تلنگر...

jovhar

عضو جدید
کاربر ممتاز
1- بله جمله ای که شما نوشتی رو من هم اصلا قبول ندارم....این که ایشون جوونها رو دوست دارند به خاطر این مطرح میشه
که نسل جوان احساس نزدیکی با ایشون داشته باشند....
و در ضمن این خداوند هست که گره مشکلات رو باز میکنه در خواست کمک از ایشون برای اینکه اگر ما در درگاه خدا مقبول
نیستیم ایشون رو به عنوان شفیع بین خود و خدا قرار میدیم....
همچنین قرار نیست همیشه با التماس به ایشون همه چی حل بشه ...
گاه یا ما در جایگاهی نیستیم که ایشون نظری به ما کنه و گاه به صلاح ما نیست.

2-آیا من گفتم امام زمان صرفا کارش دوست داشتن ما و حل مشکلات ماست؟
نخیر...ایشون وظایف بسیار خطیری برعهدشون هست....به عنوان یک منجی....
و قرار هم نیست صرفا تو مشکلات یاد ایشون بیافتیم ....که این دوست داشتن ارزشی نداره
اما وقتی بهش پناه میبری و از ایشون که در بارگاه الهی جایگاه رفیعی داره کمک میخوای حس قشنگیه
چون داری از قدرتی کمک میخوای ...که به اراده خداوند نجات دهنده جهان از تمام بدی هاست....آیا این حس قشنگی نیست؟
و قشنگی اون بخاطر معنویتش هست که به انسان آرامش میده ولاغیر...

3- بله دقیقا همینطوره....اما من هیچ ادعایی نداشتم که با دانستن سر باز بزنم.....
واصلا خودم رو شایسته همراهی ایشون نمی دونم ...رسیدن به اون معرفت و شناخت کار هر کسی نیست.

4- جواب این قسمت هم در بالا ذکر شده همون طور که گفتم .....من کجا و یاری و همراهی
ایشون کجا ؟!!!

5- باز هم میگم من اصلا در مقام همراهی ایشون نیستم...چون واقعا لیاقت و شایستگی و معرفت میخواد و این کم چیزی نیست
و باز هر کسی نداره....من فقط در حد فهم خودم و با زبان خودم با ایشون ارتباط برقرار می کنم ولا غیر...
تمامی امامان جایگاه خودشون رو دارند و جایگاه مقدسی دارند...اما اینجا صحبت از امام زمانه ودر ضمن شکی در دوست داشتنی بودن ایشون نیست....
این ما هستیم که میزان علاقه و دوست داشتن خودمون رو نشون میدیم...نه اینکه ما بیایم بفهمیم امام زمان دوست داشتنی هست یا نه؟

6- بله برای رسیدن به یک در ک درست و رسیدن به این حد از شناخت و معرفت فکر می کنم راه زیادی رو باید طی کرد.....
البته صرف دانستن کافی نیست چه بسا که بین دانستن و به کار بستن فرسنگ ها فاصله ست....البته منظورم این نیست که خودم از این لحاظ کاملم....
به هر حال ویژگی های روحی و آمادگی های روحی خاصی رو می طلبه.

بطور کلی موافقم. کاش من هم اینشکلی می بودم.
1- ایشون همه رو دوست دارند چون امام همه هستند وبقول شمااین تفسیر به این خاطره که جوون ها احساس نزدیکی کنند.

قرار نیست همیشه بفکر التماس باشیم تا بعضی وقتها اگه به صلاح باشه نظر داشته باشند، هرچند که دریغی از اونطرف درکار نخواهد بود.
2- خودتون که گفتین
3- تلاش درجهت شناخت خود ومسیر ایشون انشا<الله که به همین راه ختم بشه.
اللهم اجعلنا من انصاره و اعوانه و . . . .
4-
5- درسته( قبول دارم) هرکس براساس درک وفهم خودش در هر زمینه ای( دنیای(جهان بینی) هر کس به اندازه وسعت دید اوست)، حالا شما بیشتر و ما کمتر شناختی پیدا می کنه و تعیین مسیر داره. اما چیزی که در اختیار ماهمه هست گذشته و تاریخ گذشتگان هست و راه ومسیر صالحین پس میشه یک نزدیکی در جهت گیری کلی ( فکر کلی) افراد زیرمجموعه یک آیین بوجود بیاد، چیزی در ما ایرانیهای مسلمون کمتره.
6-اللهم ارزقنا توفیق الطاعة و بعد المعصیة و صدق النیة و عرفان الحرمة و اکرمنا بالهدی و الاستقامة و سدد السنتنا بالصواب و الحکمة و املا قلوبنا بالعلم و المعرفة وطهر بطوننا من الحرام والشبهة واکفف ایدینا عن الظلم والسرقه و. . . . .

7- التماس دعا:gol::gol::gol::gol::gol:

zahra az iran

کاربر بیش فعال
سلام / به نظر من راه شناخت امام زمان فقط خودسازیه / اگه ما دروغ نگیم امام زمان رو که نمونه راستی و صداقته شناختیم / اگه ما گناه نکنیم امام مون رو که نمونه پاکیه شناختیم و... خیلی کارهای کوچک و بزرگی که ما میتونیم انجام بدیم تا فاصله مون به آقا کم و کمتر بشه /

Comet1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
دومین وظیفه: استقامت در حفظ ایمان و عقیده

دومین وظیفه: استقامت در حفظ ایمان و عقیده

شناخت امام زمان(عج)
استقامت در حفظ ایمان و عقیده
انتظار فرج و ظهور آن حضرت
بازگویی فضیلت های وجودی حضرت
شناختن نشانه های ظهور
تسلیم بودن و عجله نکردن در زمان ظهور
سعی در خدمت به آن حضرت
خودسازی
رعایت حقوق آن حضرت
حل نشدن در فساد محیط
ایجاد زمینه های ظهور
اطاعت و پیروی از نایب امام زمان(عج)
یاری کردن امام(عج) با قلب
یاری امام با زبان و عمل
آمادگی برای ظهور
آمادگی فکری و فرهنگی
آمادگی اجتماعی
...

باید بیشتر به اینها فکر کنیم....
چند تا از این وظایف را خالصانه برای ظهور مولا انجام دادیم؟!!

سلام
مرسی از حضور همه شما در تلنگر.
بحث شناخت امام زمان عج (وظیفه اول) بسیار گسترده است. هدف فقط تلنگر است.

و وظیفه دوم.
این روزها بیشتر از قبل باید در حفظ ایمان و اعتقاداتمان صبر و استقامت داشته باشیم و چقدر سخت است.

اما اگر این ایمان و اعتقاد را خودمان با جستجوی و پرسیدن از بزرگان بدست آورده باشیم، استواری بر آن آسان تر است.

بیشتر به این فکر کنیم....

ابان بن سوید از امام صادق(علیه السلام) مى پرسد:
چه چیز ایمان را در قلب استوار مى سازد؟
آن حضرت مى فرماید:
الذی یثبته فیه، الورع و الذی یخرجه منه الطمع
ورع و پرهیزكارى، ایمان را در دل استوار مى سازد و طمع، ایمان را از قلب بیرون مى كند.

خیلی وقت ها برای حفظ این ایمان و اعتقاد باید جنگید...

امروز سلاح من قلم من است. پس می نویسم...

برای تلنگر بگو چه می کنی؟!

كربلايي حسام

اخراجی موقت

سلام

و وظیفه دوم.
این روزها بیشتر از قبل باید در حفظ ایمان و اعتقاداتمان صبر و استقامت داشته باشیم و چقدر سخت است.

اما اگر این ایمان و اعتقاد را خودمان با جستجوی و پرسیدن از بزرگان بدست آورده باشیم، استواری بر آن آسان تر است.

آن حضرت مى فرماید:
ورع و پرهیزكارى، ایمان را در دل استوار مى سازد و طمع، ایمان را از قلب بیرون مى كند.

سلام اولین چیزی که یادم اومد اینه که توی این راه خیلی فشار میاد به ادم سختی زیاده حدیث هست فمر متن از امیرالمومنین که میگه در اخرالزمان دینداری مثل نگه داشتن آتش در دست است. یعنی انقدر سخته اعتقاداتمون رو به خاطر خنده‌ها و توهین‌های دیگران از دست ندیم پس نباید از سختی‌ها بترسیم

Comet1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

بر امت من زمانی بیاید که فقیران فراوان شوند و فقیهان کم شوند و علم بر گرفته شود و آشوب فزونی گیرد , آنگاه پس از آن زمانی بیاید که مردانی از امت من قرآن خوانند که از گلویشان بالاتر نرود , انگاه از پس از آن زمانی بیاید که مشرک به خدا با مومن مجادله کند و سخنانی نظیر او گوید. (نهج الفصاحه ، حدیث 1755)

روزگاری به مردم رسد که مرد اهمیت ندهد که مال چگونه به دست آرد ؛ از حلال یا حرام. (نهج الفصاحه ، حدیث 2364)

روزگاری به مردم رسد که یکی نماند مگر آنکه ربا خورد و اگر نخورد غبار آن بوی رسد. (نهج الفصاحه ، حدیث 2365)

زمانی به مردم رسد که راست گو را تکذیب کنند و دروغگو را تصدیق کنند و امین را خائن شمارند و خائن را مومن پندارند و مرد بی آنکه شهادت از او خواهند شهادت دهد و بی آنکه قسم از او خواهند قسم خورد و خوشبخترین مردم فرومایه پسر فرومایه باشد که به خدا و پیغمبرش ایمان ندارد. (نهج الفصاحه ، حدیث 2366)

اگر از آنچه من می دانستم بدانستید بسیار می گرستید و کمتر خنده می کردید , نفاق اشکار شود و امانت برخیزد و رحمت بر چیده شود و امین را متهم کنند و خیانت گر را امین شمارند و فتنه ها چون شب تاریک شما را فرا گیرد. (نهج الفصاحه ، حدیث 2323)

چند تا از این نشانه ها در این زمان وجود دارد؟!!

دوست گرامی ام. ما در این زمان زندگی می کنیم.
برای همین است که حفظ ایمان و اعتقادمان و صبر بر آنها، سخت است...

باید بیشتر فکر کنیم....

nasim khanom

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

بر امت من زمانی بیاید که فقیران فراوان شوند و فقیهان کم شوند و علم بر گرفته شود و آشوب فزونی گیرد , آنگاه پس از آن زمانی بیاید که مردانی از امت من قرآن خوانند که از گلویشان بالاتر نرود , انگاه از پس از آن زمانی بیاید که مشرک به خدا با مومن مجادله کند و سخنانی نظیر او گوید. (نهج الفصاحه ، حدیث 1755)

روزگاری به مردم رسد که مرد اهمیت ندهد که مال چگونه به دست آرد ؛ از حلال یا حرام. (نهج الفصاحه ، حدیث 2364)

روزگاری به مردم رسد که یکی نماند مگر آنکه ربا خورد و اگر نخورد غبار آن بوی رسد. (نهج الفصاحه ، حدیث 2365)

زمانی به مردم رسد که راست گو را تکذیب کنند و دروغگو را تصدیق کنند و امین را خائن شمارند و خائن را مومن پندارند و مرد بی آنکه شهادت از او خواهند شهادت دهد و بی آنکه قسم از او خواهند قسم خورد و خوشبخترین مردم فرومایه پسر فرومایه باشد که به خدا و پیغمبرش ایمان ندارد. (نهج الفصاحه ، حدیث 2366)

اگر از آنچه من می دانستم بدانستید بسیار می گرستید و کمتر خنده می کردید , نفاق اشکار شود و امانت برخیزد و رحمت بر چیده شود و امین را متهم کنند و خیانت گر را امین شمارند و فتنه ها چون شب تاریک شما را فرا گیرد. (نهج الفصاحه ، حدیث 2323)

چند تا از این نشانه ها در این زمان وجود دارد؟!!

دوست گرامی ام. ما در این زمان زندگی می کنیم.
برای همین است که حفظ ایمان و اعتقادمان و صبر بر آنها، سخت است...

باید بیشتر فکر کنیم....
یا خدا
چقدر سخته
چه شرایط سختی قراره پیش بیاد البته الان خیلیاشون اتفاق افتاده
خدایا خودت بهمون رحم کن که ازت دور نشیم

Comet1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
یا خدا
چقدر سخته
چه شرایط سختی قراره پیش بیاد البته الان خیلیاشون اتفاق افتاده
خدایا خودت بهمون رحم کن که ازت دور نشیم

سلام نسیم عزیزم
مرسی از حضورت در تلنگر:gol:

برای تلنگر بگو، چه می کنی؟
و برای تلنگر بنویس، چه باید کرد!

nasim khanom

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام نسیم عزیزم
مرسی از حضورت در تلنگر:gol:

برای تلنگر بگو، چه می کنی؟
و برای تلنگر بنویس، چه باید کرد!

سلام عزیز دلم
وظیفمه گلمhttp://www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon_gol.gif

به نظر منم به قول داداش حسامم باید علی رغم همه توهین ها و مسخره کردنایی که از بقیه میبینیم باید دین و ایمون خودمونو توی هر شرایطی حفظ کنیم
من همیشه خدارو شاکرم اول بخاطر اینکه منو توی یه خانواده مسلمون قرار داده و هم اینکه از ته دلم دینمو دوست دارم و همیشه و در هر حال ازش دفاع کردم
حتی توی مملکت کفرستون !!!

نباید اجازه بدیم تحت تاثیر اتفاقای آخر الزمان قرار بگیریم
به نظرم آسونترین کار هم همون ترک محرمات و انجام واجباته ، من واقعا به این نتیجه رسیدم که اینا خیلی مهمن ...
همینا باعث میشه از خیلی چیزا دور بشیم و به خیلی چیزا نزدیک بشیم

engineer saba

عضو جدید
کاربر ممتاز
من در ظهور رب زمين شك نميكنم
اصلاً به هيچ وجه در اين شك نميكنم

قبلاً زياد پيش ميامد كه شك كنم
حالا رسيده ام به يقين، شك نميكنم

ذهنيت نبودن تو شك مي آورد
تو هستي و براي همين شك نميكنم

یا صاحب الزمان....:gol:

navidsaket

عضو جدید
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]سئوالی ساده دارم از حضورت ... من آيا زنده ام وقت ظهورت ... [/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]اگر که آمدی من رفته بودم ... اسير سال و ماه و هفته بودم ... [/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]دعايم کن دوباره جان بگيرم ... بيايم در رکاب تو بميرم..
!!!یا مهدی!!!
[/FONT]

navidsaket

عضو جدید
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]بر چهره پر ز نور مهدي صلوات ... بر جان و دل صبور مهدي صلوات ...[/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]تا امر فرج شود مهيا بفرست ... بهر فرج و ظهور مهدي صلوات...[/FONT]
!!!یا مهدی!!!

Comet1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]بر چهره پر ز نور مهدي صلوات ... بر جان و دل صبور مهدي صلوات ...[/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]تا امر فرج شود مهيا بفرست ... بهر فرج و ظهور مهدي صلوات...[/FONT]
!!!یا مهدی!!!

سلام
مرسی از حضور شما در تلنگر.:gol:
به این سول تلنگر جواب دهید.

سلام

و وظیفه دوم.

آن حضرت مى فرماید:

برای تلنگر بیشتر از رابطه خودتان با مولا بگویید.
مرسی.:gol:

مهسا 1366

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا که تاپیک عالی ای بود .
من هم نمیدونم چی بگم و چه نشونه ای می تونم تو وجودم پیدا کنم که نشون بده دوستش دارم ولی فقط میتونم بگم که هر وقت میخوام دعایی بکنم همیشه ظهورش رو از خدا خواستم و اینکه کمکم کنه که پیش مولام شرمنده نباشم:gol::gol::gol:

Comet1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا که تاپیک عالی ای بود .
من هم نمیدونم چی بگم و چه نشونه ای می تونم تو وجودم پیدا کنم که نشون بده دوستش دارم ولی فقط میتونم بگم که هر وقت میخوام دعایی بکنم همیشه ظهورش رو از خدا خواستم و اینکه کمکم کنه که پیش مولام شرمنده نباشم:gol::gol::gol:

سلام مهسا عزیز
مرسی از حضورت در تلنگر
ما در تلنگر تصمیم گرفتیم درباره وظایف منتظران صحبت کنیم.
برای تلنگر از کارهایی که می کنی و کارهایی که باید بکنیم، بگو.

تلنگر 1
تلنگر 2

:gol:

مهسا 1366

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی سخته دوست من !
خودمو کوچیکتر از اون میدونم که در این مورد حرفی بزنم .
ولی همین که در زندگیمون لحظه هایی چشمامون رو ببندیم از ته دل صداش کنیم و ازش کمک بخوایم و همیشه بدونیم که آقامون دوستمون داره. پس کاری نکنیم که ازش غافل بشیم خودش ، این کار میتونه خیلی آدم رو آروم کنه و از خیلی کارها دورمون کنه.:gol:

Comet1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی سخته دوست من !
خودمو کوچیکتر از اون میدونم که در این مورد حرفی بزنم .
ولی همین که در زندگیمون لحظه هایی چشمامون رو ببندیم از ته دل صداش کنیم و ازش کمک بخوایم و همیشه بدونیم که آقامون دوستمون داره. پس کاری نکنیم که ازش غافل بشیم خودش ، این کار میتونه خیلی آدم رو آروم کنه و از خیلی کارها دورمون کنه.:gol:

این چه حرفی ست....
ما می خواهیم به هم تلنگر بزنیم.

گفتی غافل نباشیم. بله درست است.
باید عاشق باشیم، و عاشق غافل نیست.
اما اگر وظایفی که داریم را ندانیم، یا بدان اهمیت ندهیم. این فقط ادعای عاشقی ست....

مرسی.:gol:

كربلايي حسام

اخراجی موقت
هدف دوم:

حفظ اعتقادات....

یکی از مهمترین چیزها در زمان غیبت و در زمان نزدیکی ظهور حفظ اعتقادات و باور هاست.
زیرا در دوران غیبت شیعیان و منتظران، یک ازمایش بسیار سخت می‌شوند و ان هم اعتقادات شیعه است.
این آزمایش به حدی است که در احادیث آمده است که انتظار به حدی است که بسیاری از منتظران از عقاید خود باز می‌گردند و حتی عده‌ای می‌گویند:‌اصلا منجی وجود ندارد و یا به دنیا نیامده است.

شرایط دین‌داری در آخرالزمان شرایط ویژه‌ای است که معصومین آن را هم‌چون نگه داشتن آتش در کف دست تشبیه کردند.

و البته امیرالمومنین می‌فرماید پدر و مادرم به فدای کسی باد که در زمان غیبت انتظار فرج می‌کشد.
و یا در حدیثی دیگر پیامبر می‌فرماید:
برترین مردمان کسانی هستند که در زمان غیبت انتظار فرج می‌کشند درحالی که تمام عقایدشان از برگ‌های کاغذ گرفته شده و هیچ معصومی رو ندیدند با این حال دین‌دار هستند.

مهم‌ترین وظیفه هم همینه
اینکه بتونیم در این راه ثابت قدم باشیم
و با نفس اماره و شیطان مبارزه کنیم

nasim khanom

عضو جدید
کاربر ممتاز
هدف دوم:

حفظ اعتقادات....

یکی از مهمترین چیزها در زمان غیبت و در زمان نزدیکی ظهور حفظ اعتقادات و باور هاست.
زیرا در دوران غیبت شیعیان و منتظران، یک ازمایش بسیار سخت می‌شوند و ان هم اعتقادات شیعه است.
این آزمایش به حدی است که در احادیث آمده است که انتظار به حدی است که بسیاری از منتظران از عقاید خود باز می‌گردند و حتی عده‌ای می‌گویند:‌اصلا منجی وجود ندارد و یا به دنیا نیامده است.

شرایط دین‌داری در آخرالزمان شرایط ویژه‌ای است که معصومین آن را هم‌چون نگه داشتن آتش در کف دست تشبیه کردند.

و البته امیرالمومنین می‌فرماید پدر و مادرم به فدای کسی باد که در زمان غیبت انتظار فرج می‌کشد.
و یا در حدیثی دیگر پیامبر می‌فرماید:
برترین مردمان کسانی هستند که در زمان غیبت انتظار فرج می‌کشند درحالی که تمام عقایدشان از برگ‌های کاغذ گرفته شده و هیچ معصومی رو ندیدند با این حال دین‌دار هستند.

مهم‌ترین وظیفه هم همینه
اینکه بتونیم در این راه ثابت قدم باشیم
و با نفس اماره و شیطان مبارزه کنیم
دقیقا
به نظر منم توی شرایط سختی که وجود داره و پیش خواهد آمد، بهترین کاری که قلب مولا رو از ما خشنود میکنه همیناست ...
که ثابت قدم باشیم و با تمام وجود از اعتقاداتمون دفاع کنیم

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تنها تر از تنها

تو ای تنها تر از تنها به دنبال تو می‌گردم
تو ای پیدا و نا پیدا به دنبال تو می‌گردم

رها از عالم خاکی به دور از هر چه ناپاکی
و همچون عاشقی شیدا به دنبال تو می‌گردم

من آن مجنون صحرا گرد تنها در بیابانم
که حتی در بیابان‌ها به دنبال تو می‌گردم

تو را می‌جویم‌ای زیباترین گلواژه هستی
تو ای عالم‌ترین معنا به دنبال تو می‌گردم

تو را در قلب انسان‌های عاشق پیشه معصوم
و در هرجای این دنیا به دنبال تو می‌گردم

و هر جایی که ردی از قدم‌های تو می‌بینم
سری هم می‌زنم آن جا به دنبال تو می‌گردم

و گاهی هم خودم را بی‌سبب گم‌ می‌کنم آقا
ز بس پی‌در پی از هرجا به دنبال تو می‌گردم

کربلائی حسنی​

Comet1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
سومین وظیفه: انتظار فرج و ظهور آن حضرت

سومین وظیفه: انتظار فرج و ظهور آن حضرت

شناخت امام زمان(عج)
استقامت در حفظ ایمان و عقیده
انتظار فرج و ظهور آن حضرت
بازگویی فضیلت های وجودی حضرت
شناختن نشانه های ظهور
تسلیم بودن و عجله نکردن در زمان ظهور
سعی در خدمت به آن حضرت
خودسازی
رعایت حقوق آن حضرت
حل نشدن در فساد محیط
ایجاد زمینه های ظهور
اطاعت و پیروی از نایب امام زمان(عج)
یاری کردن امام(عج) با قلب
یاری امام با زبان و عمل
آمادگی برای ظهور
آمادگی فکری و فرهنگی
آمادگی اجتماعی
...

سلام

انتظار یعنی چشم به راه بودن.
معنای این واژه آسان است، اما انتظار...
و انتظار فرج. یعنی انتظار گشایش.
چقدر این دعا را خوانده ایم!
اللهم کن لولیک الحجة بن الحسن
صلواتک علیه و علی آبائه فی هذه الساعه و فی کل الساعه ولیاً و حافظاً و قائداً و ناصراً و دلیلاً و عیناً حتی تسکنه ارضک طوعاً و تمتعه فیها طویلاً

چقدر با این دعا اشک ریختیم!
چقدر با این دعا آغاز کردیم و پایان بردیم!
...
و چقدر با این دعا زندگی کردیم!

امام صادق علیه السلام می‌فرماید:
براى ما دولتى است كه هر زمان خداوند بخواهد، آن را محقق مى‏سازد.
و آنگاه فرمود:
هر كس دوست مى‏دارد از یاران حضرت قائم باشد باید كه منتظر باشد و در این حال به پرهیزكارى و اخلاق نیكو رفتار نماید، در حالى كه منتظر است، پس چنانچه بمیرد و پس از مردنش قائم، به پا خیزد، پاداش او همچون پاداش كسى خواهد بود كه آن حضرت را درك كرده است، پس كوشش كنید و در انتظار بمانید، گوارا باد بر شما اى گروه مشمول رحمت ‏خداوند!

چقدر به این فکر کردیم و چقدر خدا را سپاس گفتیم که در این زمان زندگی می کنیم!

امروز دوباره دفتر کوچکت را باز کن.
امروز از سومین وظیفه حرف می زنیم.
به نمره هایی که در اولین و دومین وظیفه به خودت دادی، نگاه کن. چقدر پیشرفت کردی؟!
حالا یک نمره به خودت برای سومین وظیفه بده.

برای تلنگر بگو چه کردی و چه می کنی؟

:gol::gol::gol:

مهسا 1366

عضو جدید
کاربر ممتاز
چه میتوان گفت !؟ وقتی که بغضی که در گلو داری نتوانی به کسی بگویی چرا که انقدر شرمساری که وقتی برای ظهورش دعا میکنی و ازش میخوای که ببخشدت ، میبینی چیزی نداری که جای این بخشش عرضه کنی .
آقا شرمندتم چون نمره ای که به خودم میدم میدونم که کمتر از اونه که بتونم در مقابلت سرافراز باشم.
برای ظهورت دعا میکنم و برای ظهورت هر شب دعا میکنم . خصوصاً امروز که جمعه است و روز توئه . امیدوارم که لیاقت داشته باشم که حتی اسمتو به زبون بیارم.

Eshragh-Archi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اللهم عجل لولیک الفرج

یه حدیث هست فک کنم از حضرت علی (ع) باشه که میگه:
هر کس امام عصر خودش رو نشناسد به مرگ جاهلیت مرده...

امام صادق (ع):
هر کس امام عصرش رابشناسد و قبل از قیام او بمیرد، گویا در سپاه او یا بالاتر از آن، زیر پرچم او بوده است.

خدایا کمکمون کن امام عصر (عج) درست بشناسیم...

دوتا فایل صوتی هست..حتما دانلودش کنید..:redface:

فایل صوتی اول

فایل صوتی دوم

آخرین ویرایش:

engineer saba

عضو جدید
کاربر ممتاز
من که نمرم خیلی خوب نیست....گاهی حس می کنم خیلی پر رو ام .....
کار خاصی برای آقا انجام نمی دم ...اما تا کم میارم...بدو بدو میرم در خونه اش....
راستش کمی هم خجالت میکشم....اما بهش میگم نگاه کن چقدر تنهام....
اگر به تو نگم پس به کی بگم....
پس انوقت نگاهی از سر بزرگواری .....
که باز هم این بار نادانیت رو می بخشم....پس انوقت قلب و چشم من دست به یکی می شوند...
توبه از نادانی، توبه از جهالت، توبه از این که تا به حال تو را نشناختم، توبه از بی توجهی به فرجت و
حاشا به کرمت.....

خدایا از شرمساری چه کنم؟

آخرین ویرایش:

Comet1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
چه میتوان گفت !؟ وقتی که بغضی که در گلو داری نتوانی به کسی بگویی چرا که انقدر شرمساری که وقتی برای ظهورش دعا میکنی و ازش میخوای که ببخشدت ، میبینی چیزی نداری که جای این بخشش عرضه کنی .
آقا شرمندتم چون نمره ای که به خودم میدم میدونم که کمتر از اونه که بتونم در مقابلت سرافراز باشم.
برای ظهورت دعا میکنم و برای ظهورت هر شب دعا میکنم . خصوصاً امروز که جمعه است و روز توئه . امیدوارم که لیاقت داشته باشم که حتی اسمتو به زبون بیارم.

سلام
مرسی از اینکه از احساس قشنگت برای تلنگر می نویسی.

Comet1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
اللهم عجل لولیک الفرج

یه حدیث هست فک کنم از حضرت علی (ع) باشه که میگه:
هر کس امام عصر خودش رو نشناسد به مرگ جاهلیت مرده...

امام صادق (ع):
هر کس امام عصرش رابشناسد و قبل از قیام او بمیرد، گویا در سپاه او یا بالاتر از آن، زیر پرچم او بوده است.

خدایا کمکمون کن امام عصر (عج) درست بشناسیم...

دوتا فایل صوتی هست..حتما دانلودش کنید..:redface:

سلام.مرسی عزیزم. :gol:

من که نمرم خیلی خوب نیست....گاهی حس می کنم خیلی پر رو ام .....
کار خاصی برای آقا انجام نمی دم ...اما تا کم میارم...بدو بدو میرم در خونه اش....
راستش کمی هم خجالت میکشم....اما بهش میگم نگاه کن چقدر تنهام....
اگر به تو نگم پس به کی بگم....
پس انوقت نگاهی از سر بزرگواری .....
که باز هم این بار نادانیت رو می بخشم....پس انوقت قلب و چشم من دست به یکی می شوند...
توبه از نادانی، توبه از جهالت، توبه از این که تا به حال تو را نشناختم، توبه از بی توجهی به فرجت و
حاشا به کرمت.....

خدایا از شرمساری چه کنم؟

:gol:

بالا