تمرین گروهی آزمون طراحــی - مرداد 94

تمرین گروهی آزمون طراحــی - مرداد 94

• مجموع رای دهندگان
    74
وضعیت
موضوع بسته شده است.

aydaaaa

کاربر بیش فعال
مشاهده پیوست 244237
سلام دوستان اگه نظر بدید ممنون میشم

اولا که احساس میکنم درز انقطاع رو لحاظ نکردی . من ابعاد دقیق زمین یادم نیست ولی اون چیزی که ظاهر کارت نشون میده انگار لحاظ نشده.
زیر زمین:
1- از بغل رمپ که میره سمت انباریها 83 سانت هست که این مقدار کمه حداقل 1 متر بذار با توجه به اینکه وسیله میخاد بره تو انباری ها .
2- داکت مانندی که کنار یکی از انباریها( اانباری پایین پله ) گذاشتیرو نمیفهمم واسه چیه
3- تاسیسات داکت نمیخاد وقتی به فضای آزاد راه داره
همکف:

1. لازم نیست بالای رمپو کامل خالی کنی.مقدار سرگیریو حساب کن اونقدرشو ببر عقب. اینجوری کلی فضا ی مفید که میتونستی استفاده کنی رو از دست میدی.
  2. بین لابی مسکونی و خدماتی خط و خطوط مورب استفاده کردی که خوب چفت نشده. سعی کن از خط و خطوط صاف استفاده کنی.
  3. جای آبدارخونه خدماتی خوب نیست ضمن اینکه بین آبدارخونه و سرویست یه فضای پرت ایجاد شده.
  4. فضای پیشخوان توی خدماتیت کمه
  5. داکت تاسیسات که توی زیرزمین لازم نیست حالا اگه لازم بود توی همکف جاش خیلی بده باید یه جایی کنار دیوار بذاری جوری که با با فضاهات چفت بشه نه که اینجوری از وسط فضا بزنه بیرون ضمن اینکه اونجا ورودیت هست خوب نیست ورودیو اینجوری خراب کنی.
  6. کد ارتفاعی لابیرو +1.62 گرفتی بیشتر از 1.2 نمیتونی بگیری. ضمن اینکه چیزی که من یادمه تو سوال گفته بودن +0.1 باشه.

اول:

1. با 17 تا پله چطوری ارتفاع 4.5 مترو اومدی بالا؟
واحد شمال غربی:

1. جای سرویست خوب نیست و هم اینکه اون دیوار مانندی که گذاشتی واسه محفوظ بودن سرویس خوب نشده. سرویسو همیشه دم ورودی بذار و طوری باشه که درش رو به سالن نباشه.
واحد شمال شرقی:

1. جای سرویست خوب نیست و با حریم خصوصیت قاطی شده
  2. نورگیر به این بزرگی واسه اینکار نیاز نبود حالا تو کار شما که فضاهای اصلی از دو واحد روبرو از نورگیر نور میگیرن باید مفید 6 متر باشه فاصلش که تو کار شما 5.9 متر هست. عرضشم کمه باید 3 متر میشد. و اشکال عمده اینکه پوتر از توی نورگیرت رد شده.

واحد جنوبی:

1. سرویس جاش خوبه فقط درشو از سمت ورودی واحد بذار که رو به سالن نباشه.
طبقه دوم:
واحد شمالی:

1. جای سرویست خیلی بده ضمن اینکه یه سصتون هم وسط فضاتی سالن هست.
  2. واسه خوابها و حمام یه فضای تقسیم خوب تعریف کن که درشون به اون فضا واشه. ( اینجا در حمومی که گذاشتی رو به سالن وا میشه و این خیلی بده.
  3. مستر روم هم از اتاقهای دیگت جدا شده اگه میخوای این کارو بکنی یکی از اتاقهای معمولی ( و نه مستر روم) رو نزدیک در ورودی واحدت بذار که اتاق سوم به عنوان اتاق مهمان باشه.
  4. تراست خوب چفت نشده همون ی یه تیکه پشت آسانسورر کافیه.. لازم نیست اند بکشیش بیرون. در عین حال که تویی واحد به این بزرگی تراسو میتونی توی یکی از سه تا خوابها و یا توی آشپزخونه بذاری و توی سالن نذاریش.
  5. در ضمن من به ستون گذاریات با دقت نگاه نکردم و اینا ایرادای معماری بود.

• Like
واکنش ها: gima

mane1

عضو جدید
سلام
کارمن تمیز نیست با امکانات کم با اتود 7 دهم سر کار کار کردم ببخشید، آذر 92 ممنون از راهنماییهاتون
http://s6.picofile.com/file/8195148484/5_1_parking_az92_mane1.JPG
http://s3.picofile.com/file/8195148776/5_2_hamkaf_az92_mane1.JPG
http://s3.picofile.com/file/8195148900/5_3_avval_az92_mane1.JPG
http://s6.picofile.com/file/8195149100/5_4_dovvom_az92_mane1.JPG
http://s6.picofile.com/file/8195149200/5_5_bam_az92_mane1.JPG
http://s3.picofile.com/file/8195149400/5_6_boresh_az92_mane1.JPG

لطفاً نکاتشوبفرمایید هرکسی وقت داره

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
یه سوال پرسیدم در مورد رمپ نیم دایره و مربع 5*5 که با این همه جواب همونم که میدونستم یادم رفت کلا گیج زدم
بپرس سوالتو من جوابتو میدم

پلان بامت یه آبرو داری وسطش که نزدیکش هیچ داکتی نیست....
زیرزمینت لابیه آسانسور باید در داشته باشه..تاسیساتت داکت داره؟
پله از خط برش به بعد باید خط چین ترسیم شود

داکتت سمت راست پله ات هم خیلی غول آسا هستش
در کل خوبه همه چی خسته نباشی

gima

عضو جدید
اولا که احساس میکنم درز انقطاع رو لحاظ نکردی . من ابعاد دقیق زمین یادم نیست ولی اون چیزی که ظاهر کارت نشون میده انگار لحاظ نشده.
بله دوست عزیز
زیر زمین:
1- از بغل رمپ که میره سمت انباریها 83 سانت هست که این مقدار کمه حداقل 1 متر بذار با توجه به اینکه وسیله میخاد بره تو انباری ها .
کجا رو میگید من تمام فواصلم بالای 1.1 هست اگه زحمت بکشید بگید کجاست ممنون میشم
2- داکت مانندی که کنار یکی از انباریها( اانباری پایین پله ) گذاشتیرو نمیفهمم واسه چیه
اون یکی از داکتهای اصلی منه که باید تا زمین هم بره مگه اینکه بخواییم زیر سقف زیر زمین حلش کنییم
3- تاسیسات داکت نمیخاد وقتی به فضای آزاد راه داره

همکف:
ترجیح میدم برای اطمینان اگه امکانش هست برای تاسیسات داکت بزارم

1. لازم نیست بالای رمپو کامل خالی کنی.مقدار سرگیریو حساب کن اونقدرشو ببر عقب. اینجوری کلی فضا ی مفید که میتونستی استفاده کنی رو از دست میدی.
2. بین لابی مسکونی و خدماتی خط و خطوط مورب استفاده کردی که خوب چفت نشده. سعی کن از خط و خطوط صاف استفاده کنی.
3. جای آبدارخونه خدماتی خوب نیست ضمن اینکه بین آبدارخونه و سرویست یه فضای پرت ایجاد شده.
4. فضای پیشخوان توی خدماتیت کمه
5. داکت تاسیسات که توی زیرزمین لازم نیست حالا اگه لازم بود توی همکف جاش خیلی بده باید یه جایی کنار دیوار بذاری جوری که با با فضاهات چفت بشه نه که اینجوری از وسط فضا بزنه بیرون ضمن اینکه اونجا ورودیت هست خوب نیست ورودیو اینجوری خراب کنی.
6. کد ارتفاعی لابیرو +1.62 گرفتی بیشتر از 1.2 نمیتونی بگیری. ضمن اینکه چیزی که من یادمه تو سوال گفته بودن +0.1 باشه.
7. بله اصلا یاد 1.2 نبودم ممنون خوب ورودی رو با 6تا پله و باکس 18 پله ای سابق رو با 20پله 18سانتی حل میکنم

اول:

1. با 17 تا پله چطوری ارتفاع 4.5 مترو اومدی بالا؟
2. توی بالا توضیح دادم که من ارتفاع 4.5+0.3ضخامت سقف رو چه جوری حل کردم

واحد شمال غربی:

1. جای سرویست خوب نیست و هم اینکه اون دیوار مانندی که گذاشتی واسه محفوظ بودن سرویس خوب نشده. سرویسو همیشه دم ورودی بذار و طوری باشه که درش رو به سالن نباشه.
2. سرویس از دید من نزدیک در ورودی هست و درش هم رو به پذیرایی نیست و در ضمن برای من نزدیک بودن سرویس به داکت اصلی مهمه

واحد شمال شرقی:

1. جای سرویست خوب نیست و با حریم خصوصیت قاطی شده
2. نورگیر به این بزرگی واسه اینکار نیاز نبود حالا تو کار شما که فضاهای اصلی از دو واحد روبرو از نورگیر نور میگیرن باید مفید 6 متر باشه فاصلش که تو کار شما 5.9 متر هست. عرضشم کمه باید 3 متر میشد. و اشکال عمده اینکه پوتر از توی نورگیرت رد شده.

واحد جنوبی:

1. سرویس جاش خوبه فقط درشو از سمت ورودی واحد بذار که رو به سالن نباشه.

طبقه دوم:
واحد شمالی:

1. جای سرویست خیلی بده ضمن اینکه یه سصتون هم وسط فضاتی سالن هست.
2. واسه خوابها و حمام یه فضای تقسیم خوب تعریف کن که درشون به اون فضا واشه. ( اینجا در حمومی که گذاشتی رو به سالن وا میشه و این خیلی بده.
3. مستر روم هم از اتاقهای دیگت جدا شده اگه میخوای این کارو بکنی یکی از اتاقهای معمولی ( و نه مستر روم) رو نزدیک در ورودی واحدت بذار که اتاق سوم به عنوان اتاق مهمان باشه.
4. تراست خوب چفت نشده همون ی یه تیکه پشت آسانسورر کافیه.. لازم نیست اند بکشیش بیرون. در عین حال که تویی واحد به این بزرگی تراسو میتونی توی یکی از سه تا خوابها و یا توی آشپزخونه بذاری و توی سالن نذاریش.
5. در ضمن من به ستون گذاریات با دقت نگاه نکردم و اینا ایرادای معماری بود
از شما دوست خیلی عزیز خیلی خیلی ممنون از وقتی که گذاشتید

holooooooo

کاربر ممتاز
لطفاً نکاتشوبفرمایید هرکسی وقت داره
طول رمپو بنویسید فقط درصدشو ننویسد
پله از خط برش به بعد در زیرزمین خط چین رسم شه

تو همکف لابیه آسانسور نیاز نیست در داشته باشه درشو بردارید
ورودیه تجاریو بهتره از سمت خیابون بدین
قسمت ورودیتون خوب طراحی نشده کلا
و در ضمن جلوی جک باید 1.4 فضا داشته باشید برا شما کمتره

طراحی واحداتون خوب نشده پرتی زیاد دارین و عمومی خصوصی رعایت نشده
تو مقطع نرده ترسیم کنید و ارتفاعشو اندازه بزنید چون تو مبحث اومده

حجم عکسارم کم کنید تا لود بشه طول میکشه :D

آخرین ویرایش:

saraafsoon

عضو جدید
طول رمپو بنویسید فقط درصدشو ننویسد
پله از خط برش به بعد در زیرزمین خط چین رسم شه

تو همکف لابیه آسانسور نیاز نیست در داشته باشه درشو بردارید
ورودیه تجاریو بهتره از سمت خیابون بدین
قسمت ورودیتون خوب طراحی نشده کلا
و در ضمن جلوی جک باید 1.4 فضا داشته باشید برا شما کمتره

طراحی واحداتون خوب نشده پرتی زیاد دارین و عمومی خصوصی رعایت نشده
تو مقطع نرده ترسیم کنید و ارتفاعشو اندازه بزنید چون تو مبحث اومده

حجم عکسارم کم کنید تا لود بشه طول میکشه :D
هلوجان کدوم کارونقدکردی ن که اصلاجک ندادم؟طراحی واحدامم عمومی خصوصی رعایت شده ها خوابا یه ور پذیرایی یه ور و دراتاقا به پذیرایی بازنمیشه کدوم قسمت پرتی داره؟میشه بگی نرده تواینطوربرش چطورمیکشن؟

آخرین ویرایش:

gima

عضو جدید
سلام افروغ جان
ممنون که با اصلاح کار ایراد ها رو میگی
ولی یه سوال داکتی رو که شما به کار من اضافه کردی نزدیک ستونه ؟
وآیا باید داکت تا زیر زمین بره یا میشه بر اساس ضوابط زیر سقف زیر زمین حل کرد؟

holooooooo

کاربر ممتاز
هلوجان کدوم کارونقدکردی ن که اصلاجک ندادم؟طراحی واحدامم عمومی خصوصی رعایت شده ها خوابا یه ور پذیرایی یه ور و دراتاقا به پذیرایی بازنمیشه کدوم قسمت پرتی داره؟میشه بگی نرده تواینطوربرش چطورمیکشن؟
کار شمارو نگفتم چون یه بار کار شمارو نقد کردم نقل قول گرفتم برا کار بعدی دوباره نقل قولم شما هم اومدده بودی :surprised::D

aydaaaa

کاربر بیش فعال
خواهش میکنم عزیزم
لزومی نداره که سرویست نزدیک.داکت اصلی باشه چون خودش داکت داره.بعدشم حدودا 3 متر از ورودیت فاصله گرفته.اون 83 سانتیرم که میگم فایلتون تو شرکته شنبه واستون میذارم.اگه اون داکتم داکت اصلیته سعی کن پشت آسانسور بنداز بهترین جاش همونجاست. یا اینکه یه جایی بذار که خوب چفت بشه وسط فضا نیفته.

از شما دوست خیلی عزیز خیلی خیلی ممنون از وقتی که گذاشتید[/QUOTE]

افروغ

عضو جدید
سلام افروغ جان
ممنون که با اصلاح کار ایراد ها رو میگی
ولی یه سوال داکتی رو که شما به کار من اضافه کردی نزدیک ستونه ؟
وآیا باید داکت تا زیر زمین بره یا میشه بر اساس ضوابط زیر سقف زیر زمین حل کرد؟

من به کار شما داکت اضافه نکردم!!!
طبق گفته دوستان،تو سقف زیرزمین جمع میشه و از اونجا میره به داکت اصلی(تایپیک های قبلی رو مطالعه کنین....کلی در مورد داکت توضیح دادن):smile:

MK6

کاربر بیش فعال
یه سوال پرسیدم در مورد رمپ نیم دایره و مربع 5*5 که با این همه جواب همونم که میدونستم یادم رفت کلا گیج زدم

ببینید دوست عزیز، توی بعضی از مواقع ما از یک مربع 5*5 به عنوان ایست برای ماشین استفاده میکنیم که (ماشین در اون می ایسته و تغییر جهت میده) بدون اینکه این ایست باعث بشه طول رامپمون کم بشه مابقی طول رامپ رو از ایست 5*5 به بعد ادامه میدیم، این برای مواقعی که پارکینگ جا بده مثل آبان 93، اما بعضی مواقع این کار جواب نمیده و ما باید رامپ رو گردشی ترسیم کنیم(در حالت کلی برای فرار از کشیدن رامپ گردشی از ایست 5*5 استفاده میکنیم و برای سرعت کار) اگه جا بده ایست 5*5 رو رسم می کنیم در غیر اینصورت گردشی ترسیم میشه.

افروغ

عضو جدید
يكي ميشه روش ترسيم رمپ گردشي رو توضيح بده؟

طول رامپ = 15 / (30 + 240 )

حداکثر شیب رمپ سواره %15 است و بهتر است یک متر اول و آخر آن 10 % باشد )طول رامپ را محاسبه کرده و یک متر به اول و آخر آن اضافه می کنیم برای محاسبه دقیقتر می توان 20 سانت از طول رامپ را حذف کرد(.

در چرخش شيب راهه پاركينگ ها شعاع منحني بر داخلي رمپ حداقل 3 متر مي باشد .(شکل)

ملاك محاسبه طول رمپ منحني ، يك متر از بر داخلي رمپ به سمت محور آن مي باشد.(شکل)

پیوست ها

• Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    18.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0

b_arch_5

کاربر بیش فعال

حداکثر شیب رمپ سواره %15 است و بهتر است یک متر اول و آخر آن 10 % باشد )طول رامپ را محاسبه کرده و یک متر به اول و آخر آن اضافه می کنیم برای محاسبه دقیقتر می توان 20 سانت از طول رامپ را حذف کرد(.

این یک متر یعنی چی؟:confused:
بعد اون یک متر ابتدا و انتهای رمپ دیگه حساب نمیشه؟

arefeh

کاربر ممتاز

سلام دوست عزیز فکر میکنم اشتباه گفته شده...شعاع میانی باید 6.5 متر باشد...که اگر عرض رمپ 3.5 باشه یعنی شعاع داخلی میشه 4.75
محاسبه اش به این شکل میشه
رمپ چرخشی همیشه مسیری به طول یک چهارم ربع دایره طی میکنه....
شعاع دایره ای که ماشین ما طی میکنه همون 6.5 متر است
محیط این دایره رو اگر محاسبه کنید و ربع اون رو در بیارید میشه طول 10.21
طول رمپ چرخشی شما میشه 10.21 یعنی ارتفاع 1.53....یعنی اگر زیرزمین شما مثلا 1.53 رفته باشه پایین شما ظول رمپتون همون ربع دایره میشه...اگر شابلون نداشته باشید هم خیلی راحت ترسیم میشه....

b_arch_5

کاربر بیش فعال
یه سوال
نورگیری زیرزمین طبق ضوابط 1.20 هست؟
این نورگیری باید لحاظ بشه یا خیر؟

آخرین ویرایش:

b_arch_5

کاربر بیش فعال
منظورتون از نورگیری چیه؟اگه منظورتون ارتفاع بازشو برای زیرزمین حداقلش 90 سانتی متره.

منظورم فاصله معبر عمومی تا سقفه زیر زمینه
تو اجرا 1.20 در نظر میگیرن واسه اینکه پنجره داشته باشه واسه تهویه و کور نباشه
حالا تو این آزمون هم در نظر میگیرن؟

yas..

عضو جدید
وقتی که تو 5×5 رمپ داشته باشی حساب میشه. اگه ایستگاه باشه و بدون شیب حساب نمیشه.
دقت کنین اینجام یک مورد تناقض هست. چون تو مبحث گفته 6 برا دور زدن... اگه 6 متر شعاع دور زدنه(تازه خورده ایشو نگفتم) برا دور زدنه چطور ماشین تو مربع 5 در 5 میتونه دور بزنه؟ پس یا مربع و کوچیک میگیریم... یا 6 متر قانون الکیه!!!
از 5 متر بزرگتر بگیریم تو بعضی سالا اصلا نمیشه حل کرد[/QUOTE

توی ایستگاه 5 در 5 چرخش همون قطر مربع حساب میشه.

yas..

عضو جدید
سلام این چند تا نکته را بیایین با هم بررسی کنیم.مشاهده پیوست 1.rar
توی عکس پارکینگ ها دقت کنید مگه برای پارک 3 تا ماشین نباید فاصله ی بین دو ستون از کنار ستون اول تا کنار ستون دوم 7و نیم متر باشه پس چرا اینجا کمتره.
عکس بعدی که مربوط به پاسیوهاست یکی به من بگه قرارگیری و اندازه ها باید اینطوری باشه ؟؟؟؟؟؟؟
عکس بعدی نکته ای که داره باید جلوی آسانسور هم در بذاریم یعنی عملا فضای ایست جلوی آسانسور باید از لابی طبقات مثل دستگاه پله جدا بشه.
عکس بعدی نحوه ی ترسیم رمپ گردشی را توضیح داده.

bahar-spring

کاربر بیش فعال
سلام دوست عزیز فکر میکنم اشتباه گفته شده...شعاع میانی باید 6.5 متر باشد...که اگر عرض رمپ 3.5 باشه یعنی شعاع داخلی میشه 4.75
محاسبه اش به این شکل میشه
رمپ چرخشی همیشه مسیری به طول یک چهارم ربع دایره طی میکنه....
شعاع دایره ای که ماشین ما طی میکنه همون 6.5 متر است
محیط این دایره رو اگر محاسبه کنید و ربع اون رو در بیارید میشه طول 10.21
طول رمپ چرخشی شما میشه 10.21 یعنی ارتفاع 1.53....یعنی اگر زیرزمین شما مثلا 1.53 رفته باشه پایین شما ظول رمپتون همون ربع دایره میشه...اگر شابلون نداشته باشید هم خیلی راحت ترسیم میشه....
سلام عارفه جون، مرسی از اینکه برامون وقت میذاری.:gol: این قسمتی که گفتین؛ یعنی هروقت رمپ چرخشی(منحنی وار) گذاشتیم باید حتما حتما باندازه ربع دایره بذاریم؟ یا مثلا 3/4 دایره هم میتونیم بذاریم؟

b_arch_5

کاربر بیش فعال
دوستان محترم يه سوال
وقتي زمين شيب داره از بالا به پايين مسلما تو طول زمين اين شيب تغيير ميكنه مثلا آزمون خرداد ٩٣ زمين از بالا به پايين به شيب ١ متر ميرسه خب
حالا وقتي ما ميخوايم پله هاي عابر رو هم كف و بزاريم ؛ ترجيحا سمته غرب، كد ارتفاعي كه ١ متر نيست
اين كد ارتفاعي رو چجوري بدست مياريم.؟

arefeh

کاربر ممتاز
سلام این چند تا نکته را بیایین با هم بررسی کنیم.مشاهده پیوست 244398
توی عکس پارکینگ ها دقت کنید مگه برای پارک 3 تا ماشین نباید فاصله ی بین دو ستون از کنار ستون اول تا کنار ستون دوم 7و نیم متر باشه پس چرا اینجا کمتره.
عکس بعدی که مربوط به پاسیوهاست یکی به من بگه قرارگیری و اندازه ها باید اینطوری باشه ؟؟؟؟؟؟؟
عکس بعدی نکته ای که داره باید جلوی آسانسور هم در بذاریم یعنی عملا فضای ایست جلوی آسانسور باید از لابی طبقات مثل دستگاه پله جدا بشه.
عکس بعدی نحوه ی ترسیم رمپ گردشی را توضیح داده.

من فایلتون رو باز نکردم چون جوابهاتون تفریبا مشخص بود....
سئوال اول در مبحث 4 گفته شده به ازای دو ماشین بین دو ستون اندازه 4.5 متر میخواد و به ازای هر ماشینی که به این دو خودرو اضافه بشه 2.5 متر اضافه میشه....که با این حساب 7 متر اوکی هست
جلوی آسانسور فقط در زیرزمین نیاز است که بسته بشه در همکف که به هیچ وجه نباید بسته بشه...در طبقات هم به نظر من که الزامی نی

yas..

عضو جدید
من فایلتون رو باز نکردم چون جوابهاتون تفریبا مشخص بود....
سئوال اول در مبحث 4 گفته شده به ازای دو ماشین بین دو ستون اندازه 4.5 متر میخواد و به ازای هر ماشینی که به این دو خودرو اضافه بشه 2.5 متر اضافه میشه....که با این حساب 7 متر اوکی هست
جلوی آسانسور فقط در زیرزمین نیاز است که بسته بشه در همکف که به هیچ وجه نباید بسته بشه...در طبقات هم به نظر من که الزامی نی

عارفه جان شما لطف کن عکسا را ببین.چون منظورمو بهتر متوجه میشی.

arefeh

کاربر ممتاز
دوستان محترم يه سوال
وقتي زمين شيب داره از بالا به پايين مسلما تو طول زمين اين شيب تغيير ميكنه مثلا آزمون خرداد ٩٣ زمين از بالا به پايين به شيب ١ متر ميرسه خب
حالا وقتي ما ميخوايم پله هاي عابر رو هم كف و بزاريم ؛ ترجيحا سمته غرب، كد ارتفاعي كه ١ متر نيست
اين كد ارتفاعي رو چجوري بدست مياريم.؟

اول درصد شی زمین رو از ارتفاع هایی که بهت دادن در میاری بعدش از طریق درصد شیب زمین میزارن ارتفاع هر نقظه ای از زمین رو محاسبه میکنید

سلام عارفه جون، مرسی از اینکه برامون وقت میذاری.:gol: این قسمتی که گفتین؛ یعنی هروقت رمپ چرخشی(منحنی وار) گذاشتیم باید حتما حتما باندازه ربع دایره بذاریم؟ یا مثلا 3/4 دایره هم میتونیم بذاریم؟
اونجوری کارتون سخت میشه...ولی اشتباه نیست...فقط باید محاسبه کنید دگ....همین فرمول رو برای سه چهارم و ....باید حساب کنی

arefeh

کاربر ممتاز
عارفه جان شما لطف کن عکسا را ببین.چون منظورمو بهتر متوجه میشی.

خوب این مشخصه این تصاویر کتاب دکتر صدیق هست و به نظر من کمی اصلاحات باید روی کتاب صورت بگیره...ما طبق مبحث 4 باید عمل کنیم نه کتابهای متفرقه

b_arch_5

کاربر بیش فعال
يه سوال ديگه ؛)
چرا وقتي ميگه مثلا ترازه هم كف ١٠+ ميايم ١٠ سانت از ارتفاع زير زمين كم ميكنيم.؟
نميشه اون ١٠ سانت و تو هم كف با كفسازي جبران كرد.؟
حتما بايد از ارتفاع زير زمين كم كنيم.؟؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.