تمرین گروهی آزمون طراحــی - مرداد 94

تمرین گروهی آزمون طراحــی - مرداد 94

• مجموع رای دهندگان
    74
وضعیت
موضوع بسته شده است.

b_arch_5

کاربر بیش فعال
سلام دوستان:smile:
ضوابط نیم طبقه چیه؟
مثلا اگه بگه تجاری با در نظر گرفتن نیم طبقه ؟
چه ضابطه ای داره؟

4fafa

عضو جدید
کاربر ممتاز
من 4 متر گرفتم......آخه فک کنم ارتفاع معقول تجاری 4 متر باشه!
اخه میگن تجاری محل نمایش کالا داره و اینا ...مثل کفش و پوشاک
آزانس اداری میشه؟:confused::confused:
الان 2 دفس ک خودشون اعلام میکنن ارفاع رو البته

4fafa

عضو جدید
کاربر ممتاز
با خودم هستم...
چون شاید شما رعایت میکنید
من فک میکنم ماها جنبه ی معماری کارو اسن نگاه نمیکنیم .شایدم نیاز نباشه اسن نگاه کنیم تو این آزمون.برا فاز 1.اون قدر ی ک تو سرمون انداختن ک جای پار ک ها خیلی مهمه و اون باید رعایت شه ....ب ورودی فک نمیکنیم...دریغ از ی باکس گل..یک تو رفتکی برا ی یک درختچه ی کوچک ...
مثلن برا ورودی در ضلعی کn متر طول داره یهو 2 متر میریم تو عمق.(من هم همین کارو میکنم:D:surprised: البته با پله )
اسن شایدم خوب و درست باشه ..
نمیدونم اسن چی دارم میکم:confused:
میدونم میشه با رنگو مصالح متفا وتو اینا میتونیم در بیاریم ورودیو .

من ی بار سر جلسه از مهندسی ک بود ی سوال پرسیدم ی سوالی ..گف : اون دیگه طرحه توعه... تو طرحت حلش کن...
ما انگار تو این آزمون فراموش کردیم ک این ما هستیم ک میتونیم اونا رو متقاعد کنیمم و قوی طراحی کنیم و البته با در نظر گرفتن مقررات.
مقررات در باره ی خیلی چیزا چیزی نگفته ...برا همین ی قسمتی از منابع آزمون طراحی دوره های طراحیه ک گذروندیم ملاک هس.

حامد حبشی

عضو جدید
سلام یسری سوال دارم
-نوع ستون در ازمون نظام و ابعادش و اندازه اکس به اکس ستون(نرمال)؟؟؟؟؟؟
-ضخامت دیوار زیر زمین؟
-ایا دو طرف رمپ باید ستون حتما باشد؟
-ضخامت دیوار باکس راه پله در طبقات مثل زیرزمینه؟
و سر اخر میشه یه توضیحی درمورد رمپ آبان 93 بدید

mane1

عضو جدید
سلام دوستان و اساتید
یه سوال فوق العاده مهم دارم چون اینطور که متوجه شدم خیلیها رعایت نمیکنند برای من هم ابهام ایجاد کرده
من توی جزوه دستنویس صمصام یاشاید استاددیگه ای خوندم به ازای هرواحد پارکینگ کنار دیوار نیم متر به فضای لازم باید اضافه کرد یعنی پارک دو خودرو بین دو دوارباید فاصله دو دیوار 5.5متر باشه......درصورتی که دوستان این فاصله را رعایت نمیکنند، جریانش چه مدلیهاهست؟؟؟؟سپاس

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان و اساتید
یه سوال فوق العاده مهم دارم چون اینطور که متوجه شدم خیلیها رعایت نمیکنند برای من هم ابهام ایجاد کرده
من توی جزوه دستنویس صمصام یاشاید استاددیگه ای خوندم به ازای هرواحد پارکینگ کنار دیوار نیم متر به فضای لازم باید اضافه کرد یعنی پارک دو خودرو بین دو دوارباید فاصله دو دیوار 5.5متر باشه......درصورتی که دوستان این فاصله را رعایت نمیکنند، جریانش چه مدلیهاهست؟؟؟؟سپاس

مبحث چهار رو بخش پارکینگ مطالعه بفررمایید ...گفته شده دو خودرو بین دو دیوار عرض 5 متر کفایت میکنه

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام یسری سوال دارم
-نوع ستون در ازمون نظام و ابعادش و اندازه اکس به اکس ستون(نرمال)؟؟؟؟؟؟
-ضخامت دیوار زیر زمین؟
-ایا دو طرف رمپ باید ستون حتما باشد؟
-ضخامت دیوار باکس راه پله در طبقات مثل زیرزمینه؟
و سر اخر میشه یه توضیحی درمورد رمپ آبان 93 بدید
فلزی 30*30 دهنه حداکثر 7
دیوار زیرزمین 30
دوطرف رمپ اجبار نیست ستون باشه ،ولی حداکثر فاصله ستون از لبه ر مپ 120سانت درغیر اینصورت باید ستون بدذارید
ضخامت دیوارباکس پله همه جا 20
رمپ آبان چیشو توضیح بدیم؟ از منفیه 1.5 تا کف زیرزمین فاصله شو حساب کنین رمپ درمیاد دیگه

mane1

عضو جدید
برای پلانی که از سه طرف نور میگیره اگه نورگیر تعبیه شود امتیاز منفی دارد؟ سپاس

فلور

عضو جدید
خوبه تو زیرزمین راه پله و اسانسور باید از پارکینگ جدا شوند دیوار بکش 2-تو همکف داکت سرویس گذاشته شود

b_arch_5

کاربر بیش فعال
بچه ها سره جلسه رونده کار چه جوری بهتره و سرعتش بیشتره؟
اول رو پوستی کارو کامل بکشیم بعد انتقال بدیم رو برگه؟

rahmati8829

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه ها سره جلسه رونده کار چه جوری بهتره و سرعتش بیشتره؟
اول رو پوستی کارو کامل بکشیم بعد انتقال بدیم رو برگه؟

به نظر من اینطوری وقت کم میارید. کلیت کار رو رو پوستی مشخص کنید بعد رو برگه اصلی کار رو کامل بکشید.

b_arch_5

کاربر بیش فعال
واسه شابلون وقتی میخوام مستطیل ماشین و بکشم با همون ابعاد 4.5 در 5 میکشیم؟

مبینا.

عضو جدید
در مورد دوبلکس لطفا توضیح بدید..در امتحانات سالهای پیش طرح دوبلکسی خواسته بودن که 2 پلان معماری در تراز 1و2 میخواستن.مگر اختلاف سطح در دوبلکس چقدر است که باید دو پلان بکشیم؟

leila_elhamian

عضو جدید
سلام دوستان و اساتید

سلام، آقای صمصام گفتن : در صورتیکه پارکینگ بصورت انفرادی حد فاصل دو دیوار قرار گیرد باید عرض آن را 3 متر در نظر گرفت. لازم به ذکر است دو پارکینگ و سه پارکینگ مشمول این قاعده نمی باشد.

leila_elhamian

عضو جدید
مطمئنید؟ فکر نمیکنم انقد زیاد باشه. من 80 سانت میدونستم ولی اخیرا شنیدم باید 65 سانت اضافه کرد.

malihe 79

عضو جدید
حجمش بیشتر از 25 مگه با دراپ باکس فرستادن.. بیاد با ایمیل خودتون یه اکانت بسازید چیزه خاصی نیست...
ولی فایلش یه مدلیه خیلی دیر دانلود میشه برا من سر 2 مگ گیر کرده!!

ممنون از مهندس امیریان واقعا لطف کردید :gol::gol:
اگه ممکنه واسه منم ایمیل کنید دوستان :(
با سپاس mali_d79@yahoo.com

افروغ

عضو جدید
دوستان عزیز
قبول دارم این روزای آخر خیلی وقت ندارین........اما وقتی کسی سوالی میپرسه،لابد خیلی درمونده شده که سوالشو گذاشته اینجا
پس خواهش میکنم یکم وقت بذارین:(

mane1

عضو جدید
مهندس سایت یه جوری کوچک بنظر میاد
ابعادش درسته؟؟ البته شاید خطای دید باشه چون دیوارها رو با ضخامت سی سانت کشیدی و باکس راه پله و اسانسور ات
هم ظاهرا بزرگتر از معمول و استاندارد شده!!!!!!!!!!
سایت پلان رو هم ترسیم کن دسترسی های سواره کامل مشخص بشه

خطای دیده چون دوربین ترازنبوده

http://s3.picofile.com/file/8199325684/IMG_4473.JPG
http://s6.picofile.com/file/8199325734/IMG_4474.JPG

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است.