تمرین گروهی آزمون اسکیس 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

شهید یوسف الهی

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان
دیگه الان تعطیلات تموم شده
تازه یادمون افتاده بابا کنکور داریماااااااا
بچه ها من فقط یکم واسه خط تمرین کردم بنظرتون من باید چکار کنم با این زمان محدودی که دارم بهتر چه برنامه ای واسه خودم داشته باشم؟؟؟
و اینکه بهتر با چه وسیله ای تمرین نم
ممنون

آخرین ویرایش:

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همگی
کاراتون خیلی خوبه افرین من کلاس سپیده میرم و فعلا پلان تمرین میکنیم شماها رو دیدم استرس گرفتم کی پرس بزنیم کی موضوعی کار کنیم...بچه ها پلان هم بزارین پلان زدن خیلی مهمه بعد از روی پلان خودتون پرس بزنین...
جوری تمرین کنین ک مثل کنکور باشه...
راستی پلان های معروفو از کجا باید گیر بیارم؟کسی میدونه؟چندتا کتاب گرفتم ولی ریزه و خوانا نیست قسمت بندی هاش...اگه میتونین پلاناتونم بزارین...

خب ما پلان و مقع هنوز نزدیم یعنی درواقع با حجم شروعکردیم ما حتی تمرین خط هم انجام ندادیم :biggrin: حالا شما هم پلان هاتون بزارید ما استفاده کنیم و یاد بگیریم روش را

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
image00108.jpgimage00109.jpg
بچه ها این ها تمرینات شقاقی هستش هر کی تو یان ریتم از این جور چیزا داره که رسش به بنا را توی کار هست لطفا بزاره من دنبال این تمرین هستم ممنون میشم کمک کنید مرسی

شهید یوسف الهی

کاربر ممتاز
سلام دوستان
دیگه الان تعطیلات تموم شده
تازه یادمون افتاده بابا کنکور داریماااااااا
بچه ها من فقط یکم واسه خط تمرین کردم بنظرتون من باید چکار کنم با این زمان محدودی که دارم بهتر چه برنامه ای واسه خودم داشته باشم؟؟؟
و اینکه بهتر با چه وسیله ای تمرین نم
ممنون
یعنی واقعا امیدی نیست که کسی جواب نمیده؟؟؟؟؟؟

night_k

عضو جدید
کاربر ممتاز
اقا این مدت نبودی دلمون واست تنگ شده بود!
اگه کلاس نمیری با کتابای اقای طالیفه شروع کن دوری سه جلدی ایشون همه مباحث لازم واسه اسکیس(البته بجز مبانی نظری)رو پوشش میده.من دارم با کتابای ایشون جلو میرم که خیلی خوبن واسه درک بهتر راندو و رنگ ها ام هم کتاب دکتر صدیق اموزش اسکیس تکنیک های راندو خیلی مناسبه کتاب فرم پیرداوری هم واسه فرم پردازی(من کلا با این نوع فرم پردازیایه بی پشتوانه مخالفم) مهمترین مساله تمرین خودت هست نه بهترین استاد و بهترین کتاب
واسه مبانی نظری هم دوستان کتابایی مثل فرم فضا نظم نیوفرت مفاهیم پایه در معماری خلاقیت در معماری ایرانی رو بیشتر کار میکنن همراه بررسی کارای معماری بزرگ که تو نت فراوونه.
بهترین و کارامدترین ابزارمون هم ماژیک اگه دستت خطاش ضعیفه با خط کش تمرین کن اصلا اهمیتی نداره دست ازاد کشید کارتو یا با خط کش اون جور که از نتایح کارای قبل من فهمیدم بیشتر به ایده ها و روند و تسلط شما به موضوع نمره میدن تا به خط و نحوه راندو

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز

ببین خب شما درست نگفتید توی چه مرحله هستید که ادم نظر بده ممکنه شما توی وضعیتی مث دوستای من باشید که بهتون بگم شما برید تا روز کنکور لالا کنیداحتیاجی نیست کار کنید ......ولی اگه نظر من می خوای توی هر سطحی هستی به نظرم بهترین کار اینکه از الان موضوعی کار کن مثلا بشین روزی ده تا موضوع را حجم بزن براش مثلا بانک موزه فرهنگسرا و...............هرچی که موضوع هست همزمان باهاش پلان معمارا معروف روکشی کن .................ما توی مرحله حجم هستیم خودمون .............ببین پرس و حجم ات که اوکی شه کم کم یکم ارامش پیدا می کنی به نظرم بد نیستکنار این تمرین سعی کنی دیتیل هم کار کنی و جزییات و خوبه روزی یکی دوتا از اسکیس از روی عکس بزنی من خودم حدیدا می خوام هیمن کار کنم

شهید یوسف الهی

کاربر ممتاز
ببین خب شما درست نگفتید توی چه مرحله هستید که ادم نظر بده ممکنه شما توی وضعیتی مث دوستای من باشید که بهتون بگم شما برید تا روز کنکور لالا کنیداحتیاجی نیست کار کنید ......ولی اگه نظر من می خوای توی هر سطحی هستی به نظرم بهترین کار اینکه از الان موضوعی کار کن مثلا بشین روزی ده تا موضوع را حجم بزن براش مثلا بانک موزه فرهنگسرا و...............هرچی که موضوع هست همزمان باهاش پلان معمارا معروف روکشی کن .................ما توی مرحله حجم هستیم خودمون .............ببین پرس و حجم ات که اوکی شه کم کم یکم ارامش پیدا می کنی به نظرم بد نیستکنار این تمرین سعی کنی دیتیل هم کار کنی و جزییات و خوبه روزی یکی دوتا از اسکیس از روی عکس بزنی من خودم حدیدا می خوام هیمن کار کنم
ممنون از راهنمایی که کردید
مشکل اصلی من اینکه درک درستی از ازمون ندارم نمیدونم باید خلاقیت خودمو تو اسکیس زدن بکار ببندم یا نه از کارای معمارای برجسته ایده بگیرم؟؟؟
مثلا میگید موضوعی کار کنم یعنی بیام واسه خودم در فلان جا ی بانک طراحی کنم پلان برش پرسپکتیو ازش بزنم یا نه از ی بانک ایده بگیرم و کار کنم؟؟؟
ممنون

b_arch_5

کاربر بیش فعال
بچه ها ديتيل هاي خفن و چه جوري ميتونيم پيدا كنيم.؟
كسي نداره چند نمونه اينجا بزاره..؟؟

honarmemar

عضو جدید
سلام زمان ازمون اسکیس ارشد
دانشگاه های دولتی کیه؟
سال پیش مثل اینکه خرداد بوده؟

b_arch_5

کاربر بیش فعال
دوستان عزیز کسی نمونه شیت واسه اسکیس آزاد نزاره بزاره؟؟؟؟
please......:w05:

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون از راهنمایی که کردید
مشکل اصلی من اینکه درک درستی از ازمون ندارم نمیدونم باید خلاقیت خودمو تو اسکیس زدن بکار ببندم یا نه از کارای معمارای برجسته ایده بگیرم؟؟؟
مثلا میگید موضوعی کار کنم یعنی بیام واسه خودم در فلان جا ی بانک طراحی کنم پلان برش پرسپکتیو ازش بزنم یا نه از ی بانک ایده بگیرم و کار کنم؟؟؟
ممنون

ببین من هم تا الان ازمون ندارم .............فقط همین میدونم که توی سه ساعت چهار ساعت هیچ کس شق القمر نمی کنه پس دنبال کار خاض و فوق العاده نباش تو باید یک کار تر تمیز پخته تحویل بدی
ببین مطالعه کار معمارای بزرگ خوبهکه ادم از روی کار اونامشق کنه و اصول یاد بگیره ولی اینکه بخوای کوپی صرف کنی اشتباه هستش
الان تمرین ما به این صورت بود استاد یک سری موضوع می دادندکه ما تمرین کنیم و حجم بزنیم فقط حجم می خواست طبق اصول استاد البته من اصول رعایت نکردم
و اشتباه هم این بود که زمان در نظر نگرفتم چون تعطیلات واقعا اذیت شدم خیلی مریض شدم این مدت .........ما یک شبه پلان میزدیم که مثلا ورودی کجا امفی کجا کلاس کجا و .....و بعدش می اومدیم براش حجم میزدیم بحث ما فعلا حجم بود نه ایده و کانسپت پس ما فرمال زدیم تا الان تقریبا ولی معمولا هر کی سعی می کنه یک چیزی توی ذهنش بزاره .............ما توی کلاس استادمون یک موضوع می گفت سه یا پمج مین برای حجم کلی وقت داشتیم بزنیم بعد 5مین جزییات بایدمیزدیم و پنج مین نهایت راندو اینها باید وقت بزاری البته ما راندو نمی کردیم با همون مداد من می کشیدم مهم حجم و جزییات بودش .................من سر کلاس خیلی اذیت بودم یک سری اومدم خونه واسه موضوعاتم فقط یک روز فک کردم بعد گفتم این نمیشه من باید سعی کنم ساده ترین چیز به سریعترین روش بکشم برا همین سعی کردم به کار دیگه فک نکنم فقط و فقط بکشم اصلا برام مهم نیست خوشگله یانه و.....مهم اینهکه برسونم تموم کنم برا همین زیاد دیگه نمی خوام فکر کنم فقط بکشم

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها ديتيل هاي خفن و چه جوري ميتونيم پيدا كنيم.؟
كسي نداره چند نمونه اينجا بزاره..؟؟

دیتل خفن نمی خواد بزاری دیتیل معمول و معقول بزار .............کتاب مفاهیم پایه در معماری را یک نگاه بنداز پر از دیتل هستش
تازه کار شیت های اسکیسی توی کتابها صدیق اینها را ببینی اسکیس موضوعی ها معمولا دیتیل زیاد دارن ...............................موفق باشی
اگه چیز خفن یافتی به من هم نشون بده مهندس من هم خیلی گشتم اخر به همین که گفتم رسیدم

Sahar Gh

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام/ یه سوال فنی: امسال تاپیک تخمین رتبه داریم یا نه؟

b_arch_5

کاربر بیش فعال
خدا بهتر بر حال بندگان اگاه است والا من هم دوست دارم بدونم کی هست می خوام نیمه شعبان برم کربلا ولی اسکیس لعنتی را چه کنیم

بچه ها کسی کتاب صدیق و داره تحلیل سایت هاشو عکس بگیره بزاره؟؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.