن بریزین شاید اونجا گیر داره و تنگ شده گردن لوله و با یه لوله باز کن مشکلتون کمتر بشه.
اینو البته از یه لوله کش با سابقه یاد گرفتم هنر خودم نیست!
آره ...ما طبقه آخرم هستیم سقف هم کف بام...بعد این همسایه ها در و داغون ما که هیچ فرهنگ آپارتمان نشینی ندارند میرند بالا به سیگار کشیدن و ته سیگار میندازن رو بام و هزار نوع آشغال...بماند که بند از این سر تا اون سر وصل کردن و لباس هم پهن میکنند...تازه فرش میشورند میارند میندازد لبه جان پناه بعد اتاق ما میشه ظلمات....بعدم که بهشون تذکر میدیم میگن بام ماله همه هست همینه دگ میخواستید طبقه آخر نباشید بعد که ما حرصمون در میاد میگم سقف خونه ماست نرید بالاش میگن چی مال شماست مشاع است اگر نزارید ما بیایم ما هم نمیزاریم از پارکینگ رد بشیم....حالا چند روز پیش که بارون شدید اومده بود بعد از دو روز یکی از همسایه ها اومده میگه یام شده دریاچه برید راه آب رو باز کنید وگرنه سقفتون خراب بشه به ما ربطی نداره ها:razz:
این است داستان ما با زندگی در کنار آدمهای آدم نما

modabber.23

عضو جدید
ممنون...والا تا 10 داشتم روی کل طبقات و زیرزمین و ستون گذاری و پارکینگ و رمپ و طراحی واحدها فکر میکردم و یه اتود روی پوستی زدم و به بعدش فقط میکشیدم
بدون خوردن نهار و تنقلات
تنها تایمی که این وسط رفت یه 3 دقیقه آبمیوه خوردم-یه 15 مین با پشت سریم دعوا گرفتم چون نامردی نکرده بود پوستی منو گرفته بود داشت کپ میزدم ...اونم بدون اجازه....و بعد با کمال پررویی گفت فکر نمیکردم ناراحت بشه.....و 5 مین هم از شدت همون عصبانیت رفتم دستهامو شستم که یکم آروم بشم....
در کل بی وقفه باید بکشید اگر میخواید قبول بشید...متاسفانه از کمر درد همون عروب که بیاید میوفتید تا فردا صبح:biggrin:

وای من که همین جوری از بس این دختر کوچولومو بالا پایین می کنم کمر درد مضمن دارم!
فک کنم اونروز باید 10 تا استامینوفن بخورم!!

arefeh

کاربر ممتاز
وای من که همین جوری از بس این دختر کوچولومو بالا پایین می کنم کمر درد مضمن دارم!
فک کنم اونروز باید 10 تا استامینوفن بخورم!!

اگر مشکل کمر درد داری حتما چند مدل مسکن با خودت ببر و اگر عادت داری روی صندلی بشینی هنگام طراحی نه مثل من که از اول تا آخر ایستاده بودم....یه متکا ببر روی صندلی بزار که زیاد اذیت نشی...

MK6

کاربر بیش فعال
عارفه جان بالاخره این دو تا داکتارو بزاریم در پلان بام یا نه؟ چیکار کنیم؟:confused:

neek

عضو جدید
سلام به همگی ، خسته نباشید
اینجا کسی می دونه تو امتحان جک معلول قبول می کنن یا حتما باید رمپ معلول باشه
اگه کسی آدرس توضیحاتشو تو مبحث مربوطه رو داره ممنون می شم راهنمایی کنه

mm.ai

عضو جدید
دقیقا یه سری قانونها گذاشتن خود سازمان که بیشتر گند میزنن به ساختمانها:razz:

آره ...ما طبقه آخرم هستیم سقف هم کف بام...بعد این همسایه ها در و داغون ما که هیچ فرهنگ آپارتمان نشینی ندارند میرند بالا به سیگار کشیدن و ته سیگار میندازن رو بام و هزار نوع آشغال...بماند که بند از این سر تا اون سر وصل کردن و لباس هم پهن میکنند...تازه فرش میشورند میارند میندازد لبه جان پناه بعد اتاق ما میشه ظلمات....بعدم که بهشون تذکر میدیم میگن بام ماله همه هست همینه دگ میخواستید طبقه آخر نباشید بعد که ما حرصمون در میاد میگم سقف خونه ماست نرید بالاش میگن چی مال شماست مشاع است اگر نزارید ما بیایم ما هم نمیزاریم از پارکینگ رد بشیم....حالا چند روز پیش که بارون شدید اومده بود بعد از دو روز یکی از همسایه ها اومده میگه یام شده دریاچه برید راه آب رو باز کنید وگرنه سقفتون خراب بشه به ما ربطی نداره ها:razz:
این است داستان ما با زندگی در کنار آدمهای آدم نما
وای نگوووو - چه بد شرایطییهه عارفه جان - خدا رو شکر می کنم تو خووونه مستقلیم و فقط خودمونیم - ایشاله روزی برسه تو یه خووونه تمام عیار باشی و لذت ببری ;)

hamedzjg

عضو جدید
آبرو بام بهتره که کنار داکت باشه...ولی اگر کنارشم نباشه از زیر سقف با یه زانو و سیفون میخوره با ساپورت و یه شیب 1% میره به سمت داکت و از داکت میره پایین..اشتباهه این؟

modabber.23

عضو جدید
Re: تمرین گروهی آزمون طراحی آبان 93

سلام به همگی ، خسته نباشید
اینجا کسی می دونه تو امتحان جک معلول قبول می کنن یا حتما باید رمپ معلول باشه
اگه کسی آدرس توضیحاتشو تو مبحث مربوطه رو داره ممنون می شم راهنمایی کنه
جک معلول قبول میکنن. جاهایی که رمپ کوتاهه میتونی رمپ بذاری برا رمپای خیلی طولانی هم میتونی بذاری ولی حل کردن مشکل وقتی به تیر ها میرسی خیلی سخته و البته هزینه اجراشم خیلی بالا میره. در هر صورت انتخاب هر کودومشون بستگی به طرحت داره و الزامی نداری و هیچ کودوم به اون یکی برتری نداره مگر اینکخ صراحتا اشاره کرده باشه حتما رمپ یا حتما جک. تو مبحث 4 صفحه 53 اشاره کرده بر اساس مصوبات شورای عالی معماری و شهرسازی باشه. من کتاب مصوبات رو دارم. اونجام متاسفانه تو بخش معلولینش ارجاع داده به مصوبه ی پیشنهادی وزارت مسکن و شهرسازی مصوب 68 و گفته رعایت فصول 1 تا 3 الزامیه و فصل 4 الزامی نیست. ولی متن مصوبه رو نداره.:confused:

• Like
واکنش ها: neek

modabber.23

عضو جدید
حالا یک سوال دیگه. تو پاسیو ارتفاع کف پنجره ها رو چند بگیریم؟ اگر هر دو فضای نور گیر مال یک واحد مسکونی یا مال دو تا واحد مجزا باشه این ارتفاع فرق میکنه؟

holooooooo

کاربر ممتاز
خوب منم لابی رو یکی نگرفتم. در واقع باکس پله و آسانسور رو داکت اصلی رو مثل تصویری که شما گذاشتید در طول هم قرار دادم اما بین پله و آسانسور، لابی آسانسور گذاشتم.
این ترکیب به صورت طولی درسته؟آخه ندیدم کسی از این ترکیب استفاده کنه و بیشتر آسانسور رو در امتداد عرض پله می ذارن.
نمی دونم منظورمو رسوندم؟
عزیزم من کار شمارو نگفتم من اون عکسیو که گذاشتی گفتم اشتباهه، کار شما گفتم تو همکف فقط بکس پلت در داشته باشه....
نه لابیه آسانسورت به این شکل عمل کن

dar.jpg
مشاهده پیوست 225686مشاهده پیوست 225687

هلوجان من امروز داشتم اسفند 89 رو حل می کردم و دو مورد خیلی اذیتم کرد1- چون گفته اقلیم معتدل باید ستون بتنی در نظر می گرفتم و طبق گفته مهندس ریاحی چون چهار طبقه روی پیلوت داریم باید ابعاد ستون رو 50 در 50 گرفت. این مسئله توی عرض مفید باکس پله، ... مشکل ساز بود و خیلی وقت صرف محاسبه و دقت به این چیزا میشد و همین طور در داکت اصلی که بر زمین قرار می گرفت به ناچار اون 30 سانت اضافه ستونو پوترش از داکت رد میشد.
دهانه ستونگذاری بتنی رو نهایت تا چند میشه گرفت؟

2. مسیرهایی که ماشین عبور میکنه و کنار مسیر یک پارکینگ و یا باکس پله هست ، باید حداقل عرض مسیر چند متر باشه؟
حالا اگه بعد از این قسمت در انتها باز یک سری پارکینگ چسبیده به دیوار انتهایی داشتیمريال باید فاصله پشتشون تا این پارکینگ کنار مسیر چقدر باشه؟؟ ببین قرار شد مسیر عبور ماشین طبق مبحث 5 باشه، در صورتیکه نتونستید این مقداروو داشته باشین نهایتا تا 3 متر مسیر عبور ماشینو در نظر بگیرین
اگه میشه خواهشا این مورد رو به صورت ترسیمیی توضیح بدید و ابعاد مسیر و گردش وپارکینگ کنار مسیر و .... رو نشون بدید.
این عکسی که گذاشتم رو ببین.منظور از چیدمانی که گفتم نشون داده اما نمی دونم ابعادش درسته یا نه. لطفا ایرادهای ستون گذاریشم بگو. ستون گذاری باکس پلش درسته؟ ستون گذاریش اوکیه
با این چیدمان تونسته باکس پله رو بیاره وسط و این توی حل پلان طقات خیلی خوبه.

در مورد سوالت عارفه اینجا توضیح داده #967

آبرو برای هر 100 مترمربع یکی در نظر بگیر، کنار داکت، فقط کنار داکت، حداکثر فاصلشم 50 سانت از داکت میتونه باشه

آبرو بام بهتره که کنار داکت باشه...ولی اگر کنارشم نباشه از زیر سقف با یه زانو و سیفون میخوره با ساپورت و یه شیب 1% میره به سمت داکت و از داکت میره پایین..اشتباهه این؟

آبروی بام کنار داکت، حداکثر با فاصله ی 50 سانت از داکت،
راستی شیب بندیه بامم حداقل 2 درصد طبق مبحث 4 ص 102

وضعیت
موضوع بسته شده است.