تمرین حل پلان به صورت اجرایی

moseu

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان عزیز
در این تاپیک قصد داریم تا به صورتی متفاوت از آنچه در محیط های دانشگاهی و آکادمیک آموخته اید به طراحی پروژه و ساختمان به صورت اجرایی بپردازیم و با مقررات و محدودیت های که ممکن است در اجرای پروژه با آن روبرو شویم آشنا و از تجربیات در زمینه اجرا استفاده کنیم .

روند کار :
i- در ابتدای هر پروژه دوستانی که قصد همراهی خواهند داشت اعلام آمادگی خواهند کرد و سپس فایل فایل اتوکد زمین در تاپیک قرار گرفته و زمانی برای طراحی آن مشخص خواهد گردید
ii- در پایان زمان تعیین شده پروژه های طراحی شده توسط دوستان در تاپیک قرار خواهند گرفت و کرکسیون در رابطه با پروژه ها صورت خواهد گرفت .
iii- پس از کرکسیون اولیه , زمانی برای رفع اشکالات موجود در طراحی تعیین و سپس کرکسیون نهایی در رابطه با پروژه ها صورت خواهد گرفت .

لازم به ذکر است پس از کرکسیون دیگر دوستان نیز میتوانند در رابطه با پروژه های قرار داده شده نظر بدهند و نظرات تمامی دوستان محترم خواهد بود ...

آخرین ویرایش توسط مدیر:

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
آخرین ویرایش:

moseu

عضو جدید
با سلام خدمت شما دوستان عزیز
روند این تایپیک به این صورت است که پلان موقعیت(ابعاد زمین)به شما داده میشود و طراحی آن به عهده شما میباشد
من برای کار اول یک زمین به ابعاد15*24 رو برای شما انتخاب کردم
طرحی که از شما خواسته شده
یک ساختمان مسکونی 3 طبقه شامل:پلان زیرزمین،پلان همکف،پلان طبقه اول که هر طبقه شامل 3 واحد میباشد.
فضاهای مورد نیاز پلان زیر زمین:یک قسمت برای سرایداری،انباری برای واحدهاوفضای پارکینگ
فضاهای مورد نیازپلان طبقه همکف:برای هرواحد:هال و پذیرایی،آشپزخانه،ناهارخوری،2 تا اتاق خواب که یکی از آن دارای حمام باشد،حمام و سرویس بهداشتی.(در ضمن شما میتونید فضاهایی را به علاقه خودتون به این اضافه کنید)
شما تا شنبه هفته آینده مهلت دارید که مدارک مورد نیاز رو آماده کنید و پروژه تون رو تحویل دهید
طبق قانون شهرداری شما مجاز به 60 درصد از طول زمین میباشید.
اینم فایلش که شما میتونید دانلودش کنید
http://wdl.persiangig.com/pages/download/?dl=http://mehdilamerd.persiangig.com/mm.rar
مدارک مورد نیاز:
1:سایت پلان به مقیاس(1/200)
2:پلان معماری و اندازه گذاری به مقیاس(1/100)
3:پلان مبلمان به مقیاس(1/100)
4:پلان آکس بندی ستون ها به مقیاس(1/100)
ببینم چقدر تو طراحی وارد هستید بعد از ارائه این مدارک به سراغ پلان نما،مقطع پلان بام میرویم
موفق و پیروز باشید.

آخرین ویرایش:

shirin.mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تمرین حل پلان

تمرین حل پلان

سلام به دوستان معمار عزیزم...

ابتدا یه توضیح بدم اینکه هر ده روز یه بار یکی از بچه ها یه نمونه پلان میذاره با ابعادش....(البته فرم پلان بدون پارتیشن بندی....مثلا L شکل)بعد فضاهای مورد نیازش رو مینویسه بچه ها مطابق با اون فضاها پلان رو تقسیم بندی میکنن میذارن اینجا هر کی نظر خودشو میگه

1_هر کی خواست فرم پلان رو بذاره باید فضا های مورد نیاز رو با شماره گذاری بنویسه و شرکت کننده هایی که تقسیم بندی میکنن باید فضاهای مربوطه رو با توجه به شماره گذاری دوستان مشخص کنن
2_به نظر همدیگه احترام میذاریم
3_کسی که فرم پلان رو میذاره باید شماره بذاره و کسی که فرم رو تقسیم بندی میکنه باید شماره مربوط به پلان رو درج کنه
4_هر ده روز یه بار میاییم پلانارو جمع بندی میکنیم و نتیجه گیری میکنیم
فعلا اینا بسه ببینم دیگه چی میتونم پیدا کنم:D

آخرین ویرایش توسط مدیر:

ho_b

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه موافق باشین واسه شروع برای تصویر زیر یه پلان ترسیم کنیم.
مشخصات پلان:
زمینی به ابعاد 12*19.20 متر که در ضلع غربی یک کوچه 10 متری مستقر شده که پلانی به ابعاد 13.20*12 متر باید ترسیم بشه
ساختمان در قسمت شمال باید طراحی بشه که از سمت شرق(کوچه) و جنوب (حیاط) نور می گیره.
فضاهای مورد نیاز:
تعداد 3 اتاق خواب که اتاق خواب مستر دارای سرویس مستقل باشه
حمام و توالت بصورت مجزا طراحی بشن.
پلان بصورت تیپ برای 4 طبقه به همراه پلان پیلوت ترسیم بشه
آسانسور 6 نفره مد نظرتون باشه
مسلما راه پله که هس دیگه. نیاز به توضیح نداره
اندازه تمام فضاها بستگی به سلیقه طراح داره.
تمامی فضاها دارای نور مناسب و کافی باشن
اگه بتونین ستون گذاری کنین عالی میشه

توضیحات بیشتری خواستین بگین در خدمتم

آخرین ویرایش:

ho_b

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام -مرسی از تاپیکتون من دقیقا متوجه نشدم میخواین چیکار کنین یعنی ما یه پلان از خودمون بزاریم اینجا؟;)

بله. هر کدوم از دوستان که مایل بودن یه ابعادی رو برای پلان مشخص می کنن و فضاهای مورد نیازشو ذکر می کنن، بقیه دوستان هم نسبت به اون ابعاد، طراحی پلان میکنن و اینجا قرار میدن.

shirin.mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام -مرسی از تاپیکتون من دقیقا متوجه نشدم میخواین چیکار کنین یعنی ما یه پلان از خودمون بزاریم اینجا؟;)

تقریبا آره.....ببین الان این دوستمون موقعیت یه پلان رو گذاشتن اینجا....ما با توجه به اون، فضاهای داخلیشو تقسیم بندی میکنیم میذاریم اینجا بچه ها نظر بدن....بعد چند روز که به یه نتیجه جامعی رسیدیم....هرکی خواست یه موقعیت دیگه یا اصلا یه فرم پلان دیگه میذاره رو اون کار میکنیم....:smile:

shirin.mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تاپیک خوابید انگار ... خوب سنگینه دیگه چیزی که گفتی ! از سبک و ساده شروع میکردی بهتر بود ما هم میتونستیم یه حرکتی بزنیم.
مثلا الان من که پلان نخوندم حرف زیادی واسه گفتن ندارم .. !
اتاق خواب مستر رو دقیقا نمیدونم چه مدلی باید باشه !
ابعاد آسانسور 6 نفره رو نمیدونم .. پلان 4 طبقه نمیدونم چه مدلیه کشیدنش .. پیلوت نمیدونم باید چجوری باشه
یه منبع بزار واسه یاد گرفتن این چیزا .. پاس نکردم دیگه
خب الان چطوری بکشم پس ... :(

شرمنده من اتوکدم مشکل پیدا کرده نمیتونم بکشم دو سه روزه پیرم دراومده به خدا....بیرونم میبرم نمیتونن نصبش کنن....وگرنه اولین پلانو خودم میخوام بذارم...
تو گمونم ترمای اول باشی...ایرادی نداره...بذار بچه ها پلاناشونو بذارن کم کم راه میوفتی
اتاق مستر همون اتاق والدین یا اتاق اصلی هستش....
ابعاد آسانسور معمولا 160*200 هستش
پلان تیپه....یعنی پلان طبقه اول دوم سوم و چهارم یکی هستن...نیازی به کشیدن چهار تا پلان نیست
پیلوت یه قسمت از ساختمون هستش که همسطح گذره....مثلا با کف حیاط تو یه سطحه که اصولا به درد پارک ماشین میخوره...فرقش با همکف اینه که همکف میتونه با سطح گذر حداکثر 1.20 اختلاف ارتفاع داشته باشه...
اگه سوالی داشتی بازم بپرس;)

ho_b

عضو جدید
کاربر ممتاز
حل تمرین شماره 1

حل تمرین شماره 1

برای اینکه تاپیک روند رو به رشد در پیش بگیره، پلان هایی رو برای کروکی داده شده میذارم.
قبلش لازم میدونم یه توضیحاتی در خصوص این پلان موقعیت بدم:
طبق ضوابطی که از سوی شهرداری و شورای اسلامی هر شهر و منطقه برای طراحی بناهای مسکونی و ... ارائه میشه باید یک سری معیارها در نظر گرفته بشه.
برای نمونه، تراکم مجاز برای بهره برداری از هر قطعه زمین با مساحت عرصه بالای 100 متر مربع، 60 درصد سطح اشغال زمین و برای عرصه های زیر 100 متر، تراکم مجاز 80 درصد و گاها 100 درصد اعمال میشه. البته در برخی ادوار این تراکم تا 70 درصد هم افزایش پیدا می کنه.
الا ایهال تراکم مجاز 60 درصد شامل این پلان هم میشه که با این احتساب پلان مورد نظر باید دارای ابعاد 12*11.50 میشد.
همانطو که مشاهده می کنین اندازه فوق به 12*13.20 افزایش پیدا کرده. چون این پلان یک طرح کاملا اجراییه و طی مکاتباتی که مالک زمین مورد نظر با شهرداری انجام داده (بنا به دلایلی که از آوردنش تو تاپیک معذورم) تصمیم بر این شد که در اندازه های اشاره شده، پلان طراحی شه.
نمونه کاری که به محله اجرا در اومده (صرف نظر از نحوه طراحی مناسب یا غیر مناسب پلان) در اختیارتون قرار داده میشه.

آخرین ویرایش:

shirin.mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
برای اینکه تاپیک روند رو به رشد در پیش بگیره، پلان هایی رو برای کروکی داده شده میذارم.
طبق ضوابطی که از سوی شهرداری و شورای اسلامی هر شهر و منطقه برای طراحی بناهای مسکونی و ... ارائه میشه باید یک سری معیارها در نظر گرفته بشه.
برای نمونه، تراکم مجاز برای بهره برداری از هر قطعه زمین با مساحت عرصه بالای 100 متر مربع، 60 درصد سطح اشغال زمین و برای عرصه های زیر 100 متر، تراکم مجاز 80 درصد و گاها 100 درصد اعمال میشه. البته در برخی ادوار این تراکم تا 70 درصد هم افزایش پیدا می کنه.
الا ایهال تراکم مجاز 60 درصد شامل این پلان هم میشه که با این احتساب پلان مورد نظر باید دارای ابعاد 12*11.50 میشد.
همانطو که مشاهده می کنین اندازه فوق به 12*13.20 افزایش پیدا کرده. چون این پلان یک طرح کاملا اجراییه و طی مکاتباتی که مالک زمین مورد نظر با شهرداری انجام داده (بنا به دلایلی که از آوردنش تو تاپیک معذورم) تصمیم بر این شد که در اندازه های اشاره شده، پلان طراحی شه.
نمونه کاری که به محله اجرا در اومده (صرف نظر از نحوه طراحی مناسب یا غیر مناسب پلان) در اختیارتون قرار داده میشه.

ممنون از شما که تاپیک رو خالی نذاشتین....فرم پلانتون عـــــــــالیه فقط یه سوال مگه شما نگفتین اتاق مستر سرویس بهداشتی جداگانه داشته باشه؟؟؟چرا سرویس جدا نذاشتین....؟در ضمن مبلمان هم بکنین بد نیس...بعدشم نظر شخصی من اینه که آشپزخونه بیشتر به هال خصوصی دید داشته باشه بهتره تا پذیرایی...یه مشکل بزرگی که من دارم اینه که دوس دارم اتاقا حتما نور طبیعی بگیرن به خاطر اون دستم تو پلان کشیدن اصــــلا باز نیست..... :(

ho_b

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون از شما که تاپیک رو خالی نذاشتین....فرم پلانتون عـــــــــالیه فقط یه سوال مگه شما نگفتین اتاق مستر سرویس بهداشتی جداگانه داشته باشه؟؟؟چرا سرویس جدا نذاشتین....؟در ضمن مبلمان هم بکنین بد نیس...بعدشم نظر شخصی من اینه که آشپزخونه بیشتر به هال خصوصی دید داشته باشه بهتره تا پذیرایی...یه مشکل بزرگی که من دارم اینه که دوس دارم اتاقا حتما نور طبیعی بگیرن به خاطر اون دستم تو پلان کشیدن اصــــلا باز نیست..... :(

بله حق با شماست.
ولی من توضیح دادم که این پلان کاملا اجراییه.
پلانی که مطابق با توضیخات این تاپیک باشه تا فردا آمادش می کنم و تو تاپیک قرار میدم.

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز

ممنون دوست عزیز از اینکه وقت گذاشتید شما از ما زرنگ تر بودید;)
اگه اشکال نداره چند تا نکته در مورد پلانتون بگم
اول موارد مربوط به ظوابط شهرداری:
1-ورودی های آسانسور وپله باید جدا از هم طراحی بشه(قوانین آتش نشانی)
بحث های مربوط به معماری
-من اگه جای شما بودم این پلانو سرو ته میکردم یعنی اتاق خوابامو میزاشتم سمت جنوب آشپز خونه وسط چسبیده به دیوار شرقی(اینطوری هم به پذیرایی سرویس میده هم به نشیمن)نور شرق هم بگیره
-مورد دیگه تعریف نکردن ورودی هستش
-اون تراس اتاق شمال غربی هم فکر کنم اثری نداشته باشه چون سقف داره دیگه بجز طبقه آخر
-بعدش اگه این پلان مبله بشه شما میبینید که نشیمنتون اصلا کارایی نداره بیشتر شبیه یه لابیه که فضا ها از اونجا تقسیم شدن

بازم ممنون استارتو زدین;):gol:

shirin.mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنون دوست عزیز از اینکه وقت گذاشتید شما از ما زرنگ تر بودید;)
اگه اشکال نداره چند تا نکته در مورد پلانتون بگم
اول موارد مربوط به ظوابط شهرداری:
1-ورودی های آسانسور وپله باید جدا از هم طراحی بشه(قوانین آتش نشانی)
بحث های مربوط به معماری
-من اگه جای شما بودم این پلانو سرو ته میکردم یعنی اتاق خوابامو میزاشتم سمت جنوب آشپز خونه وسط چسبیده به دیوار شرقی(اینطوری هم به پذیرایی سرویس میده هم به نشیمن)نور شرق هم بگیره
-مورد دیگه تعریف نکردن ورودی هستش
-اون تراس اتاق شمال غربی هم فکر کنم اثری نداشته باشه چون سقف داره دیگه بجز طبقه آخر
-بعدش اگه این پلان مبله بشه شما میبینید که نشیمنتون اصلا کارایی نداره بیشتر شبیه یه لابیه که فضا ها از اونجا تقسیم شدن

بازم ممنون استارتو زدین;):gol:

فک کنم اون void هستش برای نور دهی به دو اتاق
اتفاقا منم میخواستم همینو بگم که این هال خصوصی بیشتر شبیه یه ***** ورودیه تا نشیمن چون نور نداره هیچ،از نظر مبلمان هم به خاطر وجود در اتاقها و رفت و آمد زیاد به درد نشیمن نمیخوره

ho_b

عضو جدید
کاربر ممتاز
راسش من اول کارم هس خجالت میکشم کار بذارم
خیلی ساده هس:cry:
چشم منم فردا میذارم ....

سلام دوست عزیز.
ساده یا پیچیده بودنش که مهم نیس. میخوایم حل و نقد پلان داشته باشیم دیگه.
من خودم یه نمونه گذاشتم. نمونه بعدی رو هم آماده کردم ولی چون کسی پلان نمیذاره منم دلسرد شدم.
لطفا هر کی هر چی کشیده زحمتشو بکشه بذاره تو تاپیک.

sky1368

عضو جدید

با تشکر از زحماتتون اما
به نظر من یکی از اصول اساسی طراحی اجرایی اینه که تا حد امکان دیوارها در یک امتداد باشن

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز

سلام خانم مهندس.
خسته نباشید:gol::gol::gol:
یکی از اصی ترین مشکل این پلان تعریف نکردن ورودیه.ورودی تو یه آپارتمان خیلی مهمه.هم یه تعریفی به فضا میده هم باعث نمیشه اینطوری تا ته آپارتمون از تو راه پله دیده بشه.
آشپزخونتون به وردی باید نزدیک باشه حتی بهتره که یه وردی مستقل از لابی وردی داشته باشه.در ضمن حتما باید به فضای باز یا نورگیر پنجره داشته باشه.
به نظر من واسه خواب ها هم یه وردی تعرف بشه بد نیست.
بعد این پلان یه مشکل مربوط به قوانین آتش نشانی هم داره و اون جدا نبودن پله از آسانسوره.یه پاگرد نمیتونه بین پله و آسانسور مشترک باشه.
بازم ممنون.:gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol:
منم تا پند روز دیگه یه پلان میزارم ایشالا.(اگه تنبلی نکنم)

shirin.mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

سلام خانم مهندس.
خسته نباشید:gol::gol::gol:
یکی از اصی ترین مشکل این پلان تعریف نکردن ورودیه.ورودی تو یه آپارتمان خیلی مهمه.هم یه تعریفی به فضا میده
هم باعث نمیشه اینطوری تا ته آپارتمون از تو راه پله دیده بشه.
آشپزخونتون به وردی باید نزدیک باشه حتی بهتره که یه وردی مستقل از لابی وردی داشته باشه.در ضمن حتما باید به فضای باز یا نورگیر پنجره داشته باشه.
به نظر من واسه خواب ها هم یه وردی تعرف بشه بد نیست.
بعد این پلان یه مشکل مربوط به قوانین آتش نشانی هم داره و اون جدا نبودن پله از آسانسوره.یه پاگرد نمیتونه بین پله و آسانسور مشترک باشه.
بازم ممنون.:gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol:
منم تا پند روز دیگه یه پلان میزارم ایشالا.(اگه تنبلی نکنم)

مرسی بابت نقدتون ولی منظورتونو از جمله آبی رنگ نفهمیدم....آشپزخونه به ورودی نزدیکه،فک کنم متوجه نشدین که یه ورودی هم از کنار سینک به آشپزخونه دادم(همون لابی ورودی) و یه نور گیر هم از سمت دیگه ی سینک دادم... در ضمن فک میکنم نور آشپزخونه از سمت غذاخوری تامین بشه
پس آسانسورو کجا و چجوری بذارم؟؟؟....خوشحال میشم یکی بذارین ببینیم و استفاده کنیم;)

arch.mi

عضو جدید
کاربر ممتاز
http://8pic.ir/images/7f9pq4qomcss1c9n6u6.png
http://8pic.ir/images/uamenrt9qllwxg25mc49.png
این دوتارم من کشیدم.....منتظر نقداتون هستم....
البته یه ایرادش اینه که هال خصوصی نداره:redface:

سلام.یه چیزی که من دیدم توکارت مبلمان سرویس بود.کسی که درسرویس رو باز میکنه میفته تو توالت.به نظر من جای سینک دستشوییو با توالت عوض کن.درضمن وقتی تو توی پلان در میزاری اون قسمت که در باز میشه هیچ کاربری نمیتونه داشته باشه.(درست مثل درتوالتت)
داکت برای سرویس نداری.من پنجره ای هم ندیدم که بتونه جای داکت عمل کنه.
در مورد پله هاتم که مهندس فرزاد گفتن ، بهتره بعد از پاگرد 110 یه لابی 140 بزاری که آسانسورتو تامین کنه.
راستش زیاد متوجه طراحی آشپزخونت نشدم و اینکه گفتی از کنار بهش راه دادی.:)
موفق باشی عزیزم;)

مجيد باقرپور

عضو جدید
سلام مهندس طرح تون به ظاهر قشنگه اما خودت فكر نكردي اگه بچه شب چيز.......داشته باشه تابخواد به سرويسهاي بهداشتي برسه واوي لاميشه
بعد چرااين قدراز فضاهاتون پرته درمورد پله و مبلمان دوستانم اشاره كردن

:que:

shirin.mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام.یه چیزی که من دیدم توکارت مبلمان سرویس بود.کسی که درسرویس رو باز میکنه میفته تو توالت.به نظر من جای سینک دستشوییو با توالت عوض کن.درضمن وقتی تو توی پلان در میزاری اون قسمت که در باز میشه هیچ کاربری نمیتونه داشته باشه.(درست مثل درتوالتت)
داکت برای سرویس نداری.من پنجره ای هم ندیدم که بتونه جای داکت عمل کنه.
در مورد پله هاتم که مهندس فرزاد گفتن ، بهتره بعد از پاگرد 110 یه لابی 140 بزاری که آسانسورتو تامین کنه.
راستش زیاد متوجه طراحی آشپزخونت نشدم و اینکه گفتی از کنار بهش راه دادی.:)
موفق باشی عزیزم;)
مرسی بابت نقدتون....راس میگی دوستم....یه تغییراتی تو طرح توالت دادم مبلمانش یادم رف عوض کنم....آره پله هارو متوجه شدم....اگه تونستم الان ورودی فرعی آشپزخونه رو مشخص میکنم میذارم
سلام مهندس طرح تون به ظاهر قشنگه اما خودت فكر نكردي اگه بچه شب چيز.......داشته باشه تابخواد به سرويسهاي بهداشتي برسه واوي لاميشه
بعد چرااين قدراز فضاهاتون پرته درمورد پله و مبلمان دوستانم اشاره كردن

:que:
از شما هم ممنونم....راس میگی متاسفانه هر کاری کردم نتونستم سرویس و اتاقارو جوری کنار هم بذارم که هم نزدیک هم باشن هم نور تو همه جا تامین بشه.....

شمام بذارین منتظر کاراتون هستم

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
مرسی بابت نقدتون ولی منظورتونو از جمله آبی رنگ نفهمیدم....آشپزخونه به ورودی نزدیکه،فک کنم متوجه نشدین که یه ورودی هم از کنار سینک به آشپزخونه دادم(همون لابی ورودی) و یه نور گیر هم از سمت دیگه ی سینک دادم... در ضمن فک میکنم نور آشپزخونه از سمت غذاخوری تامین بشه
پس آسانسورو کجا و چجوری بذارم؟؟؟....خوشحال میشم یکی بذارین ببینیم و استفاده کنیم;)
ببخخشید من متوجه اون دیواری گرد دور نشیمن نشدم.پس اون نقد آبی رنگ منتفیه.
آخه خانم مهندس نورگیر یه ابعاد مشخصی داره اون که شما گذاشتی داکته.نور آشپزخونه باید مستقیم باشه .
باشه حتما یه نمونه پلان که توش راه پله و آسانسور از هم جدا باشن رو میزارم.البته یکم فرصت بدید کد نصب کنم:)

sanaz_panel

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

سلام
خسته نباشید
چندتا ایراد بزرگ این پلان داره

1-فضای پرت پلان خیلی زیاد شده
2-ابعاد سرویس خیلی کوچیکه.حداقل ابعاد باید 1.2*1.2 باشه و بهتر اینه که یه سرویس مجزا مخصوص مهمان در نظر گرفته بشه .و فاصله سرویس ها مخصوصا حمام از خواب ها زیاد شده
3-نور جنوب که اصلی ترین و مهمترین نوره به خواب داده شده و پذیرایی که از اصلی ترین فضاهای خونه ست نور شرق رو گرفته
4-ابعاد خواب ها خیلی کوچیکه .کمترین اندازه بدون احتساب کمد 3*4
5-آشپزخانه فضایی که نیاز به نور و تهویه داره ولی شما نور رو دادید به ناهار خوری که اهمیت کمتری داره

ممنون:gol:

آخرین ویرایش:

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز

سلام
خسته نباشید

2-ابعاد سرویس خیلی کوچیکه.حداقل ابعاد باید 1.2*1.2 باشه و بهتر اینه که یه سرویس مجزا مخصوص مهمان در نظر گرفته بشه .و فاصله سرویس ها مخصوصا حمام از خواب ها زیاد شده
3-نور جنوب که اصلی ترین و مهمترین نوره به خواب داده شده و پذیرایی که از اصلی ترین فضاهای خونه ست نور شرق رو گرفته
4-ابعاد خواب ها خیلی کوچیکه .بهترین اندازه بدون احتساب کمد 3*4
5-آشپزخانه فضایی که نیاز به نور و تهویه داره ولی شما نور رو دادید به ناهار خوری که اهمیت کمتری داره
در کل حریم ها (خصوصی ،نیمه خصوصی و عمومی) تعریف نشده .و به نور اصلا توجه نکردید
نور جنوب واسه خواب مناسب تره.
واسه پذیرایی همون نور شرق مناسبه.

:gol:

sanaz_panel

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نور جنوب واسه خواب مناسب تره.
واسه پذیرایی همون نور شرق مناسبه.

یه درصد بگیرید ببینید بیشتر روزتون رو توی اتاق خواب می گذرونید یا نشیمن و پذیرایی؟
خواب به نور جنوب نیاز داره ولی نباید این نور فقط بین خواب ها تقسیم بشه
نشیمن و پذیرایی به نسبت خواب از اهمیت بیشتری برخورداره

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
یه درصد بگیرید ببینید بیشتر روزتون رو توی اتاق خواب می گذرونید یا نشیمن و پذیرایی؟
خواب به نور جنوب نیاز داره ولی نباید این نور فقط بین خواب ها تقسیم بشه
نشیمن و پذیرایی به نسبت خواب از اهمیت بیشتری برخورداره

نشیمن داستانش با پذیرایی فرق میکنه.نشیمنو قبول دارم که باید نور جنوب بگیره.
اگه بشه طوری طراحی کرد که هم خواب نور جنوب بگیره هم نشیمن که عالیه.
ولی من اگه بخوام نور جنوبو به یکی از اینا بدم قطعا خواب رو انتخاب میکنم.(شهرداری هم به این مسئله حساسه)

sanaz_panel

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نشیمن داستانش با پذیرایی فرق میکنه.نشیمنو قبول دارم که باید نور جنوب بگیره.
اگه بشه طوری طراحی کرد که هم خواب نور جنوب بگیره هم نشیمن که عالیه.
ولی من اگه بخوام نور جنوبو به یکی از اینا بدم قطعا خواب رو انتخاب میکنم.(شهرداری هم به این مسئله حساسه)

درست می گید .پذیرایی اصلا به نور جنوب نیاز نداره
ولی توی این پلان نشیمن و پذیرایی با هم طراحی شده .درست تر باید بگیم که اصلا پذیرایی نداره و فقط نشیمن طراحی شده.پس مسئله نور مهمه
منم اگر بخوام طراحی کنم نور رو بین خواب و نشیمن تقسیم می کنم ولی هیچ وقت نشیمن رو از نور جنوب محروم نمی کنم
شما از خواب با این ابعاد چند ساعت در روز استفاده می کنید؟بیشترین استفاده از این فضا شبه .پس اهمیتش نسبت به نشیمن خیلی کمتره

shirin.mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

سلام
خسته نباشید

4-ابعاد خواب ها خیلی کوچیکه .کمترین اندازه بدون احتساب کمد 3*4

سلام...ممنون...
1-قبول دارم
2_ابعاد سرویسم 1.2*1.7 بدون احتساب روشوییه....سرویس مجزا برای مهمان هم نذاشتم چون دوستمون تو فضاهای مورد نیاز به این یه مورد اشاره نکرده بودن(قرار شده هر کی پلان میذاره فضاهای مورد نیازشم بگه)
3_من فک میکنم با دادن نور جنوب به اتاقای کوچیک (نه صددرصد ولی )تا حدودی بشه ابعاد کوچیک اتاق رو جبران کرد.....
4_دوتا از اتاقام بدون احتساب کمد تقریبا 11 متر مربع هستش و فقط یکیش 9 و نیم ایه...
5_آره نور آشپزخونمم کمه:redface:

moseu

عضو جدید
سلام......
آره والا تاپیک خوبیه....ولی بچه ها تنبلی میکنن....پلان نمیذارن:(
حالا سپیده خانوم نظرت راجع به این پلان چیه؟
http://upload.tehran98.com/img1/jr6wyksx4pdinnziujui.png

سلام
پلان خوبی هست فقط باید یه سری نکات بیشترش راجع بهش رعایت بشه
سرویس معمولا باید نزدیک ورودی قرار داشته باشه که تو پلان شما تو اخرین نقطه از ضسمت خصوصی قرار گرفته و یه مهمان باید از فضای خصوصی رد بشه تا به سرویس برسه که جالب نیست
حتی الامکان سعی کنید که فضاهای راهرومانند در پلانتون حذف کنید الان یه راهرو دارید به عرض 1 متر که برای رفت و آمد خیلی کوچیک هست
اون نورگیری که تو اتاق گذاشتید هم اصلا خوب نیست چون فضای ااق خوابتون رو خراب کرده

shirin.mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
پلان خوبی هست فقط باید یه سری نکات بیشترش راجع بهش رعایت بشه
سرویس معمولا باید نزدیک ورودی قرار داشته باشه که تو پلان شما تو اخرین نقطه از ضسمت خصوصی قرار گرفته و یه مهمان باید از فضای خصوصی رد بشه تا به سرویس برسه که جالب نیست
حتی الامکان سعی کنید که فضاهای راهرومانند در پلانتون حذف کنید الان یه راهرو دارید به عرض 1 متر که برای رفت و آمد خیلی کوچیک هست
اون نورگیری که تو اتاق گذاشتید هم اصلا خوب نیست چون فضای ااق خوابتون رو خراب کرده

چه عجب!!!!!بالاخره یکی اومد نقد کنه.....آره سرویس یکم دوره بعدا متوجه شدم.....به نظرم بیاد جای اتاقی که کنار آشپزخونس بهتره.....
در ضمن منتظر پلان شمام هستم!!!

بالا