تمرین گروهی آزمون طراحــی - مرداد 94

تمرین گروهی آزمون طراحــی - مرداد 94

• مجموع رای دهندگان
    74
وضعیت
موضوع بسته شده است.

rap_w2w

عضو جدید
سلام دوستان
کسی پاسخنامه طراحی خانه عمران اشراق رو برای آزمون خرداد 93 داره؟
میخوام مقایسه کنم با کار خانم عارفه......
کار طراحی خانه عمران اشراق رو برای آبان 93 دیدم... به نظرم خیلی اشتباه کار کرده بود در تمام طبقات
مشکل خودم تو آزمون گذشته کم آوردن وقت بود به دلیل درگیری زیاد با حل و جاگذاری دستگاه پله
ممنون میشم اگه آپلود کنید

rahmati8829

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان
کسی پاسخنامه طراحی خانه عمران اشراق رو برای آزمون خرداد 93 داره؟
میخوام مقایسه کنم با کار خانم عارفه......
کار طراحی خانه عمران اشراق رو برای آبان 93 دیدم... به نظرم خیلی اشتباه کار کرده بود در تمام طبقات
مشکل خودم تو آزمون گذشته کم آوردن وقت بود به دلیل درگیری زیاد با حل و جاگذاری دستگاه پله
ممنون میشم اگه آپلود کنید
پاسخ نامه اشراق

پیوست ها

• pasokhname tarahi kol khordad 93.pdf
    2.7 مگایابت · بازدیدها: 0

rap_w2w

عضو جدید
مهندس rahmati عزیز ممنون و سپاسگذارم......
به نظر من طراحی پلان های خانم عارفه و سایر دوستان قبول شده از لحاظ تفکیک معماری خیلی قوی تر از این پاسخ نامه هست
البته با ذکر این موضوع که جزوه خانه عمران اشراق جزوه منطقی و کاربردی هستش ولی خودشون در زمینه طراحی یه کوچولو ضعیف هستن.... با در نظر داشتن زمان طراحی محدود برای دوستان شرکت کننده در آزمون و زمان طراحی نامحدود برای خانه عمران اشراق کارشون ضعیف هست....
اما نکته بعدی در رابطه با جزوه آقای مهندس صمصام.... ایشون هم همون نکاتی رو بهش اشاره کردن که خانه عمران اشراق اشاره کرده یا اینکه نکات متفاوتی توش ذکر شده؟؟؟؟؟؟
لطفا دوستانی که در این زمینه اطلاعات دارن پاسخ بدن...
با تشکر فراوان

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
مهندس rahmati عزیز ممنون و سپاسگذارم......
به نظر من طراحی پلان های خانم عارفه و سایر دوستان قبول شده از لحاظ تفکیک معماری خیلی قوی تر از این پاسخ نامه هست
البته با ذکر این موضوع که جزوه خانه عمران اشراق جزوه منطقی و کاربردی هستش ولی خودشون در زمینه طراحی یه کوچولو ضعیف هستن.... با در نظر داشتن زمان طراحی محدود برای دوستان شرکت کننده در آزمون و زمان طراحی نامحدود برای خانه عمران اشراق کارشون ضعیف هست....
اما نکته بعدی در رابطه با جزوه آقای مهندس صمصام.... ایشون هم همون نکاتی رو بهش اشاره کردن که خانه عمران اشراق اشاره کرده یا اینکه نکات متفاوتی توش ذکر شده؟؟؟؟؟؟
لطفا دوستانی که در این زمینه اطلاعات دارن پاسخ بدن...
با تشکر فراوان
سلام دوست خوب جزوه مهندس صمصام رو شما دارید؟
منم تعاریف زیاد از جزوه ای شون شنیدم

rap_w2w

عضو جدید
سلام دوست خوب جزوه مهندس صمصام رو شما دارید؟
منم تعاریف زیاد از جزوه ای شون شنیدم

درود بر شما
من تمایل به خرید جزوات مهندس صمصام دارم...... آیا شما و سایر دوستان هم مایلید برای خرید با هم شریکی تهیه کنیم؟؟؟ خیلی از دوستان از کلاس های ایشون تعریف می کنن... خیلی دوست دارم ببینم چه چیز جدیدی رو بهش اشاره کرده؟؟؟؟

EHSAN.1984

عضو جدید
هزینش جقدره؟!
درود بر شما
من تمایل به خرید جزوات مهندس صمصام دارم...... آیا شما و سایر دوستان هم مایلید برای خرید با هم شریکی تهیه کنیم؟؟؟ خیلی از دوستان از کلاس های ایشون تعریف می کنن... خیلی دوست دارم ببینم چه چیز جدیدی رو بهش اشاره کرده؟؟؟؟

آرت میس

عضو جدید
جزوات ایشون و یکی از اساتیدرو برای آزمون آبان 93 تو این سایت گذاشته بودن برای فروش،فکر میکنم قیمتش 40000 تومان بود،سایت (مهرازنامه)البته این سایت رو من تازه دیدم،مطمئن نیستم برای این دوره فروش داشته باشن.

• Like
واکنش ها: MK6

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
درود بر شما

مهندس من موافقم با خرید دوستان دیگه هم مطمئنا موافق خواهند بود
بنظر من اگه اون جوری که آرت میس جان میگه 40 تومان باشه خوبه ده نفر بشیم بخریم
منتها باید ببینیم کدوم سایت داره حتی مال دوره پیش هم باشه اشکال نداره
چون منابع تغییر نکرده زیاد
جزوه جدید اشراق هم اومده قسمتهای خیلی مفید و جالبی بهش اصافه شده
و ارزش خرید گروهی دوباره رو داره
یادمه خرداد 93 عارفه جان زحمت خرید گروهی رو بر عهده گرفت

EHSAN.1984

عضو جدید
منم موافقم واسه خرید! مرسی
مهندس من موافقم با خرید دوستان دیگه هم مطمئنا موافق خواهند بود
بنظر من اگه اون جوری که آرت میس جان میگه 40 تومان باشه خوبه ده نفر بشیم بخریم
منتها باید ببینیم کدوم سایت داره حتی مال دوره پیش هم باشه اشکال نداره
چون منابع تغییر نکرده زیاد
جزوه جدید اشراق هم اومده قسمتهای خیلی مفید و جالبی بهش اصافه شده
و ارزش خرید گروهی دوباره رو داره
یادمه خرداد 93 عارفه جان زحمت خرید گروهی رو بر عهده گرفت

rap_w2w

عضو جدید
بسیار عالی
نفرات خواهان جزوه اعلام کنن تا تعداد مشخص بشه..
کدوم سایت جزوات رو واسه فروش گذاشته؟

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
بچه ها اینجا که اسپم نذارید برای خرید!! تایپیک به فنا میره، دوستانی که جدید میان با حجم وسیعی از پیج مواجه میشن که کاربردی نیست!! داشتم دنبال تایپیکی میگشتم که بتونید با هم هماهنگ شید اینو پیدا کردم، برای خرید برید اینجا
http://www.www.www.iran-eng.ir/show...یی-برای-خرید-جزوه-و-ملزومات-آزمون-طراحی/page2

arefeh

کاربر ممتاز
سلام بر دوستان عزیز
ایشالله که تا الان که یه ماه از سال 94 گذشته براتون پربرکت و شادی بوده باشه
ببخشید اگر کم سر میزنم به شدت درگیر درس و کار هستم...اما سعی میکنم دو روز یبار یه چند ساعتی رو در کنار شما عزیزان باشم
فقط اگر تبلیغات نباشه من در جای دگر به صورت گروه فعالیت میکنم اگر دوستان تمایل داشتن قراره در اونجا با دوستان در مورد آزمون طراحی و نکاتش با هم زمان بزاریم و پیش بریم
اگر دوستی تمایل داشت به من پیام خصوصی بزنه ....
البته بگم اینجا رو ول نمیکنم سعی میکنم بیام اما به دلیل در دسترس بودن نت گوشی در اونجا بیشتر سر میزنم
به امید موفقیت تک تک عزیزان

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام و درود
خانم عارفه خوش آمدید و ایشالله واسه شما هم سال خوبی باشه و بهتون تبریک میگم کلاس طراحی گداشتین.
بی شک شما توانایی این کار رو دارین و امیدوارم که موفقیت هات رو روز بروز
بیشتر شاهد باشیم.

آرت میس

عضو جدید
دوستان همون طور که گفتم خدمتتون،سایت (مهرازنامه) جزوات آقای صمصام رو گذاشتن واسه فروش،البته من چون دنبال کلاس های ایشون بودم این سایت رو پیدا کردم:smile:

modabber.23

عضو جدید
فقط مبحث 4 خیلی مهمه تو طزراحی.......بقیه خیلیییییییییی تاثیر گذار نیستن....حریق هم بد نیست

وسعت جان! حالا من یه نظری دارم! ببین نظرت درباره نظرم چیه؟
از اونجایی که اکثر قبولیا لب مرزین و نمراتی که مهندسین عزیز میگیرن واقعا پایینه حتما چیزی هست که باعث کاهش نمرات میشه!
برا بچه هایی مثل ما ها که عمدتا نمراتشون بالای بیسته و تعدادمونم کم نیست و رد میشیم احتمالا ابعاد و اندازه ها رو تقریبا رعایت می کنیم تو کارمون و میشه مثلا با دیدن نکاتی که تو مبحث 19 برای نمونه هست در زیمنه ی طراحی سبز و ... کمکی نمره مونو بالا ببریم! آخه خیلی زور داره با یکی دو نمره اینور اونور رد یا قبول شی!
بعدم دیگه اینقد اینجا کار میکنیم ابعاد و اندازه ها رو حفظ میشیم خود بخود...
آبان اسالم که بینهاین شبیه آزمون خرداد بود سوالش...
در حالیکه نمره های خوب تعدادشون کمتر بود! فک کنم باید سلبقه ی طراحیمون و ارتقا بدیم علاوه بر رعایت استانداردا

modabber.23

عضو جدید
خب حداکثر شیب که میشه 15% ... برای ارتفاع 1.20- ، طول رمپ کلا میشه ( 1.20 تقسیم بر tan15 )

یعنی حداکثر هم که حساب کنیم نمیشه 9 یا 8 متر !!!!!!

چرا عزیزم! همین اتفاق میفته ولی باید یه سکو برای گردش بذاری که از طول رمپت کم می کنه چون عرض زمین کمه و برای تامین دو تا پارکینگ روبروی رمپ احتیاج به فضای مناسب درای که از طول مفید پارکینگت کم میشه دوباره در نتیجه یک طول کمی از رمپ میفته بعد از دور زدن!
امیدوارم خوب توضیح داده باشم!

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان همون طور که گفتم خدمتتون،سایت (مهرازنامه) جزوات آقای صمصام رو گذاشتن واسه فروش،البته من چون دنبال کلاس های ایشون بودم این سایت رو پیدا کردم:smile:

اره اتفاقا منم دیدم دستنویس بود
گروهی بخریم فقط یه داوطلب میخواهیم برای مدیریت خرید جزوه
دوستانی که حاضر هستند اعلام آمادگی کنن لطفا
من. ارت میس. احسان. و...

panoram

عضو جدید
من. ارت میس. احسان. و...

من جزوات رو تهیه کردم. هرکسی نیاز داره پیام خصوصی بده!!

rahmati8829

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
امروز رفتم نظام پرسیدم گفتن طراحی ابان93 فقط یک نفر قبول شده اون هم تو استان خوزستان ازمون داده الان برا پروانه اومده لرستان اقدام بکنه.

mane1

عضو جدید
من. ارت میس. احسان. و...
سلام جزوات جناب صمصام نکات خیلی خاصی نست به عمران اشراق داره یعنی خیلی خوبه؟ ممنون اگه شمایا کسی ااطلاع خاصی داره راهنمایی کنه

مبینا.

عضو جدید
تا
اوکی اگه خواستین باکس پله آزمون آبان رو حل کنید خبرم کنید:)

اینطوری حل کردم:در تراز منفی 2.60 من 6 تا پله از پارکینگ زدم تا در ترازمنفی 1.56 وارد باکس پله و اسانسور شدم واز 19 تا پله پارکینگ وارد تراز مثبت 1.67 شدم.از همکف هم حدود 12 تاپله زدم تا به تراز مثبت 1.67 برسم .کلا باکس پله هادر همه طبقات 19 تا پله گرفتم به ارتفاع 3.23.با اینکار فقط از همکف و پارکینک باید تعدادی پله بزنیم تا به باکس پله برسیم.اگر توضیح بدین چطور میشه عکس کارهارو گذاشت میزارم بببینین نظر بدین.ممنون

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام جزوات جناب صمصام نکات خیلی خاصی نست به عمران اشراق داره یعنی خیلی خوبه؟ ممنون اگه شمایا کسی ااطلاع خاصی داره راهنمایی کنه

و الا منم کامل ندیدم تو سایت صفحه اولش رو دیدم فقط
دوستم که تهرانه کلاسش رفته و میگفت عالی است پس احتمال زیاد جزوه ایشون
هم میتونه نکاتی مفید داشته باشه

saeid360

عضو جدید
سلام دوستان تو آزمون آبان 93 گفته بدون نیم طبقه طراحی بشه حالا اگه میگفت نیم طبقه باشه طراحیش چطوری میشد
باتشکر از دوستان

rap_w2w

عضو جدید
سلام دوستان تو آزمون آبان 93 گفته بدون نیم طبقه طراحی بشه حالا اگه میگفت نیم طبقه باشه طراحیش چطوری میشد
باتشکر از دوستان

این سوال من هم هست... چون هیچ جا ضوابط خاصی در رابطه با نیم طبقه ها ذکر نشده....
سوال دوم در رابطه با پله....
پله 16 سانت ضوابط معلول، پله 17 و 18 کدامیک بهتره؟؟؟؟؟؟
پله های سه وجهی که در ارتباط با ارتفاع زیاد مثل 4 متر به بالا از لحاظ ترسیمی و برش روی پله از چه فاصله ای به صورت خط چین ترسیم میشوند؟؟؟
سوال سوم.... مبحث 4 اخرین ویرایش مال چه سالیه؟؟؟؟
سوال 4 در رابطه با وید ( نورگیر)...... فاصله دو پنجره روبروی هم یا در وجه جانبی هم مگه 6 متر نیست؟؟؟؟ پس چرا خیلی از دوستان قبول شده این مورد توو کارشون رعایت نشده؟؟؟؟
سوال 5..... ورودی فضاهای مسکونی با عرض 120 یا 140؟؟؟؟؟؟
6..... فضای فیلتر شده باکس پله در پاگردها 120 در بیشترین حالت یا کمترین حالت؟؟؟؟؟؟

arefeh

کاربر ممتاز
سلام به دوستان عزیز
طبق کم فعال شدن من در سایت دوست داشتنی باشگاه مهندسان و جهت برگشتن به سایت...لطفا کارهاتون رو بزارید تا در رفع اشکال به شما کمک کنم...فقط لطفا کارهاتون رو یا به ایمیلم بفرستید یا اینجا آپلود کنید تا بتونم روشون خط بکشم...کیفیت متوسط به بالا داشته باشه...سپاس

arefeh

کاربر ممتاز
سلام مهندسان عزیز
ممنون از بررسی و ذکر نکات لازم وراهنمایی برای سوالاتی که نوشتم و یه سوال اینکه عبور تیر از نورگیر اشتباهه درسته؟ سپاس
تمرین آزمون آبان 93:
http://s6.picofile.com/file/8186070026/3_aban_93_mane1.zip.html

بستگی داره که تیر از کجا رد شده باشه...اگر طوری رد شده باشه که فضای خالص 3 در 4 رو به ما داده باشه نهایت کسر نمره داره اما باعث مردود شدن کار نخواهد شد ...ولی در غیر اینصورت بله اشتباه است

مهديه مقدم

عضو جدید
سلام دوستان خسته نباشید،میشه سوال آبان 93 رو اینجا آدرسشو بزارین بیزحمت،من تاپیکارو گشتم تا جایی که فرصت داشتم پیدا نکردم کاملشو ینی با ابعاد زمین و ...تشکر

افروغ

عضو جدید
سلام دوستان خسته نباشید،میشه سوال آبان 93 رو اینجا آدرسشو بزارین بیزحمت،من تاپیکارو گشتم تا جایی که فرصت داشتم پیدا نکردم کاملشو ینی با ابعاد زمین و ...تشکر

زمین آزمون آبان 93

پیوست ها

• jozve 4 pasokhname tarahi demo aban 93_page3_image1.jpg
    jozve 4 pasokhname tarahi demo aban 93_page3_image1.jpg
    27.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0

mane1

عضو جدید
بستگی داره که تیر از کجا رد شده باشه...اگر طوری رد شده باشه که فضای خالص 3 در 4 رو به ما داده باشه نهایت کسر نمره داره اما باعث مردود شدن کار نخواهد شد ...ولی در غیر اینصورت بله اشتباه است
عارفه جان و همینطور همه دوستان لطفاً هرموقع فرصت داشتید مسائل کارمو میفرمایید ...؟تا کار بعدی را شروع کنم سپاس فراوان

وضعیت
موضوع بسته شده است.